[wstecz]

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 26.06.2015

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami zgromadziła się w hali sportowej. Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli także Burmistrz Miasta Kwidzyna - Pan Andrzej Krzysztofiak, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Marek Konieczek oraz rodzice. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała pani dyrektor, która w pierwszych słowach swego wystąpienia pogratulowała gimnazjalistom doskonałych sukcesów w nauce i sporcie. Podkreśliła, że to dzięki wytężonej pracy uczniów i nauczycieli nasza szkoła zajęła VII miejsce w województwie pomorskim w trzyletniej klasyfikacji gimnazjów ze względu na ilość laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Słowa uznania skierowała również do sportowców, którzy zajęli w rywalizacji sportowej I miejsce w mieście, powiecie i województwie. Z kolei trzecioklasistom pogratulowała wysokich wyników w egzaminie gimnazjalnym. Powinszowania, tym razem również od Burmistrza naszego miasta, skierowane zostały także w stronę laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, nie zabrakło też podziękowań dla ich rodziców i nauczycieli. Następnie najlepsi uczniowie z rąk dyrektora, Burmistrza i wychowawców otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice z dumą odebrali listy gratulacyjne.

Najdonioślejszym natomiast wyróżnieniem jest uhonorowanie wybitnych absolwentów STATUETKĄ ZŁOTEJ SOWY, a otrzymali je: Szymon Kukliński z kl. III d- za osiągnięcia dydaktyczne, Oliwia Wnuk z kl. III d- za wybitne osiągnięcia artystyczne, Dominika Babicka z kl. III a- za wybitne osiągnięcia sportowe i Małgorzata Król z kl. III g- za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pogratulowano również uczniom, którzy odznaczyli się niezwykłą sumiennością, czyli nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej w bieżącym roku szkolnym. Nagrody z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Wróblewskiej za stuprocentową frekwencję otrzymali: Zosia Telefus z I b, Martyna Lipiec z I c, Maja Gnutek z II c, Natalia Jabłońska z II e, Maciej Duszyński i Kuba Kwiatkowski z II g oraz Daria Zalewska III g.

Szczególne słowa uznania skierowano do Zosi Telefus i Dominiki Borowskiej- uczennic, które w minionym roku szkolnym uzyskały najwyższą średnią ocen (5,86). Koniec roku szkolnego to również czas pożegnań. Przedstawiciele klas drugich, wierszem i piosenką, pożegnali uczniów klas trzecich, życząc im sukcesów w nowych szkołach. Po uroczystości w hali uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem już na upragnione wakacje.

  Zobacz zdjęcia

Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „TRZYMAJ FORMĘ!” 21-23.06.2015

21 – 23 czerwca 2015r. w Warszawie w siedzibie Państwowej Inspekcji Sanitarnej odbył się międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę!” Konkurs zorganizowany został w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” realizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z Polską Federacją Producentów Żywności Związkiem Pracodawców.

Konkurs przebiegał w III etapach: szkolny, powiatowy i międzywojewódzki. Spośród 1458 uczniów zgłoszonych do etapu szkolnego do drugiego, powiatowego etapu zakwalifikowanych zostało 121 uczniów a do ścisłego finału weszło 25 uczniów - 5 z naszego Gimnazjum.

III etap - międzywojewódzki Konkursu składał się z części pisemnej wyłaniającej finalistów Konkursu oraz części praktycznej wyłaniającej laureatów Konkursu. Część pisemna obejmowała rozwiązanie testu, na który składają się zadania z zakresu wiedzy o żywności i żywieniu oraz aktywności fizycznej. Część praktyczna składała się z trzech zadań z zakresu tematyki Konkursu, obejmowała m.in. sporządzenie 5-cio posiłkowego jadłospisu dla nastolatka, zgodnego z zasadami żywienia oraz analizy zapisów na opakowaniu.

Tytuł laureata uzyskało 9 uczniów, z czego nasza 4. Pozostali – finaliści (nasza jedna). Szymon zdobył I miejsce i wygrał 3000 zł – bony na sprzęt sportowy w Decatlonie), pozostali – po 200 zł.
Podsumowanie konkursu odbyło się w Sejmie w Sali Kolumnowej podczas debaty zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół do spraw Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości „Żywienie i aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”. Uczniowie biorący udział w konkursie zwiedzili Sejm, Stadion Narodowy, ZOO i brali udział w pokazach kulinarnych.

GRATULUJEMY!!

Zobacz zdjęcia

KUŹNIA BADACZY NATURY (KUBANA) II semestr

W II semestrze roku szkolnego 2014/15 uczniowie klasy I b uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach ekologicznych.
Zajęcia stanowiły blok złożony z siedmiu spotkań, podzielonych tematycznie. Uczniowie nauczyli się wykorzystywać praktycznie techniki GIS (pol. SIP – System Informacji Przestrzennej) jako narzędzie do akwizycji danych i ich porównywania. Celem było otrzymanie kompleksowej informacji na temat stanu środowiska w regionie więcej

 

 

Prace wykonane przez uczniów:

Wyniki KLASY Z KLASĄ: 25.06.2015

Miło nam jest ogłosić, że po całorocznych zmaganiach zaszczytne tytuły KLASY Z KLASĄ otrzymują
klasy:

I b, II c , III j

Wicemistrzami zostały
klasy:

I a, II f , III d

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne od Rady Rodziców .

GRATULUJEMY!!

 Oto zestawienie punktowe >>>>>>

Kornelia Bogusławska otrzymała MEDAL! 23.06.2015

Uczennica klasy III b Kornelia Bogusławska zajęła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Zabierz mnie tam wyobraźnią - niesamowite zwierzaki" i otrzymała za to szczególne wyróżnienie medal.

Natomiast praca Dominiki Banii z kl. II f została wyróżniona zakwalifikowaniem na wystawę pokonkursową. Obie uczennice przygotowały prace pod kierunkiem p. Anity Lasoty. Sukcesy te są bardzo szczególne, gdyż jak poinformowali organizatorzy prace na ten konkurs wpłynęły aż 321 placówek.

GRATULUJEMY!!

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „ Opowieści z morskich fal - żagle" 23.06.2015

Podsumowany został Szkolny Konkurs Plastyczny „Opowieści z morskich fal – żagle". Tegoroczne prace były pełne pasji i twórczych poszukiwań.

Wyróżnieni uczniowie to:

 • Sandra Wilma 2 a
 • Nikola Rogala 1 h
 • Nikola Schneider 2 g
 • Jakub Pajewski 2 b
 • Katarzyna Prusinowska 2 b
 • Maciej Rutkowski 2 b
 • Kamila Namiak 3 b

GRATULUJEMY!!

 

II edycja Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego
„Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce”
22.06.2015

Tegorocznym tematem OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE PLASTYCZNEGO byli - OBROŃCY WESTERPLATTE.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie (pracujący pod kierunkiem p. Anity Lasoty) zdobyli:

 • NAGRODĘ - Krzysztof Kamieniew
 • WYRÓŻNIENIE - Klaudia Prusik.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w miesiącu październiku 2015 roku jako impreza towarzysząca uroczystościom nadania im. Obrońców Westerplatte Gimnazjum w Zespole Szkół w Gardei.

GRATULUJEMY!!

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „TAK dla POKOJU, NIE dla wojny” 17.06.2015

Uczniowie stworzyli prace plastyczne, które były wypowiedziami na temat otaczającej rzeczywistości, w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen.

Na szczególne wyróżnienie zasługują prace Marii Redmerskiej i Aleksandry Machalewskiej z 3 b.

Pozostali nagrodzeni to:

 • Anna Krzyżanowska 3 d
 • Klaudia Dobosz 3 b
 • Grzegorz Jursza 3 b
 • Martina Kędziora 3 g
 • Joanna Wolanowska 3 g

Wyróżnieni zostali także:

 • Kornelia Bogusławska 3 b
 • Daria Zalewska 3 g
 • Aleksandra Sosnowska 2 i
 • Daria Karaszkiewicz 3 b
 • Karolina Jaworska 3 b
 • Agnieszka Kilarska 3 j
 • Agnieszka Kwiecińska 2 e
 • Julia Korpalska 2 d
 • Sara Korpalska 2 d
 • Dawid Benderski 3 g
 • Bartosz Barczykowski 2 d

GRATULUJEMY!!

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj formę” 16.06.2015

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kwidzynie w celu uatrakcyjnienia realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" dnia 16 czerwca 2015r. po raz trzeci zorganizował Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kwidzyńskiego. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez Tygodnik Społeczno Kulturalny Puls Kwidzyna. Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości wpływu żywienia i wszechstronnej aktywności fizycznej na zdrowie.

Do konkursu zgłoszono 34 uczniów z 12-tu gimnazjów powiatu kwidzyńskiego. Uczestnicy konkursu odpowiadali na 40 pytań testowych z zakresu:

 • zasad prawidłowego żywienia;
 • znaczenia aktywności fizycznej w utrzymaniu i pomnażaniu zdrowia.

Wyniki zmagań konkursowych:

 • I miejsce - Maja Nowicka - Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
 • II miejsce - Szymon Kukliński - Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
 • III miejsce - Julia Pakuła - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie

Ponadto przyznano jedno wyróżnienie Kindze Łompieś z Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie. Uczniów przygotowała pani Agnieszka Białecka. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Kwidzyna.

GRATULUJEMY!!

 

 

Niech żyje bal! 12.06.2015

Czerwiec to nie tylko ciężka praca przed zakończeniem roku szkolnego, ale także miły akcent związany z pożegnaniem ze szkołą - BAL GIMNAZJALNY.
12 czerwca 2015r. około godziny 17:00 przed budynkiem szkoły zebrała się spora grupka galowo ubranych uczniów klas III. Wszyscy niecierpliwie czekali na swój pierwszy i wyjątkowy bal.
Oficjalną część uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Wróblewska od wypowiedzenia sakramentalnych słów - POLONEZA CZAS ZACZĄĆ! Choć odbyło się wiele prób, to i tak niepokój towarzyszył naszym gimnazjalistom. Kiedy w hali rozbrzmiały dźwięki muzyki i sznur tańczących ruszył w rytmie Poloneza Wojciecha Kilara, trema zniknęła i wszystkie elementy ćwiczonej choreografii wytańczono perfekcyjnie. Potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III d pod opieką pani Aleksandry Brejnakowskiej. Ta część była pewnym zaskoczeniem dla zebranych gości, a przede wszystkim dla wychowawców klas trzecich, gdyż tym ostatnim została poświęcona. Uroczystość utrzymana była w konwencji gali oscarowej, więc zwycięzcami zostali wymienieni nauczyciele, którym w podziękowaniu za trud wychowawczy oraz trzyletnią opiekę wręczono pamiątkowe statuetki GIMBUSIE w różnych kategoriach.
Na zakończenie gali głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Wróblewska, gratulując młodzieży wspaniałego występu oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Konieczek, który podziękował całemu gronu pedagogicznemu za wysiłek włożony w pracę dydaktyczno - wychowawczą.
Na tym zakończono część oficjalną uroczystości, a dla zgromadzonych uczniów klas III nastał długo oczekiwany moment - bal gimnazjalny.

Zobacz zdjęcia

 

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki 10.06.2015

10 czerwca 2015 roku w Gimnazjum w Ryjewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetycko-Plastycznego pod hasłem „Nie samą nauką żyje szkoła, czyli pędzlem i piórem zatrzymane chwile”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół powiatu. Jury wyłoniło autorów najciekawszych prac, które pojawią się w przygotowywanym wydawnictwie z okazji 70-lecia szkoły. Miło nam poinformować, że wśród najlepszych z najlepszych znalazła się nasza gimnazjalistka - Magdalena Szymańska, która zajęła zaszczytne III miejsce. Jej praca została przygotowana pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej.

GRATULUJEMY!!

 

Sukces naszego ucznia w konkursie wiedzy o zamkach gotyckich w Polsce 10.06.2015

Dnia 10 czerwca 2015 r. w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się etap centralny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Do rywalizacji przystąpili najlepsi uczniowie z takich miast jak: Bytów, Człuchów, Dzierzgoń, Skarszewy, Malbork, Sztum, Nowe, Ostróda, Nidzica, Gniew, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Ryn, Lębork i Kwidzyn.
III miejsce w konkursie zdobył uczeń naszej szkoły Krzysztof Białkowski. Aby stanąć na podium musiał wykazać się ogromną wiedzą o państwie krzyżackim, a także znajomością architektury zamków.

GRATULUJEMY!!

 

MAMY kolejny „TALENT” ! 06.06.2015

W tegorocznej edycji III OGÓLNOPOLSKIEJ WIOSNY MŁODYCH TALENTÓW - PREZENTACJE 2015, która zorganizowana została przez Hajnowski Dom Kultury, wzięło udział 378 uczestników. Wpłynęły 633 prace plastyczne. Powołana komisja artystyczna dokonała oceny prac w różnych kategoriach wiekowych i przyznała m. in. 12 statuetek ,,Talent 2015” – 7 indywidualnych i 5 grupowych.

Tytuł: TALENT 2015 (grupowo) i statuetkę zdobyli następujący uczniowie:

 • Karolina Wojtacka - opiekun p. Anita Lasota
 • Dominika Łęgowska – opiekun p. Anita Lasota
 • Aleksandra Sosnowska - opiekun p. Anita Lasota
 • Maria Redmerska - opiekun p. Joanna Staszak
 • Kacper Lasota - opiekun p. Joanna Staszak

GRATULUJEMY!!

 

Powiatowy Konkurs Literacko–Poetycki „Na skrzydłach wyobraźni” 3.06.2015

Dnia 3 czerwca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetycko - Literackiego pt. „Na skrzydłach wyobraźni" zorganizowanego przez p. Annę Templin i p. Alinę Tyszkowską. Na konkurs napłynęło 69 prac, w tym w kategorii "poezja" - 30 prac, a w kategorii "proza" - 39. Młodzież wykazała się w swych pracach wrażliwością, bogactwem wyobraźni i umiejętnościami literackimi.
Laureatami w kategorii „poezja” zostali:

 • I miejsce - Roksana Krzemińska z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie– n-l p. Bożena Lemańska
  Adrianna Szczotka z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie– n-l p. Bożena Lemańska
 • II miejsce – Dominik Buczkowski z Gimnazjum w Liczu – n-l p. Iwona Zelmańska
 • III miejsce – Ewelina Rybus z Gimnazjum w Gardei – n-l p. Joanna Maciaszczyk

Wyróżnienia:

Magdalena Szymańska z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – n-l p. Bożena Lemańska
Wiktoria Bator z Gimnazjum w Ryjewie – n-l p. Bernadeta Łukaszewska
Malwina Gawrońska z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie – n-l p. Katarzyna Stanikowska
Weronika Mazurek z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – n-l p. Grażyna Marek – Borowska
Agnieszka Fecowicz z Gimnazjum w Wandowie – n-l p. Lucyna Deja Kowalska

Laureatami w kategorii „proza” zostali:

 • I miejsce – Kacper Nogowski z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – n-l p. Anna Templin
 • II miejsce – Małgorzata Strociak ze Społecznego Gimnazjum w Kwidzynie - n-l p. Ewelina Wąsik Wiktoria Białonoga ze Społecznego Gimnazjum w Kwidzynie – n-l p. Ewelina Wąsik
 • III miejsce – Daria Korzeniewska z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie – n-l p. Katarzyna Stanikowska Katarzyna Krupińska z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – n-l p. Bożena Lemańska

Wyróżnienia:

Adrianna Rutkowska z Gimnazjum w Gardei – n-l p. Joanna Maciaszczyk
Alicja Salamon z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie – n-l p. Anna Templin
Patrycja Łubińska z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie – n-l p. Katarzyna Stanikowska
Julia Wolnik z Gimnazjum w Liczu – n-l p. Irena Ossowska

GRATULUJEMY!!

   Zobacz zdjęcia

Zaszczytny tytuł "SZKOŁY Z TALENTEM" po raz piąty dla Gimnazjum nr 2 2.06.2015

2 czerwca 2015 roku w kwidzyńskim kinoteatrze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom piątej już edycji konkursu "SZKOŁA Z TALENTEM". Program prowadzony przez Lokalną Fundację Filantropijną "Projekt" dał młodzieży możliwość zaprezentowania szerszemu kręgowi osób talentów artystycznych - recytatorskich, pisarskich, wokalnych, plastycznych, fotograficznych oraz filmowych. W trakcie gali na scenie w swoich popisowych numerach występowali laureaci konkurencji wokalnych i recytatorskich. Ponadto zgromadzona na sali publiczność mogła obejrzeć nakręcone przez uczniów filmy. Za bardzo wysoki poziom prac konkursowych młodzi twórcy kultury i sztuki usłyszeli słowa wielkiego uznania zarówno ze strony jurorów, jak i władz samorządowych. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, bez których młodzież nie miałaby możliwości rozwijania swoich talentów. Miło nam oznajmić, iż nasze gimnazjum po raz piąty zostało zwycięzcą tego turnieju, otrzymując tym samym prestiżową statuetkę oraz zaszczytny tytuł "SZKOŁA Z TALENTEM".
A oto laureaci w poszczególnych kategoriach i ich opiekunowie:
KONKURS LITERACKI

 • I miejsce (poezja) - Roksana Krzemińska (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • I miejsce (proza) - Maja Grys (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • III miejsce (proza) - Agata Zboińska (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • wyróżnienie (proza) - Agnieszka Klimek (opiekun p. Bożena Lemańska)

KONKURS RECYTATORSKI

 • II miejsce - Oliwia Wnuk (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • III miejsce - Antonina Wierzba (opiekun p. Alina Tyszkowska)
 • III miejsce - Filip Sitarz (opiekun p. Anna Ptak-Gnutek)
 • wyróżnienie - Paweł Łożuk (opiekun p. Elżbieta Kaniecka)
 • wyróżnienie - Dominika Czerwińska (opiekun p. Aleksandra Brejnakowska)
 • wyróżnienie - Dominika Andrzejewska (opiekun p. Alina Tyszkowska)

KONKURS WOKALNY

 • I miejsce - Jakub Jaranowski (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
 • II miejsce - Klaudia Knabe (opiekun pan Eligiusz Gełdon)

KONKURS PLASTYCZNY

 • II miejsce - Kamil Baranowski (opiekun p. Joanna Staszak)

KONKURS FOTOGRAFICZNY

 • II miejsce - Nicol Sokołowska (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • wyróżnienie - Błażej Płoszaj (opiekun p. Bożena Lemańska)

KONKURS FILMOWY

 • II miejsce - Agata Zboińska, Julia Wikierska (opiekun p. Bożena Lemańska)
 • III miejsce - Nina Telefus, Aleksandra Ćwik, Julia Rybicka, Malwina Mieruszewska, Kacper Zięciak, Marcin Telejko (opiekun p. Aleksandra Brejnakowska)
 • III miejsce - Julia Pudlik, Amelia Pikul, Adrianna Szymańska (opiekun p. Bożena Lemańska) wyróżnienie - Weronika Bakierska, Matylda Springer, Wiktoria Bielawiec (opiekun p. Elżbieta Kaniecka).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

  Zobacz zdjęcia

Szkolny Konkurs na „Najlepszego Biologa ” klas I - II 1.06.2015

1 czerwca 2015r. odbył się w naszym gimnazjum szkolny konkurs dla klas I i II „NAJLEPSZY BIOLOG”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas I i 17 klas II.
Najlepsze wyniki wśród uczniów klas I uzyskali:

 • Dominika Borowska kl. 1a – 32/34 pkt
 • Tomasz Wichowski kl. 1b – 26 pkt
 • Weronika Żukowska kl. 1b – 25 pkt

Zwycięzcy wśród uczniów klas II:

 • Antonina Wierzba kl. 2c – 39/41 pkt.
 • Julian Uchacz kl. 2f – 35 pkt.
 • Agnieszka Michlewicz kl. 2c i Sandra Terpiłowska kl. 2c – 34 pkt.

Uczniowie rozwiązywali test z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami: pierwszoklasiści – w zakresie wymagań i tematyki klasy I, drugoklasiści – zakresem wiedzy obejmującym klasę I i II. Organizatorki konkursu: p. Agnieszka Białecka i P. Elżbieta Zając.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

 

Święty Jan Paweł II- Patron Roku 2015 1.06.2015

Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj należy już do grona Świętych w niebie. Był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego pontyfikat, życie i śmierć zmieniły losy wielu ludzi, zmieniły nas. Już na zawsze pozostanie w naszych sercach. Dowodem na to jest chociażby fakt, że św. Jan Paweł II został ogłoszony Patronem roku 2015.
Z tej okazji młodzież, przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Ani Gnutek, zaprezentowała społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny przypominający sylwetkę wielkiego Polaka. Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewę Zarębską była niezwykłym dopełnieniem wzruszającego przedstawienia, w którym wystąpili reprezentanci klasy II g: Julia Balsam, Dominika Karauda, Magdalena Maślach, Daria Szudzińska, Ania Urbanowicz, Andżelika Witusińska, oraz Filip Sitarz z kl. II i

 

Festyn Gimnazjalny pod patronatem Szkolnego Koła „Caritas” 30.05.2015

Z okazji DNIA DZIECKA w naszej szkole, po raz drugi, odbył się Festyn Gimnazjalny pod patronatem Szkolnego Koła „Caritas”. Uroczystego otwarcia dokonała p. Jolanta Żmuda-wicedyrektor szkoły. Przywitała przybyłych gości, a uczniom złożyła najlepsze życzenia z okazji ich święta. Impreza rozpoczęła się spektaklem pt. „Krzesło”, którego reżyserkami były p. Renata Bielawska-Kapica i p. Alina Tyszkowska. Następnie mogliśmy być świadkami niesamowitego spotkania – uczniowie vs. rodzice/nauczyciele w meczu siatkówki. Kolejnym punktem programu był KONCERT. Słuchając ciekawych utworów, mieliśmy jednocześnie możliwość uczestniczyć w imprezach towarzyszących, a były to m.in.: WYBORY MISS I MISTERA WIOSNY, WARSZTATY DECOUPAGE, LOTERIA FANTOWA, ABSTRAKCJA I JA, MARATON SUDOKU, STÓŁ WIEJSKI, QUIZY, TURNIEJE. Na sesję zdjęciową zapraszał KĄCIK FOTOGRAFICZNY, a kto chciał sprawdzić swoją wiedzę, mógł wziąć udział w różnych KONKURSACH albo nauczyć się podstaw JĘZYKA MIGOWEGO. Dowiedzieliśmy się także, kto w każdej klasie zasłużył na tytuł: KOLEGA NA MEDAL oraz NAJKULTURALNIEJSZA DZIEWCZYNA, NAJKULTURALNIEJSZY CHŁOPAK. Dzień był naprawdę udany i pełen wrażeń, pogoda dopisała, więc większość imprez mogła się odbyć na świeżym powietrzu. Wiele osób zaangażowało się w różne zadania, ale nad całością czuwała p.Magdalena Chojnacka -Żuk -koordynatorka całego przedsięwzięcia.

Zobacz zdjęcia

W ramach szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka odbył się drużynowy konkurs dla klas I „BIEG PO ZDROWIE” związany z kształtowaniem postaw prozdrowotnych młodzieży w ramach programu „Trzymaj formę”.
Każda pięcioosobowa drużyna musiała wykonać 10 zadań przy różnych stanowiskach, za które można było otrzymać łącznie 100 punktów. Uczniowie musieli między innymi wykonać trudne rowerowe zadania, ćwiczenia zlecone przez nauczycieli wf – u, obliczyć i zinterpretować wynik BMI jednego z członków drużyny, zmierzyć ciśnienie przed i po wysiłku, rozpoznać warzywa i owoce w przygotowanych produktach żywnościowych, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć wierszyk z konkretnymi określeniami i inne…

Układając wierszyki drużyny wykazały się niezwykłą pomysłowością.
Teksty najlepszych drużyn to:


Klasa I d - „Sport, owoce i uroda, to nam wielkiej siły doda.
Ach, a co jest w tym warzywie? Samo zdrowie – Ja Wam mówię!”

Klasa I b „Sport to zdrowie, każdy to powie.
Owoce, warzywa… zmarnować szkoda,
Po nich poprawi się uroda!”

Klasa I a „Gdy owoce i warzywa szybko zjesz,
To zdrowie i urodę będziesz miał też.
A sport – to zdrowie. Każdy Ci to powie.”

Wyniki i nazwy drużyn:

 • I miejsce - klasa I d „Matematyka wymaga ciągłości wiedzy” – 91,5 pkt.
 • II miejsce – klasa I b „Transformersy” – 88 pkt.
 • III miejsce – klasa I a „Blobfishy” – 87 pkt


Pozostałe wyniki:
Klasa I i „Dzikie skarpetki” – 85 pkt.
Klasa I f „Global Elite” – 83,5 pkt.
Klasa I h „Szwagier Popek w Bieszczadach” – 81,5 pkt
Klasa I e „Piekaczki” – 80 pkt
Klasa I c „AVANGERS” – 75,5 pkt
Klasa I g „Niepokonana Ig” – 64 pkt


Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sprawności i wiedzy.

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Świat Brył” 30.05.2015

Dnia 30 maja 2015 r. o godzinie 900 w naszym gimnazjum odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Świat Brył” dla klas gimnazjalnych. W konkursie tym wzięło udział 6 drużyn trzyosobowych z następujących szkół: z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, z Gimnazjum Społecznego w Kwidzynie, z Gimnazjum w Sadlinkach, z Gimnazjum w Wandowie, z Gimnazjum w Liczu.

Konkurs składał się z dwóch części:
W pierwszej części wszyscy uczniowie rozwiązywali zadania pisemnie. Mieli 45 minut na rozwiązanie 5 zadań.

Wyniki indywidualne z pierwszej części:

 • I miejsce zajęli: Redmerska Maria (Gimnazjum nr 2) i Wrzeszcz Aleksander (Gimnazjum Społeczne)
 • II miejsce zajął Fukowski Paweł (Gimnazjum Społeczne)
 • III miejsce zajęła Duzinkiewicz Małgorzata (Gimnazjum nr 2)

Do części drugiej przeszły 4 drużyny z największa ilością punktów: Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie Gimnazjum w Liczu. Druga część była ustna. W tej części były 3 rundy, w których uczniowie rozwiązywali różne zadania.

Wyniki tej części:

 • I miejsce Gimnazjum nr 3
 • II miejsce Gimnazjum Społeczne
 • III miejsce Gimnazjum nr 2
 • IV miejsce Gimnazjum w Liczu

Zobacz zdjęcia

GRATULUJEMY!!

I Otwarty Amatorski Turniej Teatralny "Kurtyna" 22.05.2015

22 maja 2015 r. w Ryjewie odbył się I Otwarty Amatorski Turniej Teatralny "Kurtyna", w którym rywalizowało 12 zespołów. Spektakle miały różnorodny charakter: humorystyczny, patriotyczny, religijny. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Organizatorzy turnieju zadbali o bardzo miłą atmosferę oraz pyszny poczęstunek.

I miejsce zajęła Grupa Nieformalna przygotowana przez panią Renatę Bielawską - Kapicę i panią Alinę Tyszkowską za przedstawienie "Krzesło", w którym wystąpili: Antonina Wierzba IIc, Julia Szutowicz IIc, Julia Zalech IIc, Dominika Andrzejewska IIb, Julia Rybicka IIf, Andżelika Witusińska IIg, Paweł Łożuk IIe, Filip Sitarz II i, Tomasz Steingräber IId, Michał Bakierski IId, Walas Mateusz IIc i Jabłonowski Daniel IIc.

III miejsce przypadło grupie przygotowanej przez panią Jolantę Lewandowską za spektakl "Mały Książę", w którym udział wzięli: Jakub Jaranowski II i, Aleksandra Sosnowska II i, Wiktoria Szerszeń II i, Paulina Kucharczyk II i, Natalia Piotrowska II i, Ewelina Pudlis II i, Filip Sitarz II i, Zuzanna Lewandowska IIc. Filip Sitarz został uznany za najlepszego aktora.

Pani Grażyna Marek-Borowska i pani Alina Tyszkowska otrzymały wyróżnienie za ciekawy scenariusz montażu słowno - muzycznego pt.: "Oni stali się legendą", a grupa pani Anny Templin wyróżnienie za pokazanie pasji teatralnych.

GRATULUJEMY!!

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny „PITAGORAS” 22.05.2015

Dnia 22 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 3 odbył się powiatowy konkurs matematyczny „PITAGORAS”. Z naszego gimnazjum w konkursie tym brali udział następujący uczniowie:

 • Michlewicz Agnieszka II c (n-l Wioletta Legiewicz)
 • Uchacz Julian II f (n-l Bożena Korocińska)
 • Kozłowski Oskar II c (n-l Wioletta Legiewicz)
 • Drzewiński Patryk II g (n-l Ewa Wiśniewska)
 • Urbaniak Aleksandra II f (n-l Bożena Korocińska)
 • Łompieś Kinga II c (n-l Wioletta Legiewicz)

Nasi uczniowie indywidualnie zajęli następujące miejsca:

 • I miejsce Michlewicz Agnieszka
 • I miejsce Drzewiński Patryk
 • III miejsce Uchacz Julian

Nasi uczniowie drużynowo zajęli następujące miejsca:

 • I miejsce drużyna w składzie: Michlewicz Agnieszka, Kozłowski Oskar, Łompieś Kinga
 • IV miejsce drużyna w składzie: Uchacz Julian, Drzewiński Patryk, Urbaniak Aleksandra

Zobacz zdjęcia

GRATULUJEMY!!

 

Ogólnopolskie sukcesy naszych gimnazjalistów 16.05.2015
A my, wszyscy,
choć inni,
piastowską w sercu mamy cząstkę.
Mimo upadków, rozłamów, zranień,
wciąż z krainy martwych
ją wyzwalamy.
Spod całunu
utkanego z nienawiści wrogów
uwalniamy nieustannie
jej nieśmiertelną duszę.

			Agnieszka Klimek

16 maja 2015 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego „Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy” zorganizowanego w ramach VII Międzynarodowego Kongresu Pedagogów Pracujących na Rzecz Integracji i XIX Kongresu Systemu Edukacja Przez Ruch pt. „Orły Wolności”.
Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 6 im. dra Władysława Gębika w Kwidzynie oraz Kwidzyński Oddział Polskiego Centrum Orgiami. Celem konkursu było rozwijanie i propagowanie wśród młodzieży wartości patriotycznych poprzez refleksję twórczą - literacką i plastyczną.
Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało zwycięzcami tego konkursu. Drugie miejsce w kategorii literackiej zajęła Agnieszka Klimek, której praca powstała pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej. Z kolei w kategorii plastycznej Karolina Jaworska oraz Krzysztof Kamieniew otrzymali wyróżnienia. Te prace powstały pod kierunkiem pani Anity Lasoty.

 

Serdecznie gratulujemy gimnazjalistom, którzy nie zapominają o swoich korzeniach i historii.

 

XXV Konkurs na opowiadanie olimpijskie im. Jana Parandowskiego 07.05.2015

Dominika Borowska jedną z laureatek „XXV Konkursu na opowiadanie olimpijskie im. Jana Parandowskiego”.
Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce sportowej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przez PKOl od 1989 roku. Cieszy się rosnącą popularnością. W tym roku przesłano 326 opowiadań ze 103 miejscowości, z tego 172 były napisane przez uczniów z gimnazjów. Z nadesłanych prac wybrano dziesięciu laureatów w kategorii szkół podstawowych i dziesięciu z gimnazjów. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Dominika Borowska z klasy I a za swoją pracę „ Moja piłka ręczna”.
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie dnia 12 czerwca br. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną wydane w formie książkowej i prezentowane będą na łamach „Magazynu Olimpijskiego”, „Quo vadis?” (kwartalnika artystycznego i naukowego) oraz Polskiego Radia PR I.

GRATULUJEMY!!

 

Witaj Maj, piękny Maj … 07.05.2015

7 maja 2015r. w Izbie Pamięci uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze.
Uczniowie biorący udział w montażu słowno – muzycznym: Łucja Kwiatkowska z 1 e, Daria Szudzińska z 2 g, Anna Urbanowicz z 2 g, Ewelina Pudlis z 2 i, Maja Golimowska z 3 f, Aleksandra Flader z 3 f, Oliwia Wnuk z 3 d oraz Mariusz Wiśniewski z 3 d. Nad całością czuwała p. Joanna Staszak.

 

 

Powiatowy Konkurs Mitologiczny 06.05.2015

6 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny „ Z nitką Ariadny po wieniec laurowy.” Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań światem antycznym i pogłębianie wiadomości o mitologii greckiej. W zmaganiach konkursowych wzięli udział najlepsi uczniowie z 9 gimnazjów naszego powiatu. Zawodnicy tworzyli dwuosobowe zespoły. Musieli wykazać się dużą znajomością mitów, a także talentem plastycznym.

 

Oto wyniki:

 • I miejsce – Gimnazjum w Nebrowie Wielkim – Natalia Strzelecka, Aleksandra Jerzyk
 • II miejsce – Gimnazjum w Prabutach – Karolina Śmiechowska, Kewin Andrzejewski
 • III miejsce – Gimnazjum w Wandowie – Julia Kamińska, Patrycja Ślizewska

Przyznano również 3 wyróżnienia. Otrzymali je uczniowie z następujących szkół: Gimnazjum w Liczu, Sadlinkach i Społeczne Gimnazjum z Kwidzyna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy ich nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Planujemy rywalizację o Puchar Dionizosa. Organizatorzy: Beata Kamińska i Agnieszka Białecka.

GRATULUJEMY!!

 

Zobacz zdjęcia

Wizyta trzecioklasistów w Senacie i Sejmie RP 05.05.2015

Dnia 5 maja 2015r. 40 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Senatu i Sejmu Rzeczypospolitej. Zapoznali się tam z procesem legislacyjnym, pracą senatorów i posłów. Uczniowie spotkali się również z senatorem reprezentującym nasz okręg wyborczy Leszkiem Czarnobajem, który opowiedział o swojej pracy. Gimnazjaliści zwiedzili również Stadion Narodowy w Warszawie, który wywarł na nich duże wrażenie. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Stare Miasto.

Zobacz zdjęcia

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy 06.05.2015

Dnia 06 maja 2015r. odbył się w naszej szkole etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły drużyny wyłonione w etapach miejskich i gminnych szkół podstawowych (SP5 Kwidzyn, SP w Gardei, SP w Janowie, ZS w Nebrowie Wlk., SP w Trumiejkach, ZS w Ryjewie) i gimnazjów (Gim Prabuty, ZS Sadlinki, Gim Nowy Dwór Kw., Gim Wandowo, Gim Ryjewo, Gim 2 Kwidzyn.

Młodzież zmagała się z przepisami - rozwiązując test, z jazdą po torze przeszkód i w miasteczku oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku omdlenia. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze POLICJI, pielęgniarka oraz nauczyciele. Do następnego etapu, czyli do województwa, zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trumiejkach oraz młodzież z Gimnazjum w Prabutach. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła IV miejsce.

GRATULUJEMY!!

   Zobacz zdjęcia

I tura prawyborów prezydenckich - V 2015 30.04.2015

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. A.K. w Kwidzynie przystąpili do programu „Młodzi głosują” zorganizowanych przez CEO, a koordynowanego przez nauczyciela WOS p. Katarzynę Janicką.
Na lekcjach WOS-u uczniowie zapoznawali się z zasadami wyborów demokratycznych oraz z postaciami kandydatów startujących w wyborach prezydenckich w roku 2015. Uczniowie koła WOS przygotowali dla społeczności szkolnej materiały informacyjne na temat zasad głosowania oraz informacje prezentujące kandydatów. Wszystko to zostało umieszczone na gazetce w holu szkoły.
Dnia 30 IV 2015 roku w szkole przeprowadzono I turę prawyborów prezydenckich w których wzięły udział klasy I, II i III. Uczniowie mogli głosować w myśl zasad demokratycznych wyborów, na przerwach lub przed i po lekcjach. Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie: Hanna Hammermeister, Klaudia Lewandowska, Ewelina Pudlis i Maciej Duszyński.

Wyników prawyborów przesłanych do CEO.

Liczba uprawnionych do głosowania	674
Liczba głosujących			122
Liczba głosów nieważnych 	     6
Liczba głosów ważnych			116
Frekwencja				 18%

Oddane głosy na komitety wyborcze
1. Braun Grzegorz		      1
2. Duda Andrzej				 13
3. Jarubas Adam				  0
4. Komorowski Bronisław	         30
5. Korwin-Mikke Janusz		     40
6. Kowalski Marian             2
7. Kukiz Paweł				 12
8. Ogórek Magdalena		     14
9. Palikot Janusz			  4
10. Tanajno Paweł			  0
11. Wilk Jacek				  0


 

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje Anioły” 28.04.2015

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży podsumowany został III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Moje Anioły. Na konkurs wpłynęły 2063 prace – kompozycje na płaszczyźnie i przestrzenne. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Przyznano miejsca, wyróżnienia i wyróżnienia honorowe w formie kwalifikacji do wystawy pokonkursowej. W kategorii wiekowej 13-15 lat wyróżnienia honorowe w formie kwalifikacji do wystawy otrzymało 50 osób. Miło nam zakomunikować, że wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice.

Były to: Klaudia Prusik z kl. z kl. 2 h (opiekun p. Anita Lasota) oraz Magdalena Przyklęk z kl. 2 c (opiekun p. Joanna Staszak).

GRATULUJEMY!!

 

XII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny 26.04.2015

Dnia 26 kwietnia 2015r. w Kwidzynie odbył się XII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny, uczniowie naszego gimnazjum brali w nim udział i odnieśli sukcesy.
Kategoria Junior Młodszy - Mateusz Wiśniewski kl.III a - I miejsce

Kategoria Młodzik - Oskar Jarek kl.I a - V miejsce, Wiktor Cieśliński kl. Ia – VIII m-ce, Wojciech Żmudowski kl. Ia –X m-ce.
Opiekunem na zawodach była p. Anna Babicka.

GRATULUJEMY!!

 

Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda 25.04.2015

W dniu 25 kwietnia 2015 r. o godz. 1000 w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Bosko w Rumi odbył się finał WOJEWÓDZKO – METROPOLITALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH. W konkursie uczestniczyło 107 gimnazjalistów, którzy wypełniali test z Ewangelii św. Jana, mając na wykonanie zadania 60 minut. Można było zdobyć max 60 punktów.

Alicja Salamon, uczennica kl. IIIe, zdobyła tytuł laureata.

Pozostali uczniowie są finalistami:

 • Julia Balsam, uczennica kl. IIg;
 • Aleksandra Ćwik, uczennica kl. IIIg;
 • Maciej Duszyński, uczeń kl. IIg;
 • Paweł Łożuk, uczeń kl. IIe.

Gratulujemy!!

 

Szkolny Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych 24.04.2015

24 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów krajów niemieckojęzycznych.

Do etapu powiatowego przeszli: Krzysztof Lichawski 3 j Julian Uchacz 2 f Anna Brodnicka 2 f

GRATULUJEMY!!

 

Sukces Karoliny w Konkursie Plastycznym 22.04.2015

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”.

Temat konkursu: „Planeta Ziemia – nie jesteśmy sami”.

Praca naszej uczennicy Karoliny Jaworskiej (opiekun p. Anita Lasota) z kl. 3b została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

GRATULUJEMY!!

 

Sukcesy gimnazjalistów w XXXI Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 22.04.2015

Po raz kolejny nasi gimnazjaliści zdobyli zaszczytne tytuły w konkursie o zasięgu międzynarodowym, na który w tym roku nadesłano 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487 szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych – z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. To nie lada zaszczyt, bowiem w składzie komisji jurorskiej, której rokrocznie przewodniczy znana poetka i przyjaciółka konkursu Wanda Chotomska, znaleźli się również znani i doceniani literaturoznawcy, pisarze, dziennikarze, poloniści i historycy literatury. Pani Wanda Chotomska od 2015 roku jest także patronką konkursu. Według niej to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą i młodzieżową twórczość. Nagrodzone utwory laureatów konkursu zostaną opublikowane w książce „Portret ze słów” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 25 maja 2015 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Tytułem laureata konkursu może poszczycić się Natalia Gąsior (uczennica pani Bożeny Lemańskiej), zaś wyróżnienia otrzymały Oliwia Wnuk (również uczennica pani Bożeny Lemańskiej) oraz Paula Oklińska (uczennica pani Grażyny Marek-Borowskiej).

Gratulujemy z całego serca weny, wyobraźni i talentu!

 

TIK? czyli technologia informacyjno-komunikacyjna - czy jesteś na TAK! 22.04.2015

Od 13 do 17 kwietnia trwał etap szkolny gry TIK?-TAK! - kolejnego konkursu informatycznego. Celem konkursu jest sprawdzenie swojej wiedzy informatycznej i nie tylko, rywalizując z uczniami z całej Polski. W konkursie wzięło udział 1154 szkoły czyli 29452 uczniów. W naszej szkole z pytaniami zmagało się 44 uczniów, którzy wspólnie zdobyli 3840 punktów - 20 miejsce w rankingu 100 najlepszych szkół.
Do kolejnego etapu - regionalnego zakwalifikowały się 2 osoby: Daria Zalewska z 3g i Krzysztof Białkowski z kl.3f.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

 Zajrzyj na stronę gry http://www.tik-tak.eecdl.pl/

Etap 2

28 kwietnia 2015r. odbył się II etap –regionalny. Do etapu przystąpiło 200 uczniów z Polski w kategorii gimnazjum.

Krzysztof i Daria zmagali się z zadaniami praktycznymi oraz z wiedzą teoretyczną, rozwiązując pytania testowe. Wyniki uzyskane to:

- Krzysztof Białkowski – 25 pozycja
- Daria Zalewska – 37 pozycja, wśród 200 najlepszych uczniów z całej Polski.

GRATULUJEMY tak wysokich pozycji !!

 

Najlepsi z najlepszych 17.04.2015

Zakończyły się już Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty. Wśród najlepszych są gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy uzyskali tytuł LAUREATA. To zaszczytne wyróżnienie zwalnia ucznia z obowiązku przystępowania do odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a także jest przepustką do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

Oto nazwiska laureatów:

 • Uchacz Julian - biologia;
 • Kukliński Szymon- biologia;
 • Wolanowska Joanna - matematyka.

Dnia 17 kwietnia br. odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015 w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni-Witominie.

    
   

A to finaliści:

 1. język polski: Redmerska Maria, Duzinkiewicz Małgorzata, Klimek Agnieszka, Oklińska Paula, Kukliński Szymon, Łompieś Kinga, Mioduszewska Julia, Grys Maja, Muzyka Kaja
 2. chemia: Klimek Agnieszka, Wolanowska Joanna, Białkowski Krzysztof, Duzinkiewicz Małgorzata, Kukliński Szymon, Terpiłowska Sandra
 3. biologia: Klimek Agnieszka, Łompieś Kinga, Wnuk Oliwia, Wierzba Antonina, Michlewicz Agnieszka, Wojtacki Krzysztof, Terpiłowska Sandra
 4. matematyka: Białkowski Krzysztof, Redmerski Jakub
 5. informatyka: Kosedowki Wojciech
 6. fizyka: Kukliński Szymon, Wojtacki Krzysztof, Wolanowska Joanna
 7. historia: Białkowski Krzysztof, Januszewski Kamil
 8. język angielski: Maria Redmerska

GRATULUJEMY!!

 

Konkurs programowania w języku Baltie 3 20.04.2015

Konkurs "Baltie" jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie. Organizatorami konkursu są: SGP Systems (Czechy), TIB (Czechy) oraz TIB (Słowacja). W naszej szkole w etapie szkolnym zmierzyło się z zadaniami 6 osób.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 3 uczniów – Monika Sosna z kl.2b, Aleksandra Urbaniak z kl.2f oraz Joanna Wolanowska z kl.3g. Etap wojewódzki odbędzie się w naszej szkole dnia 29 kwietnia 2015r. Uczniowie w ciągu 120 minut będą mieli do zaprogramowania kilka zadań.

Życzymy sukcesów!!


Dnia 29 kwietnia br. w naszej szkole odbył się etap wojewódzki konkursu Baltie. Z zadaniami zmierzyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, z Nebrowa Wielkiego oraz uczennice z naszej szkoły.

Na wyniki musimy jeszcze poczekać.


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych 17.04.2015

17 kwietnia br. w Gdyni odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Reprezentant naszego gimnazjum Mateusz Wiśniewski kl. IIIa zajął I miejsce i tym samym został Mistrzem Województwa w Biegach Przełajowych. Natomiast reprezentująca Gim 2 wśród dziewcząt, Ewelina Pudlis, doznała kontuzji kostki na trasie i nie ukończyła biegu. Opiekunem uczniów na zawodach była p. Anna Babicka.

 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców 15.04.2015

15 kwietnia br. w Sopocie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców. Koszykarze naszej szkoły po zajęciu I miejsca w Finale Powiatu i I miejsca w Półfinale wojewódzkim, spotkali się z najlepszymi drużynami w województwie. Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom koszykarski.
Reprezentacja Gim 2 wywalczyła III miejsce.
Skład drużyny: Filip Stryjewski IIIf, Kacper Lasota IIIf, Wiktor Pliszczyński IIIf, Kacper Obód IIIf, Michał Oleksy IIIf, Bartosz Maślany IIIf, Hipolit Kalczuk IIIf, Krzysztof Białkowski IIIf, Michał Dudkiewicz I, Kacper Kasprzyk IIb, Nikodem Szpakowski IIb, Jakub Pajewski IIb.
Trener p. Anna Babicka.

 

Gratulacje!

 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców 15.04.2015

Dnia 15 kwietnia 2015r. w Gdańsku odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Drużyna nasza zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Patrykowi Romblowi.

A oto skład drużyny:

Alan Guziewicz, Sebastian Płoszaj, Jakub Gmiński, Przemek Karasiewicz, Bartosz Studziński, Dawid Zacharski, Jan Dembowski, Patryk Dembowski, Mateusz Kosmala, Łukasz Orlich, Kamil Zwierzyński, Nikodem Kutyła, Kacper Miklewicz.

 Gratulacje! 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt 15.04.2015

Dnia 15 kwietnia 2015r. w Słupsku odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna nasza po uprzednich eliminacjach zdobyła złoty medal.

Skład zespołu:

Marta Miszczyńska, Martyna Guziewicz, Wiktoria Heromińska, Katarzyna Szreiber, Klaudia Przychocka, Julita Kominek, Dominika Babicka, Aleksandra Piątkowska, Zuzanna Łupaczewska, Andżelika Koper, Paula Wróbel, Katarzyna Trojakowska, Julita Kupc, Sandra Guziewicz
Trener: Mariusz Kupc

Gratulacje!

 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt 13.04.2015

Dnia 13 kwietnia 2015r. w Sierakowicach odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. Drużyna nasza pod wodzą trenera Mariusza Kupca zajęła VI miejsce.

A oto skład drużyny:

Wiktoria Heromińska, Martyna Guziewicz, Klaudia Przychodzka, Marta Hiszczyńska, Katarzyna Schreiber, Dominika Babicka, Julita Kominek, Weronika Kopka, Zuzannna Łupaczewska, Karolina Gajko.

Gratulacje!

 

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski 11.04.2015

11 kwietnia 2015 r. odbył się XXXVII Miejski oraz IX Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Uczniowie naszej szkoły pięknie się zaprezentowali, zajmując następujące miejsca:

 • Oliwia Wnuk (uczennica p. Bożeny Lemańskiej) - II miejsce
 • Antonina Wierzba (uczennica p. Aliny Tyszkowskiej) – III miejsce
 • Filip Sitarz (uczeń p. Anny Gnutek) - III miejsce
 • Dominika Andrzejewska (uczennica p. Aliny Tyszkowskiej) – wyróżnienie
 • Dominika Czerwińska (uczennica p. Aleksandry Brejnakowskiej) - wyróżnienie
 • Paweł Łożuk (uczeń p. Elzbiety Kanieckiej) - wyróżnienie.

GRATULUJEMY!!!

Finał Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 9.04.2015

Dnia 9 kwietnia 2015r. w Prabutach odbył się Finał Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo dobre wysokie miejsca:
Oliwia Redzińska III miejsce, Ewelina Pudlis VI m-ce, Julita Kominek XI m-ce, Natalia Nowik XXX m-ce,
Mateusz Wiśniewski I miejsce, Dominik Podhajny VI m-ce, Dawid Klusek X m-ce, Wiktor Pliszczyński XII m-ce, Jan Dembowski XIV m-ce, Patryk Dembowski XV m-ce, Dawid Kluczkowski XX m-ce.
Opiekunem uczniów była p. Anna Babicka. W Finale Wojewódzkim Gim Nr 2 będą reprezentować Mateusz Wiśniewski i Ewelina Pudlis.

GRATULUJEMY!!!

 

"Potyczki umysłowe" 26.03.2015

26 marca 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs "Potyczki umysłowe" dla uczniów klas I, który przygotowały panie Elżbieta Kaniecka i Sylwia Wardaszka. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej  samodzielnego poszukiwania rozwiązywań w zagadkach logicznych, matematycznych i łamigłówkach liczbowych poprzez rozwijanie kreatywnego myślenia i rozumowania dedukcyjnego.

Wyniki konkursu:

I miejsce kl. I g

II miejsce kl. I c

III miejsce kl. I i

wyróżnienia: kl. I h i I e

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

 

PROZA I POEZJA ŚWIATOWA 23.03.2015

23 marca 2015 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem: Proza i poezja światowa Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie repertuaru, na który składały się: wiersz i fragment prozy wybranego autora. Nie zabrakło także uczniów, którzy recytowali własne utwory. Komisja wytypowała 8 osób, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu powiatowego, a są to: Roksana Krzemińska z III d, Antonina Wierzba z II c, Oliwia Wnuk z III d, Dominika Andrzejewska z II b, Filip Sitarz z II i , Paweł Łożuk z II e, Dominika Czerwińska z III g, Agata Zboińska z I b.

 

XXV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 20.03.2015

20 marca 2015r. odbył się XXV FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA”. W tym roku na konkurs napłynęło, po wstępnej selekcji, 800 prac z 45 placówek.

Nasi uczniowie w kategorii: różne techniki plastyczne zdobyli WYRÓŻNIENIA:

 • Karolina Jaworska z kl. 3 b (opiekun p. Anita Lasota)
 • Kamil Baranowski z kl. 2 f (opiekun p. Joanna Staszak).

GRATULUJEMY!!

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2015” 19.03.2015

Dnia 19 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2015”. W konkursie wzięło udział 67 uczniów.
Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie:

 • Redmerski Jakub z klasy III b
 • Łąpieś Kinga z klasy II c
 • Michlewicz Agnieszka z klasy II c
 • Miklewicz Kacper z klasy II a
 • Dolecki Dawid z klasy z klasy I c
 • Świetlicki Michał z klasy z klasy I h
 • Jędrzejewski Bartosz z klasy I c

GRATULUJEMY!!

Uczeń naszej szkoły trzeci w Polsce! .03.2015

„Bądź Polakiem, to znaczy całe zdolności zużyj dla dobra Polski i wszystkich Polaków”

ppłk Łukasz Ciepliński "Pług", żołnierz wyklęty

Wojciech Hyla, uczeń klasy I d naszego gimnazjum zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim finale IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Wojtek napisał esej „Mój dziadek Jan Hyla Żołnierz Wyklęty od Mnicha”.

W konkursie wzięło udział kilkuset uczniów z całego kraju. Wcześniej praca Wojciecha Hyli zajęła drugie miejsce na szczeblu regionalnym, gdzie nasz uczeń rywalizował z gimnazjalistami z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. To dało przepustkę do finału ogólnopolskiego, który odbył się w Lublinie. Nauczycielką, pod kierunkiem której uczeń pisał pracę jest Anna Chmielewska.

Zdjęcie Mirosław Wiśniewski, Kurier Kwidzyński

GRATULUJEMY!!

 

Dzień Otwarty dla szkół podstawowych 14.03.2015

14 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 2 zorganizowano DZIEŃ OTWARTY dla szóstoklasistów oraz ich rodziców. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, pooglądać sale lekcyjne, wziąć udział w konkursach m.in.:

 • "Chemia w kuchni"
 • "Na tropie fizyki"- nauka przez doświadczenie
 • "Biologiczne fascynacje"
 • "Gra o Kwidzynie"
 • "Teatr moim azylem:- prezentacja zajęć teatralnych
 • Decoupage
 • łamigłówki matematyczne
 • zabawy  językiem polskim
 • krzyżówki i kalambury w językach obcych
 • mecze sportowe
 • Mistrz Klawiatury

Nauczyciele służyli pomocą wszystkim zainteresowanym, udzielali odpowiedzi na pytania zarówno uczniów, jak i rodziców. Miłym akcentem był też słodki poczęstunek dla wszystkich odwiedzających w tym dniu naszą szkołę.

   Zobacz zdjęcia

XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region”   .03.2015

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie pn. „MÓJ REGION” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie. KOMISJA OCENIŁA 450 PRAC NADESŁANYCH z 55 SZKÓŁ. Prace były oceniane w następujących kategoriach: HAFT, DREWNO. Oto uczniowie p. A. Lasoty, którzy zostali nagrodzeni w tym konkursie:

 • HAFT- III miejsce zajęła SANDRA RUBLEWSKA z kl. 1f
 • RYSUNEK- wyróżnienie otrzymała WERONIKA LISEWICZ z kl. 2a
 • TECHNIKI ŁĄCZONE-wyróżnienie otrzymał KRZYSZTOF KAMIENIEW z kl. 2a
 • GRAFIKA -III miejsce zajęła NIKOLA SCHNEIDER z kl. 2g oraz wyróżnienie otrzymała DOMINIKA KARAUDA z kl. 2g

GRATULACJE!!

 

III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 09.03.2015

9 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pt. "Chwytaj byka za rogi" dla uczniów klas I, w którym IV miejsce zajęła Dominika Borowska z klasy I a, uczennica pani Małgorzaty Górnikiewicz.

GRATULACJE!!

Finał Powiatu w koszykówce chłopców 04.03.2015

Dnia 4 marca 2015 w hali Gimnazjum Nr 2 w Kwidzynie odbył się Finał Powiatu w koszykówce chłopców. Nasza reprezentacja bez problemów zajęła I miejsce wygrywając wszystkie spotkania bardzo wysoko.
Gim 2 Kwidzyn 41:6 Gim Rodowo, Gim2 Kwidzyn 44:6 Gim Nowy Dwór Kwidzyński, Gim 2 Kwidzyn 65:6 Gim Wandowo
Kolejność końcowa: I miejsce Gim 2 Kwidzyn, II miejsce Gim Wandowo, III miejsce Gim Nowy Dwór Kwidzyński, IV miejsce Gim Rodowo.
Reprezentacja: Krzysztof Białkowski, Filip Stryjewski, Michał Oleksy, Wiktor Pliszczyński, Kacper Lasota, Kacper Obód, Hipolit Kalczuk, Jakub Cichorek, Michał Dudkiewicz, Bartosz Maślany, Jakub Krzywdziński, Błażej Itrich. Trener – Anna Babicka. Półfinał Wojewódzki będzie miał miejsce również w naszym Gimnazjum 24 marca 2015 o godz. 10.00

Serdecznie zapraszamy!!

Wycieczka przedstawicieli SU do Warszawy ... 03.03.2015

3 marca 2015 r. ośmioro uczniów naszego gimnazjum na zaproszenie Senatora Leszka Czarnobaja wzięło udział w wycieczce do Parlamentu. Wyjazd odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia "Młodych Demokratów" Kwidzyn i wzięli w nim udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta.
Dzięki przewodnikom sejmowym mogliśmy dowiedzieć się min. jakie są funkcje Sejmu i Senatu oraz jak wygląda proces powstawania ustawy. Na sali senackiej o swojej pracy senatora opowiedział nam sam pan Leszek Czarnobaj.
Opiekunem wycieczki była p. A. Lasota.

XII Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży .03.2015

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. "W UNII EUROPEJSKIEJ" zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie.

Laureatami zostali uczniowie p. Anity Lasoty:

 • I miejsce - Krzysztof Kamieniew z kl. 2a
 • II miejsce- Paulina Kłos z kl.3i
 • III miejsce - Karolina Jaworska z kl. 3b
 • Wyróżnienie – Marta Greglewska z kl. 2f

GRATULACJE!! Na zdjęciu praca, której autorem jest K. Kamieniew.

„Aktywna szkoła - Aktywny uczeń”- zad.5 .03.2015

W ramach przystąpienia naszej szkoły do Ogólnopolskiego Konkursie pt. „Aktywna szkoła – aktywny uczeń” w grudniu i styczniu 2014/15r. realizowano zadanie nt. Sposobów na ciekawy i zdrowy wypoczynek.

Ogłoszono konkursy: literacki i plastyczny. Obu konkursom przyświecały cele: promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych młodzieży.

Do konkursu literackiego przystąpiło 80 uczniów w kategoriach: praca literacka (rozprawka, opowiadanie, list), komiks. Komisja oceniając prace kierowała się oryginalnością ujęcia tematu, konstrukcją pracy, estetyką.
Najwyżej ocenione w kategorii praca literacka:

 • Karolina Gajko 2a
 • Dominka Andrzejewska 2b
 • Marta Tandecka 2c
 • Nina Telefus 3g
 • Małgorzata Duzinkiewicz 3g
 • Nikola Hermanowicz 3g
 • Aleksandra Kilarska 3j
 • Alicja Markowska 3j
 • Hanna Hammermajster 3j
 • Krzysztof Madej 3j

W kategorii komiks zwyciężyły autorki prac:

 • Klaudia Dobosz 3b
 • Joanna Gołąbek 3b
 • Weronika Frelek 3b
 • Martyna Życińska 3g
 • Weronika Lisewicz 2a
 • Zuzanna Łupaczewska 2a

W konkursie plastycznym wzięło udział 68 uczniów. Spośród prac wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: kl.1, kl.2, kl.3. Oto laureaci:

w kategorii kl. 1

 • I miejsce - Paulina Nadziejko kl. 1i
 • II miejsce – Marta Warczak kl. 1e
 • III miejsce - Dominika Bogdańska kl. 1d
 • Wyróżnienie – Adrianna Szymańska kl. 1c

w kategorii kl. 2

 • I miejsce – Maja Gnutek kl. 2c
 • II miejsce – Marta Greglewska kl. 2f
 • III miejsce – Aleksandra Sosnowska kl. 2b
 • Wyróżnienie – Olaf Giędek kl. 2g

w kategorii kl. 3

 • I miejsce – Daria Zalewska kl. 3g
 • II miejsce – Alicja Markowska kl. 3j
 • III miejsce – Magdalena Stypczyńska kl. 3d
 • Wyróżnienie – Karolina Jezierska kl. 3j

Nagrodzone prace plastyczne wyeksponowano na holu głównym szkoły. Prace literackie oraz komiksy są do wglądu w bibliotece szkolnej.

GRATULUJEMY!

PAMIĘTAMY I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ !
02.2015

Minęła właśnie 73 rocznica, kiedy to 14 lutego 1942 r. z przekształcenia Związku Walki Zbrojnej powstała Armia Krajowa.
19 stycznia 2015 roku minęło zaś 70 lat od wydania przez komendanta AK „Niedźwiadka” gen. Leopolda Okulickiego – rozkazu o rozwiązaniu Armii Krajowej.
W konkursie plastycznym „KARTKA z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO” wzięli udział (po raz kolejny) przyszli nasi absolwenci - uczniowie klas 3. Należało wykonać pracę plastyczną (np. projekt plakatu, pracę malarską lub rysunkową, collage), upamiętniającą walkę i poświęcenie żołnierzy Armii Krajowej w Powstaniu Warszawskim.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace Marii Redmerskiej z kl. 3 b i Kacpra Lasoty z kl. 3 f.
Korytarze naszej szkoły ozdobią także prace:

 • Aleksandry Piątkowskiej z kl. 3 a
 • Weroniki Kopki z kl. 3 a
 • Agnieszki Klimek z kl. 3 d
 • Macieja Lagowskiego z kl. 3 f
 • Mikołaja Sobańskiego z kl. 3 b
 • Ady Kawczyńskiej z kl. 3 i
 • Pauliny Kłos z kl. 3 i
 • Jakuba Cichorka z kl. 3 f
 • Natalii Talarskiej z kl. 3 g
 • Aleksandry Ćwik z kl. 3 g
 • Angeliki Berezy z kl. 3 e
 • Anny Krzyżanowskiej z kl. 3 d
 • Aleksandry Kardasz z kl. 3 j
 • Krzysztofa Białkowskiego z kl. 3 f
 • Klaudii Dobosz z kl. 3 b
 • Alicji Markowskiej z kl. 3 j
 • Anity Hończak z kl. 3 i

GRATULUJEMY!!

 

1 marzec Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
24.02.2015

"W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu... "

Uczeń naszego gimnazjum Wojciech Hyla z klasy Id zajął drugie miejsce w I etapie IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Wojtek napisał esej „Mój dziadek Jan Hyla Żołnierz Wyklęty od Mnicha” i został nagrodzony w kategorii prac literackich oraz zakwalifikował się do drugiego ogólnopolskiego etapu konkursu.

 

Ponadto reprezentacja uczniów z klas trzecich naszego gimnazjum upamiętni Dzień Żołnierzy Wyklętych udziałem w organizowanym przez Bibliotekę Miejsko - Powiatową w Kwidzynie, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo - Kolekcjonerskie Gward, Urząd Miejski w Kwidzynie i Stowarzyszenie Przyjaciół Żołnierzy Armii Krajowej, pierwszym kwidzyńskim rajdzie, w którym wcielą się w role partyzantów.

 

 

 

Uczniowie naszego gimnazjum w składzie Natalia Dąbek, Paulina Kłos, Dawid Klusek, Dawid Kuczkowski, Michał Mordzon, Tomasz Wiśniewski, Marcin Baran i Kacper Ruciński zajęli III miejsce w I Kwidzyńskim Rajdzie Wyklętych (opiekun p. Anna Chmielewska).

 

 

 GRATULUJEMY!!

 

V Powiatowy Konkurs Recytatorski w Językach Obcych
06.02.2015

Dnia 06 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Językach Obcych. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie. Celem konkursu było upowszechnianie poezji krajów obcojęzycznych wśród młodzieży, oraz rozwijanie zainteresowań poetyckich.

Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia.

Język niemiecki:

 • I miejsce  - Małgorzata Duzinkiewicz – kl III g , Oliwia Wnuk – kl III d
 • III miejsce – Agata Zboińska – kl I b

Język rosyjski:

 • I miejsce - Paweł Ponczek – kl III d
 • wyróżnienie - Michał Studziński – kl II c

Język francuski:

 • I miejsce – Martyna Kędziora – kl III g

Serdecznie gratulujemy!

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
02.2015

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Rozpoczęły się już etapy wojewódzkie.

Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:

język polski
 1. Redmerska Maria
 2. Duzinkiewicz Małgorzata
 3. Klimek Agnieszka
 4. Oklińska Paula
 5. Kukliński Szymon
 6. Łompieś Kinga
 7. Mioduszewska Julia
 8. Grys Maja
 9. Muzyka Kaja
chemia
 1. Klimek Agnieszka
 2. Wolanowska Joanna
 3. Białkowski Krzysztof
 4. Duzinkiewicz Małgorzata
 5. Kukliński Szymon
 6. Terpiłowska Sandra
biologia
 1. Klimek Agnieszka
 2. Łompieś Kinga
 3. Uchacz Julian
 4. Kukliński Szymon
 5. Wnuk Oliwia
 6. Wierzba Antonina
 7. Michlewicz Agnieszka
 8. Wojtacki Krzysztof
 9. Terpiłowska Sandra
matematyka
 1. Wolanowska Joanna
 2. Białkowski Krzysztof
 3. Redmerski Jakub
informatyka
 1. Kosedowki Wojciech
fizyka
 1. Kukliński Szymon
 2. Wojtacki Krzysztof
 3. Wolanowska Joanna
historia
 1. Białkowski Krzysztof
 2. Januszewski Kamil
język angielski
 1. Maria Redmerska

GRATULUJEMY!!! Życzymy sukcesów w dalszym etapie.

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny
26.01.2015

Dnia 26 stycznia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Uczestnicy ortograficznych zmagań mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz pisowni wyjątków od reguł we współczesnej polszczyźnie. Konkurs zorganizowały: pani Anna Templin i pani Alina Tyszkowska.

Laureatami konkursu zostały:
I miejsce – Nina Telefus kl. III g (uczennica p. A. Brejnakowskiej),
II miejsce – Dominika Borowska kl. I a ( uczennica p. M. Górnikiewicz),
III miejsce – Maja Grys kl. III d (uczennica p. B. Lemańskiej).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Wystawa 5 Brygada Wileńska Armii Krajowej w Gimnazjum nr 2 21.01.2015

21 stycznia w Izbie Pamięci naszej szkoły otwarto wystawę IPN 5 Brygada Wileńska Armii Krajowej na Pomorzu. Autorkami wystawy były przedstawicielki Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku Pani Marzena Kruk i Pani Izabela Brzezińska.
W uroczystości otwarcia obok gimnazjalistów wzięli udział poseł na Sejm RP Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Pan Roman Bera, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pan Stanisław Sklepowicz, żołnierze AK Pan Jan Paśko i Pani Stefania Pawłowska oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Żołnierzy AK, które od kilku miesięcy działa w Kwidzynie.  Więcej .....

 

„Aktywna szkoła - Aktywny uczeń”- zad.8
01.2015

W ramach konkursu „Aktywna szkoła - Aktywny uczeń” we wszystkich klasach na godzinach wychowawczych odbyły się konwersatoria. Ich celem było uporządkowanie i uzupełnienie i poszerzenie wiedzy dotyczącej przyczyn, objawów i skutków chorób związanych z nieprawidłowym odżywianiem. Ponadto na tych zajęciach podjęto również ważki, szczególnie dla młodzieży, problem akceptacji samego siebie.

Do współpracy zaproszona została pielęgniarka szkolna - p. mgr Halina Drozd, która we wszystkich klasach w fachowy sposób przekazała uczniom pogłębione informacje na ten temat - zaburzeń zdrowia, u źródła których leżą m.in. złe nawyki żywieniowe. Uczniowie dowiedzieli się, że odżywianie to niezbędna i podstawowa czynność, jaką wykonuje każdy żywy organizm. Pokarm dostarcza nam wielu niezbędnych do życia składników głownie energię oraz materiał budulcowy. Nie jest więc bez znaczenia, co jemy, ponieważ nieprawidłowy tryb odżywiania może prowadzić do różnych chorób i schorzeń. Podczas zajęć uczniowie poznali przyczyny, które mogą doprowadzić do omówionych zaburzeń w odżywianiu, poznali objawy i skutki tych nieprawidłowości, wiedzą, gdzie należy szukać pomocy i wsparcia.

Uczniowie nauczyli się obliczać i klasyfikować swój wskaźnik wagowo-wzrostowy. Po przeprowadzonych konwersatoriach uczniowie klas 3 w ramach ewaluacji, na lekcjach informatyki projektowali i opracowywali ulotki, broszury, informatory związane z zaburzeniami stanu zdrowia i rozwoju związanymi z nieprawidłowym odżywianiem. Najciekawsze I najwyżej ocenione prace zostały wysłane do jury konkursowego.

 

Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich dziewcząt
20.01.2015

Dnia 20 stycznia 2015r. na pływalni w Człuchowie odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetach pływackich dziewcząt w ramach WGMS. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal. Opiekunem dziewcząt była p. Mizera Laura.

Oto skład zwycięskiej drużyny dziewcząt:

 1. Zielińska Weronika
 2. Karaszkiewicz Martyna
 3. Czajka Aleksandra
 4. Pałdyna Maria
 5. Tandecka Marta
 6. Szerszeń Wiktoria
 7. Karaszkiewicz Daria
 8. Kędziora Martina
 9. Jaworska Karolina
 10. Machalewska Aleksandra
 11. Ślusarska Julia


Gratulujemy!

 

 

XXIII FINAŁ WOŚP
12.01.2015

11 stycznia 2015r. po raz dwudziesty trzeci „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane w tegorocznym Finale będą przeznaczone dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pod okiem szkolnego koordynatora p. Renaty Radomskiej, jak co roku przyłączyli się do akcji.

Już w grudniu rozpoczęliśmy nasze granie, organizując kawiarenki „Pod serduszkiem” uczniowie poszczególnych klas (1a, 1b, 1e, 1d, 1h, 2a, 3a, 3b, 3f 3g, 3j) sprzedawali ciasta za symboliczną złotówkę. Dzięki temu udało się zebrać kwotę 713,93 PLN. W dniu Finału 14 wolontariuszy wraz z opiekunami, wyposażonych w identyfikatory i puszki wyszli na ulicę naszego „rejonu” i zachęcali dźwiękiem dzwonków przechodniów do wypełniania puszek. Silny wiatr nie odstraszył młodych gimnazjalistów. Po przeliczeniu puszek z kwesty ulicznej nazbierało się 2667,89 PLN. W hali sportowej przy ul. Sportowej zorganizowaliśmy Loterię Fantową z której udało się zebrać 160,30 PLN i stoisko z biżuterią które przyniosło nam sumę 713,93 PLN.

Łącznie zebraliśmy kwotę 4266,70 PLN.

Uczniowie kwestujący: Dąbek Natalia, Dobosz Klaudia, Życińska Martyna, Zięciak Kacper, Wójcik Joanna, Krogulec Agata, Flader Aleksandra, Sokołowska Nicol, Stypczyńska Magdalena, Kominek Julita, Przychodzka Klaudia, Frelek Weronika, Aniołkowski Krystian, Heromińska Wiktoria.

Opiekunowie: p. Agnieszka Dąbek, p. Magdalena Wójcik, p. Monika Sokołowska, Marzena Kominek, p. Anna Roszak-Frelek. Nauczyciele: p. Agnieszka Matłosz ,p. Agnieszka Słota, p. Agnieszka Białecka, p. Aleksandra Brejnakowska, p. Justyna Szatkowska, p. Małgorzata Radzikowska, p. Małgorzata Wojtyłka, p. Elżbieta Kaniecka, p. Eligiusz Gełdon.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNE GRANIE!!!

  Zobacz zdjęcia

GÓRA GROSZA
12.01.2015

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza" prowadzoną pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebraliśmy kwotę 632 zł 42 gr! Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzinnych domów dziecka.

Dziękujemy za hojne wsparcie zbiórki.

 

Sztafety pływackie
09.01.2015

Dnia 9 stycznia 2015r. na pływalni odbyły się zawody powiatowe w sztafetach pływackich w ramach WGMS. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. Chłopcy natomiast zajęli II miejsce. Gratulujemy obu zespołom. Opiekunem dziewcząt była p. Mizera, chłopców - p. Słota.

Skład sztafety  dziewcząt:

 1. Zielińska Weronika
 2. Karaszkiewicz Martyna
 3. Czajka Aleksandra
 4. Pałdyna Maria
 5. Tandecka Marta
 6. Szerszeń Wiktoria
 7. Karaszkiewicz Daria
 8. Kędziora Martina
 9. Jaworska Karolina
 10. Machalewska Aleksandra
 11. Czajka Aleksandra
 12. Ślusarska Julia

 

Skład sztafety  chłopców:

 1.  Aniołkowski Krystian
 2.  Kak Grzegorz
 3.  Kutyła Nikodem
 4.  Bakierski Michał
 5.  Cieśliński Wiktor
 6.  Kapica Hubert
 7.  Mordzon Michał
 8.  Miklewicz Kacper
 9.  Dymik Adrian
 10.  Kwaśniak Michał
 11.  Treder Jakub
 12.  Jankowski Miłosz
 13.  Janiszek Jakub
Regionalny Konkurs Plastyczny „W krainie mojej wyobraźni. Śniło mi się, że…”
09.12.2014

Czwarta edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „W krainie mojej wyobraźni. Śniło mi się, że…” zorganizowana została przez CENTRUM  SPOTKAŃ  EUROPEJSKICH „ŚWIATOWID” w Elblągu. 

Wzięli w niej udział mieszkańcy Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Liczba zgłoszonych prac plastycznych była imponująca. Wpłynęło ponad 1200 prac.
W KATEGORII  Gimnazjum wyróżniono  8 osób.

Miło nam oznajmić, iż nasze uczennice zdobyły:

I miejsce  - Julia Siemaszko z kl. 2 f (opiekun  p. Anita Lasota)

Wyróżnienie – Weronika Brzózy z kl. 3 e (opiekun  p. Joanna Staszak)

GRATULACJE!!

 

LUBIMY POMAGAĆ...
06.12.2014

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „MIKOŁAJOWA KREDKA” ogłoszonej przez stowarzyszenie „Młodzi Demokraci Kwidzyn”. Uczniowie bardzo chętnie przynosili : książki, kolorowanki, farby i inne artykuły, które były przeznaczone dla dzieci przebywających w kwidzyńskim szpitalu. Wszystkim zależało na tym, aby choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie i bólu.

6 grudnia miał miejsce finał akcji. Święty Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu Elfami (byli tam też nasi uczniowie), wręczali paczki chorym dzieciom. Zebrano bardzo dużą ilość artykułów, co pozwoliło dodatkowo obdarować Rodzinny Dom Dziecka, a także świetlicę środowiskową. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić dzieciom trochę radości.

SU

„Aktywna szkoła - Aktywny uczeń” - zad.3
04.12.2014

W ramach konkursu „Aktywna szkoła - Aktywny uczeń” 4 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z „Ludźmi sportu”, działającymi na terenie lokalnym, których osiągnięcia są widoczne w całej Polsce. Naszymi gośćmi byli: trener MMTS Kwidzyn - męskiego zespołu ekstraklasy piłki ręcznej – Krzysztof Kotwicki , trener odnowy biologicznej związany również z MMTS-em - Wojciech Węcki oraz trener piłki ręcznej męskich zespołów młodzieżowych – Patryk Rombel.
Do najważniejszych sukcesów zaproszonych gości należy zaliczyć:
- p. Krzysztof Kotwicki: brązowy medal MMTS-u w sezonie : 2007/2008, srebrny medal w sezonie 2008/2009, oraz brązowy medal w sezonach: 2009/2010 i 2011/2012 r.
- p. Patryk Rombel: wieloletni zawodnik MMTS-u, obecnie trener o krótkim stażu, ale z wielkimi już osiągnięciami, a mianowicie: złoty medal w Mistrzostwach Polski chłopców w kat. juniora młodszego w sezonie 2012/2013 , złoty medal w Mistrzostwach Polski juniorów w sezonie 2013/2014 oraz złoty medal w Mistrzostwach Polski młodzików w sezonie 2013/2014.
- p. Wojtek Węcki był współautorem brązowego medalu MMTS-u w sezonie 2007/200.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom postaci związanych ze sportem, a tematem przewodnim było bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnego systemu wartości przez osiągnięcia sportowe. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega szkolenie dzieci i młodzieży, a na czym seniorów, co spowodowało, że wybrali tę dyscyplinę sportu, kto jest ich autorytetem w tej branży, jakie były ich najtrudniejsze i najsympatyczniejsze chwile związane ze sportem itp. Panowie Kotwicki i Rombel zwrócili szczególną uwagę na zasadę fair play w sporcie oraz na blaski i cienie bycia odpowiedzialnym za drużynę. Okazało się, że jest to bardzo trudny zawód wymagający wielu ważnych umiejętności i predyspozycji. Budowanie pozytywnego wizerunku dla trenera jest bardzo ważne, a poprzez osiągnięcia sportowe można realizować swoje pasje i budować świat pozytywnych wartości. Kolejnym ważnym tematem poruszonym przez pana Węckiego było przybliżenie uczniom znaczenia odnowy biologicznej, odżywiania, zdrowego stylu życia w wyczynowym sporcie.
Spotkanie zakończono krótkim konkursem, podczas którego goście zadawali młodzieży pytania związane z ich wypowiedziami. Ostatnie pytanie zadał p. Kotwicki - Jaka impreza mistrzowska związana z piłką ręczną rozpoczyna się 07.12.2014 r.? Uczniowie naszego gimnazjum prawie chórem udzielili odpowiedzi - Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet! Na koniec zostały rozdane gadżety sportowe związane z MMTS-em: breloczki, smycze i zestawy do kibicowania.
Wiedza, którą zdobyli uczniowie podczas tego spotkania, na pewno wzbogaci ich postrzeganie sportu w różnych aspektach, a szczególnie tych, które dotyczą bezpieczeństwa.

  Zobacz zdjęcia

Powiatowy Konkurs Plastyczny „POMAGAMY i UCZYMY POMAGAĆ”
04.12.2014

4 grudnia 2014r. podsumowany został w Teatrze Miejskim Powiatowy Konkurs Plastyczny „POMAGAMY i UCZYMY POMAGAĆ” zorganizowany przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, które prowadzi HOSPICJUM im. św. Wojciecha.

Nasze uczennice (pracujące pod kierunkiem p. Joanny Staszak)  zajęły:

I miejsce – Nikola Kupś z kl. 1 b

II miejsce – Adrianna Szczotka z kl. 1 b

III miejsce – Kamila Namiak z kl. 3 b

GRATULACJE!!

 

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O AIDS I WIEDZY NA TEMAT UZALEŻNIEŃ
02.12.2014

2 grudnia 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbył się po raz  dwunasty Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS i Wiedzy na temat uzależnień.

 

W konkursie uczestniczyły szkoły gimnazjalne z całego województwa. Gościliśmy u siebie uczniów z Zespołu Kształcenia Podstawowego  – Gimnazjum nr 7 z Gdańska, Gimnazjum nr 2 i 3 z Malborka, a także wszystkie gimnazja z terenu miasta i gminy Kwidzyn. W sumie w konkursie uczestniczyło 38 uczniów.

 

Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy o HIV i AIDS, a także  musieli wykazać się wiedzą na temat narkotyków i uzależnień. W tym roku nowością były pytania na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Test został przygotowany przez panią Barbarę Osiecką z Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kwidzynie.

 

W przerwie, podczas której komisja sprawdzała testy, uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Barbarę Drożdż z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Kwidzynie oraz panią Agnieszkę Matłosz – pedagog z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

 

Po ogłoszeniu wyników każdy uczeń otrzymał nagrodę książkową i dyplom za udział w konkursie.

 

Organizacje konkursu i przygotowanie nagród wspomogły finansowo: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Kwidzyna a rzeczowo: Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kwidzynie oraz Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

 

Najlepsze wyniki uczniów:

 1. Nowicka Maja – Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie
 2. Łasiak Kacper – Gimnazjum Prabuty
 3. Szymalak Anna – Gimnazjum Wandowo
 4. Piotrowska Weronika – Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie
 5. Pruchińska OliwiaGimnazjum nr 2 w Kwidzynie
 6. Śmietańska Paulina – Gimnazjum Prabuty
 7. Kukliński Szymon Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
 8. Wolnik Julia – Gimnazjum Licze
 9. Łoś Julia – Gimnazjum Trumiejki
 10. Borowska DominikaGimnazjum nr 2 w Kwidzynie
 11. Wiotrzyk Paulina – Gimnazjum nr 50 z Gdańska

GRATULACJE!!

 Zobacz zdjęcia

GRAND PRIX VII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej
28.11.2014

28 listopada 2014 roku w Gimnazjum nr 12 w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Finałowa VII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej, podczas której laureaci różnorodnych zmagań konkursowych odebrali puchary i dyplomy. Organizatorami festiwalu byli: Gimnazjum nr 12 w Gdańsku, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Gdańsk oraz Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Senatora RP prof. Edmunda Wittbrodta, Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rady Miasta Gdańska i Prezydenta Miasta Gdańska. Festiwalowi przyświecały zaszczytne cele, takie jak rozwijanie szacunku do tradycji oraz własnych korzeni, popularyzacja pieśni patriotycznej oraz poezji wśród dzieci i młodzieży, kształcenie tożsamości narodowej oraz uczuć patriotycznych. Miło nam oznajmić, że nasza szkoła otrzymała GRAND PRIX tego festiwalu w kategorii szkół gimnazjalnych. Na sukces ten złożyły się osiągnięcia w następujących konkursach:

- Konkurs na Prezentację Multimedialną dla nauczycieli
I miejsce - p. Grażyna Marek-Borowska, p. Bożena Lemańska

- Konkurs na Prezentację Multimedialną dla uczniów

wyróżnienie - Nikola Hermanowicz z klasy III g (opiekun p. Anna Chmielewska)

- Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

II miejsce - Zuzanna Lewandowska, Roksana Krzemińska

(opiekunki p. Bożena Lemańska, p. Grażyna Marek-Borowska, p. Alina Tyszkowska).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

 

Teatralia 2014
26.11.2014

W ostatnim tygodniu listopada odbyły się XXIV Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W ciągu czterech dni na scenie kinoteatru zaprezentowały się grupy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu kwidzyńskiego. 26 listopada 2014r. przedstawienia swoje zaprezentowali nasi gimnazjaliści.

Grupa teatralna "Akcent" pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej przygotowała spektakl zatytułowany "Zło dobrem zwyciężaj". Młodzi artyści, będący jednocześnie współtwórcami scenariusza, pragnęli w swoim przedstawieniu wyrazić protest przeciwko złu panującemu na świecie. W tegorocznym składzie zespołu znaleźli się debiutujący aktorzy - uczniowie klasy I b, I c oraz I g. Na deskach teatru pojawili się: Zofia Telefus, Adrianna Szczotka, Zuzanna Jaremko, Nikola Kupś, Weronika Żukowska, Maja Muzyka, Oliwia Lipińska, Paulina Pawluk, Agata Zboińska, Julia Wikierska, Tomasz Wichowski, Wiktoria Kobus, Adrianna Sejka, Bartosz Jędrzejewski, Maciej Rudnicki, Patryk Korzec, Aleksandra Podraszko oraz Wiktoria Morawska. „Grupa Nieformalna” pod opieką p. Aliny Tyszkowskiej i p. Renaty Bielawskiej-Kapicy zaprezentowała przedstawienie „Kandydatki na żonę”.

Główny bohater komedii ma nie lada problem: poddać się woli wujostwa i ożenić z jedną z 4 wybranych przez nich kandydatek – „utalentowanych”, bogatych – czy pójść za głosem serca i połączyć z piękną, pracowitą, ale biedną służącą.

W przedstawieniu wzięli udział: z kl. I i – Wiktoria Skonieczna, z kl. II c – Kinga Łompieś, Julia Szutowicz, Antonina Wierzba, Julia Zalech z kl. II D – Michał Bakierski, Tomasz Steingraber, z kl. II g – Andżelika Witusińska, z kl. II g i Filip Sitarz z kl. II i. Scenografię przygotowała Julia Ślusarska z kl. II c a nad stroną muzyczną czuwali Daniel Jabłonowski i Mateusz Walas z kl. II c.

Wszyscy aktorzy reprezentujący Gimnazjum nr 2 spisali się na medal.

Zobacz zdjęcia 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w indywidualnym pływaniu 20.11.2014

Dnia 20 listopada 2014r. na basenie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w indywidualnym pływaniu. Nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

 • Martina Kędziora - złoty medal na dystansie 50 m w stylu klasycznym,
 • Daria Karaszkiewicz - srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym,
 • Hubert Kapica - brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym.
Opiekunem zawodników była p.Laura Mizera.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom.

 

Akcja Szkolnego Koła Caritas 17.11.2014

W dniach od 17 listopada 2014r. do dnia 19 grudnia 2014r. Szkolne Koło CARITAS na terenie naszego Gimnazjum przeprowadziło zbiórka produktów spożywczych na rzecz najbardziej ubogich i potrzebujących uczniów społeczności naszej szkoły i ich rodzin.

W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W ramach współpracy uczniowie naszego Gimnazjum, pod kierunkiem pani A. Białeckiej, pracowali w marketach pakując zakupy. W wyniku ich pracy otrzymaliśmy produkty żywnościowe. Część ofiarodawców pragnęła zachować anonimowość.

  Zebrane produkty pozwoliły przygotować 27 paczek spożywczych dla 27 uczniów oraz ich rodzin.


Poznajemy teatr od kulis 19.11.2014

19 listopada 2014 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Renaty Bielawskiej-Kapicy i pani Aliny Tyszkowskiej uczestniczyli w warsztatach teatralnych pn. "Poznajemy teatr od kulis" w Teatrze im. Aleksandra Sawruka w Elblągu. Tematyka zajęć obejmowała zapoznanie z przestrzeniami i urządzeniami scenicznymi, cyklem produkcyjnym spektakli oraz zawodami rzemieślników teatralnych. Zajęcia warsztatowe miały na celu pobudzenie wyobraźni, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką, zwłaszcza sztuką teatru.

 

Święto Niepodległości 11.11.2014

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Aby uczcić tak ważne wydarzenie, 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości. Z tej okazji 12 listopada 2014 r. cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przedstawiciele klas II e,f,g,h,i przygotowani pod kierunkiem p. Doroty Huk-Szymańskiej, p. Elżbiety Kanieckiej, p. Justyny Szatkowskiej i p. Eligiusza Gełdona, przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przypomniał wszystkim walkę Polaków o wolność narodu. Uczniowie w dużym skupieniu wysłuchali programu artystycznego i na zakończenie gromkimi brawami nagrodzili artystów.

 

Jan Paweł II- świętymi bądźcie 31.10.2014

W tym roku w całej Polsce już po raz czternasty obchodziliśmy Dzień Papieski - jego hasło to "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Głównym celem jest przybliżanie postaci i nauczania Jana Pawła II oraz zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast. Natomiast w naszej szkole z tej okazji odbył się montaż słowno- muzyczny. P. Ewa Zarębska i p. Ania Gnutek kolejny już raz przygotowały młodzież do wzruszającego występu, w którym nie brakowało treści płynących z mądrości samego Karola Wojtyły.

 

VIII edycja -„Myśliwy, las i jego zwierzyna” 29.10.2014

29 listopada 2014r. w Sali Myślistwa w Zamku Kwidzyńskim odbyła się już VIII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy o łowiectwie i ochronie środowiska „Myśliwy, las i jego zwierzyna”.

Konkurs składał się z trzech części, w których młodzież gimnazjalna rywalizowała w konkursie wiedzy, plastycznym i poezji.

Konkurs jest organizowany przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Tradycji i Kultury Łowieckiej a nasze gimnazjum jest jego współorganizatorem.

W konkursie nasza młodzież osiągnęła następujące wyniki:

- konkurs z wiedzy – uczniowie zajęli II miejsce a szkołę reprezentowali: Agnieszka Klimek –

kl. IIId, Krzysztof Białkowski – kl. IIIf oraz Daniel Ungrowski – kl. II h. Uczniów tych przygotowały p. Agnieszka Białecka, p. Elżbieta Zając i p. Małgorzata Wojtyłka.

- konkurs plastyczny – II miejsce zajęła uczennica klasy II h – Klaudia Prusik, a opiekunem była p. Anita Lasota.

- konkurs poezji – Paula Oklińska z kl. II d zajęła I miejsce, Adrianna Szczotka z kl. I b zajęła II miejsce, Paulina Ochenkowska z kl. II d – II miejsce i Michał Bakierski z kl. II d zajął III miejsce. Opiekunami tej grupy uczniów były p. Bożena Lemańska i p. Grażyna Marek – Borowska.

 

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach 24.10.2014

W dniu 24 października 2014r. nasze gimnazjum było organizatorem Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach. Drużyna z naszej szkoły po uprzednich zwycięstwach (7.10.2014 - mistrzostwa powiatu i 20.10.2014 - półfinał wojewódzki) zdobyła brązowy medal.

Skład drużyny: Woelk Dominika, Kacper Lasota, Marysia Redmerska i Jakub Redmerski.
Opiekunem naszej drużyny był p. Mieczysław Rutkowski.

Zobacz zdjęcia

GRATULACJE !

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – etap szkolny 24.10.2014

W piątek 24 października 2014r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – etap szkolny. Celem konkursu jest kształcenie kompetencji językowej oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów krajów niemieckojęzycznych.

Do etapu rejonowego przeszli:

 • Krzysztof Lichawski 3j
 • Małgorzata Duzinkiewicz 3g
 • Paweł Wojciechowski 3g

GRATULACJE !

JEDZMY JABŁKA 24.10.2014

W piątek 24 października br. Samorząd Uczniowski promował w naszej szkole zdrowy styl odżywiania. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali poczęstowani jabłkami. Owoce otrzymaliśmy od polskich sadowników za pośrednictwem PCK Kwidzyn i hurtowni napojów "Perła" w Kwidzynie. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za smaczny i zdrowy podarunek. 


 

 SMACZNEGO!!

Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców 17.10.2014

Dnia 17 października br. w Garczynie odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt biegła na dystansie 10x800m i wywalczyła XIII miejsce na 22 ekipy startujące. Reprezentacja chłopców na 22 zespoły startujące zdobyła bardzo wysokie V miejsce, biegnąc na dystansie 10x1000m.

 

Skład drużyny dziewcząt:

 • Ewelina Pudlis IIi
 • Oliwia Redzińska IIa
 • Aleksandra Machalewska IIIb
 • Karolina Jaworska IIIb
 • Klaudia Knabe IIh
 • Wiktoria Heronimska IIIa
 • Julita Kominek IIIa
 • Kaja Mazurek Ia
 • Klaudia Przychodzka IIIa
 • Natalia Nowik If
 • Roksana Kosmala Ia

Skład drużyny chłopców:

 • Wiktor Pliszczyński IIIf
 • Hipolit Kalczuk IIIf
 • Mateusz Wiśniewski IIIa
 • Alan Guziewicz IIIa
 • Jan Dembowski IIIa
 • Patryk Dembowski IIIa
 • Bartosz Studziński
 • Adrian Dymik IIa
 • Oskar Jarek Ia
 • Dominik Podhajny IIi
 • Nikodem Kutyła IIa

Trenerzy: Anna Babicka, Patryk Rombel.

GRATULACJE !

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w hali szkoły odbył się uroczysty apel. Uczestniczyła w nim społeczność szkolna, a także przedstawiciele Rady Rodziców w składzie: Przewodniczący Pan Marek Konieczek,   Pani Anna WitusińskaPan Jarosław Majewski. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Wróblewska, złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom za trudną i odpowiedzialną pracę. Podkreśliła również ogromne zaangażowanie pracowników niepedagogicznych, bez których realizacja wielu zadań szkoły nie byłaby możliwa.
Szczególne gratulacje skierowano do nauczycieli, którzy zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Są to: Pani Alina Tyszkowska i Pani Anita Lasota. Inne wyróżnienia to medale za długoletnią służbę. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: wicedyrektor szkoły Pani Grażyna Marek- Borowska, Pan Maciej Walenczewski i Pan Mieczysław Rutkowski, a Brązowy Medal za Długoletnią Służbę odebrały Pani Anna Ptak- Gnutek i Pani Jolanta Lewandowska. Niezwykle zaszczytne wyróżnienie – Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - otrzymała Pani Bożena Lemańska.

Nauczyciele naszej szkoły za osiągnięcia w dziedzinie oświaty zostali także uhonorowani nagrodą Burmistrza Miasta Kwidzyna. Są to: dyrektor szkoły pani Małgorzata Wróblewska, wicedyrektor szkoły pani Jolanta Żmuda, pani Joanna Staszak, pani Anita Lasota, pani Wioletta Legiewicz, pani Agnieszka Białecka, pani Elżbieta Dombek, pani Wiesława Podgórska, pani Beata Kamińska, pan Roman Makul. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym pedagogom naszej szkoły.

Życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość została wzbogacona o pokaz tańca towarzyskiego. Tancerze- Maja Gnutek z kl. II c i (gościnnie) Jakub Żukowski - zaprezentowali tańce standardowe. Na zakończenie młodzież przygotowana pod kierunkiem Pani Elżbiety Kanieckiej, Pani Anity Lasoty, Pani Doroty Huk- Szymańskiej i Pana Eligiusza Gełdona zaprezentowała część artystyczną.

Zobacz zdjęcia

Sztafetowe Biegi Przełajowe 9.10.2014

Dnia 9 października 2014 na Stadionie Miejskim w Kwidzynie odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Obie reprezentacje wywalczyły I miejsce i awansowały do Finału Wojewódzkiego.

 

Dziewczęta: Ewelina Pudlis IIi, Oliwia Redzińska IIa, Aleksandra Machalewska IIIb, Karolina Jaworska IIIb, Klaudia Knabe IIh, Wiktoria Heronimska IIIa, Julita Kominek IIIa, Kaja Mazurek Ia, Klaudia Przychodzka IIIa, Nowik Natalia If, Roksana Kosmala Ia

 

Chłopcy: Wiktor Pliszczyński IIIf, Kacper Obód IIIf, Hipolit Kalczuk IIIf, Bartosz Maślany IIIf, Mateusz Wiśniewski IIIa, Alan Guziewicz IIIa, Jan Dembowski IIIa, Patryk Dembowski IIIa, Bartosz Studziński, Adrian Dymik IIa, Dawid Zacharski IIIa

Trenerzy: Anna Babicka i Mariusz Kupc

Trzymamy kciuki za naszych uczniów w Finale Wojewódzkim!!!!

Skandia 4.10.2014

4 października 2014 uczniowie naszej szkoły Wąsicki Maciej i Stępień Michał pod opieką nauczyciela Marka Żemojtela wzięli udział w Skandia Maraton Lang Team. Do pokonania mieli 42 km trasy w większości w terenach leśnych okolic Kwidzyna. Uczestnicy otrzymali drobne upominki a Urząd Miasta Kwidzyna pokrył koszty wpisowego oraz podarował stroje startowe zawodnikom.

 

Szkolny Konkurs Plastyczny o Patronie Szkoły 6.10.2014

Podsumowany został   Szkolny   Konkurs   Plastyczny  O  Patronie  Szkoły.

Nagrody  otrzymują:

Nagroda  główna – Natalia Dąbek 3 g

 • Oskar Kozłowski 2 c
 • Michał Bakierski 2 d
 • Dominika Jata 3 j
 • Weronika Frelek 3 b
 • Mateusz Dębski 3 j
 • Szymon Pietras 3 i

GRATULACJE!

Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń 6.10.2014

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła uczestniczy w konkursie Aktywna Szkoła- Aktywny Uczeń. To ogólnopolski konkurs dla wszystkich szkół, który odbywa się  w okresie od 8 września 2014r do 31 stycznia 2015 roku. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia. Zachęcamy uczniów do udziału w zadaniach konkursowych.

Koordynatorami działań podejmowanych w szkole są:

 • v-ce dyr. Grażyna Marek-Borowska,
 • Magdalena Chojnacka, 
 • Renata Radomska.
Święto Szkoły 27.09.2014

27 września 2014 roku obchodziliśmy uroczystość 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 13. rocznicę nadania imienia Armii Krajowej naszej szkole.

Na uroczystość przybyli znamienici  goście, m.in. Senator Rzeczypospolitej Polskiej - pan Leszek Czarnobaj, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - pan Roman Bera, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta – pan Marian Frankowski, Przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum nr 2 – pan Marek Konieczek  oraz goście honorowi- przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, wśród których szczególnie gorąco witaliśmy Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK- Koło Kwidzyn- pana Stanisława Sklepowicza oraz Żołnierzy Armii Krajowej-panią Stefanię Pawłowską, pana Jana Paśko i pana Benedykta Mikołajczyka.

Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani Małgorzata Wróblewska- dyrektor szkoły - przemawiała do całej społeczności zgromadzonej w hali, ale szczególne słowa uznania i zapewnienia skierowała do Żołnierzy Armii Krajowej, a następnie w obecności wszystkich gości przyjęła uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Kolejnym punktem uroczystości był niezwykle wzruszający montaż słowno- muzyczny w wykonaniu młodzieży przygotowanej pod kierunkiem pani Grażyny Marek-Borowskiej i pani Aliny Tyszkowskiej, nad oprawą muzyczną natomiast czuwał pan Eligiusz Gełdon. Po montażu zaproszeni goście udali się do Izby Pamięci, a młodzież szkolna uczestniczyła w lekcjach wychowawczych poświęconych Armii Krajowej.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Przeczytaj artykuł

Święto Chleba 27.09.2014

Jak co roku nasza szkoła brała udział w imprezie miejskiej „Smakach Jesieni” zwanej także Świętem Chleba. Wspomagani przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas oraz chętne osoby stworzyliśmy stoisko z przetworami, owocami, warzywami i wypiekami. Uczniowie chętnie dzielili się przetworami z domowych spiżarni, wypiekami i innymi płodami jesieni. Humory dopisywały, pogoda i odwiedzający stoisko nie zawiedli.

Zebraliśmy kwotę 544,20 zł, które zasilą konto Fundacji Filantropijnej „Projekt”.

Dziękujmy uczniom biorącym udział oraz sprawującymi nad nimi opiekę nauczycielom: p. Alicji Bojanowskiej, p. Angelice Chiliczkowskiej, p. Jolancie Lewandowskiej, p. Basi Jadach, p. Agnieszce Słocie oraz szkolnemu koordynatorowi p. Agnieszce Matłosz.

Dziękujemy za dobrą zabawę i zbieramy siły na następny rok.

Zobacz zdjęcia

Przeczytaj artykuł

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 19.09.2014

19 września 2014 roku w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyła się doniosła uroczystość Obchodów 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego, Wojewódzkiej Inauguracji Sportowej Roku Szkolnego 2014/2015 oraz Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2013/2014. Po otwarciu imprezy, przemówieniach gości oraz wręczeniu odznaczeń i wyróżnień za wybitne zasługi dla sportu przyszedł czas na podsumowanie ubiegłego roku sportowego. Ogłoszono wyniki rywalizacji na wszystkich szczeblach edukacyjnych, a najlepsze reprezentacje otrzymały dyplomy i nagrody. Na deskach teatru spotkali się najlepsi spośród najlepszych. Bezkonkurencyjni wśród szkół gimnazjalnych okazali się młodzi sportowcy z Gimnazjum nr 2. To dla nas ogromna radość, bowiem nasze gimnazjum po raz drugi z rzędu zajęło I miejsce w województwie pomorskim w tej kategorii. Wojewódzką uroczystość uświetniło przedstawienie nawiązujące do idei olimpijskich przygotowane przez grupę teatralną naszej szkoły pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej. Dokonania naszych sportowców były dowodem na to, że owe idee olimpijskie wciąż nie straciły na wartości.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Przeczytaj artykuł

Gimnazjaliści z wizytą w Kaliningradzie 19.09.2014

19 września 2014r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w „żywej” lekcji historii w Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie. Wyjazd został zorganizowany przez p. Izabelę Narożniak ze Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” dla uczniów z Gimnazjum nr 2 i 3 w Kwidzynie w ramach projektu „Podniesienie atrakcyjności północno – wschodniej Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego poprzez rozwój i promocję wspólnych tras turystycznych”.
Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji „Zamki dawnych Prus Wschodnich” prowadzonej przez p. Anastazję Vertiaszkinę, oglądali trójwymiarowy film przedstawiający dawny Königsberg przed II wojną światową, zwiedzali muzeum a następnie uczestniczyli w lekcji „Uzbrojenie rycerstwa krzyżackiego” poprowadzonej przez p. Evgenija Lemeszko, przedstawiciela grupy rekonstrukcyjnej. Zbiory tego niewielkiego muzeum to m.in. dary mieszkańców miasta.
Po obiedzie w miejscowym uniwersytecie pojechali zwiedzać miasto – m.in. Katedrę i grób Immanuela Kanta z przewodnikiem turystycznym. Zdjęcia wykonał Kamil Januszewski.

Zobacz zdjęcia z wyjazdu

Sprzątanie Świata 19.09.2014

19 września 2014r. uczniowie trzech klas 1 b, 1 d i 3 d  uczestniczyli w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. O godz. 9.40 wyruszyli  spod gimnazjum do lasu PIEKARNIAK (Kamionka). Tam pod opieką pana leśniczego Bartosza Pudło sprzatali las. Zebrali mnóstwo śmieci, wśród których dominowały szklane i plastikowe butelki, słoiki, puszki, opakowania po produktach żywnościowych, ubrania, buty, pampersy  i wszelkie resztki po sprzętach domowych. Pomimo wprowadzonej obowiązkowej selektywnej zbiórki odpadów problem śmieci pozostał. Ludzie nadal traktują las jak wysypisko – szpecąc piękno zieleni i trując środowisko.

Uczniowie po wyczerpującej pracy – odpoczęli i posilili się przy wspólnym ognisku. Akcja zakończyła się ok. godz.  14.00. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku śmieci będzie mniej…

Przypominamy, że w naszym Gimnazjum również obowiązuje segregacja. Na korytarzach stoją pojemniki na szkło, plastik, papier i śmieci ogólne. Uczestniczymy w akcji „PODARUJ GAZECIE JEJ 7 ŻYCIE”. Można również przynosić baterie i zużyte tonery do drukarek, zbierane są plastikowe nakrętki. Włączcie się do akcji i pomóżcie chronić środowisko!

Opiekunowie i organizatorzy akcji to: Agnieszka Białecka, Izabella Fifielska, Elżbieta Dombek, Małgorzata Radzikowska i Andżelika Chiliczkowska.

Zagadkowa Paula 09.2014

Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA, jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK. W roku 2014 organizatorzy otrzymali 870 zgłoszeń konkursowych, a do finałów krajowych zakwalifikowali łącznie w dwóch grupach wiekowych 66 uczniów z całego kraju. Finały krajowe konkursu Wyspa Zagadek 2014 odbyły się 14 czerwca 2014 w Sopocie i jest nam ogromnie miło poinformować, że Paula Oklińska (uczennica p. Grażyny Marek-Borowskiej) została laureatką tego konkursu. Nagrodą dla laureatów jest wyjazd do Szwecji, do Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Gratulacje!!!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 01.09.2014

1 września 2014 r. o godz. 9.00 odśpiewaniem hymnu państwowego zainaugurowano nowy rok szkolny. Społeczność szkolną, a szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitała DYREKTOR SZKOŁY - PANI MAŁGORZATA WRÓBLEWSKA. Gościem uroczystości była PANI BARBARA WILK-MALINOWSKA  - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI OŚWIATY, KULTURY, SPORTU I REKREACJI, która życzyła wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym zarówno uczniom jak i nauczycielom.Nie zabrakło także słów upamiętniających 75.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. W tym dniu jeszcze bez książek i zeszytów, ale pełni wrażeń, wspomnień z poznanych miejsc…

Zobacz zdjęcia z uroczystości

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" 27.08.2014

Pod koniec sierpnia podsumowany został XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", który jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Młodzi ludzie za pomocą dowolnej techniki mogą wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym.
Na konkurs zostało nadesłanych 456 prac .
W kategorii wiekowej 14–16 lat zostało przyznanych 7 równorzędnych nagród. Jedną z nich otrzymała nasza uczennica Klaudia Prusik (opiekun p. Anita Lasota).

GRATULACJE!