W maju nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastyczno-Poetyckiego "Pamiętajmy o bohaterach". Udział w nim wzięli uczniowie z gimnazjów z Kwidzyna i Ryjewa. I tak, w kategorii- plastyka przyznano: I miejsce Joannie Wąsik z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie II miejsce Monice Łukaszewskiej z Gimnazjum w Ryjewie III miejsce Martynie Wójcik z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie w kategorii- poezja: I miejsce Stefania Zdral II miejsce Grzegorz Orlicki III miejsce Kornel Milewski wyróżnienia: Nikolas Dąbrowski, Klaudia Kukiełka, Michał Kobylarz, Kamil Smoliński.
Wszyscy wyróżnieni, w kategorii poezja, uczestnicy to uczniowie naszej szkoły. Wymienieni laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.
GRATULUJEMY!!
XXVII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej |
21.05.2012 |
21 maja 2012 roku w Sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku rozstrzygnięty został XXVII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. W jury konkursu zasiedli poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pomorskiej w Słupsku i nauczyciele poloniści. Przewodniczącą tego szacownego gremium od wielu lat jest znana poetka Wanda Chotomska, według której słupski konkurs to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim, promująca dziecięcą i młodzieżową twórczość. W tym roku na konkurs nadesłano 9321 zestawów tekstów literackich z 402 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 421 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 36 szkół w Stanach Zjednoczonych i 112 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie. Tym bardziej miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszego gimnazjum zostały nagrodzone w tym konkursie. Laureatką została Kamila Walas z klasy IIIc, zaś wyróżnienie zdobyła Zuzanna Gajko z klasy Ii.
|
III edycja Kwidzyńskiego Biegu Papiernika |
19.05.2012 |
Dnia 19 maja 2012r. uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Kwidzynie z okazji III edycji Kwidzyńskiego Biegu Papiernika wzięli udział w konkursie na najlepszy doping zawodników. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 25 uczestników, którzy wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością na trasie biegu. Hasłem przewodnim naszych kibiców było: „Ko-ko biegi spoko”, którego przesłaniem było krzewienie prozdrowotnych form aktywności fizycznej. Opiekunem podczas imprezy była p. Anna Babicka. Grupy kibiców uczestniczące w imprezie otrzymują na rzecz szkoły 10 kartonów papieru kserograficznego. Przewidziane zostały również nagrody specjalne za najciekawsze kibicowanie zawodnikom.
|
XI Powiatowy Konkurs Poetycki „Barwy stadionów” |
17.05.2012 |
17 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Ryjewie został rozstrzygnięty XI Powiatowy Konkurs Poetycki „Barwy stadionów”. Ocenie jury podlegały utwory poetyckie o tematyce związanej z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli w tym konkursie czołowe lokaty:
I miejsce – Wiktoria Paciorek z kl. II c II miejsce – Karolina Obuchowska z kl. II c III miejsce – Zuzanna Gajko z kl. I wyróżnienie– Kevin Banach z kl. II c
|
|
GRATULUJEMY!!
|
Poezja Wisławy Szymborskiej |
11.05.2012 |
11 maja 2012 r. w Ryjewie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.: "Nic dwa razy…" Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego utworu Wisławy Szymborskiej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia: II miejsce- Wiktoria Sarzyniak z kl. IIIc oraz Adam Walkiewicz z kl. IIh III miejsce- Klaudia Tubaja z kl. IId wyróżnienia- Radosław Bojarczuk z kl. IIIb oraz Aleksander Dubas z kl. IIIe.
Przyznano również dwie NAGRODY SPECJALNE: dla Stefanii Zdral z kl. IIg od JURY oraz dla Ani Jankowskiej z kl. IIh od Dyrektora GOK-u.
GRATULUJEMY!!
|
I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie |
11.05.2012 |
Dnia 11 V 2012 r. odbył się w Nowym Dworze I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa z klas III w składzie: Karol Budek III e, Kinga Jaworska III d, Piotr Jabłonowski III d. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania: dopasowywali określenia do poszczególnych organów władzy, musieli także scharakteryzować różne formy państw we współczesnym świecie oraz różne reżimy polityczne. Następnie rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą władzy i konstytucji. Kolejne zadanie polegało na zapoznaniu się z zasadami rządzenia w wylosowanym państwie i zmierzeniu się z sytuacją kryzysową w tym państwie w myśl powyższych zasad. Ocenie podlegał również wykonany wcześniej przez uczniów herb Polski. Za wszystkie zadania grupa otrzymała najwyższą punktację spośród startujących drużyn i zdobyła I miejsce.
|
Wycieczka do Sejmu |
10.05.2012 |
Dnia 10 maja 2012 r. grupa 43 uczniów klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy uczniowie udali się do Sejmu RP, gdzie przyglądali się obradom i głosowaniom. Następnie odbyło się spotkanie i rozmowa z pracownikiem Wszechnicy Sejmowej. Młodzież zapoznała się z historią i funkcjonowaniem Sejmu RP. W czasie pobytu w Sejmie spotkaliśmy się z posłem Jerzym Kozdroniem oraz z senatorem Leszkiem Czarnobajem, który oprowadził nas po Sejmie i umożliwił zwiedzanie Senatu. Po wizycie w Sejmie udaliśmy się na taras widokowy w Pałacu Kultury w celu obejrzenia panoramy Warszawy.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji |
10.05.2012 |
X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji „La France en 10 symboles” odbył się w Gdańsku, dnia 10 maja 2012 r. Został on zorganizowany przez Pałac Młodzieży. Nad całością, patronat honorowy pełniła pani Monika Tarnowska – Konsul Honorowa Francji w Gdańsku. Od uczestników konkursu wymagał on znajomości 10 tematów: Napoleon, Victor Hugo, Impresjoniści, Wieża Eiffla, Citroen C2, TGV, Asterix, moda, sery, kogut oraz języka francuskiego dla początkujących (poziom A1). Drużyna z naszej szkoły w składzie: Agata Redmerska i Wiktoria Sarzyniak z kl. IIIc zdobyły I miejsce.
|
221 rocznica Konstytucji 3-Go Maja |
03.05.2012 |
3 maja 2012 r. o godz. 11:00 rozpoczęły się mszą św.w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty obchody 221 rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe instytucji, organizacji i szkół oraz przedstawiciele władz miejskich, kombatanci, zaproszeni goście i uczniowie. Po mszy św. złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na Skwerze Kombatantów, a następnie wszyscy przemaszerowali ulicami naszego miasta na Plac Jana Pawła II, gdzie miał miejsce występ Mieczysława Miecznikowskiego. Po koncercie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przedstawili prezentacje na temat „Sejm czteroletni i uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r.”. W części artystycznej młodzież, przygotowana pod kierunkiem pani Aliny Tyszkowskiej, wprowadziła zgromadzoną społeczność w atmosferę obchodzonego święta. W przedstawieniu wzięli udział: Anna Jankowska z kl. II h, Martyna Chojnacka z kl. II j, Adam Walkiewicz z kl. II h, Brajan Zieliński z kl. I j, Kacper Goc z kl. I g, Rafał Spaczyński z kl. I g i Mateusz Rybczyński z kl. I g. Uczniów biorących udział w paradzie przygotowała pani Dorota Huk – Szymańska. Opiekę nad sztandarami sprawowała pani Anita Lasota i pan Eligiusz Gełdon..
|
Egzamin gimnazjalny |
24-26.04.2012 |
Egzamin gimnazjalny to niezwykle ważne wydarzenie w życiu gimnazjalisty. Sprawdza wiedzę nabytą w ciągu trzech lat nauki. Wynik z egzaminu ma znaczenie przy wyborze szkoły średniej. W dniach 24-26 kwietnia 2012r. uczniowie klas III w całej Polsce po raz pierwszy zdawali egzamin na nowych zasadach. Zmagali się z zadaniami, przystępując do poszczególnych części:
- humanistyczna:
- historia i wiedza o społeczeństwie - język polski
- matematyczno-przyrodnicza:
- biologia, chemia, fizyka, geografia - matematyka
- językowa:
- poziom podstawowy: j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, j. francuski (języki obce możliwe do wyboru w naszej szkole) - poziom rozszerzony: j. angielski.
O wynikach uczniowie dowiedzą się w czerwcu, otrzymując stosowne zaświadczenia. |
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym |
19.04.2012 |
Dnia 19 kwietnia 2012r. odbył się w naszej szkole etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły drużyny wyłonione w etapach miejskich i gminnych szkół podstawowych (SP5 Kwidzyn, SP Trumieje, SP Janowo, SP Ryjewo, ZS w Nebrowie Wlk., SP2 Prabuty) i gimnazjów (Gim Prabuty, Gim Gardeja, Gim Licze, Gim 2 Kwidzyn, ZS Sadlinki, Gim Ryjewo). Młodzież zmagała się z przepisami - rozwiązując test, torem przeszkód oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku ran. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze POLICJI, pielęgniarka oraz nauczyciele. Do następnego etapu, czyli do województwa, zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach oraz z Gimnazjum w Prabutach. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła II miejsce.
GRATULUJEMY!!
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Misterium Paschalne |
04.04.2012 |
„Było to przed świętem Paschy. Jezus, wiedząc że nadeszła Jego godzina, by przejść z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie do końca ich umiłował. W czasie Ostatniej Wieczerzy, którą spożywał z uczniami, wziął chleb i połamawszy go dawał swoim uczniom, mówiąc: ,,To jest Ciało Moje, wydane za wielu…”, a następnie podał im kielich, napełniony winem mówiąc: ,, To jest Krew Moja Nowego i Wiecznego Przymierza, wylana na odpuszczenie grzechów”. Dał także uczniom przykazanie, aby się wzajemnie miłowali. ,,Po tym was będą poznawali -mówił dalej -gdy miłość wzajemną mieć będziecie”.
Młodzież, przygotowana pod kierunkiem pani Jolanty Lewandowskiej, wprowadziła naszą społeczność szkolną w atmosferę ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Uczniowie zaprezentowali przejmujący montaż słowno- muzyczny, natomiast widzowie w ciszy i skupieniu wysłuchali tekstów i piosenek przygotowanych na tę uroczystość.
|
VII rocznica śmierci Jana Pawła |
02.04.2012 |
„W świecie oraz w samym człowieku dokonują się różne zmiany. Po 2 kwietnia 2005r. nastąpiła diametralna zmiana: odszedł od nas niezwykły Polak, apostoł naszych czasów- papież Jan Paweł II, który swoją postawą i wierną służbą Bogu ukazywał nam istotę wiary chrześcijańskiej. Spotykając się z ludźmi różnych wyznań i kultur dawał przykład tolerancji. Wybaczając swemu zamachowcy wskazał na miłość bliźniego jako postawę, która powinna być obecna we wszystkich płaszczyznach naszego życia. Wreszcie dał nam przykład jak z godnością znosić chorobę i cierpienie.”
To jedna z wypowiedzi narratora podczas montażu słowno-muzycznego, który został zaprezentowany uczniom naszego gimnazjum 2 kwietnia – w VII rocznicę śmierci Jana Pawła II. Występ wzbogacony został o przepiękną prezentację multimedialną. Nad całością montażu czuwały: pani Ewa Zarębska i pani Anna Gnutek.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Powiatowy Konkurs Recytatorski |
31.03.2012 |
31 marca br. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Każdy uczestnik zaprezentował wiersz oraz fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów i wszyscy zostali nagrodzeni. Oto wyniki: I miejsce – Adam Walkiewicz z kl. IIh II miejsce - Stefania Zdral z kl. IIg III miejsce- Wiktoria Zaleska z kl. IIIe i Radosław Bojarczuk z kl. IIIb Wyróżnienia: Anna Jankowska - z kl. IIh, Karolina Rentflejsz - z kl.IIId, Wiktoria Sarzyniak- z kl.IIIc, Filip Krzysztofiak - z kl.Ii, Jędrzej Myrcha – z kl.Ii oraz Patrycja Żak – z kl.Ie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Gratulujemy!!
|
„Bory Tucholskie w oczach dziecka” |
30.03.2012 |
Uroczystym wręczeniem nagród laureatom zakończyła się w dniu 30 marca 2012r. XXII edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. Nadesłano 848 prac z 49 szkół. Nasi gimnazjaliści, jak co roku, zdobyli w nim nagrody i wyróżnienia. Oto wyniki: I miejsce – Klaudia Skorna III miejsce - Teresa Solomon Wyróżnienia: Sabina Ściążko i Daniel Zielonko
Gratulujemy!!
|
Konkurs Plastyczny "Ostatni Rycerze Niepodległej Rzeczypospolitej" |
26.03.2012 |
26 marca br. W Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Ostatni Rycerze Niepodległej Rzeczypospolitej", który tematyką nawiązywał do obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Nasi uczniowie uzyskali:
II miejsce - Marta Bryksy
Wyróżnienie – Daria Burdyńska
GRATULUJEMY!!
|
|
|
„Liczby na co dzień” |
23.03.2012 |
Dnia 24 marca 2012 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum „Liczby na co dzień”. Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie: Bollin Bartłomiej kl. If, Goc Kacper kl. Ig, Myrcha Jędrzej kl. Ii.
W czasie trwania w/w konkursu uczniowie naszego Gimnazjum zajęli I miejsce drużynowo oraz indywidualnie: I miejsce: Bollin Bartłomiej, II miejsce: Myrcha Jędrzej, V miejsce: Goc Kacper.
|
Turniej BRD |
23.03.2012 |
Dnia 23 marca 2012r. w naszym gimnazjum odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna Gim-2 zajęła I miejsce i będzie reprezentowała miasto Kwidzyn na etapie powiatowym. Skład drużyny: Adam Majerowicz(3b), Marcin Wódz(3f), Nikolas Dąbrowski(2a).
Przeczytaj artykuł
Zobacz zdjęcia w galerii
|
„Maryja Matką Kościoła”- etap dekanalny |
22.03.2012 |
22 marca 2012 r. odbył się etap dekanalny Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie recytowali w trzech grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI- szkoły podstawowe oraz klasy I-III gimnazjum. Z każdej grupy wiekowej komisja mogła wytypować jednego uczestnika. Naszą szkołę podczas konkursu diecezjalnego będzie reprezentował Radosław Bojarczuk z kl. IIIb. |
Dzień Kultury |
21.03.2012 |
Początek wiosny w naszej szkole, to także DZIEŃ KULTURY. Jak zwykle program obchodów był dość napięty. W ramach dni otwartych uczniowie klas 3. gościli w II LO, a w hali sportowej rozpoczęły się przygotowane na ten dzień imprezy kulturalno-sportowe. Koordynatorkami tego szkolnego zamieszania były: pani Aleksandra Brejnakowska i Jolanta Lewandowska. Ten dzień rozpoczął się zawodami sportowymi, więc w hali sportowej zrobiło się dość głośno. Na płycie boiska pojawiły się dziesięcioosobowe drużyny klas I i II, które rozpoczęły zmagania sportowe. W rywalizacji tej nieważne było miejsce, lecz przede wszystkim dobra zabawa, a tego pilnowali nauczyciele wychowania fizycznego. W tym samym czasie, w szkolnej izbie pamięci, przeprowadzono konkurs BON TON dla uczniów klas I. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wróblewska wręczyła dyplomy i pamiątkowe znaczki KOLEGI i KOLEŻANKI NA MEDAL. Ogłoszono także zwycięzców plebiscytu na NAJKULTURALNIEJSZEGO CHŁOPCA i NAJKULTURALNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ w szkole. Kolejnym punktem programu była prezentacja wykonanych przez młodzież przebrań, plakatów oraz haseł na temat: TRZYMAJ FORMĘ – ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO! Na zakończenie gimnazjaliści obejrzeli scenki kabaretowe przygotowane przez naszych uczniów, pod opieką pani Jolanty Lewandowskiej. I tym akcentem zakończył się ten wyjątkowo kulturalny oraz wiosenny dzień. A … wszystkiemu oczywiście towarzyszyła muzyczka przygotowana przez pana Eligiusz Gełdona.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
"Trzymaj formę!" |
19-20.03.2012 |
W dniach 19 i 20 marca 2012 r. w Izbie Pamięci Gimnazjum nr 2 odbyły się trzy spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych. Podczas spotkań rodzice zostali zapoznani z programami: „Trzymaj formę!" oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Organizatorami programu są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”. W naszej szkole programy te są realizowane już po raz kolejny przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kwidzynie. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia, uczenie prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Rodzice podczas spotkania zapoznali się z wystawą przygotowaną przez uczniów klas I-III, która w tym roku oprócz treści na temat zdrowego stylu życia zawierała informacje dotyczące wpływu i skutków palenia papierosów na nasz organizm. Rodzice otrzymali biuletyn „Co każdy rodzic wiedzieć powinien o żywieniu i aktywności fizycznej” oraz książeczkę „Jak rzucić palenie”.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Proza i poezja światowa |
19.03.2012 |
19 marca 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Proza i poezja światowa. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Wielu uczniów przygotowało wspaniałe interpretacje swoich tekstów. A oto wyniki: I miejsce- Adam Walkiewicz z kl. II h II miejsce- Karolina Rentflejsz z kl. III d i Wiktoria Szarzyniak z III c III miejsce- Radek Bojarczuk z kl. III b i Filip Krzysztofiak z kl. Ii IV miejsce- Ania Jankowska z kl. II h, Wiktoria Zaleska z kl. III e, Jędrzej Myrcha z kl. I i, Stefania Zdral z kl. II g oraz Patrycja Żak z kl. I e. Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie powiatowym. |
Konkurs recytatorski „Maryja Matką Kościoła” |
15.03.2012 |
15 marca 2012 r. odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu do tematu: „Maryja Matką Kościoła”. Do etapu dekanalnego zakwalifikowały się cztery osoby: Ania Jankowska, Martyna Chojnacka, Adam Walkiewicz i Radosław Bojarczuk. |
Młodzież zapobiega pożarom |
13.03.2012 |
Dnia 13 marca 12 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie brało udział pięcioro uczniów. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: Kamila Walas(3b), Natalia Biedrzycka(2d), Paweł Sosnowski(1f). |
Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej |
10.03.2012 |
Już po raz drugi nasza uczennica reprezentowała szkołę w eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej. Jest to Konkurs z trzydziestoletnią tradycją, podczas którego młodzi entuzjaści języka francuskiego współzawodniczą w recytacji napisanych w tym języku utworów literatury francuskiej i krajów frankofońskich. Jego celem jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania językiem francuskim oraz literaturą i zwyczajami krajów francuskojęzycznych. Dnia 10 marca 2012r. w eliminacjach regionalnych w Gdyni, w kategorii gimnazja, wzięła udział nasza uczennica Wiktoria Sarzyniak z klasy IIIC. Zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując III miejsce. Wiktoria wystąpiła z wierszem „Une larme”, którego autorką jest Françoise Amodru oraz fragmentem prozy Raymonda Devos „Les Quarantièmes Délirants”. |
1% - wielką szansą dla Kwidzyna |
02.2012 |
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II naszej szkoły uczestniczą w trzech projektach realizowanych w ramach „e–Akademii Przyszłości”. Jednym z nich jest projekt: 1% - wielką szansą dla Kwidzyna. Realizuje go 22 uczniów z klas II d, g, i – pod opieką pani Agnieszki Białeckiej i Elżbiety Dombek. Opiekunowie projektu twierdzą, że podjęli ten temat, ponieważ uważają, że jest godny uwagi i ważny społecznie dla naszego miasta. Wiedza na temat Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie powiatu kwidzyńskiego jest niewielka. Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie serca kwidzyniaków otworzą się na problemy i potrzeby innych ludzi. Aby zrealizować nasze cele i poszerzyć wiedzę na temat OPP, przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców Kwidzyna i okolic, wywiad z przedstawicielem Urzędu Skarbowego oraz sondaże ze wszystkimi powiatowymi Organizacjami Pożytku Publicznego. Założyliśmy stronę na facebooku oraz stronę internetową, opracowaliśmy ulotkę i plakat, przygotowaliśmy informacje dla prasy, zaplanowaliśmy akcje promujące projekt. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynię się do wzrostu świadomości mieszkańców Kwidzyna na temat możliwości przekazywania 1 % podatku i dzięki Waszej życzliwości kwidzyńskie organizacje zyskają dodatkowe fundusze na charytatywną i społeczną działalność. Szczegółowe informacje na facebooku 1% - wielką szansą dla Kwidzyna lub na stronie http://www.jedenprocentszansadlakwidzyna.yoyo.pl
|
Podsumowanie osiągnięć uczniów
|
15.02.2012 |
Dnia 15 lutego 2012r. odbył się apel szkolny, na którym podsumowane zostały sukcesy uczniów z I semestru, a było ich wiele.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Powiatowy Konkurs Walentynkowy
|
14.02.2012 |
14 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie XII Powiatowego Konkursu Walentynkowego „UCZUCIA SŁOWEM MALOWANE”. Nasi uczniowie zajęli w tym konkursie czołowe miejsca: II miejsce – Łukasz Waraczewski z klasy III d III miejsce – Piotr Jabłonowski z klasy III d III miejsce – Martyna Zając z klasy III a Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i walentynkowe maskotki. Gratulujemy!!
|
Sukces konkursów przedmiotowych
|
8.02.2012 |
W tym roku szkolnym mamy aż 34 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych. Oto oni:
HISTORIA
- Julian Bała 3e
- Patryk Detko 3f
- Aleksandra Mędrek 3f
RELIGIA
- Jagoda Dąbrowska 3e (laureat)
- Magdalena Franosz 1f
- Wojciech Grenda 2i
- Stefania Zdral 2g (laureat)
INFORMATYKA
- Paweł Sosnowski 1f
- Krzysztof Marek 2e (laureat)
FIZYKA
- Agata Redmerska 3c (laureat)
- Bartosz Rajkowski 3c (laureat)
- Kamila Walas 3c
- Jacek Tomasik 3b
- Marcin Lewandowski 3f
BIOLOGIA
- Adrian Przybyłek3d
- Kamila Walas 3c (laureat)
- Kinga Ślusarska 2d
CHEMIA
- Bartosz Rajkowski 3c
- Michał Wroński 3c
- Agata Redmerska 3c (laureat)
- Mateusz Wróblewski 3c
JĘZYK POLSKI
- Monika Cegłowska 3d
- Paulina Dymik 3c
- Kamila Walas 3c
- Wiktoria Paciorek 2c
- Karolina Dąbrowska 2d
- Kasandra Bogusławska 2d
- Aniela Sałek 3e
GEOGRAFIA
- Piotr Jabłonowski 3d
- Krzysztof Sobczyk 3d
MATEMATYKA
- Mateusz Wróblewski 3c
- Agata Redmerska 3c
- Dariusz Kwiatkowski 3e
JĘZYK ANGIELSKI
- Agata Redmerska 3c
WIELKIE GRATULACJE!!!
|
"Jaka to kolęda?"
|
26.01.2012 |
26 stycznia 2012 r. pani Ewa Zarębska i pani Jolanta Lewandowska przeprowadziły szkolny konkurs pod hasłem: „Jaka to kolęda?”. W konkursie udział wzięło 19 uczniów, którzy mieli do pokonania trzy etapy. W każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się znajomością melodii, tytułów i treści kolęd. Zwycięzcy to: I miejsce - Martyna Sochacka z kl. I d II miejsce - Weronika Krawiec z kl. I d III miejsce - Beniamin Fedowski z kl. II h. GRATULUJEMY!!
|
Wojewódzki Konkurs Ortograficzny
|
25.01.2012 |
25 stycznia 2012 r. w Gimnazjum nr 8 w Gdańsku odbył się wojewódzki etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii – znam i stosuję zasady ortograficzne”. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi poprawnej pisowni i stosowania zasad ortograficznych. Naszą szkołę prezentowało pięciu uczniów, a laureatami zostali Bartosz Gołąbek z kl. III d, uczeń pani B. Lemańskiej, który zajął I miejsce oraz Judyta Jabłońska z kl. II i, uczennica pani A. Templin, która otrzymała wyróżnienie.
|
II Powiatowy Konkurs „Mistrz Sudoku”
|
25.01.2012 |
Dnia 25 stycznia 2012 r. w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs „Mistrz Sudoku”. Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Osiąganie sukcesu i zadowolenie z rozwiązywanych łamigłówek, może stać się dla uczniów zachętą do samodzielnego ćwiczenia, poszukiwania rozwiązań wielu innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół powiatu kwidzyńskiego: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Społecznego, Gimnazjum w Liczu, Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim oraz Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim. Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych: Dominika Nowakowska i Łukasz Waraczewski. Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w wyznaczonym czasie diagramy sudoku. Z każdym kolejnym etapem wzrastał poziom trudności. „Mistrzem Sudoku 2012” została Dominika Nowakowska z naszej szkoły. Drugie miejsce zajął reprezentant Gimnazjum nr 3 – Patryk Kozuń, trzecie miejsce uczeń naszej szkoły – Łukasz Waraczewski. Dominika otrzymała puchar „Mistrza Sudoku” i dyplom, pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!!!
Zobacz zdjęcia w galerii
|
20 finał WOŚP |
8.01.2012 |
Dnia 8 stycznia 2012r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w 20 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielny poranek dwudziestosześcioosobowa grupa młodzieży Gimnazjum nr 2 zebrała się, by odebrać z rąk organizatorów - p. Renaty Radomskiej, p. Agnieszki Słoty oraz p. Agnieszki Matłosz, puszki i identyfikatory. Każdej grupie przydzielono rejony zbiórki pieniędzy. Wolontariusze naszej szkoły kwestowali pod okiem czujnych opiekunów nauczycieli. Po zakończeniu zbiórki datków na zmęczonych, lecz rozentuzjowanych uczestników finału czekał słodki poczęstunek, ciepłe napoje oraz grochówka. Podczas gdy liczono zebrane pieniądze, wszyscy z niepokojem czekaliśmy na ostateczny wynik naszej pracy.
Warto wspomnieć, że zbieranie pieniędzy rozpoczęliśmy już w listopadzie, organizując różne formy kwestowania. Pod czujnym okiem naszych opiekunek – p. Renaty Radomskiej, p. Aleksandry Brejnakowskiej i wychowawców zorganizowaliśmy kawiarenki, zbiórkę pieniędzy wśród rodziców i uczniów naszej szkoły, a już w grudniu 2011 r. na konto Kwidzyńskiej WOŚP wpłaciliśmy 2000 PLN na Złote Serduszko.W dniu XX finału uczniowie naszej szkoły wpłacili 2515,10 PLN. W sumie nasza ekipa zebrała 4515,10 PLN. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim: rodzicom, uczniom, nauczycielem za pomoc w zasileniu konta Fundacji WOŚP na tak szczytny cel! Dzięki Wam wszystkim Pani Dyrektor wraz z grupką młodzieży i koordynatorem p. Radomską odebrała prestiżową pamiątkę XX finału WOŚP „Złote Serduszko” wraz z certyfikatem i podpisem Jurka Owsiaka.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową |
12.2011 |
W grudniu 2011r. w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ, zorganizowany przez panią Ewę Zarębską. Udział w nim wzięło 8 uczniów, a najciekawsze prace wykonały następujące osoby: Magdalena Dzwonkowska, Weronika Kuczyńska, Judyta Jabłońska- uczennice z klasy II i.
|
Konkursy Przedmiotowe |
12.2011 |
Odbyły się już pierwsze etapy rejonowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Mamy już uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapów rejonowych. Więcej informacji na stronie Aktualności w nauce.
|
Jasełka |
21.12.2011 |
Jasełka to widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych. Swoje korzenie wywodzi i wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. Treścią inscenizacji jasełkowych jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Stare teksty jasełkowe, najczęściej mówione gwarą, są anonimowe. Dzisiaj bardzo często wplątywane są do nich wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. „Wigilijna Ulica” to tytuł jasełek, które odbyły się 21 grudnia 2011 r. w naszej szkole. Uczniowie – aktorzy przedstawili je w wersji współczesnej, gdzie ludzie z betonowego chodnika, zajęci swoimi codziennymi sprawami, nie byli jedynie niemymi przechodniami, a odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, narodzonego Zbawiciela. Sztuka zaprezentowana przez uczniów, przygotowanych pod kierunkiem pani Jolanty Lewandowskiej, bardzo spodobała się społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
Uczniowie, którzy wzięli udział w przedstawieniu, to: Olga Sulot, Maja Demko, Marta Brejnakowska, Zuzanna Gajko, Kinga Samborska, Sabina Ściążko, Maurycy Witkowski, Grzegorz Orlicki, Natalia Kułak, Dorota Chojnacka, Filip Krzysztofiak, Teresa Salamon, Karol Nowicki, Aleksander Antos, Wojciech Przysowa, Kacper Adamczyk, Marzena Listewnik, Iga Rzepka, Karolina Dąbrowska, Wiktoria Zalewska, Kinga Czekajska, Dawid Kozlowski, Ania Ciska, Katarzyna Studzińska, Marta Bartosiak, Beniamin Fedowski.
|
XIII Ogólnopolski Konkurs Kartek Świątecznych |
19.12.2011 |
Dnia 19 grudnia 2011r. odbył się etap szkolny XIII Ogólnopolskiego Konkursu Kartek Świątecznych. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i ogólnopolskiego. Kartki miały nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Do etapu ogólnopolskiego zostały wysłane 3 kartki wykonane przez uczniów: Paweł Sosnowski z kl. If, Patrycja Żak z kl. Ie, Krystian Szejerka z kl. IIc. Na ostateczne wyniki musimy poczekać do marca.
|
Powiatowy Konkurs Piosenki Języków Obcych |
14.12.2011 |
14 grudnia 2011r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Języków Obcych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z Gimnazjum w Wandowie, z Gimnazjum w Nebrowie i z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Ich zadaniem było zaprezentowanie piosenki o tematyce świątecznej. Spośród uczniów naszej szkoły na uwagę zasługują: Zuzanna Gajko i Kinga Samborska, które za piosenkę wykonaną w języku angielskim zdobyły II miejsce oraz Iga Rzepka, która zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim i zdobyła I miejsce. W przerwach uczestnicy i opiekunowie mogli podziwiać Olgę Sulot, która uświetniła konkurs grą na skrzypcach. Pani Anna Pawłowska – organizatorka konkursu- zadbała, aby spotkanie miłośników piosenki przebiegało w miłej atmosferze.
|
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS |
02.12.2011 |
2 grudnia 2011 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o AIDS i wiedzy na temat uzależnień. Nasz powiat reprezentowały wszystkie szkoły gimnazjalne, w tym także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie oraz Gimnazjum nr 4 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kwidzynie. Ponadto gościliśmy na konkursie uczniów z Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących z Gdańska, Gimnazjum nr 7 z Gdańska, z Gimnazjum nr 3 z Malborka oraz Gimnazjum z Nowego Stawu. Łącznie w konkursie wzięło udział 36 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań. 45 z nich dotyczyło historii odkryć, metod zapobiegania, leczenia a także ogólnej wiedzy na temat HIV i AIDS, a 15 dotyczyło uzależnień od narkotyków i profilaktyki uzależnień. Dzięki sponsorom nagrodzono wszystkich uczniów, którzy przybyli na konkurs. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową i dyplom. W trakcie podliczania punktów przez komisję, uczniowie brali udział w warsztatach szkoleniowych dotyczących uzależnień i profilaktyki prowadzonych przez panią pedagog Agnieszkę Matłosz z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Zdaniem uczestników i ich opiekunów, zarówno konkurs jak i warsztaty, przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o AIDS i o problematyce uzależnień. Nad całością czuwała pani Małgorzata Wojtyłka- organizator konkursu.
|
XXI Kwidzyńskie Spotkania Teatralne |
28.11.2011 -04.12.2011 |
W dniach 28 XI – 04 XII 2011 r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbywały się XXI Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W powiatowym przeglądzie wzięły udział zespoły reprezentujące: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, a także amatorskie grupy teatralne osób dorosłych. 30 listopada na deskach teatru wystąpiła „Grupa Nieformalna” z naszego gimnazjum. Scenariusz przedstawienia ”Nejt Stewart musi odejść” napisały uczennice z klasy III d Karolina Rentflejsz i Paulina Saramak. W główne role wcielili się: Karolina Rentflejsz, Paulina Saramak, Agata Huzarska, Paulina Szyszko, Iga Rzepka, Radek Bojarczuk, Adam Kapica, Adam Walkiewicz, Filip Krzysztofiak. Wystąpili również: Olga Sulot, Zuzanna Gajko, Patrycja Samborska, Agata Nakonieczna, Adrian Posim, Jakub Bluma, Maciej Bluma, Jacek Tomasik, Maurycy Witkowski, Michał Kobylarz. W spektaklu, szkolny Casanova – Nejt – umawia się na randkę z trzema dziewczynami jednocześnie, nie przeczuwając, jakie może ponieść konsekwencje swojej decyzji... Przedstawienie wyreżyserowały p. Renata Bielawska-Kapica, p. Bożena Lemańska oraz p. Sylwia Wardaszka. Widzowie nagrodzili spektakl gromkimi brawami, zaś organizatorzy uhonorowali młodych aktorów prestiżową statuetką kwidzyńskich teatralii.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Święto Niepodległości
|
10.11.2011 |
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia i jest dniem wolnym od pracy.
W dniu 10 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w hali sportowej na uroczystym apelu, aby wysłuchać wzruszającej lekcji historii „Mojej Ojczyźnie” przygotowanej pod kierunkiem pani Aliny Tyszkowskiej i pani Elżbiety Kanieckiej. Wiersze i motywy historyczne zaprezentowali uczniowie: Kacper Goc, Anna Jankowska, Dawid Kozłowski, Joanna Wąsik, Marta Wąsik, Daria Furdal, Klaudia Ryś, Oliwia Zarzycka. Patrycja Żak, Wiktoria Kozłowska, Brajan Zielinski, natomiast chór w składzie: Marta Iwachów, Karina Kaczor, Beata Baran, Dominika Templin, Oliwia Bieńkowska, Aleksandra Telejko, Wiktoria Kozłowska, Ewelina Dymidowska, Natalia Paprocka, Dominika Wiśniewska, Rafał Spaczyński, Adam Osipowski prowadzony pod kierunkiem pana Eligiusza Gełdona uświetnił występ pieśniami narodowymi.
|
VI Konkurs Informatyczny Bóbr
|
9.11.2011 |
Dnia 9 listopada 2011r. o godz. 1200 odbyły się zawody VI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów gimnazjum. Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. W naszym gimnazjum wystartowało 28 uczniów. Na ostateczne wyniki musimy poczekać.
Oto wyniki: 2 wyróżnienia - Bartosz Rajkowski i Mateusz Wróblewski z kl.3c
|
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych |
10.2011 |
W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym, przygotowano dla uczniów wiele atrakcji i konkursów:
- Każdy wtorek to – „Dzień Otwartych Drzwi”. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się między regałami i samodzielnie dokonywać wyboru książek.
- 12 października konkurs dla kl. I – „Mieć w małym palcu”
- 19 października konkurs dla kl. II – „Przysłowie prawdę ci powie”
- 25 października konkurs dla kl. III – „Dzień języka ojczystego”
„Mieć w małym palcu”
- I miejsce: Wiktoria Kozłowska kl. I j
- II miejsce: Jędrzej Strzelecki kl. I f
- III miejsce: Natalia Paprocka kl. I j, Beniamin Karandziej kl. I c,Daria Furdal kl. I g
- wyróżnienia: Damian Woelk kl. I h, Natalia Kocznur kl, I e
„Przysłowie prawdę ci powie”
- I miejsce: Patrycja Żarczyńska kl. II d
- II miejsce: Magdalena Dzwonkowska kl. II i, Klaudia Tubaja kl. II d
- III miejsce: Stefania Zdral kl. II g, Weronika Kuczyńska kl. II i
- wyróżnienia: Aleksandra Karpińska kl. II g, Urszula Piwowarska kl. II i, Patrycja Pisarek kl. II i
„Przysłowie prawdę ci powie”
- I miejsce: MałgorzataZalewska kl. III b, Radek Bojarczuk kl. III b
- II miejsce: Aleksander Ciski kl. III f, Filip Bakierski kl. III c
- III miejsce: Kamila Walas kl. III c
- wyróżnienia: Filip Sadura kl. III b, Beata Lagowska kl. III c, Aleksandra Nahorna kl. III a
Laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe.
|
II Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Młodzieży |
26.10.2011 |
26 października 2011 r. w Gimnazjum w Sadlinkach odbył się II Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Młodzieży pod hasłem „Najpiękniejszy zakątek Pomorza” zorganizowany pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Zadaniem młodzieży było nadesłanie samodzielnie wykonanego zdjęcia ilustrującego niepowtarzalność Pomorza – miejsca, z którym autor jest emocjonalnie związany. Uczeń musiał przygotować również krótkie wystąpienie, w którym miał zaprezentować zdjęcie, przekazać historię jego powstania, podzielić się refleksjami dotyczącymi pasji fotografowania. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli także udział w warsztatach fotograficznych w plenerze, w trakcie których wykonywane były kolejne zdjęcia podlegające ocenie. Zmaganiom konkursowym towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera zapewniona przez organizatorów imprezy.
Dwoje uczniów naszego gimnazjum znalazło się w gronie laureatów tego konkursu:
- III miejsce zajęła Olga Sulot – pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej,
- IV miejsce zajął Krzysztof Zaremba – pod kierunkiem pani Anny Ptak-Gnutek.
Uczniowie tego dnia zdobyli nie tylko cenne nagrody i dyplomy, ale również ważne doświadczenia w dziedzinie fotografii.
|
XI Dzień Papieski
|
16.10.2011 |
Od 11 lat w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Dlaczego w październiku? Bo 16 października 33 lata temu papieżem został wybrany nasz rodak, Polak-Jan Paweł II. Na pamiątkę tego wydarzenia również w naszej szkole –od kilku lat-przeżywamy Dni Papieskie. Przypominaliśmy już sobie życiorys Jana Pawła II i ważne słowa, które do nas kierował, rozwiązywaliśmy papieskie konkursy, oglądaliśmy prezentacje i przedstawienia o Karolu Wojtyle. Dzisiaj po raz kolejny chcemy sobie przypomnieć wydarzenia związane z wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - tymi słowami powitała uczniów gimnazjum Patrycja Sępioł- uczennica klasy II h, chcąc wprowadzić obecnych w atmosferę montażu słowno-muzycznego, który przedstawiony był w formie KONKLAWE. Występ uczniów wzbogacony został o prezentację multimedialną. Oprócz Patrycji, w montażu przygotowanym pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Anny Gnutek, wystąpili również: Ania Jankowska, Jowita Kwiatkowska, Adrian Górski, Krzysztof Turowicz, Adam Walkiewicz, Jakub Rozmus, Beniamin Fedowski i Szymon Chruszczewski- uczniowie klasy II h.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Święto Edukacji Narodowej
|
14.10.2011 |
Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych. (Konfucjusz)
Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły: nauczycieli, administracji i obsługi. To dzień, w którym lekcje zostają zastąpione uroczystym apelem i spotkaniami uczniów ze swoimi wychowawcami. 14 października o godzinie 1000 w hali sportowej zgromadziła się cała społeczność gimnazjum.
Dyrektor szkoły pani Małgorzata Wróblewska złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzenia zdrowia, wielu sukcesów zawodowych oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania. Wyróżnione osoby odebrały gratulacje i nagrody za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w pracę. Szczególne gratulacje skierowano do pani Ewy Zarębskiej i pani Agnieszki Białeckiej, które zostały uhonorowane Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Inne wyróżnienia to medale za długoletnią służbę.
Srebrne Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: pani Jolanta Żmuda, pani Katarzyna Janicka i pan Jarosław Kalińczak, a Brązowe Medale za Długoletnią Służbę odebrały: pani Wioletta Legiewicz, pani Marzena Klobuszeńska, pani Anita Lasota, pani Alina Tyszkowska, pani Magdalena Chojnacka. Zaszczytne wyróżnienie –Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty- otrzymała pani Bożena Lemańska.
Życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierowali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość została wzbogacona o występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Lewandowskiej i pani Anny Templin. W zabawny sposób zostały przeprowadzone lekcje języka polskiego i biologii oraz godzina wychowawcza. Niesamowite wrażenie zrobił na widzach pokaz mody w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.
Po uroczystości w hali uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Konkurs Wiedzy Religijnej |
12.10.2011 |
W dniu 12 października 2011r. o godzinie 1530 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy religijnej „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów, którzy wypełniali test zawierający 15 pytań. Na wykonanie zadania mieli 40 minut. Największą ilość punktów otrzymali: Kamila Walas z kl. III c Patrycja Burnowska z kl. III b Judyta Jabłońska z kl. II i
GRATULUJEMY!
|
Akcja "Podaruj gazecie jej siódme życie"
|
.10.2011 |
Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbierania makulatury pt. „Podaruj gazecie jej siódme życie”. Projekt patronuje International Paper Kwidzyn sp. z o. o., a makulaturę odbiera od nas „Zielony Punkt”. Koordynatorkami projektu w szkole są p.Katarzyna Janicka i p. Agnieszka Białecka.
Akcja w szkole rozpoczęła się w połowie września. Na początku października po raz pierwszy oddaliśmy aż 925 kg makulatury. Na tak satysfakcjonujący wynik zapracowały klasy II c-410 kg, III F 170 kg, i kl. I h 45kg.
Życzymy młodzieży naszej szkoły wytrwałości w zbieraniu.
|
Młodzieżowe wybory parlamentarne 2011 |
30.09.2011 |
Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w projekcie CEO „Młodzi Głosują”. Na lekcjach WOS-u uczniowie zapoznawali się z zasadami wyborów demokratycznych oraz zadaniami parlamentu.
Dnia 30 września 2011 r. w szkole odbyły się Młodzieżowe wybory parlamentarne, w których wzięły udział klasy I, II i III. Nad przebiegiem wyborów czuwała p. Katarzyna Janicka oraz Młodzieżowa Komisja Wyborcza. Skład komisji wyborczej i wynik wyborów znajdują się w protokole.
|
10.rocznica nadania szkole imienia Armii Krajowej
|
27.09.2011 |
27 września 2011r. obchodziliśmy zaszczytny jubileusz – 10. rocznicę nadania Gimnazjum nr 2 imienia Armii Krajowej. To wydarzenie było dla nas szczególnie ważne, ponieważ kombatanci, zrzeszeni w Światowym Związku Żołnierzy AK- koło Kwidzyn z panem prezesem Stanisławem Sklepowiczem na czele, postanowili przekazać nam swój sztandar. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, zaszczyt i honor oraz zobowiązanie, by tej rocznicy nadać wyjątkowy charakter. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze, którą koncelebrowali ks. kanonik Eugeniusz Najmowicz i ks. proboszcz Janusz Kilian, a wzięli w niej udział zaproszeni goście oraz społeczność szkolna. Dalsza część uroczystości odbyła się w Teatrze Miejskim, w którym ciekawe ekspozycje tematyczne przygotowała grupa nauczycieli pod kierunkiem p. A. Lasoty. W atmosferę święta wprowadził wszystkich poruszający spektakl przygotowany przez p. B. Lemańską, p.R.Bielawską-Kapicę i p.S.Wardaszkę z grupą naszych gimnazjalistów. Widzowie nie kryli łez i wzruszenia, które świadczyły o emocjach wywołanych treścią tego pięknego przedstawienia oraz o wrażliwości odbiorców. Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Wróblewska i pan kapitan Stanisław Sklepowicz, który przekazał sztandar Armii Krajowej naszej szkole. Był to wyjątkowy moment, nacechowany podniosłością i powagą. W dalszej części uroczystości uczniowie klas I złożyli ślubowanie, które włącza ich w szeregi naszego gimnazjum Na zakończenie został wyświetlony film, który przedstawiał poruszające historie opowiedziane przez naszych kombatantów. Ta projekcja także wywołała wiele wzruszeń i emocji. Podsumowanie uroczystości stało się okazją do podziękowań, które skierowaliśmy do naszych ukochanych kombatantów, zaproszonych gości i sponsorów, wręczając wszystkim pamiątkowe tomiki poezji o AK , okolicznościowe prezentacje upamiętniające kolejne Święta Szkoły w latach 2001-2011 i kwiaty. Obchody 10. rocznicy nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej były dobrą lekcją historii i patriotyzmu dla młodzieży gimnazjalnej. Tegoroczny jubileusz miał inną formułę w szkole. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Skwer Kombatantów, by złożyć kwiaty i oddać hołd poległym. Po powrocie do szkoły zmierzyli się z zadaniami plastycznymi, sportowymi oraz przystąpili do „Biegu ku historii" . Odrobina zdrowej rywalizacji stworzyła ciekawy klimat do nieco mniej oficjalnego, ale równie emocjonującego Święta Szkoły.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Święto Chleba 2011
|
24.09.2011 |
24 września 2011 r. Lokalna Fundacja Filantropijna PROJEKT zorganizowała obchody ŚWIĘTA CHLEBA pod hasłem „Smaki jesieni". Wzorem lat ubiegłych nasza młodzież zadeklarowała swój udział w tym projekcie i jak zwykle nie zawiodła. Chrupiące pieczywo, domowe ciasta, sałatki, kompoty, soczyste jabłka, dynie, orzechy, grzyby marynowane i inne przetwory „babuni" zdobiły przystrojony dumnymi słonecznikami jesienny stragan i wabiły zapachem przechodniów. Rozbrzmiewająca w tle poezja śpiewana oraz częstująca mieszkańców smacznymi kanapkami ze smalcem młodzież zachęcała do zakupów przygotowanych przetworów. Warto też wspomnieć, że w konkursie na oryginalny dżem, dzięki jednej z zaprzyjaźnionych mam, zdobyliśmy 3 miejsce.
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Sprzątanie Świata 2011
|
17.09.2011 |
17 września 2011r. uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie Świata" współorganizowanej przez Nadleśnictwo Kwidzyn. Jak co roku sprzątaliśmy podmiejskie lasy. O godzinie 1000 wyruszyliśmy z parkingu Kościoła pod Wezwaniem Św. Alberta w stronę Kamionki. Jak widać na zdjęciach, chęci i zapału do pracy nam nie brakowało. Z przykrością należy stwierdzić, że nie brakowało również śmieci, które trzeba było posprzątać... W lesie można było znaleźć praktycznie wszystko: od plastików, butelek, papieru i puszek po sprzęty domowe, opony, kafelki czy gruz. Zapełniliśmy odpadkami całkiem sporą przyczepę. Akcję zakończyło ognisko. Jedliśmy kiełbaski omawiając swoje znaleziska. Udało się nawet zebrać kilka grzybów. Pogoda dopisała, świeciło piękne słońce i było bardzo ciepło. Około godziny 1400 z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku rozeszliśmy się do swoich domów.
W akcji wzięło udział 26 uczniów klas I A,F i II D,F,H. Opiekunami byli: p. Izabella Fifielska i p. Agnieszka Białecka oraz bardzo miły leśniczy – pan Jacek Sonnenfeld.
Uczniowie: 1a – Nadia Bartosiak, Weronika Grabowska, Damian Janiszewska, Klaudia Klawińska, Klaudia Kominek, Alicja Pękala, Kasper Sadecki, Karolina Wiśniewska; 1f – Klaudia Sterankowicz, Kinga Brzezicka; 2d – Kasandra Bogusławska, Karolina Dąbrowska, Klaudia Tubaja, Michał Andruszewski, Nikola Babin, Natalia Biedrzycka, Iga Rzepka, Oliwia Oramus, Kornelia Pokora; 2f- Mikołaj Białecka; 2h- Paulina Jagielska, Sandra Daszewska, Wiktoria Świderska, Patrycja Sępioł, Daria Poźniak, Anna Jankowska. .
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
|
01.09.2011 |
1 września 2011r. o godz. 900 odśpiewaniem hymnu państwowego zainaugurowano nowy rok szkolny. Gościem uroczystości był zastępca Burmistrza Kwidzyna p. Roman Bera. Społeczność szkolną zebraną w hali przywitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wróblewska. Wrzesień to nie tylko początek zajęć, to także miesiąc pamięci o tych, którym zawdzięczamy możliwość życia i nauki w wolnym kraju. Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. W tym dniu jeszcze bez książek, zeszytów, długopisów. Jeszcze ze wspomnieniami lata, poznanych nowych miejsc, zawiązanych przyjaźni…
Zobacz zdjęcia w galerii
|
Wyniki drużyn:
I miejsce: drużyna z Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie,
II miejsce: drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
III miejsce: drużyna z Gimnazjum w Sadlinkach.
Wyniki indywidualne:
I miejsce: Firlej Paweł (Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie)
II miejsce: Wróblewski Mateusz (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
III miejsce: Kapuścińska Karolina (Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie)
|