Dzień Edukacji Narodowej. Nagrody burmistrza i starosty
Emocje wręcz oskarowe

fragment
PEDAGODZY NA SCENIE
Podobne emocje towarzyszyły nagrodom burmistrza wręczanym uczniom, nauczycielom oraz dyrektorom kwidzyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Najliczniejszą grupę stanowiła SP 4 i Gimnazjum nr 2.
-To nagroda za cały rok pracy dydaktycznej i wychowawczej, którą wykonuję z wielką przyjemnością -mówi Justyna Dzierżak, nauczycielka SP 4. - Interesują mnie wszystkie sprawy związane z przyrodą i ekologią i staram się przekazać to zainteresowanie uczniom naszej szkoły.
Nagrodę odebrał także Adam Serowaniec, uczeń Gimnazjum nr 2.
-Ziściło się moje marzenie - stwierdził. - To moja pierwsza taka prestiżowa nagroda, dlatego bardzo się z niej cieszę. Odbierając ją czułem się tak, jakby była to statuetka Oscara. Wszystko jednak zawdzięczam swojej polonistce Bożenie Lemańskiej i naszej szkole, gdzie panuje wspaniała atmosfera do nauki. Poza tym mamy fantastycznych nauczycieli, którzy potrafią nas zachęcić do nauki i pomagają rozwinąć skrzydła. Adam najbardziej cieszył się z sukcesów kabaretowych, które odnosił wraz z Mateuszem Lubińskim. Jak sam mówi opłacała się wytrwałość i podjęty wspólny wysiłek.

Najliczniejsze grupy nagrodzonych uczniów i nauczycieli zaprezentowały: Szkoła Podstawowa nr 4 (na zdjęciu) oraz Gimnazjum nr 2.

Tekst i zdjęcia:
Mirosław Wiśniewski