[wstecz]

Kiermasz używanych książek 14.06.2007

14 czerwca 2007r. młodzież gimnazjum poczuła przedsmak wakacji: na corocznym kiermaszu można było sprzedać niepotrzebne już książki oraz kupić te, które przydadzą się w nowym roku szkolnym. Duża ilość sprzedawanych książek oraz bardzo przystępne ceny podręczników przyciągnęły tłumy uczniów i rodziców.

Powiatowy Konkurs Czytelniczy 30.05.2007

30 maja 2007r. odbył się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Czytelniczy. W tym roku nosił on tytuł „Z przygodą za pan brat”. Celem imprezy było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz kształtowanie ich kreatywności. Zadania konkursowe zostały opracowane w oparciu o następujące książki: „Tajemniczy ogród” - F.H. Burnett, „Szósta klepka” - M. Musierowicz, „Pan Samochodzik i templariusze” - Z. Nienacki, „Sposób na Alcybiadesa” - E. Niziurski „Kamienna pułapka” - K. Petek. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z Gardei, Kwidzyna (Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3), Licza, Nowego Dworu Kwidzyńskiego, Sadlinek i Wandowa. Czternastu młodych ludzi rywalizowało ze sobą w czterech następujących konkurencjach:

 • Test – wybór prawidłowych odpowiedzi
 • Rozpoznawanie cytatów pochodzących z książek
 • Rozwiązywanie krzyżówki
 • Przygotowanie i prezentacja plakatu reklamującego wybraną przez ucznia książkę

Po bardzo wyrównanej walce I miejsce zajęła Sandra Szałwińska z Wandowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Program "Dać szansę" 18.04-21.05

Od 18 kwietnia do 21 maja 2007r. realizowany był w naszej szkole program „Dać szansę”. Główny cel programu stanowiło ukazanie uczniom gimnazjum świata osób niepełnosprawnych, poznanie ich osobowości, ich dążenia do samodzielności i niezależności w życiu, na miarę możliwości i utrudnień wynikających z posiadanych dysfunkcji.

Tu dowiesz się więcej...

Wycieczka młodzieży do Sejmu 9.05.2007

Dnia 9 maja 2007r. 40 przedstawicieli klas trzecich naszego gimnazjum wyjechało na wycieczkę do Warszawy, aby zapoznać się z funkcjonowaniem Sejmu RP. W czasie wizyty uczniowie przyglądali się obradom sejmowym, zwiedzali budynek parlamentu. Następnie odbyło się spotkanie i rozmowa z posłem Tadeuszem Cymańskim we Wszechnicy Sejmowej.

Młodzież zadawała pytania dotyczące pracy posłów i sejmu. Po dwu godzinnym pobycie w Sejmie udaliśmy się na Starówkę w celu zwiedzania zabytków Starego Miasta.

Więcej zdjęć w galerii

XV Olimpiada Zdrowia 19.04.2007

19 kwietnia 2007 r. odbył się rejonowy etap XV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów z III klas. Rozwiązywano test składający się z 30 pytań jednakowych dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Wyniki etapu rejonowego:

 • I miejsce ( po dogrywce ) – Aleksandra Izdepska kl. III b
 • II miejsce – Daniel Ostaszewski kl. III e
 • III miejsce – Anna Szady – kl. III f
 • IV miejsce – Barbara Trąbicka kl. III e
Aleksandra Izdepska weźmie udział w etapie regionalnym tego konkursu w Gdańsku.
l miejsce w województwie 18.04.2007

Nasza szkoła znalazła się na I miejscu w województwie pod względem laureatów konkursów przedmiotowych -
z wynikiem 14 laureatów. Sukcesy uczniów zostały docenione przez władze oświatowe na uroczystości podsumowania wojewódzkich konkursów interdyscylplinarnych. Więcej na ten temat w artykułach z prasy lokalnej.

"Sumienie Gimnazjalisty" 4.04.2007

Dnia 4 kwietnia 2007 r. w naszej szkole został przedstawiony montaż słowno-muzyczny pt. "Sumienie Gimnazjalisty". Inscenizacja była formą wprowadzenia naszej szkoły do właściwego przeżycia zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Akcja charytatywna 2.04.2007

W dniach od 01.03.2007r. do 2.04.2007r. na terenie naszego Gimnazjum kolejny raz została przeprowadzona zbiórka produktów spożywczo-przemysłowych. W akcję zaangażowali się uczniowie naszej społeczności szkolnej. Akcja pozwoliła rozbudzić w naszych wychowankach wrażliwość na problemy ich szkolnych kolegów i koleżanek. Uczennice klasy III J i II E upiekły ciasto, które potem sprzedawane było w zorganizowanej przez nie kawiarence szkolnej. Za uzyskane pieniądze zostały zakupione produkty spożywcze i sporządzone paczki. W akcję zaangażowali się również uczniowie poszczególnych klas zakupując produkty żywnościowe i przekazując je na paczki.

Konkurs BON TON 25.03.2007

Dnia 25 marca 2007 r. w naszej szkole w ramach obchodzonego "Tygodnia Kultury" odbył się konkurs "Bon Ton". Konkurs był adresowany do klas pierwszych i dotyczył znajomości zasad dobrego wychowania. W konkursie wzięło udział 9 klas pierwszych. Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce - kl. I f
 • II miejsce - kl. I c i kl. I g
 • III miejsce - kl. I b
Tydzień Kultury w naszej szkole 19-23.03.2007

W ramach tygodnia kultury przeprowadzonego na terenie naszego Gimnazjum w dniach od 19.03.2007r. do 23.03.2007r. została zaprezentowana inscenizacja pt. "Zło dobrem zwyciężaj”. Przesłaniem inscenizacji było uwrażliwienie uczniów i pokazanie im, iż pomimo wszechobecnej eskalacji zła można je dobrem zwyciężać i uwrażliwiać ich na tolerancje względem innych.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole 21.03.2007

21 marca – początek wiosny – to w naszej szkole już tradycyjnie dzień bez zajęć lekcyjnych. O godz. 9.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się w hali sportowej na prezentacji wyników akcji „Kolega na medal” i uroczystym wręczeniu pamiątkowych dyplomów oraz znaczków dla najbardziej lubianych gimnazjalistów.

Po części oficjalnej zaprezentował się zespół wokalny „Maxyma” pod kierunkiem p. E. Gełdona, a następnie z koncertami muzycznymi wystąpili: Paweł Wystup i grupa w składzie: Piotr Chomicz, Sławek Lewandowski i Wojtek Hauer.

Od godz. 10.30 do 12.00 uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali w swoich klasach projekt „Marzanny”. Każda klasa miała do dyspozycji arkusz brystolu, kolorowe krepy i bibuły, kredki, farby, flamastry. Młodzież wykazała się ogromną inwencją twórczą: powstały kukły w klasycznym, tradycyjnym stylu a także bardzo nowoczesne. Wszystkie „Marzanny” zostały zaprezentowane społeczności szkolnej w hali sportowej o godz. 12.15. W nagrodę za tak oryginalną pracę uczniowie otrzymali „słodkie” nagrody od dyrekcji szkoły.

Uwieńczeniem pierwszego dnia wiosny był festiwal karaoke. Gimnazjaliści przy dopingu zgromadzonej publiczności śpiewali znane utwory muzyki rozrywkowej. I tak w muzycznym nastroju zakończyliśmy powitanie wiosny.


Finaliści i laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych 20.03.2007

Początek drugiego semestru to okres wytężonej nauki dla uczniów, którzy zostali finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych i przygotowują się do ostatniego etapu rywalizacji o tytuł „najlepszego z najlepszych”. W roku szkolnym 2006/2007 nasi gimnazjaliści wykazali się nieprzeciętną wiedzą z języka polskiego, historii, geografii, biologii, matematyki, informatyki, fizyki i chemii. Aż 29 z nich znalazło się w grupie najlepszych uczniów w województwie pomorskim. Osiągnięcie tak dobrego wyniku, to efekt wielomiesięcznej pracy uczniów i ich nauczycieli. Zdobycie tytułu laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego daje ogromną satysfakcję młodemu człowiekowi i przepustkę do dalszego kształcenia się w najlepszych szkołach całego kraju.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2007 14.01.2007

14 stycznia 2007r. po raz piętnasty „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane w tegorocznym Finale będą przeznaczone po raz drugi dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły jak co roku przyłączyli się do akcji na rzecz pomocy chorym dzieciom.
Na ulicach naszego miasta kwestowali:

 • kl. I A – Natalia Graciszewska, Natalia Majerowicz, Ania Zembrzuska i Ula Żemojtel,
 • kl. I C – Klaudia Bielecka, Ada Brejnakowska, Patrycja Górska i Julia Żywicka,
 • kl. I D – Klaudia Urbanowicz,
 • kl. II G – Iga Morawska i Judyta Szynkarczyn,
 • kl. II H – Małgosia Czerkies, Monika Hirnyj, Magda Kuniec i Monika Zienkiewicz,
 • kl. II i – Agnieszka Gierczak, Emilia Papka i Ola Wyroda,
 • kl. III A – Julita Jędrzejewska i Patryk Wiśniewski,
 • kl. III B – Ola Izdepska i Magda Niziołek,
 • kl. III E – Ala Czyrson, Sylwia Jamrozek i Wiktoria Mazur,
 • kl. III F – Marta Buzanowska, Sara Kannenberg, Iza Kisa i Iga Radzikowska,
 • kl. III K – Beata Bardziak i Marzena Piotrowska.

Ani silny wiatr, ani rzęsisty deszcz nie odstraszyły młodych gimnazjalistów od spaceru ulicami naszego „rejonu” i zachęcania przechodniów do wypełniania puszek swoimi oszczędnościami. W ciągu niedzielnego przedpołudnia udało się im zebrać 2224,14 zł oraz nieco obcej waluty !!! Pieniądze zostały wpłacone do Powiślańskiego Banku Spółdzielczego a następnie przekazane na konto WOŚP.
Do zobaczenia w przyszłym roku – Sie ma!

Teatralia 2006 4-8.12.2006

W dniach 4 XII – 8 XII 2006 odbyły się w naszym mieście XVI KWIDZYŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE „TEATRALIA”. W związku z remontem kinoteatru impreza ta miała miejsce w „Czarnej Sali” przy ul. Słowiańskiej. Nasze gimnazjum reprezentowały cztery zespoły. Jako pierwsza 7 grudnia wystąpiła „GRUPA NIEFORMALNA” z przedstawieniem „Narkotyki – nie biorę!” w reżyserii p. Renaty Kapicy i p. Renaty Radomskiej.


Następnie zaprezentowała się „DZIEWIĄTKA” z „Hamletem według Szekspira” w reżyserii p. Anny Templin, a po niej kabaret „INTELIGENTNI INACZEJ” z własną wersją znanych scenek kabaretowych „Przeżyjmy to jeszcze raz”, również wyreżyserowanych przez p. Annę Templin. 8 grudnia grupa „AKCENT” zaprezentowała „Dwie strony świata” – widowisko muzyczne przygotowane przez p. Bożenę Lemańską. Wszystkie przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej publiczności, a młodzi „aktorzy” otrzymali pamiątkowe statuetki Pegaza.

Miejski Konkurs Czytelniczy 28.11.2006

28 listopada 2006r. w bibliotece Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się konkurs czytelniczy dla młodzieży gimnazjalnej „W kręgu sienkiewiczowskich bohaterów”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości literackiej Henryka Sienkiewicza i wiedzy o życiu pisarza. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Urbanowicz z kl. I D i Julian Chmura z kl. I E. Uczniowie musieli wykazać się nieprzeciętną wiedzą, żeby odpowiedzieć na 50 pytań dotyczących życia i pracy polskiego noblisty. Bezkonkurencyjna wśród 11 startujących uczniów okazała się Klaudia Urbanowicz.Zajęła I miejsce uzyskując niemal komplet punktów. Julian Chmura uzyskał V lokatę również z bardzo wysokim wynikiem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz zaproszenie do częstego odwiedzania bibliotek.

przeczytaj artykuł

Wycieczka do Warszawy 18.11.2006

Od pięciu lat nasze gimnazjum nosi imię Armii Krajowej. Uczniowie zapoznają się z patronem szkoły nie tylko poprzez lekcje patriotyzmu w szkole, ale również przez odwiedzanie miejsc pamięci narodowej, muzeów, nekropolii. 45 uczniów z klas I-III brało udział w wycieczce do stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęli od budynku szkoły znajdującej się w samym centrum Żoliborza Oficerskiego. Jest on wpisany do rejestru zabytków, gdyż na jego murach po dziś dzień odpryskami tynku znaczą się ślady powstańczych walk 1944r. Centralnym punktem wycieczki było zobaczenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to niezwykłe miejsce, nie tylko pełne pamiątek podarowanych przez żołnierzy Armii Krajowej, ale poprzez zastosowane środki audiowizualne oddające atmosferę walczącej Warszawy. Wszyscy uczestnicy wycieczki, młodzież i nauczyciele, byli pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyli. Wizyta na cmentarzu powązkowskim oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem Małego Powstańca zakończyły wycieczkę.

 

Akcja "Przepustka do życia" 10-11.2006

W naszym gimnazjum PROJEKT "PRZEPUSTKA DO ŻYCIA" był realizowany od 23.10.2006 do 17.11.2006r.
ZEBRANO KWOTĘ: 1652 ZŁ

Tu dowiesz się więcej...

Konkurs "Bóbr" 26.10.2006

„Bóbr” to międzynarodowy konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. W tym roku szkolnym była to I emisja. Z naszej szkoły wzięło udział 17 uczniów. Konkurs trwał 55 minut, podczas których uczniowie rozwiązywali 27 zadań o różnym stopniu trudności.

 

Dzień Papieski w naszej szkole 16.10.2006

16 października 2006r. (w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na PAPIEŻA) obchodziliśmy VI Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy III f pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Anny Gnutek przygotowali montaż słowno-muzyczny, na który zostały zaproszone wszystkie klasy naszej szkoły. Aby umożliwić uczestnictwo w montażu wszystkim uczniom, klasa III f występowała w dniach 16 i 17 października.

 

Święto Edukacji Narodowej 13.10.2006

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku uroczysty apel odbył się w przededniu święta, w piątek 13 października. Gimnazjaliści przygotowali scenki kabaretowe "Z życia szkoły" ukazujące w krzywym zwierciadle uczniowską codzienność.

 

Wobec zgromadzonych w hali uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dyr. Woronowicz odczytała list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do nauczycieli w związku z ich świętem, złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła podziękowania kadrze pedagogicznej oraz pracownikom administracji za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

Spotkania z wychowawcami w klasach i indywidualne składanie im życzeń zakończyły ten jedyny w swoim rodzaju dzień.
Święto Szkoły- V rocznica 27.09.2006

Dnia 27 września 2006r. obchodziliśmy V rocznicę nadania szkole imienia Armii Krajowej. W tym dniu odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i uroczyste przyjęcie ich do grona społeczności szkolnej.

 

zobacz więcej.....

Święto Chleba 16.09.2006

Dnia 16 września 2006 r. na deptaku w Kwidzynie odbyło się kolejne „Święto chleba”.Nasza szkoła wystawiła swoje stoisko z różnymi gatunkami chleba, z dodatkami do wypieku chleba, z produktami pszczelarskimi i historią wypieku chleba zrobioną w piekarni p. Nałęczów w Kwidzynie. Sponsorem chleba była piekarnia G.S.S.Ch. z Rozpędzin. Otrzymany chleb uczniowie smarowali miodem oraz smalcem i częstowali nim przechodniów zbierając jednocześnie pieniądze, które organizatorzy imprezy przeznaczą na wyprawki szkolne dla uboższych uczniów. Młodzież sprzedawała również upieczone przez siebie ciasta, ciasteczka i rogaliki. Nasza grupa za pyszny poczęstunek zebrała ponad 360 złotych.

 

Sprzątanie Świata - 2006 15.09.2006
Dnia 15 września 2006r.odbyła się kolejna akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA 2006. Akcję przeprowadzono przy współpracy .....

 

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego 15.09.2006
Dnia 15 września 2006r.w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyła się doniosła uroczystość - WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2005/2006. Nie przypadkiem Kwidzyn ...

 

zobacz więcej.....

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 4.09.2006

4 września odbyła się w naszej szkole miejska inauguracja roku szkolnego 2006/2007. Przybyły na nią władze miasta, zaproszeni goście, żołnierze Armii Krajowej, której zaszczytne imię nosi szkoła oraz główni "aktorzy" tej uroczystości - gimnazjaliści. Dyrektor szkoły powitała wszystkie przybyłe osoby, a szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi nowej szkoły. Życzyła wszystkim udanego roku, dobrych wyników w nauce
i sukcesów sportowych.