[wstecz]

Gimnazjum już minęło… 11.06.2010

… takimi słowami żegnali się ze szkołą uczniowie klas trzecich podczas balu na zakończenie nauki w gimnazjum. Imprezę rozpoczął polonez tańczony przez młodzież do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Potem były podziękowania dla nauczycieli za ich zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, kwiaty dla wychowawców, pożegnalne wiersze i piosenki. Życzenia wielu sukcesów w następnym etapie życia i edukacji, dla „jutrzejszych” absolwentów, złożyła dyrektor szkoły p. Małgorzata Wróblewska. W imieniu rodziców miłe słowa do kadry pedagogicznej i uczniów skierował przewodniczący Rady Rodziców p. Jerzy Majda. Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę i taniec, ostatnie spotkania i rozmowy w tak licznym gronie koleżanek i kolegów. A o godz. 22.00 można było zaśpiewać z Elektrycznymi Gitarami”: „to już jest koniec… jesteśmy wolni możemy iść…” Do zobaczenia po wakacjach w nowych szkołach, w nowych miejscach…

Festiwal Nauki i Sztuki - Dzień Dziecka w naszej szkole
01.06.2010

Od 1 czerwca 1952 r. obchodzone jest w Polsce święto dzieci. Jego inicjatorem była organizacja zwana „The International Union for Protection of Childhood”, której celem stało się zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. W tym roku Dzień Dziecka obchodzony był w szkole pod hasłem Festiwalu Nauki i Sztuki.
O godz. 1000 rozpoczęła się miejska uroczystość podsumowania udziału uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Finalistom i laureatom nagrody wręczył Zastępca Burmistrza ds. Społecznych p. Roman Bera oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Oświaty, Kultury i Sportu p. Jadwiga Piotrowska.

 

Więcej zdjęć z uroczystości

Następnie dyrektor szkoły p. Małgorzata Wróblewska przestawiła sukcesy uczniów naszego gimnazjum w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i upominki. Podczas uroczystości w hali wystąpił szkolny zespół „DOKTRYNA” i gościnnie zespół „FADE”, w skład którego wchodzą absolwenci gimnazjum.

 

Więcej zdjęć z apelu

O godz. 1230 rozpoczęły się imprezy festiwalowe:

 • „MISTRZ SUDOKU”
 • „JEDEN Z DZIESIĘCIU” – konkurs historyczny
 • „MIKRO- ŚWIAT” – obserwacje mikroskopowe
 • „POKAZY CHEMICZNE”
 • „ZAGADKOWA FIZYKA” – quiz fizyczny
 • „WARSZTATY GRAFICZNE”
 • „DNA Z BANANA” – warsztaty biologiczne
 • „CZY ZNASZ SWOJE MIASTO?” – gra planszowa
 • „KARAOKE”
 • „MILIONERZY” – konkurs w języku angielskim
 • „ZABAWY JĘZYKIEM POLSKIM”
 • „JĘZYKOWE BON TON”
 • „ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE”
 • „BIEG PO ZDROWIE” – interdyscyplinarny konkurs międzyklasowy
 • „TRÓJKI KOSZYKARSKIE”
 • „PALCEM PO MAPIE” – zabawy z geografią
 • „PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO” – konkurs religijny.
Nauczyciele przygotowali dla uczniów bardzo urozmaicony program. Były gry i zabawy, występy artystyczne i zawody sportowe. Gimnazjaliści mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Na wszystkich uczestników konkursów czekały słodkie niespodzianki.

Więcej zdjęć z Festiwalu Nauki

„Tęczowy świat” w twórczości L.M. Montgomery 26.05.2010

26 maja 2010 r. odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy. To już ósma edycja tej imprezy. W tym roku tematem przewodnim była twórczość kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Do konkursu zgłosiło się sześć szkół, gimnazja z Kwidzyna, Licza, Nebrowa Wielkiego, Nowego Dworu Kwidzyńskiego i Wandowa. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych gimnazjalistów oraz kształtowanie ich kreatywności. Uczniowie odpowiadali pisemnie i ustnie na pytania dotyczące życiorysu Lucy Maud Montgomery oraz jej książek: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Jana ze Wzgórza Latarni”, „Kilmeny ze Starego Sadu” oraz „Pat ze Srebrnego Gaju”. Uczestnicy zaprezentowali także wybrany przez siebie fragment jednej z książek. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany.
Gimnazjaliści wykazali się dużą znajomością literatury i umiejętnościami recytatorskimi. Laureatką konkursu została uczennica Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim Katarzyna Trzaska. Drugie i trzecie miejsce przypadły Paulinie Wysockiej i Darii Szul reprezentującym Gimnazjum w Liczu. Konkursowi towarzyszyła wystawa książek i najciekawszych „myśli” pisarki oraz bohaterek jej powieści. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Więcej zdjęć z konkursu

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2010” 05.2010

Dnia 18 marca 2010r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2010”. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Nagrody w powyższym konkursie zdobyło 6 uczniów.

Oto one:
Wynik bardzo dobry (wycieczka) uzyskał: Tomasik Paweł z klasy IIIc.
Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie: Małkiewicz Paweł z klasy IIId, Redmerska Agata z klasy I c, Tomasik Jacek z klasy Ib,  Wróblewski Mateusz z klasy Ic, Rajkowski Bartosz z klasy Ic .

GRATULUJEMY!!

I Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Młodzieży pod hasłem „Najpiękniejszy zakątek Pomorza” 24.05.2010
 

24 maja 2010 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Artystycznej Młodzieży pod hasłem „Najpiękniejszy zakątek Pomorza” organizowanego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było odkrywanie skarbnicy wiedzy o naszym regionie.

Gimnazjum nr 2 reprezentowała w tym konkursie grupa „Akcent”, która specjalnie na tę okazję przygotowała program artystyczny pt. „Powiat kwidzyński to takie miejsce, gdzie…”. Tym właśnie występem młodzi artyści nie tylko zachęcili gości do odwiedzenia naszego powiatu, ale również zdobyli tytuł laureata konkursu.

Grupę Akcent reprezentowali następujący uczniowie: Natalia Budyś (IIIc), Dorota Małkowska (IIIc), Aleksandra Sadowska (IIIc), Karolina Rentflejsz (Id), Katarzyna Leśniewska (IIIf), Kinga Gutmańska (IIIg), Tomasz Dąbrowski (IIIc), Paweł Madajczak (IIIc).

 

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej 18.05.2010
 

18 maja 2010 roku w Słupsku miało miejsce uroczyste podsumowanie XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Na konkurs ten nadesłano 10701 zestawów tekstów literackich z 358 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 267 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 15 szkół w Stanach Zjednoczonych i 60 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie. Jurorami tych poetyckich zmagań byli poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciele poloniści pod przewodnictwem znanej poetki i przyjaciółki konkursu – Wandy Chotomskiej, według której jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim.

Komisja jurorów, uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności tekstu, literackości pomysłu i ujawnionego talentu autora, wyłoniła 88 laureatów, wyróżniła zaś 238 uczniów w trzech grupach wiekowych.

 Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie.III miejsce w kategorii poezja zajęła Patrycja Iwicka z klasy III c, zaś wyróżnienie zdobyła Magdalena Lewandowska również z klasy III c. Z kolei w kategorii proza wyróżnione zostały trzy osoby: Natalia Cyrson z klasy II d, Agata Jamrozek z klasy II d oraz Magdalena Lewandowska z klasy II d.

Powiatowy Konkurs Recytatorski 16.05.2010
16 maja 2010 roku w Czarnej Sali w Kwidzynie odbył się XXXII i IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Proza i poezja światowa” zorganizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Recytatorów jak co roku oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli aktorzy z teatru „Wybrzeże” w Gdańsku. Nasi uczniowie spisali się w tych zmaganiach na medalRadosław Bojarczuk z klasy I b zajął pierwsze miejsce, Tomasz Dąbrowski z klasy III c trzecie miejsce, a Karolina Rentflejsz z klasy I d zdobyła wyróżnienie. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył” 15.05.2010

Dnia 15 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”. W konkursie wzięło udział siedem gimnazjów z powiatu kwidzyńskiego:

1. Gimnazjum Społeczne z Kwidzyna,
2. Gimnazjum nr 1 z Kwidzyna,
3. Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna,’
4. Gimnazjum z Licza,
5. Gimnazjum z Sadlinek,
6. Gimnazjum z Ryjewa,
7. Gimnazjum z Wandowa.

Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie:
1. Tomasik Paweł kl.3c;
2. Poźniak Karol kl.3a;
3. Piotrowski Bartosz kl.2d;

Indywidualnymi laureatami konkursu powiatowego zostali:
I miejsce: Tomasik Paweł, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: Piotrowski Bartosz, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
III miejsce: Wróblewski Jacek, Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie.

Drużynowo najwyższe wyniki uzyskali:
I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie,
III miejsce: Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie.

 

Więcej zdjęć z konkursu

Wycieczka do Sejmu RP 07.05.2010
7 maja 2010r. - 45 uczniów naszego gimnazjum pojechało na wycieczkę do Sejmu RP. Wizyta odbyła się na zaproszenie posła J. Kozdronia. Podczas zwiedzania uczniowie nie tylko oglądali salę sejmową i senacką, korytarze znane z telewizji, ale także poznali historię polskiego parlamentaryzmu. Następnie gimnazjaliści zwiedzali Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzali Stare Miasto w Warszawie.

"219. rocznica Konstytucji 3 Maja" 03.05.2010
 

3 maja 2010r. o godz. 930 w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, na Skwerze Kombatantów rozpoczęły się obchody tego święta. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe instytucji, organizacji i szkół oraz przedstawiciele władz miejskich, kombatanci, zaproszeni goście i uczniowie. W trakcie uroczystości awans na stopień kapitana WP otrzymał p. Stanisław Sklepowicz, Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Część artystyczną, montaż słowno – muzyczny, przygotowali nasi gimnazjaliści. Zaprezentowali oni genezę powstania konstytucji oraz jej skutki. Całości odświętnego wyrazu dodały wiersze i piosenki. Przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń pozarządowych i goście  złożyli następnie kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Obchody  zakończyła msza św. w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty.

Więcej zdjęć z uroczystości

"Majowe święto" 30.04.2010
Najważniejszym aktem prawnym uchwalonym przez Sejm Wielki była „Ustawa Rządowa 3  Maja”, zwana Konstytucją 3 Maja. To pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Wprowadzała ona w Rzeczypospolitej monarchię parlamentarną, polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa. Zniosła także zgubne liberum veto. W piątek 30 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przygotowanej przez swoje koleżanki i kolegów uroczystości upamiętniającej wydarzenia sprzed 219 lat.

 

 

Więcej zdjęć z apelu

Warszawa – pamiętamy o 1 sierpnia 1944r. 23.04.2010
 

W 2004 roku, z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostało otwarte w stolicy muzeum upamiętniające to zbrojne wystąpienie Polaków przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Tradycją naszej szkoły, noszącej imię Armii Krajowej, stały się już od 2005 roku wyjazdy uczniów do Muzeum Powstania Warszawskiego. 23 kwietnia gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę, zdobytą na lekcjach historii, na temat okresu wojennego i walki żołnierzy Armii Krajowej oraz ludności cywilnej w tym bohaterskim mieście. Muzeum oddaje klimat tamtego czasu, odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne. Dostarcza niezapomnianych wrażeń. W czasie pobytu w stolicy uczniowie odwiedzili również Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy AK, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, m. in. Jana Bytnara ps. „Rudy”, Aleksa Dawidowskiego ps. „Alek”, Tadeusza Zawadzkiego ps. „Zośka” i wielu innych, nie zawsze znanych z imienia i nazwiska, obrońców wolnej Polski.

 

Więcej zdjęć z wycieczki

Powiatowy Konkurs Teatralny 21.04.2010
21 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie spotkanie z Noblistami”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Ryjewie. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu recytacji wybranego utworu poetyckiego Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza. W konkursie wzięły udział 43 osoby z ośmiu szkół powiatu. Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły Sergiusz Mizera z klasy IIIc przygotowany przez panią Bożenę Lemańską. Zdobywca I miejsca zachwycił członków jury nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale również oryginalną interpretacją utworu.
Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli również wyróżnienia:
 • Karolina Rentflejsz z klasy I d
 • Tomasz Dąbrowski z klasy III c
 • Magdalena Piotrowska z klasy III g
 • Justyna Sosna z klasy III a
 • Wiktoria Sarzyniak z klasy I c
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 24.04.2010
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Wiosenne spotkania Rawicz 2010 pt. „Kobieta w szarości”. Na konkurs napłynęło 1905 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.
I miejsce w tym konkursie zajął uczeń  Bartosz Rajkowski z kl. 1c.
 
Serdecznie gratulujemy!
Oto nagrodzona praca

Wybory uzupełniające 19.04.2010
Dnia 19 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbyły się wybory uzupełniające do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KWIDZYNIE. Kandydowały cztery osoby. Zwyciężyła EWELINA SZWEDOWSKA z klasy 2h.
Serdecznie gratulujemy!

Finalista ogólnoppolskiego konkursu informatycznego 16-17.04.2010
 

Uczeń klasy 3d, Paweł Małkiewicz, zakwalifikował się do finału (32 uczniów z Polski) i zajął IV miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym, który odbył się 16-17 kwietnia 2010 r. w Szczecinie.
Konkurs składał się z trzech etapów:

 • Etap 1 – kwalifikacje: zgłoszenie uczestnictwa wraz z rozwiązaniem testu kwalifikacyjnego –przez Internet.
 • Etap 2 – półfinał (zadania do samodzielnego rozwiązania – przez Internet.
  Zawody I i II etapu maja charakter otwarty i polegają na samodzielnym rozwiązaniu przez uczestników konkursu podanych zadań.
 • Etap 3 – finał (część testowa i praktyczna przy komputerach w Szczecinie).
 
Laureaci otrzymali zaświadczenia 12.04.2010
 

Dnia 12 kwietnia br. odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla gimnazjów organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2009/2010 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Zaświadczenia wręczał Pomorski Kurator Oświaty -Zdzisław Szudrowicz. Nasza szkoła z ilością 7 laureatów zajęła III miejsce.

Nasi laureaci to:
Monika Tubaja - biologia
Tomasik Paweł - matematyka, fizyka
Barejka Joanna -
matematyka
Klimek Anna- chemia
 Piotrowski Bartosz- chemia
Rajkowski Bartosz - informatyka

GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Lekcja WOS-u poświęcona szerzeniu wiadomości dotyczących sejmu RP i ważności konstytucji 31.03.2010
 

Dnia 31 marca 2010r. W Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie p. Katarzyna Janicka, nauczycielka wos-u, zorganizowała spotkanie młodzieży z panem Jerzym Kozdroniem, posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej, któremu towarzyszyła asystentka pani Katarzyna Ochlik. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11oo. Czytaj dalej....

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Akademia Techniki 30.03.2010
 

30 marca br. do naszej szkoły zawitała Akademia Techniki. To niezwykły program edukacyjny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych, projekt firmy Samsung Elektronics Polska, dostawcy najnowocześniejszych technologii, oraz Centrum Nauki Kopernik, którego animatorzy w przystępny sposób je tłumaczą i angażują uczniów do eksperymentowania. Lekcje prowadzą animatorzy z Centrum Nauki Kopernik, w oparciu o specjalnie na ten cel przygotowane scenariusze. Doświadczenia przeprowadzane są na popularnych sprzętach domowego użytku, dostarczonych przez Samsung Electronics Polska: telewizorach LCD lub mikrofalówkach. Co ważne - prezentowane podczas zajęć zjawiska fizyczne i chemiczne są ujęte w obowiązującej podstawie programowej.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bory Tucholskie w oczach dziecka” 26.03.2010
26 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się finał XX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”, podczas którego wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom oraz nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej, którą będzie można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie. Więcej....
Powiatowy Konkurs Teatralny 24.03.2010

24 marca br. na deskach kwidzyńskiego kinoteatru odbył się powiatowy przegląd Małych Form Teatralnych. Była to już druga edycja konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „GAME OVER – życie w realu…”.

Gimnazjaliści zaprezentowali przedstawienia, których tematem były zagrożenia, jakie niesie ze sobą Internet. Można było obejrzeć spektakle przygotowane przez młodych aktorów z sześciu szkół gimnazjalnych powiatu kwidzyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy teatralne. Zespół „Akcent” prowadzony przez panią Bożenę Lemańską zajął II miejsce, zaś zespół „Inni tacy” pod kierunkiem pani Anny Templin zdobył wyróżnienie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale również cennymi nagrodami.

 

DNI OTWARTE dla szkół podstawowych 24-26.03.2010

W dniach 24-26 marca odbyły się dni otwarte dla szkół podstawowych naszego miasta. Szóstoklasiści uczestniczyli w przygotowanych:

 1. pokazach - „Tajemnice chemii” ,  „Ciekawa fizyka”,  „Artystyczne inspiracje”;
 2. konkursach -  „Wesoła matematyka”,  „Zabawy językiem polskim”,  „Krzyżówka przyrodnicza”,  „Zagadki z języka angielskiego”,  „Gra planszowa o Kwidzynie”;
 3. zwiedzali naszą szkołę;
 4. zapoznali się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny.

Zdjęcia SP2         Zdjęcia SP4        Zdjęcia SP6

Dzień Kultury w naszej szkole 19.03.2010

Dnia 19 marca br. odbył się coroczny Dzień Kultury.
Pierwszym punktem obchodów tego dnia był montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II.
Następnie odbył się apel, podczas którego wręczono tytuły KOLEGA NA MEDAL. Obchody tego dnia uświetniły następujące zespoły: Czakra, Life Force i Doktryna.  Kolejnym punktem apelu był pokaz tańca nowoczesnego przygotowany przez Stowarzyszenie Taneczno – Sportowe VI Dance Academy.
Po apelu przeprowadzono konkurs dla klas pierwszych na temat zasad dobrego wychowania „Bon Ton”. Zwyciężyła klas 1b.

Więcej zdjęć z apelu

VII Powiatowy Konkurs Twórczości Dzieci i Młodzieży 19.03.2010

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie artystycznym pt. "W UNII EUROPEJSKIEJ" zorganizowanym przez Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kwidzynie.

Laureatkami zostały:

w kategorii haft:

 • I miejsce Weronika Czarnecka kl.3j
 • II miejsce Monika Chrzanowska kl.3c

w kategorii techniki mieszane

 • wyróznienie Sylwia Hauer kl.3j
Kartka Walentynkowa w Języku Angielskim 16.03.2010

Dnia 16 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na najpiękniejszą Kartkę Walentynkową w Języku Angielskim. Ocenie podlegała oryginalność treści i formy, poprawność językowa oraz estetyka zaprezentowanych prac.

Nagrody otrzymali:

 • I miejsce – Patrycja Nowak kl. I h
 • II miejsce – Patrycja Burnowska kl. I h
 • III miejsce – Kamil Smoliński oraz Olga Wolf kl. I g

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnienie zainteresowania językiem angielskim oraz umożliwienie uczniom konfrontacji z własnymi umiejętnościami.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters 15.03.2010

Dnia 15 marca br. odbył się I etap on-line olimpiady. Jest to już IV edycja. Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz internetu – jego historii i zasad działania. W tym roku szkolnym zgłosiło się 4563 drużyn 4-osobowych. Naszą szkołę reprezentują:

 1. Motywatory TEAM - Paweł Małkiewicz, Paweł Tomasik, Patryk Bejgrowicz, Andrzej Bakierski;
 2. PROgramiści - Bartosz Rajkowski, Mateusz Wróblewski, Michał Wroński, Filip Bakierski;
 3. Czterej_Pancerni_Kwidzyn - Bartosz Zarębski, Adrian Michalak, Sławonir Koszara, Sebastian Wiącek;
 4. 31 lutego - Konrad Grabowski, Jakub Jabłoński, Bartosz Sójka, Mateusz Forma;
 5. Pasjonaci - Nikodem Jedyna, Piotr Brzóskiewicz, Jakub Murawski, Maciej Stanikowski.

Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do II etapu, który odbędzie się 19 marca.

Drużyna Motywatory TEAM brała udział w półfinałach dn. 20 kwietnia br. w Bydgoszczy.

Podsumowanie osiągnięć 04.03.2010
4 marca 2010r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów za I sem.2009/2010, a było ich jak zwykle ogrom. Dyrekcja gratulowała uczniom zdobytych sukcesów, wręczając dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć z apelu

"Fame" - spektakl w Teatrze Muzycznym 05.02.2010
Musical „Fame” to historia pełna dramatycznych sytuacji, opowieść o marzeniach, wielkim talencie, pierwszej miłości, pasji życia oraz o dominującym pragnieniu młodych ludzi, by odmienić swój los i zrobić karierę, a także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.. Bohaterów musicalu „Fame” gimnazjaliści mogli poznać 5 lutego 2010r. podczas kolejnego wyjazdu na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni. Ponad dwie godziny muzyki i tańca, z wyraźną fabułą przemawiającą do młodzieży w sposób jasny i czytelny, to niewątpliwie walory tego przedstawienia. Uczestnicy wycieczki opuszczali Gdynię z postanowieniem: jeszcze tu wrócimy...sm15
Bal karnawałowy 03.02.2010
Dnia 3 lutego 2010 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Spotkanie z piosenką”. Był to bal karaoke. W trakcie zabawy wybrano króla i królową balu. Zostali nimi Martyna Boczkowska z klasy 3b i Miłosz Kowalski z klasy 3a. Impreza ta odbyła się z inicjatywy SU, a przygotowali ją pani Anita Lasota i pan Eligiusz Gełdon.

Więcej zdjęć z balu

WOŚP 2010 11.01.2010
11 stycznia 2010r. odbył XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku siedzibą sztabu gościnnie była Szkoła Podstawowa nr 2. Do akcji zbierania pieniędzy na rzecz Fundacji przystąpili uczniowie oraz 3 nauczycieli (A. Matłosz- szefowa szkolnego sztabu, A. Słota, D. Kortas i zaprzyjaźniona M. Truszkowska). Dla wolontariuszy i ich opiekunów przygotowano poczęstunek w postaci grochówki ugotowanej przez ajenta naszej stołówki Pana Adama Grządkę. Przed finałem przez cały miesiąc grudzień były organizowane kawiarenki „Pod serduszkiem”, gdzie sprzedawano ciasta własnego wypieku oraz loterie fantową. W klasach także przeprowadzono akcję pod hasłem „Kartka na 18 urodziny WOŚP”.
We wszystkich formach akcji zebrano łącznie 1869,67zł + walutę obcą.

Uroczystość wręczania stypendiów w roku szkolnym 2009/2010 15.12.2009
Dnia 15 grudnia 2009r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczania stypendiów dla uczniów gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych przez Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego w ramach „Programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” na rok szkolny 2009/2010. Wśród uczniów nagrodzonych znalazł się uczeń naszego gimnazjum Paweł Tomasik, a także nasza tegoroczna absolwentka Lilianna Żydek (obecnie uczennica II LO w Kwidzynie). Wyróżnionym uczniom towarzyszyła dyrektor szkoły Małgorzata Wróblewska oraz nauczyciele Barbara Szuwarowska i Alicja Tubaja.

Czekamy na Święta Bożego Narodzenia 12.2009
Grudzień to miesiąc oczekiwania na święta. Urządzamy szopki, wykonujemy i wysyłamy karty, przygotowujemy stroiki i ozdoby choinkowe. Wiele ciekawych pomysłów znalazło swoje miejsce w organizowanych w szkole imprezach. Uczniowie, którzy w tygodniu poprzedzającym święta odwiedzili bibliotekę, wzięli udział w konkursie Czy znasz „Opowieść wigilijną?” przygotowanym przez p. Renatę Bielawską-Kapicę i Sylwię Wardaszkę. Na pytania najlepiej odpowiedzieli: Kamila Walas z kl. I C, Andrzej Chmielewski z kl. I D, Małgorzata Krupa z kl. III I, Justyna Gryszkiewicz z kl. III I, Dawid Gołaś z kl. II G i Karol Wasilczuk z kl. II G.
Nauczycielki religii p. Ewa Zarębska i p. Jolanta Lewandowska zainicjowały dwa konkursy plastyczne:
 • Najpiękniejsze karty świąteczne wykonali: Kamila Walas z kl. I C, Agnieszka Matias z kl. II B, Patrycja Maksym z kl. II E, Pamela Rybicka z kl. III E, Marta Simionkowska z kl. II B, Alicja Dzwonkowska z kl. I E, Patrycja Dzwonkowska z kl. I E, Katarzyna Leśniewska z kl. III F, Agata Jamrozek z kl. II D, Tomasz Szwangruber z kl. II F, Magdalena Piotrowska z kl. III G, Ola Bogucka z kl. III D i Karolina Prusiecka z kl. I C.
 • Najatrakcyjniejsze szopki bożonarodzeniowe przygotowały: Magda Piotrowska z kl. III G i Alicja Dulkiewicz z kl. III D.

22 grudnia uczniowie wszystkich klas obejrzeli jasełka przygotowane przez swoich kolegów pod kierunkiem p. Anny Templin i p. Anity Lasoty.

Jasełka zostały również zaprezentowane w Przedszkolu nr 2 w Kwidzynie (21 XII) oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kwidzynie-Górkach.

Więcej zdjęć z jasełek w galerii

Więcej prac nagrodzonych w galerii

„Piękna i Bestia” w Teatrze Muzycznym w Gdyni
04.12.2009
4 grudnia dla uczniów klas I – III przygotowano wyjazd do teatru na musical „Piękna i Bestia”. Teatr Muzyczny w Gdyni w ciągu ponad 50 lat istnienia przygotował 300 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi dzięki takim tytułom jak: „Jesus Christ Superstar”, „Skrzypek na dachu”, czy „Hair”. Teatr działa od 18 maja 1958 r. Pierwszym dyrektorem, animatorką i reżyserem teatru była Danuta Baduszkowa. Pierwszą premierą – „Bal w operze”. Od 1979 roku teatr mieści się w centrum Gdyni u stóp Kamiennej Góry.
Musical „Piękna i Bestia” to opowiedziana z humorem historia pięknej dziewczyny, która ratując życie ojca wpada w ręce okrutnej Bestii. Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku Bestii – Pani Czajnik, Pani Szafy, Miotełki, Świecznika i Zegara – przekonuje się, że pod przerażającym obliczem Bestii kryje się wrażliwe ludzkie serce… Baśniowe postaci, imponujące dekoracje i pomysłowe kostiumy tworzą świat pełen magii.
Przedstawienie zostało odebrane przez naszych gimnazjalistów z dużą uwagą i sympatią. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni wyjazd do Teatru Muzycznego.

Konkurs Wiedzy o AIDS i HIV i o uzależnieniach
25.11.2009
25.11.09 odbył się szkolny etapu konkursu wiedzy o AIDS I HIV i o uzależnieniach. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas I – III.
Najlepsze wyniki punktowe uzyskały 4 uczennice, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego:
 • Klimek Anna - 2d
 • Przybylska Magdalena – 2f
 • Alicja Dulkiewicz – 3 d
 • Jędrzekczyk Weronika –3e.
1 grudnia 2009 r.w Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie o godzinie 1200 odbył sie wojewódzki etap tego konkursu. Wzięło w nim udział około 45 uczniów z różnych szkół naszego województwa. Nasze uczennice uzyskały następujące wyniki: Weronika Jędrzejczyk– IV miejsce, Anna Klimek– VI miejsce, Magdalena Przybylska– VIII miejsce.
Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dużej wiedzy na temat uzależnień, AIDS i HIV!!!
Ekorzeźba
03.11.2009
Dnia 3 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył się konkurs promujący segregację śmieci. Każda klasa miała wykonać karton na makulaturę oraz przygotować ekorzeźbę. Wszystkie klasy bardzo aktywnie zaangażowały się w ten konkurs.
 1. Wyniki konkursu na karton:
  • I miejsce – kl. 2e;3f
  • II miejsce- kl. 2d;2f
  • III miejsce- 1a; 2a
 2. Wyniki konkursu na ekorzeźbę:
 
  • I miejsce – kl. 2h
  • II miejsce- kl. 3b; 2d
  • III miejsce- 2a; 1a

Więcej zdjęć w galerii

Teatralia 2009
23-28.11.2009
W dniach 23-28. 11.2009r. odbyły się XIX Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W ciągu czterech dni na scenie kinoteatru zaprezentowały się grupy z dwudziestu pięciu szkół powiatu kwidzyńskiego. Przegląd, w poniedziałek o godz. 16.00, rozpoczęła nasza gimnazjalna „Grupa Nieformalna” spektaklem „Cudowny sen Marcina”. Współczesny nastolatek przeniesiony we śnie na Olimp poznaje greckich bogów, ich życie i relacje panujące między nimi. Jest to dla niego lekcja historii w innym wydaniu. Pod wpływem niezwykłych i zabawnych wydarzeń Marcin budzi się z mocnym postanowieniem podjęcia intensywnej nauki.
W przedstawieniu wzięli udział: z kl.1B – Radek Bojarczuk, Filip Sadura i Jacek Tomasik, z kl.1D – Karolina Rentflejsz, z kl.2H – Ola Dąbrowska, Martyna Reszczyńska, Ewelina Szwedowska i Ola Zielińska, z kl.3C – Tomek Dąbrowski, Paweł Madajczak, Sergiusz Mizera i Cecile Tychyj, z kl. 3D – Piotr Brzóskiewicz, Monika Kisiel i Asia Przepiórska, z kl. 3F – Kasia Leśniewska i Dorota Szczepańska, z kl.3G – Natalia Cielątkowska, Nela Kannenberg i Weronika Pliszczyńska. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem p. Bożeny Lemańskiej, p. Sylwii Wardaszki i Renaty Bielawskiej-Kapicy. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Z kolei trzeci dzień przeglądu zespołów teatralnych, rozpoczął się scenką „Professional TV” przygotowaną przez grupę „Inni Tacy” pod kierunkiem p. Anny Templin. Uczniowie klas I: Ania Dąbrowska, Aleksander Dubas, Paulina Gajko, Monika Prusińska, Filip Sadura, Aniela Sałek, Jacek Tomasik i Wiktoria Zaleska wcielili się w role dziennikarzy i reporterów relacjonujących wydarzenia w kraju i na świecie. 

Więcej zdjęć w galerii

Sprawdzian wiedzy
3-5.11.2009
W dniach 3-5 listopada 2009r. uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych.
W pierwszym dniu rozwiązywali test z przedmiotów humanistycznych, w kolejnym test matematyczno-przyrodniczy, w ostatnim dniu test z języka angielskiego. Młodzież ze specjalnymi wskazaniami miała testy dostosowane do swoich wymagań. Dla gimnazjalistów to pierwszy poważny egzamin, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a także poczuć tę niecodzienną atmosferę. Większość zdających oceniła poziom trudności jako zadawalający. W kwietniu 2010r. czeka ich właściwy egzamin, a jego wyniki będą miały wpływ na przyjęcie do wybranej szkoły.

Więcej zdjęć w galerii

Październik miesiącem bibliotek
19.10.2009
Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych dotychczas było obchodzone w czwarty poniedziałek października. Obecnie, zamiast Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, nauczyciele bibliotekarze świętują Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega on pod hasłem: "Biblioteki szkolne: pełen obraz".
W naszej szkole 19 października 2009r. ogłoszony został „Dniem Otwartych Drzwi”. Uczniowie, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mieli okazję swobodnie poruszać się między regałami i samodzielnego wyboru książek. Z tej niecodziennej atrakcji skorzystało 140 gimnazjalistów. Dla wszystkich zainteresowanych literaturą przygotowano szereg konkursów:

 1. konkurs na ułożenie przez klasę wiersza na temat książki lub biblioteki,
 2. kalambury „Zgadnij, jaki to tytuł książki”,
 3. konkurs wiedzy:
 • dla klas I – „Spotkanie z biblioteką”
 • dla klas II – „Przysłowie prawdę ci powie”
 • dla klas III – „Wziąć nogi za pas”
Wiersze oceniała komisja pod przewodnictwem p. Bożeny Lemańskiej. Wyróżniono następujące klasy I A, IC, IG, IID, IIH, IIIE, IIIF, IIIi.
W konkursach wiedzy najwięcej punktów zdobyli uczniowie: kl.I – Kamila Walas (IC), Radosław Bojarczuk (IB); kl.II – Aleksandra Zielińska (IIH), Aleksander Król (IID); kl.III – Anna Dąbrowska (IIIF), Magdalena Piotrowska (IIIG), Asia Detmer (IIIE).
Kalambury
bezbłędnie rozwiązali: Ewelina Wylk (IIIi), Justyna Gryszkiewicz (IIIi), Magdalena Kotowska (IIIi), Karol Poźniak (IIIA).

 Zobacz napisane wiersze

IX Dzień Papieski
16.10.2009
16 października 2009 r. (w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na PAPIEŻA) obchodziliśmy IX Dzień Papieski. Co roku z tej okazji w szkole prezentowany jest montaż słowno-muzyczny dla uczniów naszego gimnazjum. Tym razem zaprezentowali się uczniowie klasy I „b”, przygotowani pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Anny Gnutek. Występ, jak i prezentacja poświęcona PAPIEŻOWI, zrobiła na widzach ogromne wrażenie. Aby umożliwić uczestnictwo w montażu jak największej grupie uczniów, klasa I „b” występowała czterokrotnie w tym dniu.
Konkurs "Szkoła w krzywym zwierciadle"
10.2009

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej już po raz dziewiąty zorganizowano konkurs literacki pt. "Szkoła w krzywym zwierciadle". Jak zwykle cieszył się on ogromnym zainteresowaniem uczniów, gdyż do komisji konkursowej wpłynęło ponad 50 ciekawych i zabawnych wierszyków na temat samych uczniów, szkoły i ich pracowników.

Przeczytaj najlepsze prace

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
14.10.2009
14 października 2009 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Akademię rozpoczął dyrektor szkoły Pani Małgorzata Wróblewska, która podziękowała za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży oraz złożyła życzenia sukcesów zawodowych nauczycielom i pracownikom szkoły. Pogratulowała również pedagogom, którzy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i nagrodami. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli okolicznościowe laurki. Ogłosili również wyniki głosowania na najsympatyczniejszego nauczyciela, którym został nauczyciel muzyki – Pan Eligiusz Gełdon. Kolejnym punktem akademii był występ słowno-muzyczny uczniów naszej szkoły. Piękne wiersze i piosenki wykonane z dużym zaangażowaniem spodobały się wszystkim i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom
W tym roku Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali Pani Bożena Korocińska i Pan Marek Woronowicz, zaś Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali: Pani Małgorzata Wróblewska, Pani Bożena Lemańska, Pani Gabriela Szwacka. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Pani Marianna Kwiatkowska. Wyróżnieni nauczyciele zostali zaproszeni przez Wojewodę Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty na Wojewódzką Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej do Muzeum Zamkowego w Malborku.
Nagrody Burmistrza Miasta Kwidzyna otrzymali: Pani Małgorzata Wróblewska, Pani Jolanta Żmuda, Pani Beata Kamińska, Pani Agnieszka Białecka, Pani Izabella Fifielska, Pani Ludwika Wawryniuk, Pani Bożena Lemańska, Pani Gabriela Szwacka, Pani Elżbieta Zając, Pani Marzena Gostkiewicz, Pani Danuta Woronowicz, Pan Marek Woronowicz.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii

Wojewódzki Konkurs pod hasłem „Myśliwy, las i jego zwierzyna”
29.09.2009
29 września 2009r. o godzinie 11.00 w Izbie Myśliwskiej Kwidzyńskiego Zamku odbył się konkurs zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie, Powiatową Radę Łowiecką i Nadleśnictwo Kwidzyn. Rywalizacja obejmowała trzy kategorie:
 • Wiedza – każdą szkołę reprezentowała jedna trzyosobowa drużyna (zagadnienia konkursowe dotyczyły wiedzy myśliwskiej i ochrony środowiska)
 • Praca plastyczna – format A3 , technika dowolna
 • Utwór poetycki – tematycznie związany z hasłem konkursu.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:
W kategorii „wiedza” – I miejsce uzyskała drużyna w składzie:
 • Alicja Wichowska – klasa II d
 • Marta Mioduszewska – klasa II d
 • Alicja Wojtacka – klasa II d
W kategorii „praca plastyczna” – wyróżnienie otrzymał:
 • Patryk Hennig – klasa I
W kategorii „poezja” – wyróżnienie otrzymała:
 • Natalia Cyrson – klasa II d

70. rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego – Święto Szkoły
27.09.2009
27 września 1939 roku powstała w oblężonej Warszawie Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa, mająca prowadzić walkę przeciw okupantom. W listopadzie 1939 roku została ona przekształcona w Związek Walki Zbrojnej (ZWZ), podlegający rządowi emigracyjnemu. 14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski przekształcił ZWZ w Armię Krajową (AK). Utworzenie AK miało służyć scaleniu wszystkich grup wojskowych w jedną organizację, podległą rządowi RP na uchodźstwie.
Data ta - 27 września - to dzień nadania szkole imienia Armii Krajowej. W tym roku już po raz ósmy gimnazjum obchodziło Święto Szkoły. Od 28 IX do 2 X we wszystkich klasach przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze o patronie. Uczniowie klas II i III poszerzali zdobytą w poprzednich latach wiedzę na temat Armii Krajowej, pierwszoklasiści mieli okazję poznać dzieje bohaterskich żołnierzy AK.
5 X 2009r. o godz. 1000 w hali sportowej odbył się apel, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz delegacje uczniów z klas drugich i trzecich. Przybyli zaproszeni goście, kombatanci z kwidzyńskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: p. Stefania Pawłowska, p . Benedykt Mikołajczyk, p. Wiesław Łyżwa, p. Jan Paśko, p. Tadeusz Kolasa oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Oświaty, Kultury i Sportu p. Jadwiga Piotrowska. W uroczystym nastroju wszyscy wysłuchali hymnu Armii Krajowej w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Joanny Staszak, a uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas apelu nastąpiło także wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Młodzież o Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej”. Następnie zaproszeni goście i delegacje klas wysłuchali montażu słowno-muzycznego „Był taki wrzesień…” przygotowanego przez Monikę Kisiel, Justynę Sosnę, Weronikę Pliszczyńską, Olę Bogucką, Kasię Leśniewską, Sergiusza Mizerę, Tomka Dąbrowskiego, Piotra Brzuskiewicza i Pawła Tomasika, pod kierunkiem Sylwii Wardaszki i Renaty Bielawskiej-Kapicy. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie mieli okazję spotkać się z gośćmi, by uczestniczyć w „żywej lekcji historii”.

Więcej zdjęć w galerii

Wojewódzka Inauguracja Roku Sportowego
25.09.2009
Dnia 25 września br. w Gimnazjum w Sztumie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku 2009/2010. Na tej uroczystości dokonano również podsumowania zeszłorocznej rywalizacji sportowej. Nasze gimnazjum zajęło V miejsce we współzawodnictwie wojewódzkim w ramach WGMS.

Święto chleba
19.09.2009
Aby tradycji stało się zadość, również i w tym roku wspomagaliśmy Fundację "Projekt" w corocznym Święcie Chleba. Całą akcją z ramienia szkoły dyrygowała - niezastąpiona opiekunka Samorządu Uczniowskiego - Anita Lasota. Wspomagały ją w tym roku, psycholog Agnieszka Matłosz oraz nauczycielka jęz. polskiego Małgorzata Górnikiewicz. Zanim jednak doszło do finału na kwidzyńskim deptaku, ruszyła akcja w naszej szkole kierowana przez opiekuna SU i samych zainteresowanych, czyli uczniów. Ogłoszono wśród wcześniej wspomnianych liczne konkursy, które procentowały punktami zarobionymi w konkursie "Klasa z klasą". I tak można było punktować za: smalczyk, swoiski chleb, przetwory czy owoce. Warto wspomnieć również to, iż do akcji przyłączyli się nauczyciele, chwaląc się własnymi przetworami. Pojawiły się ciekawe produkty i nazwy, chociażby, "przetwórnia"-"Belfer" prezentująca swoje powidła śliwkowe. Cieszymy się, że do tak szczytnego celu dołączyli do nas Pan Grzegorz Nałęcz ze swoimi wyrobami piekarniczymi, jak również Pani Sylwia Ronowska z Cukierni "Jacek i Agatka". Dzięki wszystkim działaniom na rzecz Fundacji "Promyk" udało nam się uciułać 528 złotych 25 groszy. Czekamy na następny rok. Okazuje się bowiem, że z roku na rok zjednujemy do działania więcej chętnych osób, a tym samym.... zbieramy coraz więcej pieniędzy. Hurrrrrrrrrrra.... i ...........do zobaczenia za rok.
(Liczymy na więcej).

Więcej zdjęć w galerii

Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2009/2010
01.09.2009
Szybko minęły wakacje i znów uczniowie wraz z gronem pedagogicznym spotkali się na uroczystym powitaniu nowego roku szkolnego. Naukę w 27 oddziałach rozpoczęło 670 uczniów. Wszystkich zebranych w hali sportowej: uczniów, rodziców, nauczycieli, przybyłych gości, powitała pełniąca obowiązki dyrektora szkoły p.Małgorzata Wróblewska. Następnie przedstawiła nauczycieli, którzy będą pełnić w tym roku funkcję wicedyrektorów: p. Grażynę Marek-Borowską i p. Jolantę Żmudę oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: Annę Jabłońską, Karolinę Klikar, Maję Pukarowską, Katarzynę Srebrowską-Budek, Hannę Taczkowską i Danutę Telefus. Pani dyr. Wróblewska skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, zwłaszcza pierwszoklasistów, rozpoczynających nowy etap swojej edukacji. Życzenia sukcesów w nauce i rozwijaniu zainteresowań złożyli gimnazjalistom także przewodniczący Rady Rodziców p. Jerzy Majda oraz z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej p. Marian Frankowski. Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, najmłodsi „zapoznawali” się ze szkołą aby od następnego dnia spokojnie dotrzeć na wszystkie lekcje.

Więcej zdjęć w galerii