Może ciekawiło Was kiedyś, jak bardzo nasza kultura odbiega od pozostałych?
Jeśli tak, to zaraz się przekonacie jak bardzo. W Polsce obecnie panuje demokracja (ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli). Tak samo jest u naszych wschodnich sąsiadów. My Polacy w większości wyznajemy religię katolicką, choć zdarzają się też tacy, którzy są innego wyznania. Katolicy chodzą do kościołów, modląc się tam. Oto przykład typowego kościoła katolickiego.
KULTURA POLSKA A ROSYJSKA
Kościół Mariacki w Krakowie
W Rosji większość mieszkańców to prawosławni, którzy nie chodzą do kościołów, lecz do cerkwi. Poniżej jest typowa cerkiew.
Cerkiew
Pop
Do ciekawostek kulturalnych możemy dodać interesujący wątek kulinarny. Najpopularniejsze polskie potrawy (wszystkie są popularne także w krajach sąsiednich) to m.in.: pierogi, kasze, kluski, gołąbki, bigos oraz takie zupy jak: kapuśniak, krupnik, barszcz czerwony, żur, rosół. Popularne są też potrawy z kapusty i ziemniaków, ale kuchnia rosyjska nieco się różni potrawami takimi jak: bliny gryczane, szczi - zupa, pielmieni - syberyjskie pierożki oraz kawior. Rosja słynie również z pięknych samowarów i Matrioszki, jednak Polska znana jest z przepysznych pierniczków toruńskich, oscypków góralskich oraz tańców takich jak: krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak. Wspólną kulturę można zamienić w ekscytującą podróż Koleją Transsyberyjską. Nie ma na świecie bardziej ekstremalnej podróży pociągiem niż ta, która zawiedzie nas z Polski aż na wschodni kraniec Rosji. Przy tym wyzwaniu podróż Koleją Tybetańską wydaje się bułką z masłem. Nic dziwnego, gdyż żeby przemierzyć Rosję z zachodu na wschód, potrzeba nam tygodnia, ponieważ to 9 tysięcy kilometrów.
KOLEJ TRANSSYBERYJSKA