[wstecz]

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 27.06.2014

27 czerwca 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz ostatni przekroczyli próg szkoły. Tradycyjnie o godzinie 9.00 młodzież naszej szkoły zgromadziła się w hali sportowej. Odświętnie ubrani przybyli na długo oczekiwaną uroczystość zakończenia roku szkolnego. Pani Dyrektor, podsumowując miniony rok, przypomniała sukcesy gimnazjalistów i podziękowała im za godne reprezentowanie szkoły. Serdeczne gratulacje złożone zostały również  rodzicom i nauczycielom.
Kolejnym punktem było wręczenie STATUETKI ZŁOTEJ SOWY - najdonioślejszą w naszym gimnazjum nagrodę dla trzecioklasistów. W tym roku szkolnym statuetki takie otrzymali: za osiągnięcia dydaktyczne - Paweł Sosnowski z klasy IIIf, za wybitne osiągnięcia artystyczne - Sabina Ściążko klasy III i, za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej - Karina Pietuszyńska z klasy III f, za wybitne osiągnięcia sportowe - Alicja Pękala z klasy III a.
Ponieważ tradycją naszego gimnazjum jest także nagradzanie wszystkich uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, gratulacjom i uściskom nie było końca. Pogratulowano również uczniom, którzy odznaczyli się w życiu naszej szkoły niezwykłą sumiennością. To gimnazjaliści, którzy nie opuścili w bieżącym roku szkolnym ani jednego dnia nauki. Szczególne słowa uznania skierowano do Agnieszki Michlewicz - uczennicy, która w bieżącym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 6,0. To najwyższy wynik w nauce w historii naszego gimnazjum.
Po części oficjalnej gimnazjaliści udali się do klas, by pożegnać się ze szkołą na całe dwa miesiące.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wybory opiekuna SU 17.06.2014

We wtorek 17.06.14 r. uczniowie naszej szkoły wybierali nowego opiekuna SU. Samorząd Uczniowski zaproponował trzy kandydatki: p. Dorotę Huk – Szymańską p. Elżbietę Kaniecką p. Anitę Lasotę.  Miło nam jest ogłosić, że funkcję opiekuna SU przez najbliższe trzy lata będzie pełniła p. Anita Lasota. Warto również dodać, że p. Lasota została wybrana już po raz trzeci. Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Poetycko-Literacki pt. "Gdy zamykam oczy, to ..." 06.06.2014

Dnia 6 czerwca 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetycko - Literackiego pt. "Gdy zamykam oczy, to ..." zorganizowanego przez p. Annę Templin i p. Alinę Tyszkowską. Na konkurs napłynęło 70 prac, w tym w kategorii "poezja" - 34 prace, a w kategorii "proza" - 36.
Laureatami w kategorii „poezja” zostali:
I miejsce - Agnieszka Michalska z Gimnazjum w Nebrowie Wielkim (n-l p.Marzena Figacz) oraz Julia Zelmańska z Gimnazjum w Liczu  (n-l p. Iwona Zelmańska)
II miejsce - Łukasz Król z Zespołu Szkół w Ryjewie  (n-l p. Bernadeta Łukaszewska) oraz Aleksandra Najder z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Anna Templin)
III miejsce - Weronika Mazurek z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Grażyna Marek–Borowska) oraz Wojciech Gryglewski z Zespołu Szkół w Gardei  (n-l p. Małgorzata Magrowska-Stępień)
Wyróżnienia:
Mateusz Zawalich z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Alina Tyszkowska)
Klaudia Ładosz z Zespołu Szkół w Ryjewie (n-l p. Bernadeta Łukaszewska)
Mariusz Lubowski z Zespołu Szkół w Ryjewie (n-l p. Iwona Cychnerska)
Patrycja Nowicka z Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim (n-l p. Mariola Janicka)
Laureatami w kategorii „proza” zostali:
I miejsce - Teresa Salamon z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Bożena Lemańska) oraz Alicja Salamon z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Anna Templin)
II miejsce - Alicja Żur z Zespołu Szkół w Gardei (n-l p. Joanna Maciaszczyk) oraz Julia Wolnik z Gimnazjum w Liczu  (n-l p. Irena Ossowska)
III miejsce - Witek Lipiec z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Aleksandra Brejnakowska) oraz Zuzanna Łupaczewska z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Alina Tyszkowska)
Wyróżnienia:
Paweł Kochański z Zespołu Szkół w Ryjewie  (n-l p. Bernadeta Łukaszewska)
Klaudia Knabe z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Anna Templin)
Nina Telefus z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Aleksandra Brejnakowska)
Dominika Wiśniewska z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (n-l p. Bożena Lemańska)
Dagmara Krzysztofiak z Zespół Szkół w Sadlinkach  (n-l p. Grażyna Wołk)

Zobacz zdjęcia w galerii

GRATULUJEMY!!!

VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”
06.06.2014

Dnia 6 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”. Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie: Bollin Bartłomiej kl. III f, Myrcha Jędrzej kl. III i oraz Sabiszewski Łukasz kl. III i. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z sześciu gimnazjów z powiatu kwidzyńskiego.
Wyniki drużyn:
I miejsce: drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: drużyna z Gimnazjum Społecznego w Kwidzynie,
III miejsce: drużyna z Gimnazjum w Nebrowie Wielkim,
Wyniki indywidualne:
I miejsce: Breska Kamil (Gimnazjum w Sadlinkach) oraz Bollin Bartłomiej (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
II miejsce: Myrcha Jędrzej (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie) oraz Sabiszewski Łukasz (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
III miejsce: Bronowicka Marta (Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie)

Zobacz zdjęcia w galerii

GRATULUJEMY!!!

Zajęcia edukacyjne „Jezioro Kucki – odkryj, poznaj zbadaj”
06.06.2014

6 czerwca 2014r. dziewiętnaścioro uczniów kół biologicznego i chemicznego klas I i II, pod opieką p. Agnieszki Białeckiej i p. Agnieszki Matłosz, wzięło udział w warsztatach ekologicznych w Jaromierzu nad jeziorem Kucki.
Organizatorem zajęć pod hasłem „Jezioro Kucki przyrodniczym skarbem Dolnego Powiśla” było Stowarzyszenie Eko Inicjatywa. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu „Myśl i działaj ekologicznie” i sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Uczniowie zapoznali się z ogólnym wiadomościami na temat położenia i pochodzenia Jeziora Kucki, pobierali próbki wody do analizy przy użyciu specjalistycznego czerpaka, badali przezroczystość wody oraz parametry chemiczne przeprowadzając samodzielne doświadczenia. Po analizie wyników i obserwacjach wyciągnęli wnioski dotyczące stanu czystości wody. Zastanawiali się nad przyczynami i skutkami zanieczyszczeń. Wybrali się również na wycieczkę przyrodniczą – rozpoznawali charakterystyczne elementy biocenozy jeziora i lasu – roślinność oraz zwierzęta. Zajęcia zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zobacz zdjęcia w galerii

"Hobbit i ja”
04.06.2014

Dnia 4 czerwca 2014 r. Weronika Krawiec, Weronika Ćwiklińska i Krzysztof Tomasik reprezentowali naszą szkołę w III Miejskim Konkursie Czytelniczym. Gospodarzem konkursu było Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści książki J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. „Hobbit” to powieść fantasy, której akcja rozgrywa się w baśniowym świecie alternatywnym. Jest to rzeczywistość zamieszkiwana przez ludzi, elfy, smoki czy Hobbity. Te ostatnie są niezwykle sympatycznymi stworzeniami, które ponad wszystko cenią rodzinne więzi i wiejskie, spokojne życie wśród natury. Po sześciu rundach, największą wiedzą wykazał się Krzysiek, zajmując I miejsce. Obie Weroniki otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zaszczytny tytuł "SZKOŁY Z TALENTEM" po raz czwarty dla Gimnazjum nr 2
03.06.2014

3 czerwca 2014r. w kwidzyńskim teatrze odbyła się UROCZYSTA GALA, w trakcie której władze samorządowe Miasta Kwidzyna, reprezentowane przez Zastępcę Burmistrza ds. społecznych - pana Romana Berę oraz Koordynatora zespołu ds. Oświaty, Kultury i Sportu - panią Jadwigę Piotrowską, złożyły gratulacje laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z kolei Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt z prezesem Mieczysławem Dzikowskim na czele podsumowała czwartą już edycję turnieju działań artystycznych "SZKOŁA Z TALENTEM". Przypomnijmy, że jest to zaproponowany przez fundację projekt oferujący "paletę różnorodnych działań artystycznych mających na celu podniesienie rangi zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły. To znakomita możliwość spotkania młodych ludzi działających w tej samej dziedzinie i porównania swoich umiejętności, wrażliwości i dorobku". Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz czwarty została zwycięzcą tego turnieju, otrzymując tym samym prestiżową statuetkę oraz zaszczytny tytuł "SZKOŁA Z TALENTEM".
A OTO LAUREACI TURNIEJU I ICH OPIEKUNOWIE:
KONKURS LITERACKI:
I miejsce (poezja) - Kacper Nogowski (opiekun pani Anna Templin)
I miejsce (proza) - Zuzanna Gajko (opiekun pani Bożena Lemańska)
II miejsce (proza) - Oliwia Wnuk (opiekun pani Bożena Lemańska)
II miejsce (proza) - Sabina Ściążko (opiekun pani Bożena Lemańska)
III miejsce (proza) - Roksana Krzemińska (opiekun pani Bożena Lemańska)
wyróżnienie (proza) - Alicja Salamon (opiekun pani Anna Templin)
KONKURS RECYTATORSKI:
II miejsce - Paweł Łożuk (opiekun pani Elżbieta Kaniecka)
III miejsce - Dominika Wiśniewska (opiekun pani Bożena Lemańska)
III miejsce - Filip Krzysztofiak (opiekun pani Bożena Lemańska)
wyróżnienie - Andżelika Witusińska (opiekun pani Anna Ptak-Gnutek)
FESTIWAL PIOSENKI:
III miejsce - Dominika Milewska (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
KONKURS PLASTYCZNY:
II miejsce - Teresa Salamon (opiekun pani Anita Lasota)
KONKURS FOTOGRAFICZNY:
III miejsce - Maja Demko (opiekun pani Bożena Lemańska)
wyróżnienie - Katarzyna Bielińska (opiekun pani Bożena Lemańska)
wyróżnienie - Nicol Sokołowska (opiekun pani Bożena Lemańska)
KONKURS FILMOWY:
wyróżnienie - Magdalena Szymańska, Sonia Floryańska, Arkadiusz Kannenberg, Natalia Latecka, Jakub Konieczek, Kacper Płaczek, Paweł Ponczek, Maja Grys (opiekun pani Bożena Lemańska)
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

Festyn gimnazjalny
31.05.2014

Z okazji DNIA DZIECKA w naszej szkole odbył się FESTYN GIMNAZJALNY POD PATRONATEM SZKOLNEGO KOŁA „CARITAS”.
Uroczystego otwarcia dokonała p. Małgorzata Wróblewska- dyrektor szkoły. Przywitała przybyłych gości, a uczniom złożyła najlepsze życzenia z okazji ich święta. Impreza rozpoczęła się pokazem tańca towarzyskiego. Maja Gnutek i (gościnnie) Jakub Żukowski zaprezentowali tańce standardowe, natomiast Malina Grunt i Kacper Przekwas zatańczyli w rytmach latynoamerykańskich. Następnie mogliśmy być świadkami niesamowitego spotkania – uczniowie vs. rodzice/nauczyciele w meczu siatkówki. Kolejnym punktem programu był KONCERT. Słuchając ciekawych utworów, mieliśmy jednocześnie możliwość uczestniczyć w imprezach towarzyszących, a były to m.in.: WARSZTATY DECOUPAGE, LOTERIA FANTOWA, STOISKO Z KSIĄŻKĄ, STÓŁ WIEJSKI i STÓŁ ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ, QUIZY, TELETURNIEJE. "Szalone belferki" rywalizowały z uczennicami w grze w zbijaka. Na sesję zdjęciową zapraszał KĄCIK FOTOGRAFICZNY, a kto na chwilę chciał zmienić image, mógł zawitać do SALONU PIĘKNOŚCI. Festyn zakończył się meczem piłki ręcznej-rodzice vs. uczniowie. Dzień był naprawdę udany i pełen wrażeń, pogoda również dopisała, dzięki czemu większość imprez mogła się odbyć na świeżym powietrzu. Wiele osób zaangażowało się w różne zadania, ale nad całością czuwały koordynatorki tego przedsięwzięcia: p.Magdalena Chojnacka i p. Jolanta Lewandowska.

Zobacz zdjęcia w galerii

Szkolny Konkurs na Najlepszego Biologa 2014
29.05.2014

29 maja 2014r. odbył się szkolny konkurs biologiczny. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując przygotowany przez nauczycieli biologii test zawierający pytania zamknięte i otwarte.
Wśród uczniów klas I – Najlepszym Biologiem okazał się Julian Uchacz z If, drugie miejsce zajęła Agnieszka Michlewicz z Ic, a trzecie Magdalena Przyklęk z Ic oraz Julia Korpalska z Id. Uczniów klas II obowiązywała znajomość materiału nie tylko z klasy II, ale również I. Test najlepiej napisała Agnieszka Klimek z IIe, drugie miejsce zajęła Małgorzata Duzinkiewicz z II g a trzecie – Aleksandra Kardasz z IIj.
Uczniów klas III obowiązywał cały zakres wiadomości biologicznych opanowanych w gimnazjum. Najwyższy wynik osiągnęły: Weronika Krawiec z IIId oraz Aleksandra Zalewska z IIIb, drugie miejsce zajął Eryk Malinowski z IIIb, a trzecie Oliwia Dąbrowska z IIIe i Wiktoria Jedowska z IIIB.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zachęcamy do pogłębiania i rozszerzania wiadomości biologicznych.

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy
28.05.2014

28 maja 2014 roku w Izbie Pamięci odbył się X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z życia wzięte”. Tematem konkursu były problemy współczesnej młodzieży opisane w książkach Heidi Hassenmüller.

Konkurs wygrała uczennica Eliza Chojnacka reprezentująca Gimnazjum w Liczu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Poezja w obrazach”
28.05.2014

W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Poezja w obrazach”, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży w Szczecinie, wzięło udział 116 placówek z terenu całej Polski. Nadesłano 929 prac.
Celem konkursu było m.in.: upowszechnianie dorobku literatury polskiej wśród dzieci i młodzieży oraz wyrażanie nastroju, kompozycji, kolorystyki i obrazu poetyckiego adekwatnymi technikami plastycznymi.
W grupie wiekowej 16- 19 lat WYRÓŻNIENIE zdobyła Sabina Ściążko z klasy 3 i (opiekun Joanna Staszak). Sabina przygotowała ilustrację do wiersza „Cisza” Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Polak — to brzmi dumnie"
05.2014

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Polak — to brzmi dumnie” był adresowany do uczestników w wieku 5-20 lat z terenu Polski oraz środowisk polonijnych na świecie. Głównyrn celem Konkursu było kształtowanie świadomości patriotycznej, zachęcenie dzieci i młodzieży do poszukiwania wzorców patriotycznych, zgłębienie wiedzy o Polsce i tradycji narodowej oraz przyczynienie się do tworzenia pozytywnego obrazu Polski wśród Polaków i cudzoziemców.
Na Konkurs nadesłano 294 prace literackie z Polski i ośrodków polonijnych z całego świata. II miejsce zdobyła uczennica kl. II e naszego Gimnazjum-Kaja Małecka - ucz. p. Anny Templin.

Na konkurs plastyczny nadesłano 1145 prac plastycznych z Polski i ośrodków polonijnych z całego świata. W tej kategorii przyznawano nagrody i wyróżnienia.
Miło nam jest zakomunikować, że uczennica p. Anity Lasota Teresa Salamon z kl. 3i jest zdobywczynią  nagrody w tym konkursie. Praca Tereski przedstawiała Danutę Siedzikówną ps. „Inka” - sanitariuszkę AK, która została zamordowana przez władze komunistyczne PRL-U.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Wycieczka do teatru w Elblągu
21.05.2014

21 maja 2014 roku w Teatrze im. Aleksandra Seweruka w Elblągu młodzież kl. I-III obejrzała jedną z najbardziej znanych i często grywanych sztuk Moliera. „Skąpiec” to komedia o władzy i pieniądzach. Sztuka bawi, ale też obnaża prawdę o ludzkich słabościach. Stanowi znakomitą analizę charakteru skąpca, człowieka, któremu pieniądze zastępują wszystkie inne wartości. Główny bohater, Harpagon, upatruje sens życia w pieniądzach i uważa, że dla nich należy poświęcić wszystko, nawet rodzinę. W pogoni za majątkiem gubi prawdziwe wartości i wkrótce przekonuje się, że „pieniądze szczęścia nie dają”.

Wycieczka do Warszawy
20.05.2014

Dnia 20 maja 2014r. 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Senatu i Sejmu Rzeczypospolitej. Trzecioklasiści zwiedzili także Stare Miasto- zobaczyli Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Barbakan. Udali się pod pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Zwiedzanie zakończyli pod pałacem Namiestnikowskim- siedzibą prezydenta RP. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Zobacz zdjęcia w galerii

Osiągnięcia w Powiatowym Konkursie Literackim
19.05.2014

19 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego "Bądźmy razem! W domu, w szkole, w kraju i na świecie". Na konkurs wpłynęło 58 wierszy z 10 szkół powiatu kwidzyńskiego i z Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei. Jury zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom prac konkursowych i ciekawe pomysły kompozycyjne nagrodzonych tekstów. Z dumą możemy poinformować, iż uczniowie naszego gimnazjum zajęli następujące lokaty: II miejsce - Arkadiusz Kannenberg z klasy II d, Anna Ciska z klasy III h oraz Karolina Wiśniewska z klasy III i; III miejsce - Łukasz Sabiszewski z klasy III i, a także Roksana Krzemińska z klasy II d; wyróżnienie - Anna Krzyżanowska z klasy II d oraz Kinga Samborska z klasy III i. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Lemańska.
GRATULUJEMY!

Sukcesy w Powiatowym Konkursie Recytatorskim
19.05.2014

19 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Bądźmy razem! W domu, w szkole, w kraju i na świecie". Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnego utworu związanego z powyższym tematem. Tegoroczny regulamin dopuszczał recytowanie wierszy z podkładem muzycznym, dlatego wielu uczestników umiejętnie skorzystało z tej formy uatrakcyjnienia swojego występu. Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli w tych zmaganiach liczne czołowe lokaty: I miejsce - Paweł Łożuk z kl. I e (opiekun pani Elżbieta Kaniecka), II miejsce - Oliwia Wnuk z klasy II d (opiekun pani Bożena Lemańska), III miejsce - Katarzyna Studzińska z klasy III h (opiekun pani Bożena Lemańska), wyróżnienie - Roksana Krzemińska z klasy II d (opiekun pani Bożena Lemańska) oraz Robert Kowalski z klasy III b (opiekun pani Anna Ptak-Gnutek). Warto podkreślić, że tegoroczną NAGRODĘ SPECJALNĄ ufundowaną przez Dyrektora GOK-u otrzymała zdobywczyni II miejsca - Oliwia Wnuk.

Artykuł w prasie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy tak wspaniałych sukcesów!

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Pitagoras"
17.05.2014

Dnia 17 maja w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Pitagoras". Uczniowie naszego gimnazjum zajęli następujące miejsca:
indywidualnie: I miejsce Jakub Redmerski, II miejsce Maria Redmerska i Joanna Wolanowska, III miejsce Szymon Kukliński.
Drużynowo nasze gimnazjum zajęło I i IV miejsce w powiecie.

Artykuł w prasie

GRATULUJEMY!

90. urodziny Pani Stefanii Pawłowskiej - żołnierza Armii Krajowej
17.05.2014

Pani Stefania Pawłowska urodziła się 17 maja 1924r. w Przemyślanach w województwie tarnopolskim. Tam też uczęszczała do szkoły powszechnej. Od 13 roku życia należała do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W 1942r. wstąpiła do Armii Krajowej i przybrała pseudonim „Kwiatek”. Po zakończeniu II wojny światowej i wcieleniu ziem wschodnich do ZSRR przyjechała z rodzicami i rodzeństwem na ziemie zachodnie. Zamieszkała w Rakowcu, a następnie w Kwidzynie. Naukę, przerwaną wojną, kontynuowała w Liceum Pedagogicznym w Kwidzynie, potem w Studium Nauczycielskim w Sopocie. Swoje życie zawodowe związała z pracą dla najmłodszych, była nauczycielką i kierownikiem przedszkola. Angażowała się w działalność kulturalną, społeczną i religijną. Brała udział w przedstawieniach teatru amatorskiego, była skarbnikiem klubu piłkarskiego, uczestniczyła w życiu kościoła. Za swoją pracę otrzymała nagrodę I stopnia Ministra Oświaty i Wychowania.

W tym roku p. Stefania obchodziła 90. urodziny. Uczniowie klas pierwszych przygotowali dla jubilatki niespodziankę. Były życzenia, piosenki i utwór muzyczny grany na skrzypcach. Pani Stefania otrzymała od gimnazjalistów kwiaty i własnoręcznie wykonany upominek. Młodzież podczas przygotowanego przez p. Pawłowską poczęstunku wysłuchała wierszy i piosenek, których p. Stefania nauczyła się, będąc w ich wieku, a które pamięta do dziś. Spotkanie z pewnością na długo zagości w pamięci zarówno młodzieży, jak i jubilatki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Sukces w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym
16.05.2014

16 maja 2014 roku odbył się Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny zorganizowany przez Gimnazjum w Nowym Dworze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny z pięciu szkół: Gimnazjum w Liczu, Gimnazjum w Sadlinkach, Gimnazjum w Ryjewie, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie oraz Gimnazjum w Nowym Dworze. Uczestnicy wykazywali się wiedzą z różnych dziedzin: historii Polski, geografii Polski, języka polskiego i wiedzy ogólnej. Ponadto rozwiązywali zadania wielotematyczne na tablicy multimedialnej z wykorzystaniem aplikacji learningapps. W konkursowych zmaganiach I miejsce zajęła drużyna z naszego gimnazjum. W jej składzie znaleźli się: Grzegorz Orlicki z klasy III i, Jędrzej Myrcha z klasy III i oraz Daria Furdal z klasy III g. Opiekunami uczniów są: pani Bożena Lemańska, pani Beata Kamińska, pani Gabriela Szwacka oraz pani Joanna Staszak.
Serdecznie GRATULUJEMY!

Czołowe miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
16.05.2014

16 maja 2014 r. odbyło się posiedzenie Komisji XIII Otwartego Konkursu Literackiego „GNIEWIŃSKIE PIÓRO” o zasięgu ogólnopolskim. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka w Gniewinie, a patronem Rada Gminy Gniewino. Miło nam poinformować, że czołowe miejsca w tych zmaganiach zdobyły uczennice naszego gimnazjum: I miejsce - Zuzanna Gajko z klasy III i, II miejsce - Teresa Salamon z klasy III i, III miejsce - Oliwia Wnuk z klasy II d. Komisja konkursowa wyraziła szczególne słowa uznania dla naszych laureatek za tak owocny udział w literackich potyczkach. Uczennice do konkursu przygotowała pani Bożena Lemańska.
Serdecznie GRATULUJEMY!

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego T.I.K? - TAK!
14.05.2014

W dniu 14 maja 2014 roku w Warszawie zakończyła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół, Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK! (TIK?-TAK!), organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska. W finałowym etapie rozgrywek o podium walczyło 34 uczniów, w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poza dobrą odpowiedzią liczył się czas, zatem rozgrywki na żywo wzbudzały ogromne emocje również publiczności. Uczniowie musieli odpowiedzieć poprawnie na 25 pytań (szkoły podstawowe) 30 pytań (gimnazja) i 35 pytań (szkoły ponadgimnazjalne) wyświetlanych na ekranie w ramach systemu Activote.
W tegorocznej edycji wzięło udział 726 szkół -19928 uczniów, w tym ok. 7000 gimnazjalistów. Paweł Sosnowski z kl. 3f , został finalistą, zajmując VI miejsce.

Zobacz zdjęcia w galerii

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!
JAN PAWEŁ II - Święty
13.05.2014

„Jego świętość nie pojawiła się nagle. Nie ujawniła się dopiero w czasie pontyfikatu, czyli gdy został papieżem. On już wcześniej był święty! Owa świętość była widoczna na każdym etapie jego życia: w seminarium, w wikariacie w Niegowici oraz gdy był profesorem, biskupem, arcybiskupem, kardynałem i papieżem.”- Tak o Janie Pawle II powiedział Kardynał Stanisław Dziwisz.
Młodzież naszego gimnazjum postanowiła przybliżyć postać Karola Wojtyły społeczności szkolnej i z tej okazji przedstawiła montaż słowno- muzyczny wzbogacony o przepiękną prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Ewę Zarębską . Wzruszające słowa kierowali do uczniów i nauczycieli reprezentanci klasy I g: Julia Balsam, Julia Budek, Maciej Duszyński, Dominika Karauda, Magdalena Maślach, Ania Urbanowicz, Andżelika Witusińska, z kl. I i- Filip Sitarz, a na gitarze przygrywał Dawid Benderski z kl. II g. Nad całością czuwały p. Ewa Zarębska i p. Anna Gnutek.

Zobacz zdjęcia w galerii

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Morski świat przyszłości”
10.05.2014

Zakończyła się druga edycja konkursu plastycznego o tematyce morskiej organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Konkurs promował, rozpowszechnianie i wzmacnianie morskiego wizerunku kraju, jak również rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do spraw morskich. Wpłynęło na konkurs 4388 prac, a na każdej z nich zupełnie inny „Morski świat przyszłości”. Komisja w każdej z trzech kategorii wiekowych wybrała trzy najlepsze dzieła młodych autorów oraz wyróżniła łącznie 60 prac.
W grupie wiekowej 14-16 lat I miejsce zdobyła nasza niezawodna Sabina Ściążko z klasy 3 i.
Uroczyste wręczenie nagród zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej odbędzie się 29 maja 2014 r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Koncert "Panny Wyklęte"
09.05.2014

9 maja 2014 roku z okazji 20 lat istnienia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Ostródzie, reprezentacja naszej szkoły: Michał Bakierski, Angelika Bereza, Sonia Floryańska, Zuzanna Lewandowska, Kamila Namiak, Marta Przysowa, Filip Sitarz, Tomasz Steingraber, Milena Szymańska, Antonina Wierzba, Andżelika Witusińska, Oliwia Wnuk z Panią Dyrektor Małgorzatą Wróblewską oraz nauczycielami: Renatą Bielawską-Kapicą, Jolantą Lewandowską i Sylwią Wardaszką, wzięła udział w uroczystych obchodach jubileuszu placówki.

Zaproszeni goście i mieszkańcy Ostródy przybyli do pięknie położonego nad brzegiem Jeziora Drwęckiego amfiteatru na koncert „Panny Wyklęte”, poświęconego żołnierzom Armii Krajowej, którzy za cenę wolności a nawet życia przeciwstawiali się nowej formie okupacji Polski po 1945 roku.

„Panny Wyklęte” to muzyczny projekt Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i artystów polskiej sceny muzycznej. Artyści: Anna Brachanek, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika oraz Paresłow (Dora i Fala) pięknymi tekstami piosenek opowiadali „o zabranej miłości, trudnych wyborach pomiędzy miłością a obowiązkiem, o walce do końca, o Żołnierzach Wyklętych ale Niezłomnych, których walka po latach nadal czeka na godne upamiętnienie”.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do Brukseli
04-07.05.2014

W dniach 4-7.05.2014 r. pięciu uczniów naszej szkoły: Weronika Krawiec z klasy 3D; Paweł Sosnowski z klasy 3F; Dorota Chojnacka, Jędrzej Myrcha i Grzegorz Orlicki z klasy 3I uczestniczyło w wycieczce do Brukseli na zaproszenie europosła Krzysztofa Liska. Wiadomość o wyjeździe była wielką niespodzianką i wyróżnieniem dla młodzieży, która w bieżącym roku szkolnym odniosła ogromne sukcesy w nauce i na Kartach Euro zgromadziła największą ilość punktów. Podczas kilkudniowej wycieczki młodzież poznawała historię miasta, kulturę i obyczaje Belgów, podziwiała zabytki Brugii, zwiedziła Brukselę. Podczas zwiedzania Parlamentu Europejskiego młodzież wysłuchała wykładu o Parlamencie Europejskim, zapoznała się z kompetencjami, zasadami jego funkcjonowania oraz spotkała z europosłem Krzysztofem Liskiem, który opowiedział o swojej dotychczasowej działalności w Unii Europejskiej.

Zobacz zdjęcia w galerii
Artykuł w prasie

Misterium 2014r. 08.05.2014
„Człowieczy los nie jest bajką ani
Snem, Człowieczy los
jest zwyczajnym szarym dniem”

Człowieczy los" to tytuł spektaklu darmowego, który uczniowie klas I,II i III naszego Gimnazjum odegrali w dniach 28.04 2014r. podczas występu szkolnego, w Domu Pomocy Społecznej w dniu 8 maja 2014 roku. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na tekstach poruszających problemy ludzi początku XXI wieku.
Przewodnią myślą spektaklu był tekst dotyczący refleksji nad codziennym życiem . „ wytraceni z równowagi ranienie przez tych, których kochamy” Widowisko zostało podzielone na trzy odsłony. W których człowiek zmaga się z codziennością zapominając o największej miłości Boga do człowieka. Sztuka zaprezentowana przez uczniów spotkała się z uznaniem zarówno w szkole jak i Domu Pomocy Społecznej.
Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z tego spektaklu, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych.... „bo kocha się prawdziwe za nic"!

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy
07.05.2014

Dnia 07 maja 2014r. odbył się w naszej szkole etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły drużyny wyłonione w etapach miejskich i gminnych szkół podstawowych (SP6 Kwidzyn, SP w Gardei, SP w Straszewie, ZS w Nebrowie Wlk., SP nr 2 Prabuty, SP w Tychnowach) i gimnazjów (Gim Prabuty, ZS Sadlinki, Gim Gardeja, Gim Licze, Gim Ryjewo, Gim 2 Kwidzyn). Młodzież zmagała się z przepisami - rozwiązując test, z jazdą po torze przeszkód i w miasteczku oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku omdlenia. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze POLICJI, pielęgniarka oraz nauczyciele. Do następnego etapu, czyli do województwa, zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Prabut oraz młodzież z Gimnazjum w Prabutach. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Maurycy Witkowski, Radosław Grudziecki i Bartłomiej Misiewicz, zajęła III miejsce.

Zobacz zdjęcia w galerii
Zobacz krótką migawkę w TVP (od 13 minuty)

Gratulujemy!!!

Kangur 2014
09.05.2014

Dnia 20 marca 2014r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2014”. W konkursie wzięło udział 50 uczniów.Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie:
Bollin Bartłomiej z klasy III f – naucz. E. Wiśniewska
Myrcha Jędrzej z klasy III i – naucz. W. Legiewicz
Wolanowska Joanna z klasy II g– naucz. B. Szuwarowska
Tomasik Krzysztof z klasy II d – naucz. B. Korocińska
Redmerska Maria z klasy II b – naucz. W. Legiewicz
Kukliński Szymon z klasy II d – naucz. B. Korocińska
Redmerski Jakub z klasy II b – naucz. W. Legiewicz
Dropek Piotr z klasy I e – naucz. E. Wiśniewska
Michlewicz Agnieszka z klasy I c – naucz. W. Legiewicz
Łąpieś Kinga z klasy I c – naucz. W. Legiewicz

Gratulujemy!!!

Klasa III i "PRZEBOJOWĄ KLASĄ"
26.04.2014

26 kwietnia 2014 r. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. „Przebojowa klasa 2013/2014”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu klasowego zdjęcia nawiązującego do hasła konkursu. Miło nam ogłosić, że klasa III i, której wychowawcą jest pani Bożena Lemańska, zajęła w tych zmaganiach III miejsce. Warto również wspomnieć, że nagrodą w konkursie jest bezpłatna wejściówka dla całej klasy do Aquaparku Panorama Morska w Jarosławcu.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.
04.2014

W styczniu 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Słupsku odbył się XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Na konkurs nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji. Prace uczniowskie oceniało znakomite jury, w składzie którego przewodniczącą była pani Wanda Chotomska – znana i ulubiona poetka. Tytuł laureatki tego prestiżowego konkursu w kategorii proza otrzymały dwie gimnazjalistki z naszej szkoły - Małgorzata Duzinkiewicz z klasy 2g (uczennica pani Aleksandry Brejnakowskiej) oraz Zuzanna Gajko z klasy 3i (uczennica pani Bożeny Lemańskiej). Wyróżniono także pracę Sabiny Ściążko z klasy 3i(również uczennicę pani Bożeny Lemańskiej). Nagrodzone i wyróżnione utwory literackie zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Piórem poznaję siebie” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 19 maja 2014 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy międzynarodowych sukcesów!

Powiatowy Konkurs Recytatorski
12.04.2014

12 kwietnia 2014 r. odbył się XXXVI Miejski oraz VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Uczniowie naszej szkoły pięknie się zaprezentowali, zajmując następujące miejsca:

Paweł Łożuk (uczeń p. Elżbiety Kanieckiej) - II miejsce;
Dominika Wiśniewska i Filip Krzysztofiak (uczniowie p. Bożeny Lemańskiej) - III miejsce;
Andżelika Witusińska (uczennica p. Anny Gnutek) - wyróżnienie.

GRATULUJEMY!!!

XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Liczby na co dzień” 12.04.2014

Dnia 12 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum „Liczby na co dzień”. Gimnazjum nr 2 reprezentowały uczennice klasy 1c: Michlewicz Agnieszka, Łąpieś Kinga i Wierzba Antonina, które uzyskały najwyższe wyniki w konkursie szkolnym. W etapie powiatowym uczennica Agnieszka Michlewicz zajęła I miejsce.

Finał w indywidualnych biegach przełajowych
11.04.2014

W dniu 11 kwietnia 2014 r. w Gdyni odbyły się Wojewódzkie Finały w indywidualnych biegach przełajowych. W finałach wystartowało dwoje uczniów z naszego Gimnazjum: Oliwia Rędzińska z kl.I a oraz Mateusz Wiśniewski z II a. Na około 80-ciu startujących, Oliwia była 34, natomiast Mateusz zdobył BRĄZOWY MEDAL!!!

GRATULUJEMY!!!

Konkurs informatyczny - gra TIK?-TAK!
11.04.2014

TIK? czyli technologia informacyjno-komunikacyjna - czy jesteś na TAK!
Od 7 do 11 kwietnia trwał etap szkolny gry TIK?-TAK! - kolejnego konkursu informatycznego. Celem konkursu jest sprawdzenie swojej wiedzy informatycznej i nie tylko, rywalizując z uczniami z całej Polski. W konkursie wzięło udział 726 szkół czyli 19911 uczniów. W naszej szkole z pytaniami zmagało się 39 uczniów.

Paweł Sosnowski kl.3f, Grzegorz Orlicki kl.3i oraz Karol Nowicki kl.3i znaleźli się wśród 100 najlepszych gimnazjalistów i zakwalifikowali się do etapu regionalnego, który odbędzie się 29 kwietnia.

Zajrzyj na stronę gry http://www.tik-tak.eecdl.pl/

Paweł Sosnowski zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego, który odbędzie się dnia 14 maja 2014r. w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - etap miejski 2014
11.04.2014

Dnia 11 marca 2014r. odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym. Do etapu przystąpiły dwa gimnazja: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie. Drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie: Maurycy Witkowski, Bartosz Misiewicz i Radosław Grudziecki, zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 7 maja br..

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu.

Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "MORSKIE OPOWIEŚCI"
11.04.2014
Na XIII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "MORSKIE OPOWIEŚCI" organizowany przez Pałac Młodzieży w Gdańsku nadesłano 644 prace plastyczne z 11 województw.
Jury oceniając prace brało pod uwagę: indywidualne, oryginalne potraktowanie tematu, bogaty i różnorodny warsztat pracy oraz estetykę wykonania.
Wśród 6 laureatów w kategorii wiekowej:13 – 16 lat była także nasza utalentowana plastyczka z klasy 3 i - Sabina Ściążko.

Gratulujemy!!

TABU
07.04.2014

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni był organizatorem I Konkursu Rysunkowego Województwa Pomorskiego o tematyce „TABU”. Uczennice p. Anity Lasoty podjęły wyzwanie i zdobyły wyróżnienia, a są to: Teresa Salamon, Dominika Karauda i Nikola Schneider.

Gratulacje!!!

Wernisaż wystawy pokonkursowej będzie miał miejsce 11 kwietnia w Gdyni InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30.

Koncert charytatywny
03.04.2014

„ Człowiek jest wielki, nie przez to co0 ma lecz przez to kim jest. Nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Dnia 3.04.2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej o godzinie 15.30 odbył się koncert charytatywny zatytułowany „ Mój szkolny kolega”. Koncert ten był pewnego rodzaju przeglądem twórczości naszej społeczności młodzieży oraz naszych byłych absolwentów. Koncert uświetniły zespoły przygotowane przez pana Krzysztofa Tarasiuka. Wystąpiły następujące kapele: Zespół DRIQ, Skład zespołu: Bartosz Myrcha, Bartłomiej Wojtaś, Miłosz Kmito, Mateusz Świtała, Adam Żmuda, Zespół INVOLVED, skład zespołu: Bartosz Nasta, Arkadiusz Skórski, Adam Nowicki, Jakub Kapica, Patrycja Kichler. Zespół CONFUSION, skład zespołu: Dawid Tychmanowicz, Aleksander Oleszczak, Karol Nowicki, Paweł Firlej, Maciej Rembisz, Zespół VAN- REYALS skład zespołu: Aleksander Oleszczak, Dawid Tychmanowicz, Bartosz Nasta, Arkadiusz Skórski, Kacper Kowalski, Basia Gadomska. Zespół SLADE skład zespołu: Marco Fiorini, Maciej Kosecki, Bartosz Nasta, Oskar Mroczkowski, Marta Pruska, Zespół IGI skład zespołu Iga Rzepka, Marco Fiorini, Łukasz Żmuda, Paweł Wystup, Michał Wróblewski.
Wszystkie utwory były po prostu piękne. Pierwszy raz spotkałam się z takim odbiorem przez młodzież naszego gimnazjum, nie zawiodłam się. Organizatorzy tj. szkolne koło CARITAS postanowili uświetnić koncert poczęstunkiem przygotowanym w całości przez naszych wolontariuszy. Każdy uczestnik koncertu mógł poczęstować się ciastem upieczonym przez naszych wolontariuszy. Był to nasz dowód wdzięczności dla uczestników a jednocześnie ofiarodawców tego koncertu. Podczas tego widowiska zorganizowano zbiórkę produktów żywnościowych na rzecz potrzebującej młodzieży naszego gimnazjum oraz na rzecz zmagającej się z ciężką chorobą nauczycielki ze szkoły podstawowej nr VI w Kwidzynie.

Zobacz zdjęcia w galerii

II Powiatowy Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych
03.04.2014
03 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu było rozbudzanie ciekawości i otwartości wobec kultur krajów niemieckojęzycznego obszaru językowego, rozwijanie zainteresowań krajami DACH.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Karina Pietuszyńska Gimnazjum nr 2 Kwidzyn
II miejsce – Paweł Sosnowski Gimnazjum nr 2 Kwidzyn
III miejsce – Klaudia Janos Gimnazjum Licze
Karina i Paweł będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie wojewódzkim.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

PITAGORAS - etap szkolny
09.04.2014
Dnia 9 kwietnia br. odbył się szkolny etap konkursu matematycznego "PITAGORAS" dla II klas gimnazjalnych. Na rozwiązanie 5 zadań uczniowie mieli 45 minut.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
 1. Redmerska Maria kl.2b
 2. Redmerski Jakub kl. 2b
 3. Wolanowska Małgosia kl.2g
 4. Kukliński Szymon kl.2d
 5. Tomasik Krzysztof kl.2d
 6. Paciorek Michał kl.2d

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu.

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
04.2014

Zakończyły się już Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty. Wśród najlepszych są gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy uzyskali tytuł LAUREATA. To zaszczytne wyróżnienie zwalnia ucznia z obowiązku przystępowania do odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a także jest przepustką do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Oto nazwiska laureatów:

Paweł Sosnowski - chemia, informatyka;
Bartłomiej Bollin - fizyka, informatyka;
Jędrzej Myrcha - fizyka;
Dorota Chojnacka - biologia;
Sylwia Pietuszyńska- biologia;
Grzegorz Orlicki - informatyka.

Dnia 16 kwietnia br. odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014 w Auli Politechniki Gdańskiej.


GRATULACJE !!!

MIĘDZYNARODOWE SUKCESY
04.2014

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Labirynt Wyobraźni- KOSMOS”. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, bo wpłynęło na niego 3520 prac m.in. z Polski, Rosji, Chin, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, Indii, Francji i Litwy. Gratulujemy Marcie Greglewskiej z kl. I f, która przygotowywała się pod kierunkiem p. Anity Lasoty i zajęła II miejsce w tym konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs na Prezentacje Multimedialną „Baw się, Ucz i Bądź Bezpieczny”
04.2014

W miesiącu marcu zostały wysłane 3 prace uczniów na Ogólnopolski Konkurs na Prezentacje Multimedialną dla Uczniów Gimnazjum „Baw się, Ucz i Bądź Bezpieczny” organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Celem konkursu było skierowanie uwagi uczniów na bezpieczeństwo swoje i innych oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej.
Uczennica Julia Siemaszko z kl. 1f  uzyskała II miejsce.

GRATULACJE !!!

Konkurs programowania w języku Baltie 3
03.2014

Konkurs "Baltie" jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie. Organizatorami konkursu są: SGP Systems (Czechy), TIB (Czechy) oraz TIB (Słowacja).
W naszej szkole do nauki programowania przystąpiło 52 uczniów. W etapie szkolnym zmierzyło się z zadaniami 12 osób. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 3 uczniów -Julian Uchacz z kl.1f, Adam Sztamborski z kl.3d oraz Krzysztof Białkowski z kl.2 f (uczniowie p. Podgórskiej).
Etap powiatowy odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie 13 marca 2014r. Uczniowie w ciągu 90 minut mieli do zaprogramowania 6 zadań (837 uczniów z Polski). Najlepszy wynik (32) uzyskał Krzysztof Białkowski, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc -jedynie - w woj. pomorskim, uczeń nie zakwalifikował się do dalszego etapu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
28.03.2014

28 marca 2014 roku w Teatrze im. Aleksandra Seweruka w Elblągu młodzież kl. I-II uczestniczyła w interaktywnej zabawie aktorów z publicznością podczas oglądania farsy kryminalnej „Szalone nożyczki”. Akcja spektaklu toczyła się w zakładzie fryzjerskim. W kamienicy, w której znajdował się salon zostało popełnione tajemnicze morderstwo. Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani przez inspektora policji. Do rozwikłania zagadkowej śmierci słynnej pianistki została zaproszona publiczność. Podczas rekonstrukcji zdarzeń podejrzani składali zeznania i opowiadali krok po kroku przebieg wydarzeń z tego dnia. Publiczność wyłapywała wszelkie pomyłki i zatajone fakty. Spektakl za każdym razem może mieć inne zakończenie, gdyż o wytypowaniu mordercy decyduje głosowanie publiczności. Po zakończeniu przedstawienia czekała na nas miła niespodzianka. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w konkursie na najbardziej aktywną publiczność i otrzymali bezpłatne bilety na kolejny spektakl.

BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA
28.03.2014

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Bory Tucholskie w Oczach dziecka”. To już XXIV edycja, która zakończyła się sukcesem. W tym roku na konkurs napłynęło 700 prac z 40 placówek.
Nasze uczennice w kategorii RÓŻNE TECHNIKI zajęły:
II miejsce- Anna Krzyżanowska
III miejsce - Kornelia Bogusławska

GRATULUJEMY!!!

PROZA I POEZJA ŚWIATOWA
27.03.2014

27 marca 2014 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Udział w nim wzięło 27 uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie repertuaru, na który składały się: wiersz i fragment prozy wybranego autora. Nie zabrakło także uczniów, którzy recytowali własne utwory. Komisja wytypowała 7 osób, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu powiatowego, a są to: Paweł Łożuk z I e, Natalia Kisielewska z III h, Oliwia Wnuk z II d, Filip Krzysztofiak z III i, Andżelika Witusińska z I g, Kinga Łompieś z I c i Dominika Wisniewska z III i.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu.

Półfinał Wojewódzki w koszykówce chłopców
24.03.2014

Dnia 24 marca 2014r. odbył się Półfinał Wojewódzki w koszykówce chłopców, do którego nasi uczniowie dostali się bez najmniejszych problemów wygrywając zawody miejskie i powiatowe. W półfinale Nasza drużyna zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca w Sopocie. Trenerem chłopców jest p. Maciej Walenczewski.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Oto koszykarze Gimnazjum Nr 2:
Adrian Matyszkiewicz, Adrian Łukaszewicz, Mateusz Falkowski, Adrian Posim, Łukasz Gumkowski, Adrian Kichler, Paweł Drypa, Michał Oleksy, Filip Stryjewski, Krzysztof Białkowski, Kacper Obód, Kacper Lasota.

RYTM I MELODIA
22.03.2014

Czym jest muzyka? Nie wiem

Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.

Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzają nas.

22 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Damnie odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem: „Rytm i melodia”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Damnica. Tym razem, oprócz konkursu piosenki, uczniowie mogli przystąpić także do rywalizacji plastycznej i poetyckiej. Uczennice naszej szkoły przygotowywały się pod kierunkiem p. Anity Lasoty i odniosły sukces, zajmując:
I miejsce- Teresa Salamon
II miejsce - Dominika Karauda

Ogromne gratulacje. Życzymy sukcesów w innych konkursach.

Podsumowanie XXII finału WOŚP
22.03.2014

22 marca 2014r. w kwidzyńskim kinoteatrze odbyło się miejskie podsumowanie XXII finału WOŚP. Sam szef fundacji Jerzy Owsiak podziękował mieszkańcom Kwidzyna i powiatu za udział w zbiórce, z której dochód w tym roku zostanie przeznaczony na rzecz dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów. W całym kraju WOŚP zebrała ponad 52 miliony złotych. Kwidzyński sztab w tym roku zgromadził 122 tys. zł.
Z rąk Jurka Owsiaka podziękowania również otrzymali reprezentanci wolontariuszy naszej szkoły. Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły Małgorzata Wróblewska, Renata Radomska (koordynator) oraz uczniowie Nikola Hermanowicz, Karina Pietuszyńska, Alicja Zieniewicz, Jakub Lipiec.

DZIEŃ OTWARTY i DZIEŃ KULTURY
21.03.2014

21 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 zorganizowano DZIEŃ OTWARTY dla szóstoklasistów oraz ich rodziców. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, pooglądać sale lekcyjne, wziąć udział w konkursach polonistycznych, matematycznych, historycznych, geograficznych, językowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy chemiczne, biologiczne, teatralne, artystyczne. Nauczyciele służyli pomocą wszystkim zainteresowanym, udzielali odpowiedzi na pytania zarówno uczniów, jak i rodziców. Miłym akcentem był też słodki poczęstunek dla wszystkich odwiedzających w tym dniu naszą szkołę.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Powitanie WIOSNY w naszej szkole, to także DZIEŃ KULTURY. W ramach dni otwartych uczniowie klas 3. gościli w szkołach ponadgimnazjalnych, a w hali sportowej rozpoczęły się przygotowane na ten dzień imprezy kulturalne. Klasy I i II brały udział w konkursach pod hasłem: TRZYMAJ FORMĘ. Klasy I losowały owoc lub warzywo i miały za zadanie przygotować ciekawe przebranie oraz plakat odnośnie wylosowanego produktu. Zadaniem klas II było zaprezentowanie scenki promującej zdrowy styl życia Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a plakaty zawisły na drzwiach sal lekcyjnych. Następnie wręczono dyplomy i pamiątkowe znaczki KOLEGI i KOLEŻANKI NA MEDAL. Ogłoszono także zwycięzców plebiscytu na NAJKULTURALNIEJSZEGO CHŁOPCA i NAJKULTURALNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ w szkole. Dużej dawki śmiechu dostarczyły uczniom przedstawienia kabaretowe „Romeo i Julia w kurniku” oraz "Dżin i Aladyn". Na zakończenie mogliśmy podziwiać uczestników konkursu „Mam talent”, którzy zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, wokalne i taneczne.

Zobacz zdjęcia w galerii

Finał XV Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży
20.03.2014

Dnia 20 marca br. w Gdańsku odbył się Finał XV Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Brązowy medal zdobyły nasze piłkarki. Trenerem dziewcząt jest p. Balawejder M., Kupc M.
Dnia 21 marca br. w Nowej Karczmie odbył się Finał XV Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Srebrny medal zdobyli nasi chłopcy. Trenerem chłopców jest p. Makul . W składzie drużyny grali również zawodnicy p. Rombla.

Skład drużyny dziewcząt: Skład drużyny chłopców:
 1. Alicja Pękala
 2. Klaudia Kominek
 3. Weronika Orlich
 4. Klaudia Klawińska
 5. Julia Siuda
 6. Paulina Winiewska
 7. Paulina Szyca
 8. Weronika Grabowska
 9. Maja Witkowska
 10. Nadia Bartosiak
 11. Katarzyna Czop
 12. Martyna Guziewicz
 13. Wiktoria Heromińska
 14. Marta Hiszczyńska
 15. Dominika Babicka
 16. Aleksandra Piątkowska
 1. Alan Guziewicz
 2. Wojciech Kosedowski
 3. Jan Dembowski
 4. Łukasz Orlich
 5. Filip Kwiatkowski
 6. Jakub Borzyszkowski
 7. Łukasz Rudnicki
 8. Marceli Kądziela
 9. Waldemar Zadrożny
 10. Marcel Bonczkowski
 11. Kasper Sadecki
 12. Maciej Piórkowski
 13. Aleks Kaszuba
 14. Michał Grosz
 15. Karol Jaworski
 16. Aleksander Krupiński

GRATULUJEMY!!

XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży „Mój Region”
11.03.2014

W dniu 11 marca 2014r. podsumowany został XIII WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ REGION”. Nadesłano 427 prac. Nasze uczennice zdobyły nagrody w następujących technikach:
TECHNIKI ŁĄCZONE
I miejsce – KAROLINA JAWORSKA
wyróżnienie - ANDŻELIKA WITUSIŃSKA
MALARSTWO
III miejsce – TERESA SALAMON
wyróżnienia:
- JULIA SKRAJDA
- SABINA ŚCIĄŻKO

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW PLASTYCZNYCH !

I Powiatowy Konkurs Matematyczny „W świecie Pitagorasa”
07.03.2014

Dnia 7 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim, odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich gimnazjum „W świecie Pitagorasa”. Gimnazjum nr 2 reprezentowała dwuosobowa drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie: Bartłomiej Bollin kl.3f i Jakub Chatys kl.3e.

W konkursie wzięło udział sześć drużyn: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie oraz Gimnazjum z Licza, Sadlinek, Nowego Dworu Kwidzyńskiego i Nebrowa Wielkieg). W czasie trwania w/w konkursu uczniowie naszego Gimnazjum zajęli I miejsce uzyskując maksymalną liczbę punktów.

II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
04.03.2014

Dnia 4 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Chwytaj byka za nogi", w którym to I miejsce zajęła nasza uczennica, Agnieszka Michlewicz z klasy I c (uczennica p. A. Tyszkowskiej).
Gratulacje!

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
marzec 2014

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty.

Znamy już wyniki konkursów rejonowych. Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:

język polski 1.Sosnowski Paweł 3f
2. Redmerska Maria 2b
3. Wiśniewska Dominika 3i
4. Gajko Zuzanna 3i
5. Duzinkiewicz Małgorzata 2g
6. Kukliński Szymon 2d
chemia 1. Myrcha Jędrzej 3i
2. Sosnowski Paweł 3f
3. Orlicki Grzegorz 3i
4. Nowicki Karol 3i
5. Salamon Teresa 3i
biologia 1. Chojnacka Dorota 3i
2. Ściążko Sabina 3i
3. Salamon Teresa 3i
4. Kukliński Szymon 2d
5. Sosnowski Paweł 3f
6. Pietuszyńska Karina 3f
7. Klimek Agnieszka 2e
8. Mrozińska Milena 3f
9. Zalewska Aleksandra 3b
10. Kozłowska Wiktoria 3e
11. Krawiec Weronika 3d
matematyka

1. Krawiec Weronika 3d
2. Orlicki Grzegorz 3i
3. Myrcha Jędrzej 3i

informatyka 1. Sosnowski Paweł 3f
2. Orlicki Grzegorz 3i
3. Bollin Bartłomiej 3f
fizyka

1. Bollin Bartłomiej 3f
2. Orlicki Grzegorz 3i
3. Myrcha Jędrzej 3i
4. Pietuszyńska Karina 3f
5. Przekwas Kacper 3a

historia

1. Kozłowska Wiktoria 3e
2. Furdal Daria 3g

biblijny

1. Balsam Julia 1g
2. Duszyński Maciej 1g
3. Salamon Alicja 2e

GRATULUJEMY!!! Życzymy sukcesów w dalszym etapie.
Szkolny Konkurs Ortograficzny
06.03.2014

Dnia 6 marca 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Uczestnicy ortograficznych zmagań mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych oraz pisowni wyjątków od reguł we współczesnej polszczyźnie. Konkurs zorganizowały: pani Anna Templin i pani Alina Tyszkowska.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Agnieszka Michlewicz kl. I c (uczennica p. A. Tyszkowskiej),
II miejsce – Weronika Krawiec kl. III d (uczennica p. E. Kanieckiej),
III miejsce –Wiktoria Jedowska kl. III b (uczennica p. A. Ptak-Gnutek), Dominika Chodorowska kl. III e (uczennica p. E. Kanieckiej).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Finały Powiatu WGMS w Piłce ręcznej chłopców
05.03.2014

Dnia 5 marca 2014r.odbyły się Finały Powiatu WGMS w Piłce ręcznej chłopców. Drużyna nasza zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Trenerem chłopców jest p. Makul. W składzie drużyny grali również zawodnicy p. Rombla.

A oto skład drużyny:

Alan Guziewicz
Wojciech Kosedowski
Jan Dembowski
Łukasz Orlich
Filip Kwiatkowski
Jakub Borzyszkowski
Łukasz Rudnicki
Marceli Kądziela
Waldemar Zadrożny
Marcel Bonczkowski
Kasper Sadecki
Maciej Piórkowski
Aleks Kaszuba
Michał Grosz
Karol Jaworski
Aleksander Krupiński
Serdecznie gratulujemy!
IV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Obcym
28.02.2014

Dnia 28 lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Językach Obcych. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, propagowanie piękna języków obcych oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.
Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia.
Język angielski:
miejsce I - Malina Grunt – kl IIIb
miejsce II - Patrycja Żak – kl IIIe
Język niemiecki:
miejsce II - Małgorzata Duzinkiewicz – kl IIg
miejsce III - Oliwia Wnuk – kl IId
miejsce III - Kinga Łompieś - kl Ic, Julia Ślusarska – kl Ic (gitara)
Język rosyjski:
wyróżnienie - Zuzanna Ziętal – kl IIIc
Serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj również artykuł prasowy

1 marzec Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
27.02.2014

"W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu... "

Uczennica naszego gimnazjum Małgorzata Duzinkiewicz z klasy IIG zajęła drugie miejsce w I etapie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Esej "Zachować się jak trzeba...” został nagrodzony w kategorii prac literackich i Małgorzata zakwalifikowała się do drugiego ogólnopolskiego etapu konkursu.

Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wiersz Walentynkowy
14.02.2014

W dniu 14 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie został rozstrzygnięty POWIATOWY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ WALENTYNKOWY.
Uczennica naszego Gimnazjum Dominika CHODOROWSKA z kl. III „e” (naucz. P.E. Kaniecka) zajęła I miejsce, a Kacper NOGOWSKI z kl. II „e” (naucz. A. Templin ) zdobył III miejsce.

Wyjazd do teatru w Olsztynie
13.02.2014

 

13 lutego dla uczniów klas I – III przygotowano wyjazd do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na spektakl „Stawiam na Tolka Banana”. Powieść Adama Bahdaja opowiada o losach bandy nastolatków (Karioce, Cegiełce, Filipku), wyrzuconych poza nawias społeczeństwa, którzy nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca w świecie. Do młodzieżowej bandy, której szefem jest Karioka, dołącza Julek, chłopiec z tzw. dobrego domu, ale zaniedbywany przez rodziców. Grupa zafascynowana jest tajemniczą postacią Tolka Banana – uosobieniem heroizmu, męstwa i przede wszystkim niezależności. Tolek Banan jest dla nich obietnicą burzliwego i ekscytującego życia.

Olsztyński spektakl był wariacją na temat utworu Bahdaja. Reżyser, zachowując ramy fabularne utworu, przenosi akcję spektaklu we współczesność, uwzględnia dzisiejszy kontekst społecznych uwarunkowań. Jednakże cel pozostanie niezmienny: „trudna młodzież” jest nierzadko lepsza od „łatwej”. Trzeba jedynie w „trudnej” młodzieży dostrzec lustro, które odbija niepokoje, tęsknoty i niespełnione marzenia nas wszystkich oraz chęć budowania lepszego świata poza ideologicznymi i moralnymi pułapkami tego, co dozwolone i tego, co zabronione.

Na koniec spektaklu młodzież wysłuchała czołówki z filmu pt. "Ballada o Tolku Bananie", zaczynająca się od słów "Stare miał dżinsy, starą koszulę, w dziurawych kamaszach szedł..., piosenki skomponowanej przez Jerzego Matuszkiewicza do słów Adama Bahdaja, która stała się później hitem śpiewanym na prywatkach, rajdach turystycznych (grana również przez Wilki i Strachy na Lachy).

Przedstawienie zostało odebrane przez naszych gimnazjalistów z dużą uwagą i sympatią. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni wyjazd do Teatru w Olsztynie.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców
15.01.2014

W dniu 15 stycznia 2014r. w Kwidzynie odbył się w Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły bardzo wysokie IV miejsce. Sztafeta chłopców zajęła VII miejsce. Opiekunkami drużyn były Laura Mizera i Agnieszka Słota. Oto składy sztafet pływackich:

Dziewczęta Chłopcy
1.Szerszeń Wiktoria
2.Pałdyna Marianna
3.Tandecka Marta
4.Ślusarska Julia
5.Karaszkiewicz Daria
6.Kędziora Martina
7.Machalewska Aleksandra
8.Łaszcz Julia
9.Nikola Olszewska
10.Weronika Muzolf
11.Wróblewicz Julita
12.Zalewska Aleksandra
1.Czop Michał
2.Czop Filip
3.Kapica Hubert
4.Mordzon Michał
5.Aniołkowski Krystian
6.Krzywdziński Jakub
7.Czubała Radosław
8.Kurek Jakub
9.Kobylarz Michał
10.Urbanowicz Kacper
11.Kołodziej Jakub
12.Miklewicz Kacper

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy sukcesu!

Powiatowy Konkurs "Mistrz Sudoku"
15.01.2014

 

Dnia 15 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs „Mistrz Sudoku”. Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Osiąganie sukcesu i zadowolenie z rozwiązywanych łamigłówek, może stać się dla uczniów zachętą do samodzielnego ćwiczenia, poszukiwania rozwiązań wielu innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół powiatu kwidzyńskiego: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Społecznego, Gimnazjum w Liczu, Gimnazjum w Prabutach, Zespołu Szkół w Gardei, Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim oraz Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim. Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych: Natalia Kułak i Jędrzej Myrcha. Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w wyznaczonym czasie diagramy sudoku. Z każdym kolejnym etapem wzrastał poziom trudności.

„Mistrzem Sudoku 2014” został Jędrzej Myrcha reprezentujący Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Prabutach – Łucja Łuszcz, trzecie miejsce uczennica Gimnazjum w Liczu – Agnieszka Wątrobska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy!!
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
12.01.2014

12 stycznia 2014r. po raz dwudziesty drugi „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane w tegorocznym Finale będą przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pod okiem szkolnego koordynatora p. Renaty Radomskiej, jak co roku przyłączyli się do akcji.

Już w grudniu rozpoczęliśmy naszą grę i organizując kawiarenki „Pod serduszkiem” uczniowie poszczególnych klas (1a, 1e, 1h, 2b, 2g, 2j, 3e, 3h) sprzedawali ciasta za symboliczną złotówkę. Dzięki temu udało się zebrać kwotę 550,82 PLN.
W dniu Finału osiemnastu wolontariuszy wraz z opiekunami, wyposażonych w identyfikatory i puszki wyszli na ulicę naszego „rejonu” i zachęcali dźwiękiem dzwonków przechodniów do wypełniania puszek. Ani silny wiatr, ani rzęsisty deszcz nie odstraszyły młodych gimnazjalistów. Po przeliczeniu puszek z kwesty ulicznej nazbierało się 1934,10 PLN. W hali sportowej przy ul. Sportowej zorganizowaliśmy Loterię Fantową z której udało się zebrać 152,13 PLN i stoisko z biżuterią które przyniosło nam sumę 659,73 PLN.

Łącznie zebraliśmy kwotę 3336,78 PLN.

Uczniowie kwestujący: Kupc Bartosz, Aniołkowski Krystian, Grycman Daria, Guziewicz Martyna, Hermanowicz Nikola, Jagielska Patrycja, Jursza Grzegorz, Kędziora Martina, Lipec Jakub, Mordzon Michał, Pietuszyńska Sylwia, Przychodzka Klaudia, Skaja Aleksander, Stefaniak Marta, Wolanowska Joanna, Zalewska Daria, Zieniewicz Alicja, Zieciak Kacper.
Nauczyciele: p. Agnieszka Matłosz ,p. Agnieszka Słota, p. Agnieszka Bialecka, p. Aleksandra Brejnakowska, p. Justyna Szatkowska, p. Małgorzata Radzikowska, p. Małgorzata Wojtyłka, p. Elżbieta Kaniecka, p. Alina Tyszkowska, Renata Bielawska-Kapica, p. Sylwia Wardaszka, p. Olena Shymanska.

Zobacz zdjęcia w galerii

JASEŁKA
19-20.12.2013

Ktoś pukał do drzwi naszych,
aleśmy nie słyszeli.
Ledwo  starczyło czasu
Opłatkiem się podzielić”
Ktoś odszedł z naszych domów….

„A do Betlejem nie jest tak daleko" to tytuł spektaklu darmowego, który uczniowie klas I,II i III naszego Gimnazjum odegrali w dniach 19,20 grudnia 2013 r. podczas jasełek szkolnych, w Domu Pomocy Społecznej oraz w dniu 11 stycznia 2014 roku w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na tekstach poruszających problemy ludzi początku XXI wieku.
Przewodnią myślą spektaklu był tekst dotyczący refleksji nad codziennym życiem. „A może należy zwolnić, przystanąć, spojrzeć wokoło….” Widowisko zostało podzielone na sześć odsłon. W każdej odsłonie główny bohater starszy pan spotyka ludzi zagubionych (ucznia gimnazjum, rodziców, dorosłych dzieci zapominających o samotnych starszych rodzicach aż w końcu dociera do Betlejem, naszego codziennego). Pomyślmy o ludziach, którzy są na odległość naszej dłoni, na odległość naszych myśli. By w tę cudowna noc Bożego narodzenia nie było ludzi samotnych. By każdy z każdym dzielił się sercem, by ktoś komuś przebaczył, ktoś się rozpłakał, ktoś zamknięte drzwi otworzył, by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem panował pokój.
Sztuka zaprezentowana przez uczniów spotkała się z uznaniem zarówno w szkole jak i Domu Pomocy Społecznej oraz Parafii Miłosierdzia Bożego. Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z niezwykłych jasełek w naszej szkole, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych.... „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie"!

Zobacz zdjęcia w galerii

Do zobaczenia na Jasełkach za rok!

Śpiewali kolędy w językach obcych
.12.2013

Już po raz trzeci Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie zorganizowało "Powiatowy Konkurs Kolęd w Języku Obcym". Uczestnicy śpiewali w dwóch językach: angielskim i niemieckim. W konkursie udział wzięły szkoły: Gimnazjum Wandowo, Licze, Gimnazjum Społeczne z Kwidzyna oraz Gimnazjum nr 2. Zapowiadała i przedstawiała gości Hanna Hammermeister z kl. II j. W przerwach gości zabawiali kolędami granymi na flecie, gitarze oraz skrzypcach Roksana Kaczorowska oraz Kinga Dąbrowska z III h, Karol Nowicki z III i oraz Antonina Wierzba z kl. I c.
Osiągnięcia uczniów w języku angielskim:
I miejsce - Julia Zelmańska i Paulina Szutowicz z Gimnazjum w Liczu,
II miejsce - Aleksandra Firlej i Julia Bogacka z Gimnazjum Społecznego w Kwidzynie,
III miejsce - Klaudia Krajewska z Gimnazjum w Wandowie.
Osiągnięcia uczniów w języku niemieckim:
I miejsce - Alicja Banaszewska z Gimnazjum w Wandowie.

Celem konkursu było zachęcenie uczestników do obcowania z kulturą krajów obcojęzycznych oraz poznawanie piękna języków obcych.

Gratulujemy!!

V Szkolny Konkurs "Mistrz Sudoku"
04.12.2013

4 grudnia 2013 roku w Izbie Pamięci odbył się V Szkolny Konkurs "Mistrz Sudoku". Były to eliminacje do IV Powiatowego Konkursu "Mistrz Sudoku", który odbędzie się w styczniu w przyszłym roku.
Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I i III.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Jędrzej Myrcha z kl. III i

II miejsce - Natalia Kułak z kl. III i

III miejsce - Wiktoria Kozłowska z kl. III e, Kinga Dąbrowska z kl. III h, Karol Nowicki z kl. III i, Grzegorz Orlicki z kl. III i

Jędrzej i Natalia będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu pasji i umiejętności rozwiązywania gry logicznej jaką jest SUDOKU.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS i Wiedzy na temat uzależnień
2.12.2013

2 grudnia 2013r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbył się po raz  jedenasty Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS i Wiedzy na temat uzależnień. W konkursie uczestniczyły szkoły gimnazjalne z całego województwa. Gościliśmy u siebie uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Gimnazjum z Gdańska, Gimnazjum nr 50 z Gdańska oraz z Gimnazjum nr 3 z Malborka, a także wszystkie gimnazja z terenu miasta i gminy Kwidzyn.  Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy o HIV i AIDS a także musieli wykazać się wiedzą na temat narkotyków i uzależnień. Test został przygotowany przez panią Barbarę Osiecką z Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kwidzynie.
W przerwie, podczas której komisja sprawdzała testy, uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Barbarę Drożdż z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Kwidzynie oraz panią Agnieszkę Matłosz – pedagog z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.  Po ogłoszeniu wyników każdy uczeń otrzymał nagrodę książkową i dyplom za udział w konkursie.  Organizacje konkursu i przygotowanie nagród wspomogły finansowo: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Kwidzyna a rzeczowo: Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kwidzynie oraz Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Najlepsze wyniki uczniów:

 1. Turzyński Albert – Gimnazjum nr 50 – Gdańsk
 2. Piotrowska Weronika – Gimnazjum Społeczne – Kwidzyn
 3. Skrzynecki Damian – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Gdańsk
 4. Hiliński Krzysztof – Gimnazjum Społeczne – Kwidzyn
 5. Pietuszyńska Karina – Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
 6. Wąs Grzegorz – Gimnazjum nr 50 – Gdańsk
 7. Łąsiak Kacper – Gimnazjum Prabuty
 8. Łuszcz Łucja – Gimnazjum Prabuty
 9. Latawiec Justyna – Gimnazjum nr 3 z Malborka
 10. Szymala Anna – Gimnazjum Wandowo
 11. Krzysztofiak Dagmara – Gimnazjum Sadlinki
 12. Strzelecka Natalia – Gimnazjum – Nebrowo Wielkie

Zobacz zdjęcia w galerii

GRATULUJEMY!!

Teatralia 2013
27.11.2013

W dniach 25 listopada – 1 grudnia Kwidzyńskie Centrum Kultury zorganizowało XXIII KWIDZYŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE. W ciągu tygodnia widzowie obejrzeli przedstawienia przygotowane przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły artystów. „Grupa nieformalna” przygotowała fragmenty „Skąpca” Moliera w reżyserii p.Aliny Tyszkowskiej, p.Renaty Bielawskiej-Kapicy i p.Sylwii Wardaszki w opracowaniu muzycznym Pauliny Witulskiej. Główną postacią utworu jest lichwiarz, sknera i dusigrosz Harpagon, żyjący w ciągłym lęku przed wydatkami oraz kradzieżą zakopanej w ogródku szkatułki z pieniędzmi. Dla korzyści materialnych gotów jest unieszczęśliwić swoje dzieci, zmuszając je do małżeństwa wbrew ich woli. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Patrycja Jakubiak, Kinga Łompieś, Tosia Wierzba, Andżelika Witusińska, Michał Bakierski, Dominik Lewandowski, Filip Sitarz i Tomek Steingraber oraz Julia Sumbar uczennica kl. II i Natalia Sobczak z kl. III. Klasa III i pod kierunkiem pani Bożeny Lemańskiej zmierzyła się w tym roku z nie lada wyzwaniem, jakim było wystawienie drugiej części Mickiewiczowskich "Dziadów”. Gimnazjaliści z zespołu „Akcent” doskonale wcielili się w swoje role, wprowadzając widzów w tajemniczą, pełną grozy i napięcia atmosferę. Długotrwała praca nad scenariuszem i reżyserią zaabsorbowała wszystkich członków grupy teatralnej, natomiast opracowaniem muzycznym przedstawienia zajęła się Teresa Salamon. Grupa "Plan B" wystąpiła ze spektaklem "Przeżyjmy to jeszcze raz" w reżyserii pani Anny Templin. Teatralia 2013 były okazją do zaprezentowania młodych talentów naszego Gimnazjum.

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs Informatyczny "Bóbr 2013"
13.11.2013

13 listopada 2013r. o godz. 12.00 - 25 uczniów klas 1-3 naszej szkoły zmagało się z zadaniami z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród młodzieży.
Pytania tym razem okazały się dość trudne. Jednak gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z tą wiedzą.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2013

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Z tej okazji 12 listopada 2013 r. społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej na uroczystym apelu. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Doroty Huk- Szymańskiej i pani Anny Templin przedstawili montaż słowno- muzyczny, który był ciekawą lekcją historii dla wszystkich obecnych na uroczystości.

Zobacz zdjęcia w galerii

VII edycja Wojewódzkiego konkursu "Myśliwy, las i jego zwierzyna"
10.11.2013

10 listopada 2013r. w Dniu Świętego Huberta - opiekuna myśliwych odbyło się podsumowanie VII edycji Wojewódzkiego konkursu "Myśliwy, las i jego zwierzyna". Konkurs ten od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Przebiega zawsze w trzech kategoriach: wiedzy nt. myślistwa i zasad łowiectwa, pracy plastycznej i poezji.

Nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:
II miejsce w kategorii wiedzy: Małgorzata Duzinkiewicz, Dorota Chojnacka i Krzysztof Białkowski
Opiekunowie tej grupy to p. Agnieszka Białecka, p. Elżbieta Zając i p. Małgorzata Wojtyłka

I miejsce w kategorii pracy plastycznej: Teresa Salamon - opiekun p. Anita Lasota

II miejsce w kategorii poezji: Maja Grys - oraz wyróżnienie - Oliwia Wnuk - opiekun p. Bożena Lemańska.


Gratulacje!!!

Mistrzostwa Kwidzyna w uni-hokeju
30-31.10.2013

W dniach 30-31 października br. odbyły się Mistrzostwa Kwidzyna w uni- hokeju dziewcząt i chłopców. Obie nasze drużyny pod wodzą p. Balawejdera i p. Makula zajęły I miejsca i tym sposobem zakwalifikowały się do mistrzostw Powiatu w ramach WGMS. Mistrzostwa  odbędą się 6 i 7 listopada br.
Trzymamy kciuki!!

Mistrzostwa zaliczone dnia 6 listopada. Nasza drużyna zajęła III miejsce.
Skład drużyny: Julia Siuda, Kasia Czop, Paulina Winiewska, Weronika Grabowska, Weronika Orlich, Maja Witkowska, Natalia Sobolewska, Nadia Bartosiak, Klaudia Kominek, Klaudia Klawińska, Paulina Szyca.
 
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Pamiętamy...
31.10.2013

31 października przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Małgorzata Duzinkiewicz z kl. II g oraz Oliwia Wnuk z kl. II d wraz z nauczycielami bibliotekarzami p. Renatą Bielawską-Kapicą i p. Sylwią Wardaszką udały się na cmentarz kwidzyński, by z okazji zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych zapalić znicze na grobach żołnierzy Armii Krajowej, którzy odeszli na „wieczną wartę”.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
10.2013

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przygotowano wystawę poświęconą „180. rocznicy urodzin Alfreda Nobla”, gazetkę „Cytaty o książkach” oraz konkurs czytelniczy dla uczniów klas I –III - „Bohaterowie naszych książek”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Dominika Wiśniewska z kl. III i

II miejsce – Teresa Salamon z kl. III i, Natalia Sobczak z kl. III h, Zuzanna Gajko z kl. III i ,

Aleksandra Zaleska z kl. III b

III miejsce – Daria Teska z kl. III h, Kinga Samborska z kl. III i

Wyróżnienie – Paula Oklińska z kl. I d

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!

 

Wojewódzki Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych
24.10.2013

Dnia 24 października 2013r w Garczynie odbył się Wojewódzki Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum wzięła w nim udział, wcześniej zdobywając I miejsce w Finale Powiatu. Na 22 startujące sztafety nasze uczennice zajęły VIII miejsce, które będzie punktowane w klasyfikacji wojewódzkiej.

Skład drużyny: Wiktoria Janiszewska, Oliwia Rędzińska, Klaudia Kominek, Paulina Winiewska, Julia Siuda, Nadia Bartosiak, Aleksandra Machalewska, Karolina Jaworska, Julia Wydryszek, Zuzanna Łupaczewska, Patrycja Rączkowska.

Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Mój czworonożny przyjaciel"
23.10.2013

Dnia 23 października 2013 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mój czworonożny przyjaciel”. W zmaganiach konkursowych udział wzięło około 400 osób, które nadesłały łącznie ponad 550 prac przedstawiających ulubione zwierzątko. Na zdjęciach można było zobaczyć między innymi psy, koty, chomiki, konie oraz świnki morskie. Podczas wyboru prac jury zwracało uwagę przede wszystkim na oryginalność, pomysłowość, estetykę pracy, walory artystyczne oraz zabawne ujęcia zwierzaków. Miło nam poinformować, iż uczniowie naszego   gimnazjum zdobyli wyróżnienie w tym konkursie. Są to: Arkadiusz Kannenberg z klasy II d - uczeń pani Bożeny Lemańskiej oraz Kacper Bogdański z klasy I f - uczeń pani Aleksandry Brejnakowskiej.
Gratulujemy!

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w szachach
18.10.2013

Dnia 18 października 2013r. w naszej szkole odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w szachach. W finale wzięło udział pięć drużyn.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Chatys, Jakub Redmerski, Maria Redmerska, Kacper Lasota i Aleksander Krupiński zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal.
Serdecznie gratulujemy im sukcesu.

Zobacz zdjęcia w galerii

"Komputery za tonery"
10.2013

Środowisko, w którym żyjemy, to Nasz drugi dom. Jego jakość i stan to jeden z kluczowych elementów, który w przyszłości będzie miał ogromny wpływ na życie wszystkich istot na Naszej Planecie. Nasza świadomość życia w symbiozie z otoczeniem z roku na rok rośnie. Zdajemy sobie sprawę, jak jest to ważne dla nas i przyszłych pokoleń. Mądrze i rozsądnie staramy się gospodarować tym, co daje Nam natura. Przejawem dążenia do lepszego życia w środowisku czystym, pozbawionym zanieczyszczeń, jest Nasz udział w wielu akcjach ekologicznych, np. sprzątanie świata, segregacja odpadów, wyłączanie światła w domach oraz udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Komputery za tonery”, do której przystąpiliśmy w 2010 r.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców do tej pory udało nam się zebrać 1002 tonery i przekazać do ponownego recyklingu.

Pamiętaj, dbając o Nasze środowisko, wygrywamy własne zdrowie i przyczyniamy się do ochrony i lepszego życia na Ziemi!!!

Dzień Papieski
16.10.2013

Papież Polak! Gdy Karol Wojtyła opuszczał Kraków, by udać się na konklawe do Rzymu, nikt nie przypuszczał, że zostanie w nim jako Jan Paweł II. Był jednym z najmłodszych dostojników Kościoła, mało znanym na świecie. A jednak to jego 111 kardynałów wybrało na następcę świętego Piotra. Dlaczego? Karol Wojtyła nie był zwykłym biskupem – wielokrotnie to udowodnił. Jak nikt inny rozumiał czasy, w których żył, był też zahartowanym w bojach z komunistami obrońcą Kościoła. Taki papież rodzi się raz na 1000 lat.

W tym roku obchodzimy 35. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na PAPIEŻA. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, przygotowani pod kierunkiem p. Ewy Zarębskiej i p. Ani Gnutek, zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny, w którym nawiązali do pontyfikatu Jana Pawła II. Uczniowie biorący udział w montażu to: Julia Balsam, Oskar Borkowski, Julia Budek, Maciej Duszyński, Dominika Karauda, Magdalena Maślach, Szymon Tarasiński, Andżelika Witusińska z kl. Ig; Weronika Ćwiklińska, Jakub Jaranowski, Ewelina Pudlis, Ola Rejkiewicz, Ola Sosnowska, Filip Sitarz z kl. I i oraz Kamila Namiak z kl.II b.

 

Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2013

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w hali szkoły odbył się uroczysty apel. Uczestniczyła w nim społeczność szkolna, a także przedstawiciele Rady Rodziców w składzie: Przewodnicząca Pani Beata Korytkowska oraz Pani Anna Witusińska. Wicedyrektor szkoły, Pani Jolanta Żmuda, złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom za trudną i odpowiedzialną pracę. Podkreśliła również ogromne zaangażowanie pracowników niepedagogicznych, bez których realizacja wielu zadań szkoły nie byłaby możliwa.
Szczególne gratulacje skierowano do nauczycieli, którzy zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Są to: Pani Elżbieta Zając, Pani Wiesława Podgórska, Pani Katarzyna Janicka, Pani Małgorzata Górnikiewicz i Pani Sylwia Wardaszka. Również zaszczytne wyróżnienie – Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty - otrzymała Pani Małgorzata Wróblewska - dyrektor szkoły oraz Pani Ewa Zarębska. Życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość została wzbogacona o pokaz taneczny w wykonaniu par: Malina Grunt i Kacper Przekwas oraz Maja Gnutek i Jakub Żukowski. Tancerze zaprezentowali tańce standardowe. Następnie młodzież przygotowana pod kierunkiem Pani Jolanty Lewandowskiej przedstawiła scenki kabaretowe dotyczące sytuacji szkolnych. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Miło nam również poinformować, że Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona nadkom. Gabriela Mateusiak z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. O medal dla policjantki wnioskowała dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie (więcej na ten temat w artykule prasowym na stronie szkoły).

Gratulujemy!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

Sprzątanie Świata 2013
04.10.2013

Dnia 4 października we współpracy z Nadleśnictwem Kwidzyn odbyła się akcja „Sprzątanie Świata 2013”. Jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły sprzątali lasy Leśnictwa Piekarniak. Młodzież zebrała kilkadziesiąt wielkich worków tego co pozostawili „turyści” i grzybiarze w lesie na obrzeżach Kwidzyna. Niestety znów byliśmy zaszokowani ilością i jakością odpadów: od opakowań po produktach spożywczych po gruz oraz części samochodowe, sprzętów domowych i AGD.
Akcja zakończyła się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek ufundowanych przez Nadleśnictwo. Pogoda dopisała, humory również.Cieszy fakt, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy swój wolny czas są w stanie przeznaczyć na ratowanie środowiska naturalnego.

Uczestnicy: Patryk Cichy Ig, Agata Krogulec II f, Daria Szudzińska II f, Paulina Szyszko II f, Michał Paciorek II d, Szymon Kukliński II d, Mariusz Wiśniewski II d, Maja Grys II d, Andżelika Madej II d, Anna Krzyżanowska II d, Oliwia Wnuk II d, Jakub Konieczek II d, Kacper Płaczek II d, Krzysztof Tomasik II d, Magda Szymańska II d, Łukasz Sabiszewski III i, Sabina Ściążko III i, Olga Sulot III i, Maurycy Witkowski III i

Opiekunowie: Agnieszka Białecka, Izabella Fifielska.

„By uczcić pamięć tamtych dni...”
28.09.2013

27 września to data nadania szkole zaszczytnego imienia Armii Krajowej i zarazem Święto Szkoły. Główne uroczystości XII rocznicy nadania szkole imienia, rozpoczęły się 28 września od uroczystego apelu, na który przybyli dostojni goście – przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Kwidzyn – Pan Prezes Stanisław Sklepowicz, Pan Tadeusz Kolasa z córką, Pan Jan Paśko oraz córka Pana Jana Kocznura Pani Ewa Skulimowska z synem i wnuczką; Zastępca Burmistrza Kwidzyna Pan Roman Bera, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Korytkowska oraz nauczyciele i społeczność uczniowska. >>>>> więcej

Zobacz zdjęcia w galerii
Wyścig rowerowy
28.09.2013

Dnia 28 września 2013r. w Kwidzynie odbył się wyścig rowerowy - Skandia Maraton Lang Team 2013. Na dystansie 42 km szkołę i miasto reprezentowali: Przemysław Podgórski, Krzysztof Kazimierski, Maurycy Witkowski. Opiekunem był p. Marek Żemojtel.

Wojewódzkie Podsumowanie Roku Sportowego
27.09.2013

Dnia 27 września 2013r. w sali kinoteatru kwidzyńskiego odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego roku szkolnego 2012/13 a także inauguracja nowego roku sportowego. Gimnazjum nasze zajęło w tej rywalizacji zaszczytne I miejsce, za co zostało uhonorowane nagrodą i podziękowaniem. Reprezentantki naszej szkoły, które w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesu szkoły i odebrały nagrodę to: Nikola Olszewska, Nadia Bartosiak i Klaudia Kominek.Smaki Jesieni 21.09.2013

Jak co roku w okresie jesiennym, zorganizowali imprezę miejską „Smaki Jesieni”. 21 września 2013 r. można uznać za bardzo udany. Organizatorom sprzyjała słoneczna pogoda, która zachęcała kwidzyniaków do rodzinnego spaceru. Tradycyjnie w „Smakach Jesieni” wzięła czynny udział młodzież z naszej szkoły. Dołączyli również do niej rodzice i młodzież naszego gimnazjum. Uczniowie przygotowali wspaniałe stoisko, prezentując na nim Dary Jesieni tj. warzywa, owoce, przetwory. Dodatkowo zaprezentowano domowe wypieki m.in. ciasta, chleby, bułki. Chętni mogli nabyć reklamowany towar.
Pieniądze w kwocie 841,40 przeznaczono na cel charytatywny.

Zobacz zdjęcia w galerii

74. rocznica agresji ZSRR na Polskę 17.09.2013

17 września to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. 74 lata temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku.

Przy Skwerze Kombatantów odbyły się główne uroczystości upamiętniające tę rocznicę.

Z tej okazji, jak co roku, uczestniczyliśmy w uroczystościach przy Skwerze Kombatantów. Delegacje i poczty sztandarowe oddały hołd i złożyły kwiaty bohaterom, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny

Inauguracja nowego roku szkolnego
02.09.2013

2 września 2013 r. o godz. 9.00 odśpiewaniem hymnu państwowego zainaugurowano nowy rok szkolny. Społeczność szkolną, a szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitała dyrektor szkoły - PANI MAŁGORZATA WRÓBLEWSKA. Gościem uroczystości był PAN GRZEGORZ OBIAŁA - PRZEWODNICZĄCY KOMISJI OŚWIATY, KULTURY, SPORTU I REKREACJI, który życzył wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym zarówno uczniom jak i nauczycielom.Na uroczystym apelu powitano także nauczycieli, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego: Panią Karolinę Sobańską, Panią Aleksandrę Czajkowską-Miś oraz Panią Żaklinę Chełstowską.Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. W tym dniu jeszcze bez książek i zeszytów, ale pełni wrażeń, wspomnień z poznanych miejsc…

Zobacz zdjęcia w galerii

74. rocznica wybuchu II wojny światowej 1.09.2013

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Niemiecki plan ataku na Polskę przewidywał wojnę błyskawiczną, której celem miało być przełamanie polskiej obrony, a następnie okrążenie i zniszczenie głównych sił przeciwnika. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.
W 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej przy Skwerze Kombatantów odbyły się główne uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Delegacje z kwiatami i poczty sztandarowe oddały hołd bohaterom, którzy stracili życie w obronie kraju.

„Mistrz i uczeń”
09.2013

We wrześniu szkoła otrzymała wyniki konkursu, który został rozstrzygnięty pod koniec czerwca. Na konkurs „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski, wpłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do udziału w projekcie zgłosili się uczniowie gimnazjów, liceów, techników z całej Polski oraz uczniowie polskich szkół na Litwie i Ukrainie.

Małgorzata Łach i Marlena Jarynowska to uczennice naszej szkoły, które w I etapie tego projektu edukacyjnego zdobyły wyróżnienie. Celem projektu było zachęcenie młodych ludzi do odnalezienia i opisania osób lub instytucji, które w okresie II Rzeczypospolitej miały wpływ na wychowanie młodzieży. W I etapie konkursu wyróżnione uczennice opisały historię Władysława Gębika.

Gratulacje dla uczennic oraz dla opiekunki zespołu pani Doroty Huk-Szymańskiej
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"
21.08.2013

Pod koniec sierpnia podsumowany został Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój",  który odbył się  pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim,  adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym  i przyjaznym.

Do udziału w dwunastej edycji konkursu zostało nadesłanych 637 prac.
Nasi uczniowie po raz kolejny zdobyli:

 • nagrodę  - Natalia Biedrzycka
 • wyróżnienia - Patrycja Pisarek  i  Adam Walkiewicz.
Gratulacje !!!
Sukces Kacpra
21.08.2013

Uczeń naszej szkoły Kacper Lasota zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na kartkę walentynkową związaną tematycznie z HIV/AIDS. Celem tego konkursu była pomoc młodym ludziom w zrozumieniu otaczających ich problemów społecznych, uwrażliwiania na nie, uczenie odpowiedzialności i empatii oraz poszerzanie wiedzy .

Ogromne gratulacje dla Kacpra.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

1.Szerszeń Wiktoria

2.Pałdyna Marianna

3.Tandecka Maria

4.Ślusaeska Julia

5.Karaszkiewicz Daria

6.Kędziora Martina

7.Machalewska Aleksandra

8.Łaszcz Julia

9.Nikola Olszewska

10.Weronika Muzolf

11.Wróblewicz Julita

12.Zalewska Aleksandra