[wstecz]

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
24.06.2016

24 czerwca 2016 r. to dzień, w którym uczniowie po raz ostatni usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Tradycyjnie o godzinie 9.00 młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami zgromadziła się w hali sportowej. Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli także Koordynator Zespołu ds. społecznych i gospodarki mieszkaniami- pan Marek Konieczek, prezydium Rady Rodziców: pan Piotr Soliwoda, pani Anna Witusińska i pan Arkadiusz Omernik oraz rodzice. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała pani dyrektor Małgorzata Wróblewska, która w pierwszych słowach swego wystąpienia pogratulowała gimnazjalistom doskonałych sukcesów w nauce i sporcie. Podkreśliła, że to dzięki wytężonej pracy uczniów i nauczycieli nasza szkoła zajęła IV miejsce (na 452 gimnazja)  w województwie pomorskim w klasyfikacji gimnazjów ze względu na ilość laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Słowa uznania skierowała również do sportowców, którzy zajęli w rywalizacji sportowej I miejsce w mieście, powiecie i województwie. Natomiast trzecioklasistom pogratulowała wysokich wyników w egzaminie gimnazjalnym. Kolejnym punktem uroczystości były gratulacje skierowane do laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, a następnie do wspaniałych sportowców, którzy trenując pod okiem pana Mieczysława Rutkowskiego, wywalczyli srebrny medal w XII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Halowych Grach Zespołowych w piłce ręcznej chłopców, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Polski.

Najdonioślejszym wyróżnieniem jest uhonorowanie wybitnych absolwentów STATUETKĄ ZŁOTEJ SOWY, a otrzymali je: Julian Uchacz z kl. III f- za osiągnięcia dydaktyczne, Klaudia Prusik z kl. III h- za wybitne osiągnięcia artystyczne, Adrian Dymik z kl. III a- za wybitne osiągnięcia sportowe i Magdalena Białek z kl. III h- za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej. Następnie uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Podczas uroczystości pogratulowano również uczniom, którzy odznaczyli się niezwykłą sumiennością, czyli nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej w bieżącym roku szkolnym.

Nagrody z rąk pani dyrektor Małgorzaty Wróblewskiej za stuprocentową frekwencję otrzymali: Monika Belka I g, Julianna Kubiak z I g, Małgorzata Krogulec z I h, Jowita Pisarek z I h, Maciej Rudnicki z II c, a Maja Gnutek z III c i Kuba Kwiatkowski z III g otrzymali nagrody za stuprocentową frekwencję przez trzy lata nauki w gimnazjum. Nie zabrakło także podziękowań dla uczniów reprezentujących szkołę w poczcie sztandarowym, w wolontariacie, w występach teatralnych, a także działających na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Podziękowano również rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, by pomóc w realizacji różnorodnych działań szkolnych.

Zakończenie roku szkolnego to czas rozstań i pożegnań, dlatego uczniowie klas III skierowali swoje podziękowania i życzenia w stronę nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz ciepło pożegnali się z młodszymi kolegami, którzy z kolei życzyli absolwentom wielu sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.  Po uroczystości w hali uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem już na upragnione wakacje.

  Zobacz zdjęcia

NIECH ŻYJE BAL!
17.06.2016

17 czerwca był wyjątkowym dniem dla naszych gimnazjalistów, gdyż odbył się długo oczekiwany BAL GIMNAZJALNY. Tym razem impreza, nad którą czuwały koordynatorki pani Gabriela Szwacka i pani Magdalena Chojnacka-Żuk, miała miejsce w hali sportowej przy ul. 11 Listopada oraz w Centrum Konferencyjno-Bankietowym WEIS.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęli rodzice pan Arkadiusz Omernik i pani Anna Witusińska, następnie słowa – POLONEZA CZAS ZACZĄĆ-wypowiedziane przez panią dyrektor Małgorzatę Wróblewską zachęciły trzecioklasistów do zaprezentowania swoich umiejętności ćwiczonych pod kierunkiem pani Laury Mizery. Po odtańczeniu POLONEZA, młodzież przedstawiła część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Gnutek i pani Grażyny Marek-Borowskiej. Tym razem uczniowie uczynnili bohaterami wieczoru głównie swoich wychowawców, do których kierowali słowa uznania, podziękowania, życzenia i niespodzianki muzyczne. Warto dodać, że w układaniu scenariusza do tej części niezwykłymi pomysłami wykazał się Filip Sitarz z kl. III i. W dalszej części głos zabrała pani dyrektor, która pogratulowała uczniom wspaniałego występu, następnie rodzice podziękowali dyrekcji, nauczycielom i swoim pociechom. Na zakończenie części oficjalnej miała miejsce prawdziwa niespodzianka, bo do samego końca owiana wielką tajemnicą- utwór muzyczny w wykonaniu Eweliny Pudlis z kl. III i, Andżeliki Witusińskiej z kl. IIIg i jej mamy pani Anny Witusińskiej- artystki zaśpiewały na trzy głosy, cała publiczność była pod niesamowitym wrażeniem. Następnie uczniowie i zaproszeni goście przeszli do Centrum Konferencyjno-Bankietowego WEIS, gdzie rozpoczęła się długo oczekiwana przez absolwentów zabawa- bal gimnazjalny.

 

Spektakularny sukces naszych gimnazjalistów w XV Powiatowym Konkursie Poetyckim w Ryjewie
16.06.2016

W czwartek 16 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Ryjewie odbyło się rozstrzygnięcie XV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Książka – brama wyobraźni”. Był on adresowany do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych oraz klas I - III gimnazjum powiatu kwidzyńskiego. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych młodzieży, promowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozmiłowanie w poezji, a także możliwość zaprezentowania swoich zdolności oraz kształtowanie szacunku do życia, świata i ludzi. Z dumą informujemy, że nasi gimnazjaliści przygotowani pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej zajęli w tym konkursie czołowe lokaty:

 • I miejsce - Natalia Gąsior z klasy II c,
 • II miejsce - Dominika Czech z klasy II b,
 • II miejsce - Paweł Malinowski z klasy II c,
 • II miejsce - Kacper Więciarz z klasy II c,
 • III miejsce - Zuzanna Jaremko z klasy II b,
 • III miejsce - Nikola Kupś z klasy II b,
 • III miejsce - Oliwia Lipińska z klasy II b,
 • III miejsce - Amelia Pikul z klasy II c,
 • III miejsce - Dominika Szewczyk z klasy II c.                                            

Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów!

 

Zaszczytny tytuł "SZKOŁY Z TALENTEM" po raz szósty dla Gimnazjum nr 2
14.06.2016

14 czerwca 2016 r. w kwidzyńskim teatrze odbyła się UROCZYSTA GALA będąca podsumowaniem VI Turnieju Zdarzeń Artystycznych "SZKOŁA Z TALENTEM". Autorem i realizatorem tego projektu jest Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt, która zaproponowała cykl różnorodnych działań dla młodzieży uzdolnionej artystycznie. Jak podkreśla pomysłodawca turnieju - prezes Fundacji Mieczysław Dzikowski, to "sposób na wyłowienie tych brylancików i oszlifowanie". Festiwal dał uczniom możliwość zaprezentowania talentów recytatorskich, literackich, wokalnych, plastycznych, fotograficznych i filmowych. Tegoroczni laureaci konkursów  otrzymali gratulacje, nagrody i dyplomy z rąk honorowych gości - Zastępcy Burmistrza ds. społecznych - pana Romana Bery oraz Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej - pana Mariusza Wesołowskiego. W trakcie imprezy można było wysłuchać nagrodzonych wokalistów i recytatorów oraz obejrzeć najlepsze filmy, prace plastyczne i fotograficzne. Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz szósty została zwycięzcą tego turnieju, otrzymując tym samym prestiżową statuetkę oraz zaszczytny tytuł "SZKOŁA Z TALENTEM".

A oto laureaci turnieju i ich opiekunowie:
Konkurs recytatorski:

I miejsce - Dominika Andrzejewska (opiekun pani Alina Tyszkowska)

II miejsce - Filip Sitarz (opiekun pani Anna Ptak-Gnutek)

II miejsce - Michał Bakierski (opiekun pani Grażyna Marek-Borowska)
III miejsce -
Agata Zboińska (opiekun pani Bożena Lemańska)

III miejsce - Andżelika Witusińska (opiekun pani Anna Ptak-Gnutek)

wyróżnienie - Wiktoria Kobus (opiekun pani Bożena Lemańska)

wyróżnienie - Marta Greglewska (opiekun pani Aleksandra Brejnakowska)

Konkurs filmowy:
I miejsce - Amelia Pikul, Julia Pudlik, Adrianna Szymańska (opiekun pani Bożena Lemańska)
III miejsce - Karolina Marcinkowska, Nikola Bogacka, Martyna Dobosz, Karolina Bania (opiekun pani Bożena Lemańska)
Konkurs literacki:
I miejsce - Paula Oklińska (opiekun pani Grażyna Marek-Borowska)

II miejsce - Julianna Kubiak  (opiekun pani Anna Ptak-Gnutek)

III miejsce -  Dominika Andrzejewska (opiekun pani Alina Tyszkowska)

Festiwal piosenki:
II miejsce - Adrianna Sejka (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
Konkurs plastyczny:
II miejsce - Magdalena Maślach (opiekun pani Joanna Staszak)
Konkurs fotograficzny:
II miejsce - Agata Zboińska (opiekun pani Bożena Lemańska)

wyróżnienie - Julia Wikierska (opiekun pani Bożena Lemańska)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

   Zobacz zdjęcia

Karta EURO26 – podsumowanie działań
08.06.2016

8 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie z koordynatorem na Kwidzyn Karty EURO26 panią Marzeną Szarłan. Pani Marzena Szarłan podsumowała wszelkie działania podejmowane na terenie miasta, np. gra miejska, korzystanie z różnych form zniżek w ramach dostępu na basen do teatru.
Na zakończenie spotkania zostały wręczone upominki uczniom, którzy wykazali się największą aktywnością w działaniach Karty EURO26. W naszej szkole wyróżnieni zostali: Weronika Ćwiklińska i Arkadiusz Grabowski z kl III i, Adrianna Szczotka i Nikola Kupś z kl. II b, Maja Gnutek z kl. III c oraz Julian Uchacz z kl. III f.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz zachęcamy pozostałych gimnazjalistów do aktywnego udziału w promowaniu Kart EURO26.

 

Wizyta trzecioklasistów w Senacie i Sejmie RP
07.06.2016

Dnia 31 maja 2016 r. 44 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Senatu i Sejmu Rzeczypospolitej. Trzecioklasiści zapoznali się tam z procesem legislacyjnym, pracą senatorów i posłów.
Uczniowie zwiedzili również Zamek Królewski, a na koniec obejrzeli krótki film dotyczący powstania Zamku oraz jego losów w czasie drugiej wojny światowej. Pobyt w Warszawie zakończyli zwiedzaniem Starówki.

 Zobacz zdjęcia

Szkolny Konkurs Plastyczny „Moje Miasto – Kwidzyn”
6.06.2016

W konkursie wzięli udział, w dużej części, nasi przyszli absolwenci – uczniowie klas 3. Uczniowie mieli za zadanie (przy użyciu różnych technik plastycznych )  pokazać Kwidzyn – dawny i dzisiejszy. Największą popularnością wśród nich  cieszył się -  przede wszystkim  - nasz  ZAMEK.

 Oto NAGRODZENI:

 •  I miejsce – Nikola Schneider z kl. 3 g
 • II miejsce – Piotr Walenczewski z kl. 3 b
 • III miejsce – Kinga Łompieś z kl. 3 c

 WYRÓŻNIENIA:

 •  Martyna Rogacka z kl. 3 f
 • Tomasz Steingraber z kl. 3 d

 GRATULUJEMY!!!

Wyniki szkolnego konkursu o tytuł „NAJLEPSZEGO BIOLOGA”
06.06.2016

6 czerwca 2016r. uczniowie klas I i II rywalizowali w konkursie wiedzy o tytuł „Najlepszego Biologa”. Uczniowie klas I rozwiązywali test z wiadomości klasy I, uczniowie klas II – z materiału klasy I i II. Wśród 25 startujących, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy I c i II b.

Najwyższe wyniki uzyskali:
Klasy I

 1.  Anna Browalska i Kamil Nowak - klasa Ic
 2.  Miłosz Berent – klasa I c
 3. Julia Zbyszyńska i Julia Duzinkiewicz – klasa I c

Klasy II

 1. Adrianna Szczotka – klasa II b
 2. Tomasz Wichowski – klasa II b
 3. Kinga Smoczyńska – klasa II b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności biologicznych!

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Świat Brył"
04.06.2016

4 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Świat Brył". W konkursie wzięło udział 7 szkół powiatu kwidzyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III: Agnieszka Michlewicz z klasy III c, Kinga Łompieś z klasy III c oraz Julian Uchacz z klasy III f.

Konkurs składał się dwóch etapów. Pierwszy etap to część pisemna, w której uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz sprawnością rachunkową. W tej części nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

 • I miejsce indywidualnie - Agnieszka Michlewicz
 • III miejsce indywidualnie - Kinga Łompieś

Druga część, to etap drużynowy, w którym uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi zastosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. Po drugim etapie nastąpiło podsumowanie zmagań drużynowych.

 • I miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 z Kwidzyna,
 • II  miejsce zajęło Gimnazjum Społeczne z Kwidzyna,
 • III miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna,
 • IV miejsce zajęło Gimnazjum z Nebrowa Wielkiego,
 • V miejsce zajęło Gimnazjum z Wandowa.

 

Organizatorzy konkursu p. Marzena Gostkiewicz, p. Barbara Szuwarowska, p. Marzena Klobuszeńska gratulują wszystkim nagrodzonym i zapraszają do udziału w kolejnej edycji za rok.

  Zobacz zdjęcia

 

Festyn Gimnazjalny pod patronatem Szkolnego Koła „Caritas”
04.06.2016

Z okazji DNIA DZIECKA, już po raz trzeci, odbył się w naszej szkole FESTYN GIMNAZJALNY pod patronatem Szkolnego Koła „Caritas”. Uroczystego otwarcia dokonała p. Małgorzata Wróblewska – dyrektor szkoły, która jednocześnie złożyła wszystkim zgromadzonym uczniom najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Impreza rozpoczęła się wręczeniem reprezentantom poszczególnych klas pamiątkowych znaczków „Kolegi na medal”. Kolejnym punktem była prezentacja różnych umiejętności uczniowskich pod hasłem MAM TALENT, którzy chwilę później wspólnie z nauczycielami zatańczyli „Belgijkę”. W tym samym momencie  odbywało się wiele imprez towarzyszących, między innymi  towarzyski mecz piłki ręcznej chłopców z klas 3A i 1A,  konkurs historyczny pod hasłem  „Wizyta w skansenie”,  teleturniej „Polszczyzna”. Było także stoisko plastyczne, przy którym uczniowie doskonalili swoje uzdolnienia artystyczne. Można było poćwiczyć na stepach w ramach akcji „Pół godzinki dla słoninki”,  pograć w „Streetbaall”, wziąć udział w grach i zabawach  na temat Unii Europejskiej przygotowanych przez SKE „CENTAURI” – sprawdzić swoją wiedzę w grze ulicznej pt. „Co wiesz o psach i kotach”, można było też zrobić wielkie bańki mydlane. A przy STOISKU DEQUPAGE samodzielnie wykonać dekoracje. Była też możliwość zakupu przedmiotów malowanych na szkle. Uczniowie zaprezentowali też projekt pt. „Fotograficzne wariacje na temat książki”. Atrakcją tego dnia była możliwość skorzystania ze stanowiska medycznego, przy którym dokonywano pomiaru ciśnienia, wagi, poziomu cukru oraz ćwiczono udzielanie pierwszej pomocy. Uczestnicy festynu mogli spotkać się z panią MAŁGOSIĄ,  dla której prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego.

Atrakcyjnie prezentował się również przygotowany WIEJSKI STÓŁ, gdzie zakupić można było swojski chleb ze smalcem, pieczone przez dzieci ciasta, babeczki oraz wykonane domowe przetwory.  Dla ciekawych świata były przygotowane  SŁODKOŚCI Z INNYCH KRAJÓW,  czyli  stoiska degustacyjne z wykorzystaniem owoców i warzyw wylosowanych przez klasy I i II.

Całości imprezy dopisała wspaniała pogoda i towarzyszyło wiele wrażeń. W przygotowanie FESTYNU włączyło się wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a nad całością czuwały p. Magdalena Chojnacka –Żuk i p. Katarzyna Janicka.

 Zobacz zdjęcia

W ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka odbył się także drużynowy konkurs dla klas I „BIEG PO ZDROWIE” związany z kształtowaniem postaw prozdrowotnych młodzieży w ramach programu „Trzymaj formę”.

WYNIKI „BIEGU PO ZDROWIE” dla klas I

Klasa I c „ZDROWA Ś(FIT)A” – 95 pkt.  – I miejsce

Klasa I e „TRUSKAWKOWE CUDEŃKA” – 90 pkt. – II miejsce

Klasa I b „JEDNOROŻCE” – 90 pkt. – III miejsce (liczyła się kolejność  wykonania zadań)

Klasa I d „EXTRA CYTRYNKI” – 87 pkt.

Klasa I i „AMEBY” – 84 pkt.

Klasa I a „GRANDOWCE” – 81 pkt.

Klasa I h „GUMISIE” – 79 pkt.

Klasa I f „BANANY” – 76 pkt.

Klasa I g „WINOGRONOWA BANDA” – 71 pkt.

 

Podsumowanie konkursów programu „TRZYMAJ FORMĘ!”
04.06.2016

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”, podczas festynu 4 czerwca, odbyły się dwa konkursy. Pierwszy polegał na rywalizacji czteroosobowych drużyn z klas 1. Uczniowie, aby zdobyć maksymalnie 100 pkt., mieli odszukać odpowiednie stanowiska i wykonać 10 zadań związanych ze zdrowym trybem życia. Jeździli na rowerze, grali w kręgle, rozwiązywali „żywieniową krzyżówkę”, układali prozdrowotne wierszyki, mierzyli ciśnienie przed i po wysiłku, obliczali BMI oraz rozwiązywali logiczne łamigłówki. Konkurs trwał około 2 godziny. Najlepiej wypadli uczniowie klas:

I miejsce  „ZDROWA Ś(FIT)A” – 95 pkt.    (klasa 1 c)

II miejsce „TRUSKAWKOWE CUDEŃKA” – 90 pkt.  (klasa 1 e )

III miejsce (liczyła się kolejność  wykonania zadań) „JEDNOROŻCE” – 90 pkt. (klasa 1b)

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi niespodziankami.

W drugim konkursie wzięli udział uczniowie klas I i II. Polegał on na przygotowaniu stoiska degustacyjnego z propozycjami potraw wykonanych z wcześniej  wylosowanego owocu lub warzywa. Dodatkowo przygotowano przepiękne plakaty promujące ten właśnie produkt. Uczniowie wywiązali się z swoich zadań znakomicie. Podczas festynu można było spróbować nie tylko pysznych słodkości: ciast, ciasteczek, babeczek, galaretek, tarty, lodów, ale również konkretniejszych potraw: sałatek, placków ziemniaczanych, zupy z papryki, pasztecików z kapustą, tortilli, pizzy z ananasem, a nawet popcornu i zrobionych domowym sposobem chipsów. Pomysły i wykonanie przeszły najśmielsze oczekiwania.

Po łącznej ocenie plakatu, stoiska oraz przeliczeniu zebranych pieniędzy za sprzedaż przepysznych specjałów, nagrody – arbuzy otrzymały:

- wśród klas I:

I miejsce – klasa 1g – 149 pkt.

II miejsce – klasa I c – 127 pkt.

III miejsce – klasa I i – 112 pkt.

- wśród klas II:

I miejsce – klasa 2e – 155 pkt.

II miejsce – klasa 2i – 136 pkt.

III miejsce – klasa 2g – 100 pkt.

Pieniądze ze sprzedaży przygotowanych potraw zostały przeznaczone na cele charytatywne. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

 

„Fotograficzne wariacje na temat książki”
06.2016

W czerwcu odbyło się podsumowanie projektu „Fotograficzne wariacje na temat książki”. Celem projektu była:

popularyzacja czytelnictwa i biblioteki szkolnej w nowoczesny, modny i zabawny sposób,

zainteresowanie uczniów grafiką książki, czasopisma,

rozwijanie wyobraźni i kreatywności w łączeniu okładki książki z obrazem,

doskonalenie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym.

W projekt byli zaangażowani uczniowie klas I i II: Maciej Banach kl. II b, Katarzyna Chłopska kl. II f, Kamila Łukasiewicz kl. II f, Zuzanna Rawicz-Galińska kl. I g, Martyna Soliwoda kl. I d, Karolina Waga kl. I d, Martyna Zagańczak kl. I d. Uczniowie przez dwa miesiące przygotowywali zdjęcia, w których okładka książki stanowiła spójny element z tłem. A oto wyniki ich pracy: >>>>>>

 

JULIANNA NA WYSPIE ZAGADEK
01.06.2016

Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA, jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK. Miło nam poinformować, że do finałów krajowych zakwalifikowała się Julianna Kubiak z kl. Ig (ucz. p. Anny Gnutek). Finał konkursu będzie miał miejsce 18. czerwca w Gdyni. Trzymamy kciuki za Julię, gdyż jest o co walczyć- nagrodą dla laureatów jest wyjazd do Szwecji, do Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs RYZYK FIZYK
30.05.2016

Dnia 30 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs RYZYK FIZYK. Przystąpili do niego chętni uczniowie z różnych klas drugich i trzecich naszego gimnazjum, łącznie 26 osób. Zadania zawarte w teście obejmowały zakres materiału przewidziany na poszczególne poziomy nauczania. Uczniowie zmagali się z pytaniami zamkniętymi i zadaniami do samodzielnego rozwiązania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy drugie: 

 •  I miejsce Dominika Czech 2B
 • II miejsce Michał Świetlicki 2H & Tomasz Wichowski 2B
 • III miejsce Agata Zboińska 2B

Klasy trzecie:

 •   I miejsce Piotr Walenczewski 3B
 •  II miejsce Sandra Terpiłowska 3C
 •  III miejsce Kinga Łompieś 3C

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom szerokiej wiedzy i dużych umiejętności z fizyki.

 

Wyróżnienia w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci
i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej

23.05.2016

23 maja 2016 roku w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku  miała miejsce uroczysta gala, w trakcie której podsumowany został XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. W tym roku na konkurs nadesłano 5976 zestawów wierszy i opowiadań z 401 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. W składzie komisji jurorskiej, której rokrocznie przewodniczy znana poetka i przyjaciółka konkursu Wanda Chotomska, znaleźli się również znani i doceniani literaturoznawcy, pisarze, dziennikarze, poloniści i historycy literatury. Miło nam oznajmić, że dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało w tym niezwykle prestiżowym konkursie wyróżnienia. To Dominika Borowska z kl. II a (uczennica pani Małgorzaty Górnikiewicz) i Paweł Malinowski z kl. II c (uczeń pani Bożeny Lemańskiej).

Gratulujemy młodym literatom!

 

 

Wyniki KANGURA 2016
20.05.2016

Dnia 17 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2016”. Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie:

 • Sarzyniak Aleksander z klasy Ic – naucz. B. Korocińska
 • Kapica Marceli z klasy Ib – naucz. B. Szuwarowska
 • Serocki Marek z klasy Ic – naucz. B. Korocińska
 • Mularczyk Urszula z klasy Ig – naucz. M. Klobuszeńska
 • Pawłowski Julian z klasy Ib – naucz. B. Szuwarowska
 • Dolecki Dawid z klasy z klasy IIc – naucz. M. Gostkiewicz
 • Świetlicki Michał z klasy IIh – naucz. M. Gostkiewicz
 • Jędrzejewski Bartosz z klasy IIc – naucz. M. Gostkiewicz
 • Jaremko Zuzanna z klasy IIb – naucz. W. Legiewicz
 • Cesarz Bernard z klasy IIb – naucz. W. Legiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!

 

I Powiatowy Konkurs Mitologiczny o Puchar Dionizosa
20.05.2016

20 maja 2016 r. w naszej szkole miał miejsce I Powiatowy Konkurs Mitologiczny o Puchar Dionizosa. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie, pasjonaci mitologii antycznej Grecji i Rzymu, którzy przeszli eliminacje w swoich macierzystych szkołach. Gościliśmy młodzież z gimnazjów z Prabut, Trumiejek, Licza, Wandowa, Sadlinek, Nebrowa Wielkiego i Kwidzyna. Konkurs składał się z trzech części. Obejmował zarówno pisemne zadania testowe, jak i odpowiedzi ustne dotyczące szerokiej wiedzy mitologicznej. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się talentem artystycznym w wykonaniu prac plastycznych.

Wyniki konkursu:

 • I miejsce i Puchar Dionizosa - Gimnazjum w Prabutach.
 • II miejsce - Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie.
 • III miejsce - Gimnazjum w Wandowie i Gimnazjum w Nebrowie Wielkim
 • Wyróżnienie - Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję konkursu i kolejny Puchar Dionizosa.

Zobacz zdjęcia 

UŚMIECHNIJ SIĘ Z OJCEM ŚWIĘTYM
17.05.2016

Ojciec Święty, zanim jeszcze został Papieżem nie stronił od żartów, niejednokrotnie odnoszących się do niego samego. Osoby, które miały przyjemność się z nim spotkać, zapamiętały nie tylko jego niezwykle „ludzkie” podejście do drugiego człowieka, ale także ogromną radość, którą dzielił się z innymi w każdej chwili- nawet w obliczu choroby i cierpienia. Uśmiechnij się z Ojcem Świętym – to myśl przewodnia montażu słowno- muzycznego poświęconego Janowi Pawłowi II, który uczniowie Gimnazjum nr 2 zaprezentowali społeczności szkolnej. Karol Wojtyła został przedstawiony jako zwykły, a jednocześnie niezwykły człowiek w dziejach ludzkości. Uczniowie przedstawili zabawne historie  i ciekawostki z życia Jana Pawła II.

Ojciec Święty uśmiechu nie szczędził nikomu, niezależnie od tego, z kim rozmawiał. Potrafił z dystansem patrzeć także na samego siebie, a nawet na swoje słabości, komentując trudności z podejściem do stolika słowami: „a jednak się rusza”. Jego postawa pokazuje, że świętość ma niejedno oblicze, zawsze jednak ludzką twarz. Nie potrzeba jej patosu, udawania, wprowadzania zmian. Wystarczy być sobą.        

W montażu wystąpili: Filip Sitarz, Kuba Jaranowski, Paulina Kucharczyk z kl. III i, Andżelika Witusińska z kl. III g, Weronika Mazurek z kl. III d, Julka Kubiak, Zuzia Seklecka, Marta Kwaśniak z kl. I g, Magda Bródka, Julka Duzinkiewicz , Wiktoria Manowska i Marek Serocki z kl. I c.

Nad przygotowaniem młodych artystów do występu czuwały p. Ewa Zarębska i p. Anna Gnutek.   

 

Konkurs POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE
13.05.2016

Uczennica naszej szkoły MARTYNA ROGACKA Z KLASY 3F zajęła I miejsce w gminnym etapie konkursu POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE i będzie reprezentowała naszą gminę na drugim centralnym etapie 10 czerwca 2016r.
Organizatorami konkursu historycznego o zamkach gotyckich są: Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. W konkursie brały udział dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjów z 16 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” (Człuchów, Bytów, Lębork, Skarszewy, Nowe, Gniew, Malbork, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Ostróda, Nidzica, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Ryn).
Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o państwie krzyżackim obejmującym obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski oraz obwodu kaliningradzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak powstanie i ekspansja zakonu krzyżackiego; organizacja państwa krzyżackiego w Prusach; wybitne postacie historyczne związane z historią zamków państwa krzyżackiego oraz biskupstwa pomezańskiego i warmińskiego na terenie 16 gmin należących do Stowarzyszenia; gospodarka na ziemiach pruskich; stosunki polsko-krzyżackie od XIV do XVI w.; wielka wojna zakonu krzyżackiego z Królestwem Polskim – bitwa pod Grunwaldem; wojna trzynastoletnia 1454–1525.

 

Zajęcia z anatomii i fizjologii ryb dla klasy I c w II LO w Kwidzynie
11.05.2016

W środę 11 maja 2016 r. uczniowie klasy 1c pod opieka p. Agnieszki Białeckiej uczestniczyli w ciekawych, sprawdzających w praktyce wiedzę zajęciach, zorganizowanych w II Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Warsztaty poprowadziły nauczycielki biologii - p. Agnieszka Rośleń oraz p. Alicja Tubaja. Młodzież poszerzyła swoje wiadomości na temat przystosowań ryb do życia w wodzie, ich budowy anatomicznej i fizjologii. Uczniowie przeprowadzili sekcję płoci, preparując narządy wewnętrzne: oko i soczewkę, skrzela, pęcherz pławny, serce, gonady, układ pokarmowy, nerkę oraz mózg. Mimo, że niektórzy mieli obawy, świetnie poradzili sobie z tym nowym, nietypowym zadaniem.

Zobacz zdjęcia

 

Projekt edukacyjny "Świat za chmurami”
10.05.2016

Uczniowie klasy 2G Gimnazjum nr 2 im Armii Krajowej w Kwidzynie są realizatorami projektu edukacyjnego "Świat za chmurami”. W dniu 10 maja przeprowadzili zajęcia dla grupy truskawkowej z Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w naszym mieście.

Podróż po wszechświecie rozpoczęli od prezentacji multimedialnej, w trakcie której dzieci mogły w sposób interesujący i zrozumiały poznać bliżej układ słoneczny, dowiedzieć się co to są meteoryty, komety, gwiazdy, galaktyki czy czarne dziury. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały różnego rodzaju zadania i zagadki wspólnie ze starszymi kolegami.

Na zakończenie był słodki poczęstunek – ciasteczka w kształcie gwiazd i księżyców upieczone przez gimnazjalistów. W kosmicznej misji przedszkolakom towarzyszyli uczniowie kl. 2G: Filip Adamczyk, Weronika Bakierska, Wiktoria Bielawiec, Jakub Jezierski, Aleksandra Nadolska, Matylda Springer, Dominik Suska, Karolina Urbanowicz, Rafał Urbanowicz wraz z wychowawcą Elżbietą Kaniecką.

Zobacz zdjęcia

 

II Wojewódzki Otwarty Amatorski Turniej Teatralny "Kurtyna"
28.04.2016

28 kwietnia 2016 roku w Ryjewie odbył się II Wojewódzki Otwarty Amatorski Turniej Teatralny "Kurtyna", w którym rywalizowało 9 zespołów. Jak podkreśliło jury, poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki. Nasi konkurenci pokazali kunszt aktorski w spektaklach o  różnorodnym charakterze. Zespół teatralny z naszej szkoły pod nazwą Grupa Nieformalna, przygotowany przez panią Renatę Bielawską-Kapicę, panią Bożenę Lemańską i panią Alinę Tyszkowską, zagrał sztukę Show w obsadzie: Antonina Wierzba z kl. III c, Julia Szutowicz z kl. III c, Julia Zalech z kl. III c, Michał Bakierski z kl. III d, Weronika Mazurek z kl. III d, Tomasz Steingräber z kl. III d, Andżelika Witusińska z kl. III g, Magdalena Białek z kl. III h, Klaudia Knabe z kl. III h, Klaudia Prusik z kl. III h, Filip Sitarz z kl. III i, Julia Wikierska z kl. II b, Agata Zboińska z kl. II b,  Wiktoria Kobus z kl. II c, Adrianna Sejka z kl. II c, Magdalena Bródka z kl. I c. Spektakl dotyczył marketingowego traktowania rzeczywistości oraz wpływu mediów na promowanie niewłaściwych postaw wśród młodzieży. Miło nam poinformować,  że nasze gimnazjum zajęło III miejsce, zaś  Klaudia Knabe otrzymała tytuł najlepszej aktorki. W przygotowaniu dekoracji pomagała nam Julia Ślusarska  z kl. III c, a za oprawę muzyczną odpowiadali uczniowie również  z klasy III c: Daniel Jabłonowski i Mateusz Walas. Organizatorzy turnieju przyjęli nas po królewsku, zadbali o miłą atmosferę i pyszny poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

Przeczytaj artykuł

Gratulacje dla naszych aktorów - miłośników teatru!

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy
28.04.2016

Dnia 28 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły drużyny wyłonione w etapach miejskich i gminnych szkół podstawowych (SP6 Kwidzyn, SP Trumiejki, SP Tychnowy, ZS Nebrowo Wielkie, SP Cygany, SP Straszewo) i gimnazjów (Gim Rodowa, ZS Nebrowo Wielkie, Gim Nowy Dwór, Gim Gardeja, Gim Ryjewo, Gim 2 Kwidzyn).

Młodzież zmagała się z przepisami - rozwiązując test, test ze skrzyżowaniami, z jazdą po torze przeszkód i w miasteczku oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku RKO. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ, pielęgniarka oraz nauczyciele. Do następnego etapu, czyli do województwa, zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trumiejkach oraz młodzież z Gimnazjum w Ryjewie. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła II miejsce.

 Zobacz zdjęcia

Przeczytaj artykuł

 

Kolejny cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
27.04.2016

W dniach 13 i 27 kwietnia kolejna grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w szkoleniu z zakresu pomocy przedmedycznej. Tym razem uczniowie klasy 2e i 2a uczestniczyli w pokazie multimedialnym, a podczas zajęć praktycznych, pod okiem wykwalifikowanego instruktora nabywali praktycznych umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnikom szkolenia zostały zaprezentowane techniki rozpoznawania i postępowania w wybranych przypadkach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, w tym techniki resustytacji krążeniowo-oddechowej oraz zasady i sposoby opatrywania różnego rodzaju ran i urazów.

Zaprezentowano narzędzia do reagowania w bezpośrednim zagrożeniu życia oraz metody zminimalizowania stresu podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z podstawowym wyposażeniem apteczki ratunkowej. Mieli również okazję w części praktycznej wykonywać ćwiczenia masażu serca z użyciem manekina - fantoma.

Prowadzący szkolenie szczególną uwagę poświęcił zagadnieniu prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych. Wartym podkreślenia jest fakt, iż tego typu szkolenie odbyło się już po raz trzeci w tym roku szkolnym i jest efektem współpracy Dyrekcji szkoły z rodzicami, którzy byli inicjatorami i współorganizatorami wspomnianego cyklu szkoleń.

 

 

Wizyta rycerzy w naszej szkole
26.04.2016

Dnia 26 kwietnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole rycerza Jacentego Ordowskiego. Przybył do nas z miejscowości Gniew. Dzięki temu uczniowie klas trzecich mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii poświęconej średniowiecznym zakonom rycerskim.
Była to barwna i humorystyczna opowieść o krzyżakach. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem dawnych wojowników.

    Zobacz zdjęcia

 

Nauka i zabawa podczas FESTIWALU NAUKI I SZTUKI w Toruniu
23.04.2016

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w jednodniowej wycieczce edukacyjnej. Uczniowie klas Ic i IIb w Instytucie Chemii UMK pod opieką p. Agnieszki Białeckiej i p. Małgorzaty Wojtyłki, uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Czy mleko ma pecha? – zabawa z chemią!”, w trakcie których badali skład i właściwości produktów spożywczych oraz oglądali pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych. Podczas zajęć „Śladami technik kryminalistycznych” zapoznali się z tajnikami pracy policyjnych techników kryminalistyki. Zwiedzili też wystawę Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Uczniowie klas III, pod opieką p. Jolanty Żmudy i p. Małgorzaty Radzikowskiej, brali udział w zajęciach na Wydziale Fizyki „Zrób sobie zdjęcie 3D”, na których poszerzyli swoją wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania oka oraz z optyki, poznali technikę wykonywania zdjęć 3D. W zabawie naukowej „Escape room” trafili do pokoju „szalonego fizyka”, w którym rozwiązywali zagadki wymagające znajomości podstawowych praw fizycznych, logicznego myślenia oraz niekonwencjonalnych zastosowań przedmiotów codziennego użytku aby zdobyć klucz i wyjść z pokoju. W Instytucie Chemii, na warsztatach „Chemiczna diagnoza żywności”, nauczyli się wykrywania różnych związków chemicznych w produktach żywnościowych.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu zwiedzili interaktywne wystawy w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” i doskonale bawili się na Bazarze Naukowym. Uczniów szczególnie zaciekawiły stoiska z grającymi warzywami, sposoby wywabiania plam czy obserwacje mikroskopowe przypraw. Furorę, jak zwykle, zrobiły ogromne, kolorowe bańki mydlane. Po zajęciach młodzież mogła odpocząć na Toruńskiej Starówce.

Zobacz zdjęcia

 

Gra Miejska „Dookoła Kwidzyna z Kartą EURO26 Kwidzyn Moje Miasto”
22.04.2016

22 kwietnia w Kwidzynie odbyła się II Gra Miejska „Dookoła Kwidzyna z Kartą EURO26 Kwidzyn Moje Miasto”. Celem gry było: zachęcenie do korzystania z oferty kulturalnej, sportowej i naukowej Kwidzyna, zdobycie umiejętności pracy w grupie, pobudzenie do kreatywnego myślenia, nieszablonowego działania oraz aktywnej postawy na rzecz środowiska lokalnego.

W grze brało udział 18 czteroosobowych zespołów. Wśród nich były też nasze dwie drużyny, które tworzyli pod opieką pań Agnieszki Matłosz i Sylwii Wardaszki: Maja Gnutek, Marta Tandecka, Julia Ślusarska, Julia Zalech z kl. III c oraz Aleksandra Kanigowska, Bader Barakat z kl. I i, Karolina Waga z kl. I d, Agnieszka Kwiecińska z kl. III h .

Uczestnicy gry mieli do pokonania wyznaczoną trasę oraz wykonanie 6 zadań punktowanych w wyznaczonych punktach kontrolnych. Oceniana była: pomysłowość, kojarzenie faktów, wiedza, praca zespołowa i orientacja w terenie. Rywalizacja drużyn zakończyła się na Miłosnej wspólnym ogniskiem i wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników gry. Julian Uchacz z kl. III f otrzymał nagrodę specjalną za najbardziej aktywne działania na rzecz Karty EURO.

Przeczytaj artykuł

 

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym!
21.04.2016

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Czarnem Dolnem odbyło się uroczyste podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "MY wobec Cyberprzemocy i uzależnień!”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Pani Elżbieta Wasilenko - Pomorski Kurator Oświaty, Pan Kazimierz Kwiatkowski - Wójt Gminy Gardeja oraz Straż Miejska w Kwidzynie. Konkurs realizowany jest w celu uświadomienia stosunku dzieci młodzieży do nowych uzależnień: fonoholizm, gry komputerowe, media społecznościowe, kształtowania postaw asertywnych wobec zjawiska cyberprzemocy, zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu oraz rozwijania twórczości artystycznej.
Na konkurs wpłynęło 167 prac uczniów z 30 placówek oświatowych z terenu województwa pomorskiego. Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów:

 • I miejsce - Krzysztof Kamieniew Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
 • wyróżnienie - Wiktoria Małkiewicz Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Opiekunem plastycznym tych uczniów jest p. Anita Lasota.

Gratulujemy!

 Przeczytaj artykuł

Konkurs programowania w języku Baltie 3
15.04.2016

Konkurs "Baltie" jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie. Organizatorami konkursu są: SGP Systems (Czechy), TIB (Czechy) oraz TIB (Słowacja). W naszej szkole w etapie szkolnym zmierzyło się z zadaniami 5 osób.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów – Aleksandra Urbaniak z kl. 3f, Julian Uchacz z kl. 3f, Julia Siemaszko z kl. 3f, Anna Nowicka z kl. 1h oraz Julia Duzinkiewicz z kl. 1c.


Dnia 15 kwietnia br. w naszej szkole odbył się etap wojewódzki konkursu Baltie. Z zadaniami zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, z Nebrowa Wielkiego oraz uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie w ciągu 120 minut  mieli do zaprogramowania 8 zadań.  Czekamy teraz na wyniki, czy uda się im zakwalifikować do etapu krajowego.

 


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

XIII OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW – PREZENTACJE 2016
13.04.2016

Ideą konkursu jest promocja SZTUKI DZIECKA i wyłonienie osobowości twórczych. W tym roku wpłynęły na konkurs 623 prace plastyczne. Miło nam zakomunikować, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni poprzez zakwalifikowanie ich prac na pokonkursową wystawę.

Są to:

 • Agata Zboińska 2b (opiekun p. Anita Lasota)
 • Weronika Lisewicz 3a (opiekun p. Anita Lasota)
 • Maciej Duszyński 3g (opiekun p. Anita Lasota)
 • Dominika Karauda 3g (opiekun p. Joanna Staszak)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

XXVI edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Bory Tucholskie w oczach dziecka"
13.04.2016

W tym roku na konkurs napłynęło, po wstępnej selekcji, prawie 900 prac plastycznych z 43 placówek. W kategorii wiekowej: 13-16 lat - nasi uczniowie zdobyli:
NAGRODA

 • Krzysztof Kamieniew 3d (opiekun p. Anita Lasota)

WYRÓŻNIENIA

 • Julia Ślusarska 3c (opiekun Joanna Staszak)
 • Kinga Smoczyńska 2b (opiekun p. Anita Lasota)
 • Agata Zboińska 2 b (opiekun p. Anita Lasota)

 GRATULUJEMY!!!

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
12.04.2016

W dniu 12 kwietnia 2016 r.  w  Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyło się wręczenie zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W uroczystości tej wzięło udział ośmioro uczniów naszego gimnazjum, którzy uzyskali dziesięć tytułów laureata. Podwójnymi laureatami zostali: Julian Uchacz  - laureat konkursu fizycznego i chemicznego oraz Agnieszka Michlewicz - laureatka konkursu fizycznego i biologicznego. Monika Sosna została laureatką konkursu informatycznego, Kinga Łompieś i Antonina Wierzba uzyskały tytuł laureata z biologii, Marta Tandecka i Mikolaj Grabowski to laureaci z historii, zaś Sandra Terpiłowska została laureatką z chemii.

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 2 zajęło bardzo wysokie IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej (na 452 gimnazja) pod względem ilości laureatów konkursów przedmiotowych, natomiast w klasyfikacji czteroletniej uplasowaliśmy się na prestiżowym V miejscu.

OTO wyniki tegorocznych zmagań w konkursach przedmiotowych >>>>>>

 Zobacz zdjęcia

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

  

X Powiatowy Konkurs Recytatorski "Proza i poezja światowa"
12.04.2016

9  kwietnia 2016 r. odbył się XXXVIII Miejski oraz X Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wybranego utworu lirycznego oraz fragmentu prozy. Wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali docenieni przez jury.

Oto wyniki:

 • Dominika Andrzejewska (uczennica p. Aliny Tyszkowskiej)- I miejsce
 • Filip Sitarz (uczeń p. Anny Gnutek) - II miejsce
 • Michał Bakierski (uczeń p. Grażyny Marek- Borowskiej)- II miejsce
 • Agata Zboińska (uczennica p. Bożeny Lemańskiej) - III miejsce
 • Andżelika Witusińska (uczennica p. Anny Gnutek) - III miejsce
 • Marta Kobus (uczennica p. Bożeny Lemańskiej) – wyróżnienie
 • Marta Greglewska  (uczennica p. Aleksandry Brejnakowskiej) – wyróżnienie

 Serdecznie gratulujemy !!

Wycieczka przedstawicieli SU do Gdańska...
30.03.2016

30 marca 2016 r. pięcioro przedstawicieli naszego gimnazjum na zaproszenie radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego Pana Piotra Widza wzięło udział w wycieczce do Gdańska. Wyjazd odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia "Młodych Demokratów" Kwidzyn i wzięli w nim udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności – miejsce poświęcone historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
Po zwiedzeniu tego bardzo ciekawego miejsca udaliśmy się do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego oraz uczestniczyć w lekcji obywatelskiej na temat działalności wojewody pomorskiego.
Opiekunem wycieczki była p. A. Lasota.

 

Proza i poezja światowa
21.03.2016

21 marca 2016 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie repertuaru, na który składały się: wiersz i fragment prozy wybranego autora.

A oto laureaci tego konkursu:
Antonina Wierzba z III c
Dominika Andrzejewska z III b
Agata Zboińska z II b
Filip Sitarz z III i
Michał Bakierski z III d

GRATULUJEMY!!!

   
  

XV Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „MÓJ REGION”.
21.03.2016

  Stało się już niemal tradycją, że uczniowie z naszego gimnazjum biorą udział - z sukcesem - w tym konkursie. W tym roku komisja konkursowa oceniła 410 nadesłanych prac plastycznych. Były one oceniane w 4 kategoriach wiekowych: KLASY 0-III, KLASY IV-VI, KLASY GIMNAZJALNE, KLASY PONADGIMNAZJALNE oraz w następujących formach plastycznych: HAFT, DREWNO, RYSUNEK, MALARSTWO, CERAMIKA I TECHNIKI ŁĄCZONE, TKACTWO, GRAFIKA.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie, których opiekunem jest p. Anita Lasota.


TECHNIKI  ŁĄCZONE

 • I miejsce  – AGNIESZKA  KWIECIŃSKA

WYRÓŻNIENIE

 • KRZYSZTOF  KAMIENIEW
 • OLIWIA  RĘDZIŃSKA

HAFT

 • II miejsce  – JULIANNA  KUBIAK
 • III miejsce  – ANETA  ŚLIWIŃSKA

WYRÓŻNIENIE

 • ANNA NOWICKA


GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

 

Sukcesy gimnazjalistów w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
17.03.2016

17 marca w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyła się XIX Biesiada Słowa. Podczas uroczystości ogłoszono werdykt Rady Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego dla młodzieży gimnazjalnej „Miłość niejedno ma imię”. Rada Artystyczna w składzie: Dorota Rachmil - Wilczyńska, Halina Bohuta-Stąpel, Małgorzata Bugaj, Jarosław Dulęba przyznała nagrody i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że w zaszczytnym gronie laureatów znalazła się nasza uczennica z klasy IIc Natalia Gąsior. Wyróżnienia natomiast otrzymali Paweł Malinowski z klasy II c oraz Filip Kryszkiewicz z klasy II b. Prace gimnazjalistów powstały pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej. 

Serdecznie gratulujemy twórcom poezji miłosnej!

 

Szkolny Konkurs "Potyczki umysłowe"
16.03.2016

16 marca 2016 r. odbył się  konkurs "Potyczki umysłowe" dla uczniów klas I. Klasy pierwsze reprezentowała dwuosobowa drużyna. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami zawierającymi zagadki logiczne, łamigłówki słowne i matematyczne. Konkurs przygotowały: p. Elżbieta Kaniecka i p. Sylwia Wardaszka.

Laureaci konkursu:

I miejsce kl. I b

II miejsce kl. I c, kl. I e

III miejsce kl. I d, kl. I g

wyróżnienie: kl. I h


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

Szkolny Konkurs Plastyczny „LAS”
14.03.2016

Tematem konkursu było ukazanie piękna lasu w różnych technikach plastycznych.

Nagrody otrzymują:

 • Kinga Smoczyńska 2 b
 • Agata Zboińska 2 b
 • Krzysztof Kamieniew 3 d
 • Kamil Baranowski 3 f

Na wyróżnienie zasługują także prace:

 • Karoliny Wojtackiej 2 h
 • Natalii Predel 2 h
 • Michała Majewskiego 2 f
 • Moniki  Sosny 3 b

 GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do udziału w innych konkursach plastycznych!

Dzień Otwarty dla szkół podstawowych
12.03.2016

12 marca 2016 r. Gimnazjum nr 2 zorganizowało DZIEŃ OTWARTY dla szóstoklasistów oraz ich rodziców. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, pooglądać sale lekcyjne, wziąć udział w konkursach i pokazach m.in.:

 • "Chemia w kuchni"
 • "Zabawy z fizyką”
 • pokazy biologiczne i mikroskopowanie
 • quiz historyczno-literacki- prezentacja klasy innowacyjnej
 • gra dydaktyczna „Z Europą na Ty”
 • decoupage
 • łamigłówki matematyczne
 • zabawy językiem polskim
 • krzyżówki i kalambury w językach obcych
 • zajęcia sportowe
 • „Innym okiem na Oświęcim”
 • karaoke

Nauczyciele służyli pomocą wszystkim zainteresowanym, udzielali odpowiedzi na pytania zarówno uczniów, jak i rodziców. W wielu konkursach szóstoklasiści mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Miłym akcentem był też poczęstunek dla wszystkich odwiedzających w tym dniu naszą szkołę.

  Zobacz zdjęcia

Plebiscyt na „Najciekawszą książkę życia"
12.03.2016

26 stycznia został przeprowadzony w szkole plebiscyt na „Najciekawszą książkę życia”. Plebiscyt przygotowały panie Renata Bielawska-Kapica i Sylwia Wardaszka. Uczniowie pisali na kartkach nazwisko autora i tytuł książki, a następnie wrzucali je do urny. Po skrupulatnym zliczeniu wszystkich kart okazało się, że jest przeszło 100 tytułów książek, a wachlarz zainteresowań i upodobań uczniów w dziedzinie literatury jest bardzo szeroki. Gimnazjaliści wybrali ZŁOTĄ DZIESIĄTKĘ najciekawszych książek. A oto i ona:

 1. Harry Potter – Joanne Kathleen Rowling 44 głosy
 2. Gwiazd naszych wina – John Green 39 głosów
 3. Mały Książę – Antoine de Saint-Exupéry 22 głosy
 4. Hobbit – John Ronald Reuel Tolkien 21 głosów
 5. Igrzyska śmierci – Suzanne Collins 19 głosów

          Wiedźmin – Andrzej Sapkowski 19 głosów

 1. Papierowe miasta – John Green 16 głosów
 2. Kamienie na szaniec – Aleksander Kamiński 15 głosów
 3. Zwiadowcy – John Flanagan 13 głosów
 4. Dzieci z Bullerbyn – Astrid Lindgren 12 głosów
       Hopeless – Hoover Colleen 12 głosów
 1. Zostań, jeśli kochasz – Forman Gayle 11 głosów
   Opowieści z Narnii - Clive Staples Lewis 11 głosów

Najwięcej głosów – 44 - zostało oddanych na serię książek o Harrym Potterze J.L. Rowling.

12 marca, podczas DNIA OTWARTEGO, odbyło się oficjalne losowanie 3 nagród – poduszek z wizerunkiem Harre’go Pottera- dla uczestników konkursu, którzy oddali swój głos na zwycięską pozycję ZŁOTEJ DZIESIĄTKI. Szczęście uśmiechnęło się do:

Oriny Konickiej z kl. 3b

Alicji Szycy z kl. I i

Jakuba Maślanego z kl. Ig

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Plebiscycie oraz gratulujemy zwycięzcom.


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich
11.03.2016

Dnia 11marca 2016 w Kościerzynie odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny po uprzednim zwycięstwie w powiecie zakwalifikowały się do finału. Dziewczęta zajęły III miejsce zdobywając brązowy medal pokonując 12 drużyn. Chłopcy zajęli również wysokie VI miejsce.
Dziewczęta przygotowywała p. Mizera, a chłopców p. Słota.

Składy drużyn :

Dziewczęta:                                                            Chłopcy:

Czajka Aleksandra                                              Wysocki Marcin

Czubała Antonina                                                Jankowski Filip

Pałdyna Marianna                                                Berent Miłosz

Piasecka Angelika                                               Kwaśniak Michał

Stańczak Klaudia                                                 Janiszek Jakub

Szerszeń Wiktoria                                                Jankowski Miłosz

Tandecka Marta                                                   Wolanowski  Stanisław

Zielińska Wiktoria                                                 Walenczewski Piotr

Czech Dominika                                                   Kogut Maciej

Ślusarska Julia

 

GRATULUJEMY!!!

Wystawa „Żołnierze Niezłomni Powiatu Kwidzyńskiego”
03.03.2016

„Żołnierze Niezłomni Powiatu Kwidzyńskiego” to tytuł wystawy , która została otwarta w Izbie Pamięci Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie. Był to jeden z punktów kwidzyńskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Inicjatorem wystawy jest Biblioteka Miejsko-Powiatowa. Autorem tekstu oraz właścicielem materiałów ilustracyjnych jest kwidzyński historyk Andrzej Chmielewski. Wystawę graficznie opracował Piotr Ciecierski.
Uroczyste otwarcie wystawy zostało połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną „Bohaterowie niezłomni, żołnierze wyklęci ziemi kwidzyńskiej” autorstwa historyka. Uczestniczyli w niej członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej, kombatanci AK Stefania Pawłowska i Jan Paśko, jeden z nielicznych żyjących kwidzyńskich żołnierzy wyklętych Roman Bronowicki oraz wnuki żołnierzy wyklętych Jana Hyli i Eugeniusza Mariana Zarzyckiego, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum nr 2. Władze miasta reprezentował wiceburmistrz Roman Bera. Obecny był także radny sejmiku województwa pomorskiego Piotr Widz.
Wystawa w Gimnazjum nr 2 będzie prezentowana do najbliższego piątku, 11 marca. ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA.

Przeczytaj artykuł  w prasie >>>>>>

 Zobacz zdjęcia

Szkolny Konkurs Ortograficzny
09.03.2016

Dnia 9 marca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczestnicy ortograficznych zmagań mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz pisowni wyjątków od reguł we współczesnej polszczyźnie. Konkurs zorganizowały: pani Anna Templin i pani Alina Tyszkowska.

Oto wyniki:
I miejsce – Zofia Telefus kl. II b (uczennica p. B. Lemańskiej),
II miejsce – Julia Kassner kl. I f ( uczennica p. E. Kanieckiej),
III miejsce – Paulina Grzybińska kl. I f (uczennica p. E. Kanieckiej).

Gratulujemy!!

 

1 marzec Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
01.03.2016

 

"W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu... "

 

Pamiętajmy!

 Obejrzyj krótki film >>>>>>>>>

 

14 lutego 1942r. powstanie Armii Krajowej
14.02.2016

14 lutego 1942 r. z przekształcenia Związku Walki Zbrojnej (27 IX 1939r. powstała Służba Zwycięstwu Polsce, 13 listopada 1939r. przekształcona w Związek Walki Zbrojnej) powstała Armia Krajowa, podlegająca polskiemu rządowi RP na uchodźstwie.

 

W skład tej największej podziemnej armii w okupowanej Europie weszło ok. 200 organizacji. Jej komendantem głównym został gen. Stefan Rowecki "Grot". Armia Krajowa była zakonspirowaną siłą zbrojną polskiego podziemia w czasach II wojny światowej, działającą pod okupacją niemiecką i sowiecką państwa polskiego w granicach sprzed 1 września 1939 oraz poza nimi. Była najsilniejszą i najlepiej zorganizowaną armią podziemną z działających w tamtym czasie w Europie.

 

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI "BEZ GRANIC"
13.02.2016

13 lutego 2016r. w klubie "Stara Kotłownia" w Chrzanowie odbyło się rozdanie nagród w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM "BEZ GRANIC" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Ze względu na rangę tego konkursu i liczbę przesłanych utworów tym bardziej zasługuje na uznanie talent poetycki naszej uczennicy - Julii Rybickiej z klasy 3f, która zajęła II miejsce w kategorii uczniów gimnazjum, a której opiekunem jest p. Aleksandra Brejnakowska.

 GRATULUJEMY!!

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
13.02.2016

Oto lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych:

historia

 1. Grabowski Mikołaj
 2. Tandecka Marta

język polski

 1. Łompieś Kinga
 2. Borowska Dominika
 3. Oklińska Paula
 4. Mioduszewska Julia
 5. Wasiniak Barbara

chemia

 1. Terpiłowska Sandra
 2. Uchacz Julian
 3. Łompieś Kinga
 4. Tandecka Marta
 5. Wierzba Antonina
 6. Sosna Monika
 7. Dropek Piotr
 8. Łożuk Paweł Michał

fizyka

 1. Michlewicz Agnieszka
 2. Uchacz Julian

biologia

 1. Łompieś Kinga
 2. Wierzba Antonina
 3. Pruchińska Oliwia
 4. Michlewicz Agnieszka
 5. Oklińska Paula
 6. Terpiłowska Sandra
 7. Przyklęk Magdalena
 8. Korpalska Sara
 9. Borowska Dominika

język angielski

 1. Przyklęk Magdalena

informatyka

 1. Sosna Monika


GRATULUJEMY!!

Konkurs wiedzy o piłce ręcznej
11.02.2016

W dniu 11 lutego 2016 r. w Izbie Pamięci odbył się konkurs wiedzy o piłce ręcznej. W konkursie wzięło udział siedem klas trzecich: III A,B,C,D,G,H,I. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu techniki, taktyki oraz ludzi związanych z tą dyscypliną sportu zarówno w naszym mieście jak i w Polsce. Naszym gościem był Pan Robert Majdziński - Dyrektor Klubu MTS Kwidzyn, który ufundował nagrody prosto z Mistrzostw Europy mężczyzn organizowanych w Polsce. Konkurs otworzyła Pani wicedyrektor Grażyna Marek – Borowska. Nagrody ufundowane przez Dyrekcję, wręczała zwycięzcom Pani Dyrektor Małgorzata Wróblewska.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce- Kl. III A - 34 pkt
II miejsce- Kl. III G - 25 pkt
III miejsce-Kl. III H - 24 pkt
IV miejsce- Kl. III B - 23 pkt
V miejsce – Kl. III D,I - 21 pkt
VI miejsce –Kl. III C - 14 pkt
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody a dodatkowo klasy otrzymają punkty do konkursu „Klasa z klasą” wg uzyskanych wyników.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Powiatowy konkurs twórczości miłosnej
11.02.2016

11 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. W nietuzinkowej poezji młodzież mogła dać upust swym szałom miłosnym i porywom twórczym. Jak podkreśliła organizatorka konkursu, wiersze były bardzo oryginalne, dyktowane sercem i szczerym uczuciem. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum. Trzecie miejsce zajął Filip Kryszkiewicz z klasy II b, zaś wyróżnienie otrzymała Agata Zboińska również z klasy II b. Uczniowie przygotowani zostali pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej.  

Serdecznie gratulujemy wielbicielom poezji spod znaku Amora:)

 

Nagrody i medale
26.01.2016

21 stycznia 2016 r. w Gdańsku w Dworze Artusa odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnią Służbę. Wśród odznaczonych znaleźli się również nauczyciele z naszej szkoły. Milo nam oznajmić, że Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały Pani Barbara Szuwarowska oraz Pani Renata Radomska natomiast Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę zostały odznaczone Pani Barbara Jadach i Pani Marzena Gostkiewicz.
Miło nam również poinformować, że zaszczytne wyróżnienie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała wicedyrektor szkoły Pani Jolanta Żmuda.

 

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "PIÓREM MALOWANE 2016"
16.01.2016

16 stycznia 2016 r. w  Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie miał miejsce uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "PIÓREM MALOWANE 2016". Celem konkursu była promocja młodych talentów oraz wymiana artystycznych doświadczeń. Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszego gimnazjum otrzymały w powyższym konkursie wyróżnienia: Adrianna Szczotka i Dominika Czech przygotowane pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej oraz Julia Jastrząb, której opiekunem była pani Grażyna Marek-Borowska.

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym twórczyniom literatury!

 

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10.01.2016

10 stycznia 2016r. po raz dwudziesty czwarty w Polsce „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszej szkole XVII raz zorganizowaliśmy finał tej charytatywnej akcji. Pieniądze zbierane w tegorocznym Finale będą przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pod okiem szkolnego koordynatora p. Renaty Radomskiej, jak co roku przyłączyli się do akcji.

Już w grudniu rozpoczęliśmy naszą grę, ogłaszając udział w zbiórce pieniędzy. Uczniowie poszczególnych klas (1a, 1b, 1f, 1i, 2b, 2g, 3b, 3c, 3d, 3g, 3h) łącznie przekazali na rzecz Orkiestry 454,55 PLN.
Zbiórka w szkole przebiegała pod czujnym okiem p. Aleksandry Brejnakowskiej.

W dniu Finału trzynastu wolontariuszy wraz z opiekunami, wyposażonych w identyfikatory i puszki wyszli na ulicę naszego „rejonu” i zachęcali dźwiękiem dzwonków przechodniów do wypełniania puszek. Po przeliczeniu puszek z kwesty ulicznej nazbierało się 2620,45 PLN.

Jak co roku w hali sportowej przy ul. Wiejskiej zorganizowany był Finał Kwidzyńskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam również nie zabrakło naszej szkoły, mieliśmy stoisko z Loterią Fantową, z  której udało się zebrać 358,79 PLN i stoisko z biżuterią które przyniosło nam sumę 1306,27 PLN. Na  scenie reprezentowała nas Andżelika Witusińska z kl. 3 g, którą przygotowała p. Anna Ptak-Gnutek.

Łącznie zebraliśmy kwotę 4286,57 PLN.

Uczniowie kwestujący: Bogdańska Dominika, Czarnecka Karolina, Czarnecka Natalia, Filar Martyna, Janik Wanesa Jastrząb Julia, Kwaśniak Michał, Marciniak Izabela, Mioduszewska Agata, Ochenkowska Paulina, Paczkowski Bartosz, Szudziński Karol, Śmigielska Oliwia.            
Nauczyciele: p. Agnieszka Bialecka, p. Aleksandra Brejnakowska, p. Justyna Szatkowska, p. Małgorzata Radzikowska, p. Małgorzata Wojtyłka, p. Elżbieta Kaniecka.

wosp1 wosp1 wosp1 wosp1 wosp1
wosp1  wosp1 wosp1 wosp1

SPÓŹNIONE PODZIĘKOWANIE WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W ZBIÓRKI
05.01.2016

W dniach od 17 listopada 2015r. do dnia 19 grudnia 2015r. Szkolne Koło CARITAS na terenie naszego Gimnazjum przeprowadziło zbiórkę produktów spożywczych na rzecz najbardziej ubogich i potrzebujących uczniów społeczności naszej szkoły i ich rodzin.

W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W ramach współpracy uczniowie naszego Gimnazjum, pod kierunkiem pani A. Białeckiej, pracowali w marketach, pakując zakupy. W wyniku ich pracy otrzymaliśmy produkty żywnościowe.

Część ofiarodawców pragnęła zachować anonimowość.

Zebrane produkty pozwoliły przygotować 21 paczek spożywczych dla 23 uczniów oraz ich rodzin.

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pościeli dla kwidzyńskiego Hospicjum.
Przekazaliśmy: 37 kompletów pościeli, 17 prześcieradeł, 46 powłoczek na poduszki, 20 powłok na kołdry, 1 ręcznik i 1 koc. Akcja trwa nieprzerwalnie od listopada.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.

 

Góra Grosza
05.01.2016

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza" prowadzoną pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebraliśmy kwotę 296 zł 20 gr! Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzinnych domów dziecka. Klasy, które najbardziej włączyły się w zbiórkę i zebrały najwięcej pieniędzy to:2h, 2b, 2g i 1c.

Dziękujemy za hojne wsparcie zbiórki.

 

Jasełka
22.12.2015

Jasełka to widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Ale tradycja jasełek, mimo tego staropolskiego słowa, nie pochodzi z Polski - jasełka wywodzą się z Włoch, a przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu. W naszej szkole uczniowie przygotowani pod kierunkiem ks. Łukasza Cieplińskiego również zaprezentowali jasełka, których główną myślą była refleksja nad codziennym życiem.

 

PATRON SZKOŁY – ARMIA KRAJOWA
22.12.2015

W naszej szkole, jak co roku, odbył się KONKURS PLASTYCZNY, którego tematem był PATRON SZKOŁY – ARMIA KRAJOWA. Należało wykonać pracę plastyczną (np. projekt plakatu, pracę malarską lub rysunkową, collage), upamiętniającą walkę i poświęcenie żołnierzy Armii Krajowej.

Najciekawsze prace stworzyli:

 • Julia Ślusarska z 3 c
 • Dominika Karauda z 3 g
 • Nikola Schneider z 3 g
 • Szymon Jurczyk z 3 g

Wyróżnione zostały także prace:

 • Julii Zbyszyńskiej z 1 c
 • Amelii Pikul z 2 c
 • Aleksandry Strehlau z 2 c
 • Tamary Jurkiewicz z 2 e
 • Weroniki Zielińskiej z 2 e
 • Dominka Faryny z 2 g
 • Michała Majewskiego z 2 f
 • Aleksandry Nadolskiej z 2 g
 • Mateusza Walasa z 3 c
 • Klaudii Kazimierskiej z 3 a
 • Weroniki Lisewicz z 3 a
 • Eweliny Kaczorowskiej z 3 f
 • Dominiki Bani z 3 f
 • Natalii Piotrowskiej z 3 i
 • Wiktorii Tuszyńskiej z 3 i
 • Filipa Sitarza z 3 i

Prace plastyczne, jak zwykle, ozdobią korytarze naszej szkoły.

GRATULUJEMY!!!

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS”
21.12.2015

2 grudnia 2015r. podsumowany został w Teatrze Miejskim Powiatowy Konkurs Plastyczny „ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS” zorganizowany przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, które prowadzi HOSPICJUM im. św. Wojciecha.

Nasi uczniowie (pracujący pod kierunkiem p. Anity Lasoty) zajęli:serce

 • I miejsce – Daria Kowalska z 1 g i Krzysztof Kamieniew z 3 d
 • II miejsce – Klaudia Prusik z 3 h
 • III miejsce – Agnieszka Kwiecińska z 3 h i Anna Nowicka z 1 h

 GRATULUJEMY!!!

Spotkanie z osobowościami ze świata sportu
15.12.2015

W ramach realizacji wniosków z ewaluacji "Szkoła podejmuje działania aktywizujące młodzież do udziału w zajęciach WF", nauczyciele WF dodatkowo włączyli cykliczne spotkania z osobowościami ze świata sportu. W związku z tym w dn. 15.12.2015r. w naszym gimnazjum zorganizowano spotkanie z ludźmi kwidzyńskiego sportu, którzy osiągają duże sukcesy nie tylko w naszym województwie ale i całej Polsce. Zaproszeni zostali trenerzy p. ręcznej, Pani Edyta Majdzińska - trener I ligi kobiet oraz Pan Patryk Rombel - trener ekstraklasy mężczyzn. Trenerzy na spotkanie zabrali ze sobą reprezentantów swoich drużyn. Z Panią Trener przyszły: Aleksandra Bielak, Malwina Hartman (Kadrowiczka Polski Juniorek, obie są absolwentkami Gim nr 2), Joanna Kłos (Kadrowiczka Polski Juniorek) oraz Ilona Chmara. Sama Pani Edyta ma na swoim koncie mnóstwo medali z MP i to w każdej kategorii wiekowej. Ostatnie medale: rok 2014 - Mistrzostwo Polski Juniorek i rok 2015 - srebrny medal MP Juniorek. Przez cztery lata była Trenerem Kadry Polski Juniorek, uzyskując awans do Mistrzostw Europy.
Drugim naszym Gościem był świeżo upieczony Trener naszej kwidzyńskiej ekstraklasy mężczyzn. Pan Patryk Rombel to wielokrotny finalista Mistrzostw Polski męskich drużyn oraz zdobywca 3 złotych i 2 brązowych medali MP Juniorów i Juniorów mł. Jest absolwentem Gim nr 2, wychowankiem MMTS-u Kwidzyn oraz najmłodszym Trenerem w męskiej ekstraklasie. Z Trenerem Romblem przyszli następujący zawodnicy: Adrian Nogowski, Kamil Nawrocki oraz Michał Peret.
Zarówno Trenerzy jak i ich podopieczni, mówili o swoich karierach, sukcesach i porażkach. Radzili jak postępować w razie kryzysu w karierze i zdradzili, ile sport wniósł w ich życie. W rozmowach nawiązywano do prawidłowej diety, aktywnego spędzania czasu, do świadomego uczestnictwa w lekcjach WF oraz skąd bierze się najczęściej początek wielkiego sportu. Namawiali do rozwijania każdej pasji, obojętnie z jakiej dziedziny oraz cierpliwości i wytrwałości, w tym co się robi. Uczniowie zaproszeni na spotkanie, chętnie zadawali pytania oraz odpowiadali na pytania konkursowe. Za najciekawsze pytania oraz prawidłowe odpowiedzi, uczniowie otrzymali nagrody.
Cykl takich spotkań będzie realizowany, a więc do zobaczenia.

Próbny egzamin gimnazjalny
12.12.2015

W dniach od 8 do 10 grudnia uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. W ciągu trzech dni zmagali się z zadaniami z poszczególnych części:

humanistyczna:

 • historia i WOS
 • język polski

matematyczno- przyrodnicza:

 • przedmioty przyrodnicze
 • matematyka

językowa:

 • j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski - poziom podstawowy
 • j. angielski - poziom rozszerzony.

Do właściwego egzaminu uczniowie przystąpią w kwietniu i jego wyniki w dużej mierze zdecydują o wyborze szkoły średniej.

 

Sekcja ryb w II Liceum Ogólnokształcącym.
09.12.2015

9 grudnia klasa 2B miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych specjalnie dla tej klasy przez II Liceum Ogólnokształcące. Na miejscu uczniowie zostali ciepło przywitani przez panie profesor: Agnieszkę Rośleń i Alicję Tubaję oraz uczniów klasy II profilu biologiczno-chemicznego. Tematem zajęć była gromada ryb, a zadaniem uczniów - wykonanie sekcji ryby. Każdy otrzymał rękawiczki, fartuszek i odpowiednie przyrządy. Uczniowie, po krótkim wprowadzeniu, wykonywali czynności wskazane przez panią profesor A. Rośleń. Preparowali kolejne organy m.in. soczewki z rybich oczu, pęcherze pławne, serca oraz inne narządy. Uczniom pomagała młodzież klasy biologiczno – chemicznej. Zajęcia te były dla naszych drugoklasistów czymś nowym i zaskakującym, tym bardziej, że niektóre okazy japonek dość długo wykazywały oznaki życia. Niektórzy musieli przełamać swoją niechęć, mimo wszystko wywiązali się z zadań znakomicie i bardzo pozytywnie wspominają warsztaty. Po zajęciach młodzież obu szkół mogła swobodnie porozmawiać na temat nauki w II LO, profilów, wymagań oraz planów na przyszłość. Organizatorem zajęć była pani Agnieszka Białecka. Mamy nadzieję, że to był dopiero początek współpracy pomiędzy naszym gimnazjum i II LO.

Zobacz zdjęcia

Uśmiech dziecka ....
6.12.2015

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji „Mikołajkowa kredka”. Z myślą o małych pacjentach kwidzyńskiego szpitala oraz wychowanków domów dziecka zorganizowaliśmy zbiórkę: gier planszowych, książeczek, kolorowanek, bloków rysunkowych i innych artykułów papierniczych.
Społeczność szkolna bardzo chętnie uczestniczyła w tej zbiórce. Chcieliśmy, żeby chociaż na twarzach dzieci zagościł uśmiech.
6 grudnia delegacja naszego SU wraz z przedstawicielami innych szkół i Stowarzyszenia Młodych Demokratów zawitali do kwidzyńskiego szpitala. Mikołaj i jego pomocnicy rozdawali upominki chorym dzieciom. Uśmiech nie schodził z twarzy małych pacjentów.
Po wręczeniu paczek zaśpiewano kolędy. Cieszymy się, iż po raz kolejny wzięliśmy udział w tak szlachetnej akcji. Lubimy pomagać i uszczęśliwiać innych.

WIELKĄ RADOŚĆ I SATYSFAKCJĘ SPRAWIA NAM UŚMIECH INNYCH…

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Aids i Wiedzy na temat uzależnień
1.12.2015

1 grudnia 2015r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbyła się trzynasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Aids i Wiedzy na temat uzależnień. W konkursie uczestniczyły szkoły gimnazjalne z całego województwa a także z terenu miasta i gminy Kwidzyn. W sumie w konkursie uczestniczyło 28 uczniów.

Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy o HIV i AIDS, a także musieli wykazać się wiedzą na temat narkotyków i uzależnień. W tym roku nowością były także pytania na temat chorób przenoszonych drogą płciową i pytania dotyczące dopalaczy. Test został przygotowany przez panią Barbarę Osiecką z Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kwidzynie.

W przerwie, podczas której komisja sprawdzała testy, uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Agnieszkę Dymek i panią Annę Kak na temat dopalaczy. Po ogłoszeniu wyników każdy uczeń otrzymał nagrodę książkową i dyplom za udział w konkursie.

Organizacje konkursu i przygotowanie nagród wspomogły finansowo: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Kwidzyna a rzeczowo: Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kwidzynie oraz Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Najlepsze wyniki uczniów:

 • Oliwia Pruchińska – Gimnazjum nr 2 – I miejsce
 • Paulina Śmietańska – Gimnazjum Prabuty – II miejsce
 • Katarzyna Dreger – Ggimnazjum Społeczne – III miejsce
 • Kacper Łąsiak - Gimnazjum Prabuty – III - miejsce
 • Julia Wolnik – Gimnazjum Licze – IV miejsce

Zobacz zdjęcia

GRATULUJEMY!!!

Sukces gimnazjalistów w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej
28.11.2015

28 listopada 2015 roku miała miejsce Gala Finałowa VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej połączona z ogłoszeniem wyników oraz rozdaniem nagród. Podczas gali odbyły się również występy laureatów oraz wernisaż prac konkursowych. Honorowym patronatem tegoroczny festiwal objęli: Senator RP prof. Edmund Wittbrodt, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Stuk, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Narodowe Centrum Kultury. Zmagania konkursowe trwały dwa miesiące. Przyświecał im szlachetny cel - kształcenie uczuć patriotycznych, podtrzymywanie tożsamości narodowej oraz dostrzeganie i rozwijanie wartości kulturowych narodu polskiego. Miło jest nam poinformować, że w KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH ZAJĘLIŚMY II MIEJSCE. Na sukces ten złożyły się osiągnięcia w następujących konkursach:

Konkurs na Prezentację Multimedialną dla uczniów

I miejsce - Filip Sitarz z klasy III i (opiekun p. Renata Radomska)

Konkurs na Prezentację Multimedialną dla nauczycieli

III miejsce - p. Grażyna Marek-Borowska oraz p. Bożena Lemańska

Konkurs Piosenki Ludowej

II miejsce - Andżelika Witusińska z klasy III g (opiekun p. Anna Ptak-Gnutek)

Konkurs Fotograficzny o Tematyce Patriotycznej

II miejsce - Adrianna Szczotka z klasy II b (opiekun p. Anna Chmielewska)

wyróżnienie - Błażej Płoszaj z klasy II b (opiekun p. Anna Chmielewska)

wyróżnienie - Maja Ostrowska z klasy I b (opiekun p. Bożena Lemańska)

Konkurs Plastyczny o Tematyce Patriotycznej

III miejsce - Klaudia Prusik z klasy III h (opiekun p. Anita Lasota)

wyróżnienie - Kamil Baranowski z klasy III f (opiekun p. Joanna Staszak)

wyróżnienie - Klaudia Polakiewicz z klasy I g (opiekun p. Anita Lasota)

Konkurs Recytatorski o Tematyce Patriotycznej

 wyróżnienie - Antonina Wierzba z klasy III c (opiekun p. Alina Tyszkowska)

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

wyróżnienie - Jakub Jaranowski z klasy III c (opiekun p. Eligiusz Gełdon)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

XI Wojewódzki Konkurs Poetycki „W Pałacu Słów”
27.11.2015

27 listopada 2015r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w XI Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „W Pałacu Słów”. Na konkurs nadesłano łącznie 789 utworów, w tym 295 tekstów ze szkół gimnazjalnych. Jury w składzie: pani Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, pani Marzena Wojciechowska – Orszulak – polonistka, teatrolog oraz pan Tomisław Ryczko – aktor oceniło prace i przyznało nagrody. I miejsce w tej kategorii zajęła uczennica klasy 3f Julia Rybicka. Przewodnicząca jury nie szczędziła słów zachwytu na temat oryginalności poezji uczennicy, doceniono temat, kompozycję, realizację oraz bogactwo środków artystycznego wyrazu. Z przyjemnością się tego słuchało.
Gratulujemy!!

Wyniki szkolnych etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 27.11.2015

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty.

Znamy już wyniki konkursów szkolnych. Poniżej nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

GEOGRAFIA Sokołowska Weronika
Dropek Piotr
Mioduszewska Agata
HISTORIA Grabowski Mikołaj
Tandecka Marta
Rogacka Martyna
MATEMATYKA Oklińska Paula
Michlewicz Agnieszka
Uchacz Julian
Terpiłowska Sandra

JĘZYK POLSKI

Łompieś Kinga
Borowska Dominika
Wierzba Antonina
Terpiłowska Sandra
Oklińska Paula
Mioduszewska Julia
Knabe Klaudia
Duzinkiewicz Julia
Zbyszyńska Julia
Cesarz Bernard
Wasiniak Barbara
Bania Dominika
Bródka Magdalena
Taczkowska Julia
Muzyka Kaja
Telefus Zofia
CHEMIA

Terpiłowska Sandra
Michlewicz Agnieszka
Uchacz Julian
Łompieś Kinga
Tandecka Marta
Wierzba Antonina
Sosna Monika
Dropek Piotr
Bania Dominika
Łożuk Paweł

FIZYKA Michlewicz Agnieszka
Uchacz Julian
Drzewiński Patryk
Terpiłowska Sandra
Walenczewski Piotr
BIOLOGIA Łompieś Kinga
Wierzba Antonina
Pruchińska Oliwia
Michlewicz Agnieszka
Duszyński Maciej
Oklińska Paula
Terpiłowska Sandra
Przyklęk Magdalena
Korpalska Sara
Borowska Dominika
JĘZYK ANGIELSKI Rejowska Patrycja
Przyklęk Magdalena
Mioduszewska Julia
INFORMATYKA Sosna Monika
Jaremko Zuzanna
Wizyta w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym
19.11.2015

19 listopada 2015 roku uczniowie klasy I c i II b wybrali się na wycieczkę do Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Obiekt ten powstał w ramach projektu "Utworzenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego z centrum energii odnawialnej" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Jego misją jest tworzenie sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju przedsiębiorstw o innowacyjnym charakterze działalności. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia makiety całego obiektu. Następnie młodzież z dużym zaciekawieniem podziwiała Serce Parku, które stanowi zespół inteligentnych budynków przeznaczonych pod wynajem. W skład tego kompleksu wchodzą: budynek z przestrzeniami wystawienniczo-szkoleniowymi, budynek przeznaczony dla centrum energii odnawialnej, inkubator przedsiębiorczości oraz dom pasywny. Duże wrażenie na młodzieży zrobiło nowocześnie wyposażone centrum konferencyjno-szkoleniowe wraz z innowacyjną multimedialną częścią ekspozycyjną. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził dom pasywny promujący budownictwo energooszczędne oraz służący do realizacji przedsięwzięć badawczych i naukowych z zakresu energoefektywności. W trakcie wizyty gimnazjaliści mogli przekonać się, jakie korzyści daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Zobacz zdjęcia

Uczennice z Koła Plastycznego wzięły udział w Międzypokoleniowych Warsztatach Plecionkarskich
17.11.2015

17 listopada 2015r. w świetlicy w Marezie odbył się warsztaty - działanie projektowe Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” w ramach „Rocznego programu współpracy Gminy Kwidzyn z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015”. Zajęcia poprowadziła pani Ewa Lipińska, absolwentka technikum plecionkarskiego.
Warsztaty rozpoczęły się od wyświetlenia prezentacji przybliżającej historię i tradycję plecionkarstwa oraz przedstawiającej podstawowe materiały i sploty plecionkarskie. Członkini stowarzyszenia pani Jadzia Rozpiątkowska opracowała część artystyczną spotkania: opowiedziała o egzotycznym materiale – rattanie i jego pochodzeniu, wymyśliła także zabawne wierszyki, które zaprezentowały dzieci uczestniczące w zajęciach kulturalno-oświatowych w świetlicy i bibliotece.
Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment, czyli próba sił w tym niełatwym rzemiośle, jakim jest plecionkarstwo. Zadaniem każdego uczestnika było wyplecenie kwiatka ze wspomnianego wyżej rattanu. Choć na początku wszyscy mieli duże obawy, czy sprostają temu wyzwaniu, to jednak końcowe efekty były piękne i niepowtarzalne. Niektórzy z nas pokusili się nawet o wykonanie innych form, np. koszyków oraz oplatanie butelek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas na tak pouczające warsztaty. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z naszego udziału w tym spotkaniu.

Zobacz zdjęcia

Święto Niepodległości
11.11.2015

97 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapy świata. Na pamiątkę tego wydarzenia 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji 12 listopada uczniowie z klas III d, g, h, i, przygotowani pod kierunkiem p. Doroty Huk- Szymańskiej, p. Elżbiety Kanieckiej i p. Eligiusza Gełdona, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który obejrzały trzyosobowe delegacje wszystkich klas.

 

 

Sukces gimnazjalistów w Międzynarodowym Konkursie
"TAKĄ CIĘ KOCHAM, MOJA POLSKO"

06.11.2015

6.11.2015 r. ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu "TAKĄ CIĘ KOCHAM, MOJA POLSKO" zorganizowanego przez gminy.eu Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs miał charakter otwarty. Skierowany został do wszystkich, którzy kochają Polskę, są z nią emocjonalnie związani i chcieli zabrać głos w sprawie obecnego wymiaru patriotyzmu, miłości do Ojczyzny, praw i obowiązków wobec niej. Według oceny jury był to niesamowity konkurs, pełen emocji, wzruszeń i miłości. Serca włożone w prace napawały radością i odzwierciedlały zaangażowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Miło nam poinformować, że zdobywczynią II miejsca w tych zmaganiach została uczennica klasy II c Natalia Gąsior.

W gronie osób wyróżnionych natomiast znalazło się dwanaście osób. To uczennice z klasy II b: Adrianna Szczotka, Dominika Czech, Konstancja Wacławik, Kinga Smoczyńska, Kornelia Jasińska oraz z klasy II c: Adrianna Sejka, Wiktoria Kobus. Wśród wyróżnionych znaleźli się również zeszłoroczni absolwenci naszej szkoły z klasy III d: Oliwia Wnuk, Roksana Krzemińska, Agnieszka Klimek, Maja Grys oraz Szymon Kukliński.

Prace wszystkich uczniów zostały przygotowane pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!!!

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
05.11.2015

W dniu 05.11.2015r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził wykwalifikowany pielęgniarz, profesjonalnie przygotowany w tym zakresie.
Szkolenie obejmowało cześć teoretyczną w formie pokazu multimedialnego oraz cześć praktyczną z wykorzystaniem m.in fantomów. Uczestnikom szkolenia zostały zaprezentowane techniki rozpoznawania i postępowania w wybranych przypadkach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, w tym techniki resustytacji krążeniowo-oddechowej oraz zasady i sposoby opatrywania rożnego rodzaju ran i urazów. Zaprezentowano narzędzia do reagowania w bezpośrednim zagrożeniu życia oraz metody zminimalizowania stresu podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z podstawowym wyposażeniem apteczki ratunkowej. Mieli również okazję w części praktycznej wykonywać ćwiczenia masażu serca z użyciem manekina - fantoma. Prowadzący szkolenie szczególną uwagę poświęcił zagadnieniu prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych.
Ważne, aby zapamiętać:
W przypadku nagłego zagrożenia życia lub zdrowia liczą się minuty. Natychmiastowe wezwanie pomocy medycznej jest bezcenne - często ratuje życie. Najgorsza jest bezczynność....

 

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Łowiectwie i ochronie środowiska „Myśliwy, las i jego zwierzyna”
28.10.2015

28 października 2015r. w Sali Myślistwa w Zamku Kwidzyńskim odbyła się już IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Łowiectwie i ochronie środowiska „Myśliwy, las i jego zwierzyna”.
Konkurs składał się z trzech części, w których młodzież gimnazjalna rywalizowała w konkursie wiedzy i tradycjach myśliwskich, w konkursie plastycznym i konkursie poezji.
Konkurs jest organizowany przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Łowieckiej a nasze gimnazjum jest jego współorganizatorem.

W konkursie tym nasza młodzież osiągnęła następujące wyniki:

konkurs z wiedzy:

 uczniowie zajęli II miejsce a szkołę reprezentowali uczniowie:

 • Paulina Wojtyła z kl. IIi,
 • Hubert Poproch z kl. IIIh
 • Tomasz Wichowski z kl. IIb

Uczniów tych przygotowały  p. Agnieszka Białecka, p. Elżbieta Zając i p. Małgorzata Wojtyłka.

konkurs plastyczny:

 • II miejsce – Filip Sitarz z kl. IIIi –   Opiekunem była p. Anita Lasota.

konkurs poezji:

 • I miejsce - Krzysztof Kamieniew z kl. IIId i Adrianna Szczotka z kl. IIb
 • II miejsce – Julianna Kubiak z kl. Ig
 • III miejsce – Marina Karwowska z kl. Ii

Opiekunami tej grupy uczniów były p. Bożena Lemańska, p. Grażyna Marek – Borowska, p.Aleksandra Brejnakowska i p. Anna Ptak – Gnutek.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 listopada w Sali Myślistwa na Zamku Kwidzyńskim.

W konkursie brały udział także inne gimnazja: Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie, Zespół Szkół w Sadlinkach, Gimnazjum Wandowo, Gimnazjum Nebrowo Wielkie, Gimnazjum Ryjewo i Gimnazjum Licze.

Zobacz zdjęcia

 

"Wachta Pamięci"
28.10.2015

28 października z okazji zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Weronika Ćwiklińska z kl. III i oraz Arkadiusz Grabowski z kl. III i wraz z nauczycielami bibliotekarzami p. Renatą Bielawską-Kapicą i p. Sylwią Wardaszką udali się na cmentarz kwidzyński, by  zapalić znicze na grobach żołnierzy Armii Krajowej, którzy odeszli na „wieczną wartę”.

Kim On jest?
27.10.2015

Zgromadzeni w 1978 roku na Placu Świętego Piotra ludzie wołali: „ Nie znamy go. Nic o nim nie wiemy.” Dziś, po kanonizacji Jana Pawła II, świat z pewnością wie, że był to człowiek wielkiego ducha, wielki przywódca, przyciągający do siebie miliony ludzi różnych narodowości i ras, dawał pociechę ludziom schorowanym, samotnym, mobilizował do aktywności młodzież. To człowiek dialogu. To tylko niektóre słowa, jakie mogła usłyszeć młodzież uczestnicząca w montażu słowno- muzycznym, który przybrał formę magazynu telewizyjnego, a poświęcony był właśnie Janowi Pawłowi II. Filip Sitarz z kl. III i, jako gospodarz programu, prowadził rozmowy z przyjaciółmi Karola Wojtyły z czasów młodości. W role przyjaciół młodego Wojtyły wcielili się: Tomek Steingraber, Weronika Mazurek oraz Michał Bakierski z kl. III d. Utwory wokalne zaprezentowali Andżelika Witusińska z III g  i Kuba Jaranowski z III i. Nad przygotowaniem młodzieży do występu czuwały panie: Ewa Zarębska (która dodatkowo wzbogaciła montaż o prezentację multimedialną) i Anna Gnutek.

 

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej
26.10.2015

26 października 2015 roku w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego im. Marii Konopnickiej na wiersz i prozę dla młodzieży. Wśród laureatów i finalistów konkursu znaleźli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem konkursu  było pogłębienie wiedzy uczniów na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej, rozwijanie kultury języka polskiego i zdolności literackich, propagowanie czytelnictwa, uwrażliwianie na piękno polskiego słowa, zamkniętego w wierszu lub prozie, promocja utalentowanej młodzieży i ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Adrianna Szczotka z klasy II B za swój cykl wierszy zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Opiekunem gimnazjalistki była pani Bożena Lemańska.

GRATULUJEMY!!

Finał Wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych
23.10.2015

W dniu 6 października 2015r. na Stadionie miejskim w Kwidzynie odbyły się Mistrzostwa powiatu kwidzyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Wśród sześciu startujących sztafet, nasza okazała się najlepsza i zakwalifikowała się do Finałów wojewódzkich.
W dniu 23 października 2015r. w Garczynie odbył się Finał Wojewódzki. Wystartowało 19 sztafet z całego województwa pomorskiego. Nasze dziewczyny zajęły VII miejsce. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że wśród startujących było wielu profesjonalistów w tej dyscyplinie.
Oto nazwiska dziewcząt startujących w mistrzostwach Powiatu jak i w Finale wojewódzkim:

 1. Janiszewska Daria I A
 2. Redzińska Oliwia III A
 3. Łupaczewska Zuzanna III A
 4. Aubriot Oliwia I B
 5. Brzózy Oliwia II A
 6. Guziewicz Sandra II A
 7. Karaś Zuzanna I B
 8. Kupc Julia II A
 9. Pudlis Ewelina III i
 10. Kamieniecka Natalia I A
 11. Rutkowska Amelia I B
 12. Mazurek Kaja II A
 13. Kosmala Roksana II A

GRATULACJE DLA WAS DZIEWCZYNY!!!
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
10.2015

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji dla uczniów przygotowano wiele atrakcji i konkursów:

„Dzień Otwartych Drzwi”. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się między regałami i samodzielnie dokonywać wyboru książek.

• Konkurs literacki dla uczniów klas I-III - „Gdybym był ministrem edukacji…”

• 06 października konkurs czytelniczy dla kl. I- III – „Saga o Wiedźminie”

• 13 października konkurs czytelniczy dla kl. I - III – „Opowieści z Narnii”

• 20 października konkurs czytelniczy dla kl. I - III – „Świat Harry’ego Pottera”

Wyniki konkursów:

„Saga o Wiedźminie”

Laureat: Kamil Nowak kl. I c

Wyróżnienia: Maciej Nieścigorski kl. II i, Filip Rewiński kl. I e

„Opowieści z Narnii”

Wyróżnienie: Mateusz Talewski kl. I f

„Świat Harry’ego Pottera”

I miejsce: Anna Nowicka kl. I h

II miejsce: Zuzanna Gradkowska kl. I a

III miejsce: Ewa Rośleń kl. I c, Julia Duzinkiewicz kl. I c

Laureaci konkursu „Gdybym był ministrem edukacji…”

proza

Agnieszka Kwiecińska kl. III H Radomir Tamulewicz kl. II B

poezja

Magdalena Bródka kl. I C Adrianna Sejka kl. II C Adrianna Szczotka kl. II B


Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

"Muzyka Świata"
21.10.2015

21 października 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach muzycznych  „Muzyka Świata” zorganizowanych przez p. Macieja Manowskiego ze Stowarzyszenia „Kerygmat”.

Warsztaty prowadzili członkowie zespołu ETNA Kontrabandep. Jarosław Pacanek i p. Łukasz Godlewski. Pod ich kierunkiem młodzież mogła usłyszeć pieśni oraz niesamowite dźwięki wygrywane wirtuozersko na egzotycznych instrumentach pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki, Australii.

Podczas warsztatów Panowie zapoznali młodzież ze sposobami wykonania instrumentów, ich brzmieniem oraz zachęcili gimnazjalistów do samodzielnej gry.

Kulminacyjnym punktem spotkania był wspólny koncert muzyków i młodzieży z wykorzystaniem wszystkich poznanych instrumentów.

Zobacz zdjęcia 

W Kwidzynie powstaje Młodzieżowa Rada Miasta
.10.2015

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Kinga Łompieś z kl. 3c, Magdalena Białek z kl. 3h i Filip Sitarz z kl.3f) wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym mającym na celu zapoznanie młodzieży z inicjatywą stworzenia Młodzieżowej Rady Miasta w Kwidzynie, mającej na celu zainteresowanie młodzieży sprawami Kwidzyna i systematycznego zaangażowania ich w życie społeczności naszego miasta.
Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta. Inicjatorami spotkania było Stowarzyszenie AKWEDUKT, które postawiło sobie jako jeden z priorytetowych celów stworzenie centrum społecznościowego pod nazwą KWIDZYŃSKIE CENTRUM MŁODZIEŻY. Spotkanie odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta. Patronat nad tą inicjatywą objęli Burmistrz Kwidzyna pan Andrzej Krzysztofiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Kwidzyn pan Kazimierz Gorlewicz.
Już niedługo, bo jeszcze w tym roku kalendarzowym w każdej ze szkół, również w naszej będziemy wybierali przedstawicieli reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miasta.


Wizyta rycerzy w naszej szkole
20.10.2015

Dnia 20 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole rycerzy z Bractwa Historycznego „ Kerin”.

Przybyli do nas z miejscowości Subkowy koło Tczewa. Dzięki temu uczniowie klas drugich mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii poświęconej średniowiecznym zakonom rycerskim.

Była to barwna i humorystyczna opowieść o krzyżakach, joannitach i templariuszach. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem dawnych wojowników.

Zobacz zdjęcia

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych
20.10.2015

Dnia 20 października 2015 r. w naszej szkole odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza szkoła została vice-mistrzem województwa pokonując drużyny w Mistrzostwach Powiatu i Półfinale Wojewódzkim - zdobywając srebrny medal. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunowi.
Skład drużyny:
Dominika Woelk
Patryk Klingenberg
Maciej Zaremba
Bartosz Kozubowski
Opiekunem drużyny był p.Mieczysław Rutkowski.

Zobacz zdjęcia

Młodzieżowe Wybory Parlamentarne - X 2015
19.10.2015

Uczniowie  Gimnazjum nr 2 im. A.K. w Kwidzynie  przystąpili do programu „Młodzi głosują” zorganizowanych przez  CEO, a koordynowanego przez nauczyciela WOS p. Katarzynę Janicką.

Na lekcjach WOS-u uczniowie zapoznawali się z zasadami wyborów demokratycznych oraz komitetami wyborczymi biorącymi udział w wyborach parlamentarnych w roku 2015. Uczniowie koła WOS przygotowali dla społeczności szkolnej materiały informacyjne na temat zasad głosowania oraz informacje prezentujące komitety wyborcze. Uczniowie wykonywali również plakaty z hasłami zachęcającymi do wzięcia udziału w wyborach. Wszystko to zostało umieszczone na gazetce w holu szkoły.

Dnia 19 X 2015 roku w szkole przeprowadzono Młodzieżowe Wybory Parlamentarne w których wzięli udział uczniowie klas I, II i III. Uczniowie mogli głosować w myśl zasad demokratycznych wyborów, na przerwach lub przed i po lekcjach.

Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie:

 • Ewelina Pudlis   3 i 
 • Julia Mioduszewska 3 d
 • Zuzanna Śmiejkowska  3 d
 • Julia Wikierska    2 b
 • Agata Zboińska   2 b    

Wyników prawyborów przesłanych do CEO

 

Liczba uprawnionych do głosowania

690

Liczba głosujących

140

Liczba głosów nieważnych

 11

Liczba głosów ważnych

129

Frekwencja

20,30 %

 Oddane głosy na komitety wyborcze

 

1. Prawo i Sprawiedliwość

20

2.  Platforma Obywatelska

31

3.  Partia Razem

13

4. KORWiN

38

5. Polskie Stronnictwo Ludowe

 0

6. Zjednoczona Lewica
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)+ Twój Ruch (TR)+ Polska Partia Socjalistyczna  (PPS) + Unia Pracy (UP) + Zieloni   

2

7. Kukiz’15

13

8. Nowoczesna Ryszarda Petru  

7

9. Wyborcy Zbigniewa Stonogi

5

Zobacz zdjęcia

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
16.10.2015

16 października 2015r. na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie wybrani uczniowie klas III naszego gimnazjum wzięli udział  w  akcji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem wydarzenia było popularyzowanie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy - poprzez zabawę do ważnych umiejętności.

Organizatorami przedsięwzięcia byli między innymi: Sztab WOŚP Kwidzyn, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. S. Wyspiańskiego w Kwidzynie, „JaHuBat” -  szkolenia z pierwszej pomocy, Powiślańska Szkoła Wyższa oraz mali ratownicy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Na placu rozstawione zostały namioty, w których każdy mógł nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zatrzymania oddechu i krążenia. Nauki udzielali uczniowie klas bezpieczeństwa publicznego z II LO w Kwidzynie („mundurówka”) oraz strażacy i wolontariusze. Uczniowie mogli przećwiczyć umiejętność prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) na fantomach noworodka, dziecka i dorosłego, również z zastosowaniem zewnętrznego defibrylatora automatycznego AED. O godz. 12.00 – rozpoczęła się ogólnopolska akcja bicia rekordu w jednoczesnym wykonywania RKO na jak największej liczbie fantomów w czasie 30 minut. Wszyscy obecni trzecioklasiści bardzo aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie. Udział w wydarzeniu i ćwiczenia nie tylko poszerzyły wiedzę uczestników, ale przede wszystkim przełamały nieśmiałość i opory w udzielaniu pomocy poszkodowanym. Uczestnicy imprezy przekażą zdobytą wiedzę i podzielą się wrażeniami z  kolegami i koleżankami ze swoich klas podczas zajęć EDB.

Uczestnicy: 3a – K. Miklewicz, O. Rędzińska, K. Trojakowska; 3b – M. Stępień, B. Karaś, M. Zawalich; 3c – O. Pruchińska, Z. Lewandowska, J. Szutowicz, T. Ładuch; 3d – W. Sokołowska, P. Oklińska; 3f – D. Bania, A. Urbaniak, J. Siemaszko; 3g – O. Borkowski, M. Duszyński, J. Balsam; 3h – M. Białek, K. Knabe, K. Prusik; 3i – E. Pudlis, B. Stachura, D. Mrozek;
nauczyciel  biologii i EDB – A. Białecka

 Zobacz zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2015

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w hali szkoły odbył się uroczysty apel. Uczestniczyła w nim społeczność szkolna, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Wróblewska, złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom za trudną i odpowiedzialną pracę. Podkreśliła również ogromne zaangażowanie pracowników niepedagogicznych, bez których realizacja wielu zadań szkoły nie byłaby możliwa. Szczególne gratulacje skierowano do nauczycieli, którzy zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Są to: wicedyrektor szkoły pani Grażyna Marek- Borowska, pani Wioletta Legiewicz i pani Izabella Fifielska.  Niezwykle zaszczytne wyróżnienie – Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty - otrzymała pani Anita Lasota.

Nauczyciele naszej szkoły za osiągnięcia w dziedzinie oświaty zostali także uhonorowani nagrodą Burmistrza Miasta Kwidzyna. Są to: dyrektor szkoły pani Małgorzata Wróblewska, wicedyrektor szkoły pani Jolanta Żmuda, wicedyrektor szkoły  pani Grażyna Marek- Borowska, pani Barbara Szuwarowska, pani Agnieszka Białecka, pani Renata Radomska, pani Magdalena Chojnacka, pani Bożena Lemańska, pani Aleksandra Brejnakowska, pani Anna Babicka i pan Mariusz Kupc. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym pedagogom naszej szkoły.

Życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.. Na zakończenie młodzież przygotowana pod kierunkiem pani Elżbiety Kanieckiej, pani Doroty Huk- Szymańskiej i pana Eligiusza Gełdona zaprezentowała część artystyczną.

Zobacz zdjęcia

Finał Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
6.10.2015

Dnia  6 października 2015 na Stadionie Miejskim w Kwidzynie odbył się Finał Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10x800m natomiast chłopcy 10x1000m. Sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkim w Garczynie 23.10.2015. Sztafeta chłopców zajęła II miejsce.

Dziewczęta: Oliwia Redzińska, Zuzanna Łupaczewska, Julia Kupc, Kaja Mazurek, Sandra Guziewicz, Ewelina Pudlis, Oliwia Aubriot, Zuzanna Karaś, Daria Janiszewska, Natalia Kamieniecka, Oliwia Brzózy, Weronika Weiland   Opiekun: p. Anna Babicka

Chłopcy: Adrian Dymik, Nikodem Kutyła, Denis Grochowski, Kacper Jarek, Mariusz Kisielewski, Kacper Obuchowski, Preuss Bartosz, Cyprian Sztylak, Paweł Sztyrbicki, Dariusz Muracki, Michał Stępień, Wiktor Mokracki   Opiekun: p. Mieczysław Rutkowski

 

GRATULUJEMY!!
Skandia
3.10.2015

3 października 2015 w Kwidzynie odbył się wyścig kolarski „Skandia Maraton Lang Team.” Na dystansie 41 km szkołę reprezentowali uczniowie 3b: Bartek Karaś, Mateusz Zawalich, Michał Stępień oraz Maciej Kogut. Na bardzo trudnej technicznie trasie najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Bartek Karaś, który dotarł do mety w 2h i 19min. Z grupą jechał opiekun Marek Żemojtel.

 

GRATULUJEMY!!
Podsumownaie roku sportowego
2.10.2015

Dnia 2 października 2015 w kinoteatrze odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego a także podsumowanie ubiegłego roku sportowego. Nasza szkoła, jak w poprzednich latach, zajęła I miejsce zwyciężając we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. Za zwycięstwo szkoła otrzymała nagrodę pieniężną i tabliczkę pamiątkową.


Przeczytaj artykuł

GRATULUJEMY!!

Święto Szkoły
28.09.2015

27 września 2015 roku obchodziliśmy uroczystość 76. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 14. rocznicę nadania imienia Armii Krajowej naszej szkole.

Z tej okazji 28 września w naszym gimnazjum miała miejsce uroczystość, na którą  przybyli znamienici  goście, m.in.  Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - pan Roman Bera, przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum nr 2  oraz goście honorowi- przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, wśród których byli pani Stefania Pawłowska i pan Jan Paśko.

Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani Małgorzata Wróblewska- dyrektor szkoły – przemawiała do wszystkich obecnych w hali, ale szczególne słowa uznania i zapewnienia skierowała do Żołnierzy Armii Krajowej, następnie głos zabierali zaproszeni goście. Pan Jan Paśko wrócił wspomnieniami do lat wojny i tym samym wywołał ogromne wzruszenie wśród całej społeczności zgromadzonej w hali. Po przemówieniach, pani dyrektor, w obecności wszystkich gości, przyjęła uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Kolejnym punktem uroczystości był niezwykle wzruszający montaż słowno- muzyczny pt. „Gdzie dziewczęta z tamtych lat…” w wykonaniu młodzieży przygotowanej pod kierunkiem pani Renaty Bielawskiej- Kapicy, pani Sylwii Wardaszki i pani Aliny Tyszkowskiej, nad oprawą muzyczną natomiast czuwał pan Eligiusz Gełdon. Po montażu zaproszeni goście udali się do Izby Pamięci, a młodzież szkolna uczestniczyła w lekcjach wychowawczych poświęconych Armii Krajowej.

Zobacz zdjęcia

 

Polsko- ukraińskie warsztaty
20.09.2015

W dniach 14-20 września uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w „Polsko – ukraińskiej młodzieżowej akademii samorządności 2015” w Funce k/Chojnic. W ramach tego projektu wraz z młodzieżą ukraińską uczestniczyli w 32 godzinnych zajęciach dotyczących idei i funkcjonowania wolontariatu oraz społeczeństwa obywatelskiego. Prowadzili kampanię wyborczą, wybierali starostę i zakładali fikcyjne stowarzyszenia. Zostali także zaproszeni do starosty chojnickiego i tam otrzymali certyfikaty podsumowujące ich ciężką pracę na warsztatach i zwiedzali EKSPERYMENTARIUM w Chojnicach. Południami brali udział w warsztatach np. pieczenia pizzy i lepienia z gliny. Na koniec uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Czas między zajęciami umilali sobie grą w piłkę lub tenisa ziemnego, a ostatniego dnia pojechali do aquaparku.
Uczestnicy warsztatów: Julia Jastrzębska, Weronika Sokołowska, Bartosz Barczykowski, Kacper Frąś, Oskar Waga, Mikołaj Zagańczyk z klasy 3d. Opiekunem uczniów była p. Anna Chmielewska.

Zobacz zdjęcia

 

Sprzątanie Świata 2015
18.09.2015

W piątek 18 września uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" współorganizowanej przez Nadleśnictwo Kwidzyn.

O godzinie 9.30 wyruszyli z parkingu Kościoła Pod Wezwaniem Św. Alberta w stronę Kamionki. Od leśniczych otrzymaliśmy rękawiczki, worki oraz wskazówki jak i co zbierać. Chęci i zapału do pracy nie brakowało, tym bardziej, że pogoda była wspaniała. Z przykrością należy stwierdzić, że nie brakowało również śmieci, które trzeba było pozbierać... W podmiejskich lasach można było znaleźć praktycznie wszystko: od plastików, butelek, papieru i puszek po sprzęty domowe, opony, kafelki czy gruz. Najwięcej było śmieci z gospodarstw domowych i tych, zostawionych przez spacerowiczów i grzybiarzy. Uczniowie klas przyrodniczych sprzątając las – wykonywali dodatkowe zadania o tematyce przyrodniczej. Udało się nawet zebrać wspaniałe okazy grzybów. Akcję zakończyło wspólne ognisko, przygotowane przez Nadleśnictwo. Młodzież dzieliła się  wrażeniami i odpoczywała  po długiej wędrówce. Około godziny 14.00 z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku uczniowie wrócili na miejsce zbiórki i rozeszli się do swoich domów.

W akcji wzięli udział uczniowie klas przyrodniczych I c i II b oraz klasa II d.

Opiekunami były: p. Izabella Fifielska, p. Małgorzata Radzikowska  i p. Agnieszka Białecka oraz  leśniczy – p. J. Rozmus i p. A. Zboiński.

Przypominamy, że dbać o czystość otoczenia i środowisko trzeba wszędzie, również w naszym Gimnazjum! Na korytarzach rozstawione są kolorowe pojemniki do segregacji odpadów (na plastik, szkło, metal i papier), zbieramy również zużyte baterie  a w klasach – znajdują się kartony na makulaturę.

Więc:

NIE WYRZUCAJ - JAK LECI - WSZYSTKIEGO DO ŚMIECI !

 

KAŻDY CZŁOWIEK ZYSKA NA OCHRONIE ŚRODOWISKA !

 

Smaki Jesieni
19.09.2015

19 września odbyła się kolejna edycja imprezy SMAKI JESIENI.  Dzieki zaangażowaniu  naszych uczniów udało się zgromadzić wiele produktów m.in. domowy chleb i smalec, domowe ciasta, soki, przetwory oraz owoce i warzywa. Dziękujemy uczniom klas III h,III i oraz II a, II h, którzy pomagali w sprzedaży produktów na kwidzyńskim deptaku. Dzięki temu Gimnazjum nr 2 zebrało 614 złotych. Kwota przeznaczona będzie na wyprawki szkolne dla dzieci z najbiedniejszych rodzin w Kwidzynie. Koordynatorkami tego święta były: p. Dorota Huk- Szymańska i p. Agnieszka Matłosz. Dużym zaangażowaniem wykazały się także panie: Anna Pawłowska, Anna Babicka, Gabriela Szwacka. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia

 

XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"
09.09.2015

21 września 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim.
Do udziału w czternastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 947 autorów 985 prac. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych osób znalazły się nasze uczennice.
Nagrodę w kategorii wiekowej 14–16 lat otrzymała Maria Redmerska (opiekun p. Joanna Staszak).

 

 

Wyróżniono (zakwalifikowanie do udziału w pokonkursowej wystawie) prace:

 • Klaudii Dobosz (opiekun p. Joanna Staszak)
 • Nikoli Rogali (opiekun p. Anita Lasota).

GRATULUJEMY!!

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
1.09.2015

Szybko minęły wakacje i ponownie zabrzmiał dzwonek  informujący o rozpoczęciu nowego roku szkolnego. O godz. 9.00, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, p. Małgorzata Wróblewska- dyrektor szkoły przywitała zgromadzonych w hali nauczycieli, uczniów i rodziców. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, bo to oni właśnie rozpoczynają  nowy etap edukacji. Życzenia sukcesów w nauce i rozwijaniu zainteresowań złożyła gimnazjalistom także p. Justyna Liguz- wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty.  Nie zabrakło także słów upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po uroczystości w hali wychowawcy wraz ze swoimi klasami udali się na pierwsze w tym roku spotkanie.