[wstecz]

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009
19.06.2009

19 czerwca 2009r. o godz. 900 odbyła się uroczystość zakończenia kolejnego roku szkolnego. Pani Dyrektor gratulowała uczniom osiągnięć i życzyła udanych wakacji.  Do życzeń przyłączył się Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Rodziców. Następnie zostały wręczone nagrody laureatom i finalistom konkursów, Statuetki Złotej Sowy najlepszym gimnazjalistom oraz nagrody wyróżnionym uczniom i podziękowania dla ich rodziców. Na koniec uroczystości został przekazany Sztandar Szkoły młodszym gimnazjalistom.

Więcej zdjęć w galerii

Podsumowanie osiągnięć 17.06.2009

17 czerwca 2009r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów z różnych konkursów, a było ich jak zwykle ogrom. Dyrekcja gratulowała uczniom i nauczycielom zdobytych sukcesów, wręczając dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć w galerii

Bal gimnazjalny kl. III 05.06.2009

5 czerwca 2009r. o godz. 17.00 polonezem rozpoczęli swój bal trzecioklasiści. Były podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w ich edukację i wychowanie, wiersze i piosenka, wkrótce absolwentów, kwiaty dla dyrekcji szkoły i wychowawców klas. Po części oficjalnej hala sportowa zamieniła się w salę taneczną. Przy muzyce DJ-a uczniowie bawili się do godziny 22.00. Czas minął bardzo szybko i gimnazjalistom trudno było się rozstać.

Więcej zdjęć w galerii

Młodzieżowe Prawybory do Europarlamentu 2009 01.06.2009

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w projekcie CEO "Młodzi Głosują". Na lekcjach WOS-u uczniowie zapoznawali się z zasadami wyborów demokratycznych oraz zadaniami Parlamentu Europejskiego. Chętni uczniowie uczestniczyli w projekcie polegającym na wykonaniu plakatu zachęcającego obywateli do udziału w wyborach.
Dnia 1 VI 2009 r. w szkole odbyły się Młodzieżowe Prawybory, w których wzięły udział wszystkie klasy. Nad przebiegiem wyborów czuwała p. K. Janicka oraz Młodzieżowa Komisja Wyborcza.

Więcej zdjęć w galerii

Finał Pomorskiej Lekcji Samorządności 29.05.2009

Dzień 29 maja 2009 roku to zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli. W tym właśnie dniu odbyła się „Lekcja Samorządności” stanowiąca wielki finał podjętych działań. Lekcja ta nie ograniczyła się jednak do 45 minut. Trwała prawie cały szkolny dzień. Było to wielkie „Święto Samorządności”, w trakcie którego gimnazjaliści zaprezentowali efekty pracy nie tylko swoim koleżankom i kolegom, ale również przedstawicielom samorządu wojewódzkiego i lokalnego, rodzicom i zainteresowanym mieszkańcom.

Goście byli pod wielkim wrażeniem lekcji. Młodzież zaskoczyła ich swoimi oryginalnymi pomysłami i organizacją działań. Społeczność Gimnazjum nr 2 pokazała, że można przygotować młodych ludzi do świadomego współdecydowania o losach środowiska. Burmistrz Miasta Kwidzyna, dziękując za zorganizowanie lekcji, wyraził nadzieję, że takie inicjatywy znajdą swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń również innych szkół w województwie pomorskim.

Więcej zdjęć w galerii

A tak było podczas przygotowania się do lekcji....

Więcej zdjęć w galerii

Maj miesiącem książki 27.05.2009

"Maj to ptaków i kwiatów opiekun,
Maj majowe ma obowiązki,
I chociaż przywykł do nich od wieków,
Dziś prócz kwiatów przynosi nam książki"

27 maja 2009r. odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Książka moim przyjacielem”. Czternastu uczniów reprezentowało siedem szkół z Kwidzyna, Licza, Ryjewa, Sadlinek i Wandowa. Konkurs składał się z trzech części:krzyżówka, odpowiadzieć pisemna i ustna na pytania dotyczące przeczytanych książek: „Śliczna Tamit”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Kwiat kalafiora”, „Pulpecja”, „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” i „Księga strachów”. Każdy z uczniów prezentował również strój wybranego bohatera i jego charakterystykę. Po dwugodzinnej rywalizacji największą ilość punktów zdobyła Katarzyna Jasnoch z Licza zajmując tym samym pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Dominika Piątkowska z Ryjewa, a trzecie miejsce Paulina Wysocka z Licza. Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Część uczestników konkursu już zapowiedziała swoją obecność na kolejnej jego edycji w przyszłym roku.

Toruń: historia i współczesność 17.04.2009

17 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszą atrakcją jaka czekała na młodzież była wizyta w Muzeum Piernika. W odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni poznali składniki oraz sposób wyrobu pierników według starych receptur, a następnie aktywnie uczestniczyli w samodzielnym ich przygotowaniu. Po upieczeniu, gotowe pierniki zabrali jako pamiątkę z pobytu w jedynym tego typu muzeum w Europie.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta. Zespół staromiejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Gimnazjaliści zwiedzili m.in. Dom Mikołaja Kopernika, bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty - gotycki, ceglany kościół, dawną farę toruńskiego Starego Miasta, na wieży której znajduje się największy średniowieczny dzwon w Polsce, Tuba Dei (Trąba Boża), odlany w 1500 r. Poznali historię średniowiecznych kamienic na Starym Rynku, m. in. pod Złotą Gwiazdą i Dworu Artusa. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Orbitarium i Planetarium. Uczniowie przebywając w Orbitarium mogli zapoznać się z zestawem interaktywnych urządzeń i modeli, które tłumaczą ciekawe zjawiska zachodzące we Wszechświecie. W Planetarium obejrzeli seans "W niebo wpatrzeni" opowiadający o osiągnięciach astronomii na przestrzeni wieków: od megalitycznych budowli - kamiennych kręgów, które odnaleźć można także w Polsce do pracy współczesnych astronomów.

Montaż słowno-muzyczny -"Święta Wielkanocne w obyczaju" 04.04.2009

4 kwietnia 2009 roku uczniowie klas II i III naszego Gimnazjum zaprezentowali w czasie mszy rekolekcyjnej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego montaż słowno-muzyczny Święta Wielkanocne w obyczaju, a dnia 8 kwietnia 2009 roku montaż ten obejrzeli uczniowie naszej szkoły oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Górkach. Zespołowi teatralnemu towarzyszył chór uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjr Henryka Sucharskiego prowadzony przez siostrę Krystynę.

Więcej zdjęć w galerii

Pomorska Lekcja Samorządności 03-05.2009

„Lekcja” to cykl zadań, których przygotowanie zajmie około 2-3 miesięcy pracy zespołu. Zwieńczeniem pracy bedzie dzień, podczas, którego odbędzie się „Lekcja”, na którą Szkoła zaprosi przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i terytorialnego. (Marszałek, przewodniczący Sejmiku, radni Sejmiku Wojewódzkiego, radni miasta, burmistrz, starosta, wójt i inne osoby (rodzice, przedstawiciele organizacji pozarządowych) -zależnie od wyboru Dyrekcji Szkoły).
Harmonogram działań przygotowujących do zorganizowania Pomorskiej Lekcji Samorządności:

 • 16 marca 2009 r. – przedstawienie uczniom propozycji zadań do wykonania; zgłaszanie się uczniów do wykonania poszczególnych zadań
 • 19 marca 2009 r. - wycieczka po powiecie – m.in. odwiedzenie wybranych inwestycji znajdujących się w otoczeniu szkoły sfinansowanych za pieniądze unijne – uczniowie klasy II d, SU, SKE, nauczyciele
 • 3 kwietnia 2009 r. – spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt – ustalenie dalszych działań w realizacji projektu
 • 22 kwietnia 2009 r. - spotkanie robocze
 • 6 maja 2009 r. - pierwsza próba (z uczniami)
 • 19 maja 2009 r. – druga próba (z uczniami)
 • 28 maja 2009 r.– przygotowanie lekcji, próba generalna
 • 29 maja 2009 r. – finał Pomorskiej Lekcji Samorządności

A oto zadania do wykonania:

 • ulotka promocyjna
 • makieta powiatu
 • konkurs na logo
 • konkurs na hasło promocyjne
 • quiz
 • konkurs wiedzy o samorządzie
 • montaż słowno- muzyczny o Kwidzynie
 • konkurs fotograficzny - wystawa fotograficzna
 • Kwidzyn na starej fotografii
 • plakat promocyjny
 • konkurs literacki
 • przewodnik po regionie
 • tradycje kulinarne
 • konkurs na prezentację o regionie
 • gra planszowa

Więcej zdjęć w galerii

Dzień Otwarty dla szkół podstawowych 30.03.2009

30 marca 2009 r. po raz kolejny zaprosiliśmy uczniów klas VI szkół podstawowych na Dzień Otwarty. Nasze gimnazjum zwiedzili uczniowie klas VI ze SP nr 2 i SP nr 6 wraz z wychowawcami oraz uczniowie z SP nr 4 i SP nr 5 z rodzicami.

Więcej zdjęć w galerii

Konkurs BON TON 30.03.2009

Dnia 30 marca 2009 roku w ramach szkolnego DNIA KULTURY zastał zorganizowany coroczny konkurs o zasadach dobrego wychowania dla klas pierwszych. Każda z klas wytypowała dwuosobową reprezentację. Laureatami konkursu są:

 • I MIEJSCE – KL. „A”
 • II MIEJSCE – KL. „D”
 • III MIEJSCE – KL. „G”
 • IV MIEJSCE – KL. „B”; „F”
 • V MIEJSCE – KL. „H”
 • VI MIEJSCE – KL. „E”
 • VII MIEJSCE – KL. „I”

Więcej zdjęć w galerii

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego 26.03.2009

Dnia 26 marca 2009r. odbył się w naszej szkole - etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół:

 • Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie
 • Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
 • Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie
 • Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie.
Zadaniem drużyn było: rozwiązanie testu z zasad i przepisów ruchu drogowego oraz wykonania zadań praktycznych, tj. jazdy rowerem po torze przeszkód oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przez jednego uczestnika z każdej drużyny. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Więcej zdjęć w galerii

Dni Kultury pod hasłem "Żyj zdrowo – trzymaj formę" 20.03.2009

Dnia 20 marca 2009 r. w naszej szkole w ramach Dni Kultury odbył się konkurs pod hasłem ŻYJ ZDROWO – TRZYMAJ FORMĘ. Każda klasa wylosowała nazwę warzywa lub owocu, na temat którego miała wykonać plakat oraz przygotować reprezentanta przebranego za te warzywo lub owoc. Wszystkie klasy bardzo aktywnie zaangażowały się w ten konkurs – przygotowały wspaniałe plakaty i przebrania oraz emblematy dla każdego ucznia przedstawiające wylosowane warzywo lub owoc. Dzień ten był dniem kolorowym zgodnie z kolorami warzyw i owoców wylosowanymi przez klasy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na apelu szkolnym. Wszyscy uczniowie, którzy wystąpili w przebraniach otrzymali zdrowe upominki i atrakcyjne nagrody.
Wyniki konkursu na najlepsze przebranie:

 • I miejsce – kl. 2e
 • II miejsce - kl. 2h
 • III miejsce - 1b
Wyniki konkursu na najlepsze przebranie:
 • I miejsce – kl. 1d
 • II miejsce- kl. 1a; 2c; 3f
 • III miejsce- 1b; 1e; 1g; 1i; 2e; 2g; 3c; 3d; 3e

Na apelu zostały wręczone również dyplomy uczniom za kolejne osiągnięcia oraz odznaki KOLEGOM, KOLEŻANKOM NA MEDAL wybranych przez zepoły klasowe.

Więcej zdjęć w galerii

Bal karnawałowy 23-24.02.2009

W ramach Dni Kultury w naszej szkole odbyły się dwa bale karnawałowe (23 i 24 lutego 2009 roku). W balach wzięli udział uczniowie z klas:1a, 1h, 2a, 2b, 2h, 2g, 2i, 3c, 3g, 3h (pod opieką wychowawców). Bale te odbyły się pod hasłem „Spotkanie z piosenką” i były balami karaoke. W trakcie zabawy przeprowadzono konkursy i wybrano króla i królową balu. Imprezy te odbyły się z inicjatywy SU, a przygotowali je Anita Lasota i Eligiusz Gełdon. W trakcie balu odbyła się zbiórka charytatywna, podczas której zebrano 95 zł na leczenie Dominika Wejtko.

Więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Warszawy 20.02.2009

Dnia 20 lutego 2009 r. 45 uczniów z klas trzecich naszego gimnazjum wyjechało na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie w czasie wizyty w Sejmie RP przyglądali się obradom. Następnie odbyło się spotkanie i rozmowa z pracownikiem Wszechnicy Sejmowej. Młodzież zapoznała się z historią i funkcjonowaniem Sejmu RP. Po wizycie w Sejmie udaliśmy się do Pałacu Kultury w celu obejrzenia zbiorów Muzeum Techniki. Pobyt w Warszawie zakończyliśmy zwiedzaniem Starówki.

Więcej zdjęć w galerii

Fantastyka i magia 19.02.2009

Cieszący się popularnością cykl książek, którego bohaterem jest Harry Potter, znalazł swoje miejsce 19 lutego 2009r. w konkursie czytelniczym przygotowanym dla uczniów naszej szkoły: „Świat Harry’ego Potter’a”. Do udziału w konkursie przystąpiło 16 gimnazjalistów. Aby odpowiedzieć poprawnie na 38 pytań trzeba było przeczytać wszystkie tomy: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książe Półkrwi”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci” oraz wywiad z autorką Joanne K. Rowling „Jak powstał Harry Potter”. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością losów głównego bohatera i pozostałych postaci występujących w książce. Przyznano trzy nagrody i dwa wyróżnienia:

 • I miejsce – Magdalena Przybylska kl. I F
 • II miejsce – Sergiusz Mizera kl. II C
 • III miejsce – Paweł Madajczak KL. II C
 • Wyróżnienie – Paulina Stępniewicz kl. III C i Marta Bielawa kl. I A
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy dyplomy.

"Unia na wesoło" - zabawa edukacyjno-dydaktyczna dla kl. I 21.01.2009

Dnia 21 I 09 odbyła się dla uczniów pierwszych klas naszej szkoły, zabawa edukacyjno-dydaktyczna o Unii Europejskiej pt. „Unia na wesoło”. W rozgrywkach wzięło udział pięcioro przedstawicieli z każdej najmłodszej klasy.

Więcej informacji na stronie SKE

17 finał WOŚP 11.01.2009

11 stycznia 2009r. odbył XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole do akcji zbierania pieniędzy na rzecz Fundacji przystąpiło 25 uczniów oraz 6 nauczycieli (R. Radomska - szefowa szkolnego sztabu, A. Matłosz, A. Słota, L.Mizera, A. Lasota, A. Białecka). W kweście ulicznej wzięło udział 21 uczniów wraz z opiekunami. Dla wolontariuszy i ich opiekunów przygotowano poczęstunek w postaci drożdżówek i herbaty. Przed finałem przez cały miesiąc grudzień były organizowane kawiarenki „Pod serduszkiem”, gdzie sprzedawano ciasta własnego wypieku oraz loterie fantową. W klasach także przeprowadzono akcję pod hasłem „Każdy grosz dla WOŚP”.
We wszystkich formach akcji zebrano łącznie 4.176,7 zł + walutę obcą.

Więcej zdjęć w galerii

Coraz bliżej święta 12.2008

Grudzień to miesiąc oczekiwania świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie przygotowujemy liczne ozdoby choinkowe, dekoracje mieszkań, wysyłamy karty z życzeniami do przyjaciół. W szkole ogłoszone zostały trzy konkursy: na szopkę betlejemską (p. E. Zarębska), świąteczny stroik (p. S. Wardaszka i R. Kapica) i okolicznościową kartę (p. J. Lewandowska).

 • Według tradycji pierwszą szopkę bożonarodzeniową zbudował św. Franciszek z Asyżu. Była ona w wystroju leśnym, a w niej Święta Rodzina i żywe zwierzęta. Uczniowie naszej szkoły przygotowali makiety przedstawiające wnętrze stajni betlejemskiej w noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Najpiękniejsze szopki wykonali Adam Bystrzycki, Jędrzej Czubała i Paweł Zając.
 • Tradycja strojenia choinki sięga XVI w. Do Polski przenieśli ją niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku. Dzisiaj oprócz drzewek dekoruje się również inne miejsca w mieszkaniach (stoły, okna), wiesza się także kolorowe lampki przed domami. Równie piękne prace wpłynęły na konkurs na oryginalny stroik świąteczny. Nagrody otrzymały tu Patrycja Górska, Weronika Pliszczyńska, Natalia Krogulec i Nela Kannenberg.
 • Najdłuższą tradycją wysyłania kart świątecznych mogą pochwalić się Anglicy, bo to właśnie tam w 1846 powstała pierwsza karta pocztowa. Natomiast polska tradycja wysyłania kartek sięga stu lat. Do zredagowania swoich życzeń uczniowie wykorzystali mnóstwo ciekawych pomysłów. Najpiękniejsze z nich przygotowali: Kasia Kwiatkowska, Sylwia Hauer, Kasia Leśniewska i Weronika Krawczyk.

Szkolne jasełka i klasowe spotkania przy choince zakończyły rok kalendarzowy w naszym gimnazjum.

Więcej zdjęć w galerii

Kwidzyńskie spotkania teatralne 25-29.11.2008

W dniach 25-29 listopada Kwidzyńskie Centrum Kultury i „Teatr Scena 2” zorganizowały XXIV KWIDZYŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE „TEATRALIA 2008”. W ciągu tygodnia widzowie obejrzeli 29 przedstawień przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz 9 przedstawień wystawionych przez przedszkolaków. Na scenie teatru zaprezentowały się zespoły z Korzeniewa, Kwidzyna, Licza, Nebrowa Wielkiego, Nowego Dworu Kwidzyńskiego, Okrągłej Łąki, Pawlic, Prabut, Rakowca, Rodowa, Ryjewa, Sadlinek, Tychnów. Naszą szkołę reprezentowały: „Grupa nieformalna” i zespół „Akcent”. Pierwsza przygotowała spektakl słowno-muzyczny „Wojna domowa” w reżyserii Sylwii Wardaszki i Renaty Bielawskiej-Kapicy oraz opracowaniu muzycznym Eligiusza Gełdona, druga przedstawienie „Mula, mula” w reżyserii Bożeny Lemańskiej. „Wojna domowa” rozgrywa się w typowej wielopokoleniowej rodzinie: babcia, rodzice, dzieci. Kolejne scenki z jednego dnia życia sympatycznych bohaterów przeplatają się z piosenkami z lat 60-tych i 70-tych: „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, „Nie zadzieraj nosa”, „Parasolki”, „Karuzela”, „Tak bardzo się starałem”, „Kasztany”, „Dozwolone od lat 18-tu”, „Autostop”. Akcja przedstawienia „Mula, Mula” przenosi widzów na Hawaje, gdzie trafiają rozbitkowie z Titanica. Zetknięcie tubylców z angielską arystokracją wywołuje szereg zabawnych sytuacji. Obie prezentacje wywołały uśmiech i aplauz na widowni. Nagrodzono je również pamiątkowymi statuetkami ślimaka.

Więcej zdjęć w galerii

90 lat nieodległości 12.11.2008

12 listopada w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. W imieniu kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wystąpił prezes oddziału w Kwidzynie p. Stanisław Sklepowicz. Podzielił się on swoimi wspomnieniami dotyczącymi walki o wolną Ojczyznę, a następnie przekazał przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego Krzyż Armii Krajowej. Wzbogaci on eksponaty zgromadzone w Izbie Pamięci. Ta uroczystość szkolna była również okazją do wyróżnienia ucznia klasy III D Pawła Jaworskiego, który podczas wakacji wykazał się niezwykłą odwagą, udzielając pomocy tonącemu mężczyźnie. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli montaż słowno muzyczny „O niepodległość, całość i wolność Ojczyzny naszej”.

Więcej zdjęć w galerii

Dzień Mola w naszej szkole 04.11.2008

Dzień Mola: nie chodzi tu bynajmniej o „mola książkowego” czy, co gorsza, niszczącego nasze ubrania, ale o podstawową jednostkę liczności (ilości) materii w układzie SI. To nieoficjalne święto obchodzone przez chemików - zostało zapoczątkowane we wczesnych latach osiemdziesiątych przez amerykańskiego nauczyciela chemii: Marice Oehlera. Wiele szkół w USA i Kanadzie a ostatnio również w wielu krajach Europy obchodzi Dzień Mola 23 października pomiędzy godzinami 6.02 am i 6.02 pm Data i godziny odnoszą się do Liczby Avogadra. Celem tego święta jest zainteresowanie uczniów chemią.W związku z tym, że 23 października odbywał się w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny zmieniliśmy termin i pokazy z okazji Dnia Mola odbyły się 4 listopada 2008 r. Z zainteresowaniem obejrzeli je uczniowie naszego gimnazjum oraz zaproszeni goście.

Więcej zdjęć w galerii

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 20.10.2008

Zapoczątkowane w ubiegłym roku w naszej szkole święto bibliotek obchodziliśmy tym razem 20 października. Przygotowano bogaty program, który miał zachęcić młodzież do kontaktu z książką, przełamać bariery czytania dzieł literatury polskiej i obcej, przybliżyć ciekawą historię powstawania pisma, druku, najstarszych zabytków piśmiennictwa.
W tym dniu każdy uczeń, który odwiedził bibliotekę, mógł:

 • wybrać i wypożyczyć interesującą go pozycję (wolny dostęp do półek)
 • do „Złotej listy książek” dopisać tytuł ulubionej, tej która zrobiła na nim największe wrażenie
 • wziąć udział w konkursie „Czy znasz tę postać literacką?”, rozpoznać autora, tytuł i głównych bohaterów lektur omawianych w gimnazjum
 • obejrzeć wystawę „Zabytki piśmiennictwa”, składającą się z tablic: „Aforyzmy”, „Ciekawostki”, „Dzieje książki”, „Czasopisma”, „Dawne narzędzia pisarskie”, „Rozwój czcionki”, „Książki wydane w Kwidzynie”.
Dzień minął w miłej atmosferze, bibliotekę odwiedziła rekordowa liczba uczniów – 103. Wszyscy, którzy w tym dniu skorzystali z propozycji spędzenia czasu w bibliotece, otrzymali słodkie upominki.

Więcej zdjęć w galerii

Dzień Papieski 16.10.2008

16 października 2008 r. (w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na PAPIEŻA) obchodziliśmy VIII Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy II „e” pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Anny Gnutek przygotowali montaż słowno-muzyczny, na który zostały zaproszone następujące klasy: I a, c, d, f, g, h, i, II b, d, e, f, i, j, III a, d, e, f. Aby umożliwić uczestnictwo w montażu jak największej grupie uczniów, klasa II „e” występowała czterokrotnie już w dniu 13 października 2008 r.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2008

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły: nauczycieli, administracji i obsługi. To dzień, w którym lekcje zostają zastąpione uroczystym apelem i spotkaniami uczniów ze swoimi wychowawcami. Jak co roku o godzinie 10.00 w hali sportowej zgromadziła się cała społeczność gimnazjum. Były życzenia, które z okazji święta wpłynęły na ręce pani dyrektor Danuty Woronowicz od przedstawicieli władz miasta i związków zawodowych, ciepłe słowa przekazane przez samorząd szkolny w imieniu wszystkich uczniów, gratulacje od dyrekcji szkoły dla pracowników za osiągnięte wyniki i szczególne zaangażowanie w pracę. Gimnazjaliści przygotowali na tę uroczystość część artystyczną: scenkę „Tu wiadomości z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie” oraz pokaz mody z kolekcji strojów szkolnych dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Szkoda, że następny dopiero za rok.

Więcej zdjęć w galerii

Poznajemy nasz kraj 5.10.2008

5 października uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce po Ziemi Kaszubskiej. Zwiedzanie zaczęli od pobytu we Wdzydzach Kiszewskich w Kaszubskim Parku Etnograficznym. Na jego terenie znajduje się ponad 100-letnie Muzeum zabudowane obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 40 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o bogactwie i różnorodności wiejskiego budownictwa z okresu od XVII do XX wieku. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tu uczniowie poznali 7 „Skarbów Kaszub” odzwierciedlonych najpiękniej w kolorach kaszubskiego haftu:
ciemnoniebieski (cemnomodri) – oznacza morze,
średnioniebieski (strzecnomodri) – rzeki i jeziora,
jasnoniebieski (jasnomodri) – nieskażone powietrze Kaszub
czarny (czorny) - ziemię
czerwony (czerwiony) – krew przelaną przez wieki za tę ziemię,
żółty (żółti) - słońce,
zielony (zelóny) – bogactwo lasów.

Kolejne skarby Kaszub to zgromadzone w Centrum:

 • Dom Sybiraka – drewniany dom przywieziony spod Irkucka
 • Bunkier Gryfa Pomorskiego – replika jednego z bunkrów, należących w czasie okupacji do TOW Gryf Pomorski
 • Pomnik Gryfa Pomorskiego – głaz w kształcie serca, upamiętniający bohaterów Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski
 • Pociąg donikąd – symbole wojennych losów Polaków – zarówno żołnierzy jak i osób cywilnych
 • Łagier – model sowieckiego łagra, zbudowany według schematu narysowanego przez grupę Borowiczan – powojennych zesłańców AK
 • Dom stojący na głowie – symbol obalenia komunizmu
 • Najdłuższa deska świata – rekordowa deska liczy 36 m i 83 cm. Jej średnia grubość to 6-7 cm. Waży ponad 1100kg
 • Stół Noblisty – długi stół wykonany z kromy drzewa powstałej podczas cięcia najdłuższej deski świata, nazwany Stołem Noblisty – na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy.

Wycieczka zakończyła się deklaracją uczestników do kontynuowania wspólnych wyjazdów w celu poznawania historii, kultury i tradycji regionów.

Moja Szkoła, Mój Patron 27.09.2008

27 września to rocznica utworzenia Służby Zwycięstwu Polski stanowiącej zalążek Armii Krajowej. Od dziesięciu lat data ta jest Dniem Polskiego Państwa Podziemnego, a w naszym gimnazjum obchodzimy ją jako Święto Szkoły. O godz. 900 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości i społeczności szkolnej, podczas którego przedstawiciele klas pierwszych złożyli na sztandar szkoły swoje ślubowanie. Dla każdego poziomu klas przygotowano z tej okazji lekcje, konkursy i prezentacje multimedialne o żołnierzach Armii Krajowej i ich bohaterskiej walce o odzyskanie niepodległości. Uwieńczeniem dnia było złożenie przez pierwszoklasistów kwiatów pod pomnikiem Orła na Skwerze Kombatantów.

Więcej zdjęć w galerii

Święto Chleba 20.09.2008

Dnia 20 września 2008 roku uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań Anity Lasoty i Elżbiety Zając wzięli udział w corocznej imprezie organizowanej w naszym mieście - „Święcie chleba”. Impreza miała charakter charytatywny: szkoły przygotowywały stoiska tematyczne oraz sprzedawały produkty (pieczywo, przetwory, ciasta itp.). Pieczywo otrzymaliśmy z piekarni „Rutka”, a pozostałe produkty były ofiarowane przez rodziców naszych uczniów. Zebrana kwota 420 złotych została przekazana Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt”.

Więcej zdjęć w galerii

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 1.09.2008

Już po raz siedemnasty mury Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie przywitały uczniów wracających do szkoły po wakacjach oraz tych, którzy rozpoczynają tu naukę. W tym roku szkolnym społeczność uczniowska liczy 727 dziewcząt i chłopców: 248 w klasach pierwszych, 255 w klasach drugich i 224 w klasach trzecich. W szkole zatrudnionych jest 60 nauczycieli, 2 pracowników administracyjnych i 11 pracowników obsługi. Uroczysty apel 1 września zainaugurował kolejny rok nauki i pracy. Spotkania z wychowawcami, koleżankami i kolegami były miłym dopełnieniem pierwszego dnia w szkole.

Zobacz zdjęcia w galerii

[powrót na początek strony]