[wstecz]

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 28.06.2013

28 czerwca 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz ostatni przekroczyli próg szkoły. Odświętnie ubrani przybyli na długo oczekiwaną uroczystość zakończenia roku szkolnego. Pani Dyrektor, podsumowując miniony rok, przypomniała sukcesy gimnazjalistów i podziękowała im za godne reprezentowanie szkoły. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Kwidzyna Pan Andrzej Krzysztofiak, który również pogratulował wielu osiągnięć uczniom, a szczególne słowa uznania skierował do finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Serdeczne gratulacje złożył również ich rodzicom i nauczycielom. Wręczył też STATUETKI ZŁOTEJ SOWY - najdonioślejszą w naszym gimnazjum nagrodę dla trzecioklasistów. W tym roku szkolnym statuetki takie otrzymali: za osiągnięcia dydaktyczne - Krzysztof Marek z klasy III e, za wybitne osiągnięcia artystyczne - Patrycja Pisarek z klasy III i, za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej - Iga Rzepka z klasy III d, za wybitne osiągnięcia sportowe - Malwina Hartman z klasy III b. Ponieważ tradycją naszego gimnazjum jest także nagradzanie wszystkich uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, gratulacjom i uściskom nie było końca. Po części oficjalnej gimnazjaliści udali się do klas, by pożegnać się ze szkołą na całe dwa miesiące.

Zobacz zdjęcia w galerii

Niech żyje bal! 28.06.2013

W zwyczaje naszej szkoły wpisał się na stale BAL GIMNAZJALNY. W tym roku szkolnym również tradycji stało się zadość i 14 czerwca odbyła się ta uroczystość. Głównym koordynatorem balu była pani Magdalena Chojnacka, której w tak dużym przedsięwzięciu pomagała pani Olena Shymańska. Do przygotowania imprezy bardzo aktywnie włączyli się uczniowie oraz ich rodzice. Prace nad dekoracjami trwały wiele dni. Pod czujnym okiem Pani Joanny Banach młodzież wykonała naprawdę kawał dobrej roboty, przy której świetnie się bawiła i integrowała. Długie godziny spędzali również absolwenci na próbach poloneza, którego od wielu lat niezawodnie uczy pani Laura Mizera. Tu także nie zabrakło zaangażowania i zabawy. Ponadto chętni szkolni artyści pod kierunkiem pani Grażyny Marek – Borowskiej przygotowali liryczno-muzyczne pożegnanie ze szkołą . Konfrenansjerami tej uroczystości byłi Adam Walkiewicz i Patrycja Żarczyńska, w roli recytatorów wystąpili: Stefka Zdral, Kasandra Boguslawska, Klaudia Tubaja, Anna Jankowska i Wojciech Przysowa, natomiast niezawodne wokalistki to Iga Rzepka oraz Martyna Chojnacka.

Odświętne stroje, nastrój, muzyka, dekoracje, licznie zgromadzeni goście nadali tej imprezie szczególny klimat. Absolwenci podczas balu świetnie się bawili i z nieukrywanym wzruszeniem i radością wspominają tę imprezę.

Wielki sukces w Ogólnopolskim Biennale Plastycznym 06.2013

Zespół Szkół w Gardei oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gardei zorganizował I edycję Biennale Plastyczne „Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce”.
Komisja biennale nagrodziła i wyróżniła 30 prac. Wśród laureatów znalazły się:
nagroda - Marzena Listewnik z kl. 3d (opiekun p. A. Lasota)
wyróżnienia:
Nikola Babin z kl. 3d (opiekun p.G. Borowska - Marek )
Julia Skrajda z kl. 2b (opiekun p. Anita Lasota).
Wśród nadesłanych prac organizatorzy wybrali również jedną nagrodę specjalną, którą otrzymała Patrycja Pisarek z kl. 3i (opiekun p. Anita Lasota).

BRAWO!

Sukcesy naszych uczennic w konkursie plastyczno -literackim 07.06.2013

Sukces naszych uczennic w IV REGIONALNYM KONKURSIE PLASTYCZNO – LITERACKIM „Znane i nieznane miejsca mojego regionu” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku wpłynęło 459 prac plastycznych z 67 szkół województwa. Miło jest nam ogłosić, że Patrycja Pisarek z klasy 3i otrzymała nagrodę specjalną Pomorskiego Kuratora Oświaty, a Agata Łapińska z klasy 3e została jedną z sześciu nagrodzonych (miejsc nie przyznawano) w tym konkursie. Podsumowanie połączone z wernisażem odbyło się 7 czerwca 2013 roku w Słupsku, na który zaproszono dziewczęta i ich opiekuna p. Anitę Lasotę.

Gratulujemy!

V Powiatowy Konkurs Matematyczny "Świat Brył" 07.06.2013

Dnia 7 czerwca 2013 r. w naszym gimnazjum odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”. Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie:
1.Adam Kapica kl. 3d (I miejsce),
2.Marcin Stasiuk kl. 3c (III miejsce),
3.Mateusz Górski kl. 3d (III miejsce).
W konkursie powiatowym wzięły udział 3-osobowe drużyny z sześciu gimnazjów z powiatu kwidzyńskiego.
Wyniki drużyn:
I miejsce: drużyna z Gimnazjum w Prabutach,
II miejsce: drużyna z Gimnazjum w Wandowie,
III miejsce: drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
IV miejsce: drużyna z Gimnazjum Społecznego w Kwidzynie,
V miejsce: drużyna z Gimnazjum w Sadlinkach,
VI miejsce: drużyna z Gimnazjum w Nebrowie Wielkim.
Wyniki indywidualne:
I miejsce: Adam Kapica z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: Grzegorz Szerszeń z Gimnazjum w Prabutach oraz Izabela Gruchała-Węsierska z Gimnazjum w Wandowie,
III miejsce: Kamil Tais z Gimnazjum w Sadlinkach,
IV miejsce: Weronika Bełdycka z Gimnazjum w Wandowie oraz Marcin Stasiuk z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy!

Festiwal Nauki i projektów uczniowskich 03.06.2013

"Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”. Glenn Doman

Każdego roku z okazji Dnia Dziecka w naszym gimnazjum odbywa się Festiwal Nauki. 3 czerwca nasi gimnazjaliści uczestniczyli w wielu ciekawych imprezach, konkursach oraz prezentowali efekty swoich projektów edukacyjnych.
W tym dniu odbyły się następujące konkursy i imprezy:

 • „CO WIESZ O FRANCJI I KRAJACH FRANKOFOŃSKICH?” – konkurs dla dwuosobowych drużyn z klas II i III.
 • Krzyżówka i kalambury w języku niemieckim „CO WIEMY O CZASIE PRZESZŁYM?” – dla wszystkich chętnych.
 • WYSTAWA MASZYN PROSTYCH dla wszystkich.
 • „POTYCZKI UMYSŁOWE” - konkurs dla dwuosobowych drużyn z klas I i II.
 • „KONKURS „BON – TON” dla trzyosobowych drużyn z klas I.
 • STREET BALL – współzawodnictwo trzyosobowych drużyn w koszykówce.
 • Konkurs geograficzny dla klas I, II i III - „STARCIE GEOGRAFÓW”
 • „BIEG PO ZDROWIE” – zabawa dla 5 osobowych drużyn uczniów z klas I – wykonali oni 10 zadań związanych z prawidłowym odżywianiem i aktywnym trybem życia – biegając po szkole, zbierali punkty w specjalnych książeczkach.
 • WYSTAWA PRAC UCZNIÓW Z ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH.

Przedstawione zostały następujące projekty uczniowskie:

 • wystawa i prezentacja 2 scenek przez uczniów klasy IIg „Henryk Sienkiewicz – wybitny powieściopisarz”
 • wystawy: „Sławni chemicy” (IIj, IId); „Sole – przyjaciel czy wróg?” (IIa, IIb); „Wielcy biolodzy” (IIa); „ Wielcy polscy matematycy” (IId); „Aerobik – wpływ na sylwetkę” (IIg); „Kibice, kibole, grupy podwórkowe” (Id, IId, Ij, IIj), „Chorwacja w obiektywie” (IIIf); NA TROPIE FIZYKI (IIIi)
 • prezentacje multimedialne: „Wielcy matematycy” (IIc); „Wszechświat …” (IIId) „Historia dzieje się na naszych oczach - most kwidzyński” (Id); „Szkoła – moja przyszłość” (II e); „Wielkie religie świata” (IIIi)
 • „Mały – Wielki świat” (I d) - prezentacja multimedialna połączona z warsztatami mikroskopowymi dla uczniów, z możliwością wykonywania własnych preparatów mikroskopowych.

Zwycięzcom konkursów wręczono dyplomy, wszystkim uczestnikom imprez – słodycze. Ten dzień to wspaniałe połączenie zabawy z nauką.

Zobacz zdjęcia w galerii

Uczniowie Gimnazjum nr 2 najlepsi w TUWIMOWSKICH INSPIRACJACH 03.06.2013

3 czerwca 2013 roku został rozstrzygnięty XII Powiatowy Konkurs Poetycko-Plastyczny inspirowany twórczością Juliana Tuwima pt. "Zabawy słowem i obrazem, czyli TUWIMOWSKIE INSPIRACJE". Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych młodzieży oraz rozmiłowanie uczniów w poezji naszego wieszcza". Cel to bardzo ważny, bowiem Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima. Z dumą możemy poinformować, że nasi gimnazjaliści zajęli czołowe miejsca w tych zmaganiach. I miejsce otrzymała Karolina Obuchowska z klasy III c, II miejsce Oliwia Wnuk z klasy I d, III miejsce Natalia Sobczak z klasy II h, zaś wyróżnienia zdobyły Natalia Kisielewska z klasy II h oraz Natalia Kożuch z klasy III c. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Lemańska.

GIMNAZJUM NR 2 - BEZPIECZNĄ SZKOŁĄ
03.06.2013

Mamy kolejny certyfikat! Tym razem w sferze bezpieczeństwa. Nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół wszystkich stopni pn. "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń". Hasło konkursu to: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.
3 czerwca 2013 r. odbyła się uroczystość podsumowująca realizację zadań przewidzianych regulaminem konkursu, w które to mocno zaangażowała się cała społeczność naszej szkoły. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli różnych instytucji, którzy pomagali nam w wykonaniu poszczególnych działań. Swoją obecnością zaszczycił nas również wiceburmistrz pan Roman Bera. Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Jolantę Lewandowską. Następnie w czasie prezentacji multimedialnej, zawierającej efekty naszej wspólnej pracy, zaprezentowali się uczniowie, którzy przygotowali piosenki o bezpieczeństwie. Gości zaproszono do obejrzenia wystawy prac naszych uczniów.
Oto krótka relacja z wykonanych zadań.

Zobacz zdjęcia w galerii

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Nasze ważne sprawy”. 29.05.2013

29 maja 2013r. odbył się X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Nasze ważne sprawy”. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych gimnazjalistów oraz kształtowanie ich kreatywności. W tym roku młodzież miała okazję poznać bliżej problemy bohaterów książek: Katarzyny Majgier, Agnieszki Tyszki, Barbary Ciwoniuk oraz Ewy Nowak. Uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania dotyczące treści: „Miłość ci wszystko wyPaczy”, „Czego uszy nie widzą”, „Musisz to komuś powiedzieć”, „Lawenda w chodakach”.
W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z: Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, Gimnazjum w Liczu, Gimnazjum w Nowym Dworze.
OTO WYNIKI:
I miejsce zajęła Marta Trzaska z Nebrowa Wielkiego,
II miejsce Julia Zelmańska z Licza,
III miejsce Eliza Chojnacka z Licza.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy!

Gimnazjum nr 2 po raz trzeci SZKOŁĄ Z TALENTEM 28.05.2013

28 maja 2013r. w kwidzyńskim teatrze odbyła się uroczystość, w trakcie której złożono gratulacje laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz podsumowano trzeci już turniej działań artystycznych "Szkoła z talentem". Autorem i realizatorem tego projektu jest Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt, która zaproponowała cykl różnorodnych działań dla młodzieży uzdolnionej artystycznie. Według organizatora, pana Mieczysława Dzikowskiego "SZKOŁA Z TALENTEM to paleta różnorodnych działań artystycznych mających na celu podniesienie rangi zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły. To znakomita możliwość spotkania młodych ludzi działających w tej samej dziedzinie i porównania swoich umiejętności, wrażliwości i dorobku". Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz trzeci została zwycięzcą tego turnieju, otrzymując tym samym prestiżową statuetkę oraz zaszczytny tytuł "Szkoła z talentem".

A oto laureaci turnieju i ich opiekunowie:
Konkurs filmowy:
I miejsce - Jakub Gołębiowski, Natalia Kocznur, Oliwia Dąbrowska, Patrycja Żak, Dominika Chodorowska (opiekun pani Anita Lasota)
II miejsce - Mariusz Wiśniewski, Magdalena Szymańska, Oliwia Wnuk, Jakub Konieczek, Kacper Płaczek, Maja Grys (opiekun pani Bożena Lemańska)
Konkurs literacki:
I miejsce - Stefania Zdral (opiekun pani Aleksandra Brejnakowska)
Festiwal piosenki:
I miejsce - Iga Rzepka (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
II miejsce - Barbara Gadomska (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
II miejsce - Paulina Korynt (opiekun pan Eligiusz Gełdon)
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie - Patrycja Pisarek (opiekun pani Anita Lasota)
Konkurs fotograficzny:
wyróżnienie - Joanna Ulatowska (opiekun pani Anna Templin)

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Bałtycki Festiwal Nauki 23.05.2013

W czwartek, 23 maja, 30 uczniów klas I, II i III naszego Gimnazjum uczestniczyło w zajęciach organizowanych w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. O godz. 10.00 – odbyło się biologiczne spotkanie z naukowcem – dr Andrzejem Oleksa, wykładowcą Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego w Bydgoszczy. Tematem wykładu było: „Zastosowanie genetyki w ochronie środowiska”. Młodzież nie tylko wysłuchała ciekawej prelekcji z pokazem multimedialnym, ale również zadawała pytania na nurtujące ją pytania związane z klonowaniem wymarłych organizmów. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, przygotowanych przez klasę o profilu „bezpieczeństwo publiczne” oraz straż pożarną. Młodzież miała okazję wziąć udział w symulacji wypadku rowerowego i przećwiczyć reanimację poszkodowanego. Ponad to uczniowie obejrzeli ciekawe i efektowne pokazy chemiczne, eksperymenty biologiczne (m.in. wyciągnie DNA z banana) oraz stoisko fizyczne. Wszystkie pokazy prezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego.
Uczestnicy wyjścia: M.Duzinkiewicz (1f); Sz.Kukliński, O.Wnuk, P.Ponczek, M.Szymańska (1d); P.Sosnowski, K.Pietuszyńska (2f); K.Samborska, Z.Gajko, D.Chojnacka. J.Myrcha, D.Wiśniewska, G.Orlicki, T.Salomon, Ł.Sabiszewski, K.Nowicki (2i); M.Grabowski (3c); P.Wierzba, A.Łapińska(3e); K.Dąbrowska, K.Tubaja, K.Ślisarska, A.Kapica, I.Rzepka, K.Olszowiec(3d); N.Piekarska, P.Chruścińska, A.Janiszewska, A.Łukasiewicz, S.Zdral(3g)

Zobacz zdjęcia w galerii

13 Ogólnopolski Konkurs Twórczy Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2013 20.05.2013

20 maja 2013 r. zostały zakończone kwalifikacje do finałów krajowych 13 Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2013. Miło nam poinformować, że uczennica pani Bożeny Lemańskiej - Oliwia Wnuk zakwalifikowała się do etapu krajowego, który odbędzie się 15.06.2013 r. w Sopocie. Konkurs ma na celu rozwinięcie myślenia twórczego i jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej i pierwszych klas gimnazjum. Jego autorem jest Marian Chwastniewski, a opiekę naukową sprawuje profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Teresa Bauman. Ten prestiżowy konkurs to dla uczniów nie lada wyzwanie, bowiem nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.
Mocno trzymamy zatem kciuki za naszą Oliwię!

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zabawa słowem" 17.05.2013

17 maja 2013 r. w Ryjewie odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zabawa słowem". W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze szkół z Kwidzyna, Ryjewa, Licza i Nowego Dworu. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom recytacji i ciekawe interpretacje.
Uczniowie naszego gimnazjum zajęli następujące lokaty:
I miejsce - Adam Walkiewicz - uczeń pani Anny Ptak-Gnutek
II miejsce - Martyna Chojnacka - uczennica pani Aliny Tyszkowskiej
III miejsce - Filip Krzysztofiak - uczeń pani Bożeny Lemańskiej
wyróżnienie - Oliwia Wnuk - uczennica pani Bożeny Lemańskiej.

Gratulujemy!

Wycieczka uczniów do Sejmu 16.05.2013

44 uczniów naszego gimnazjum 16 maja 2013r. pojechało na wycieczkę do Sejmu RP. Wizyta odbyła się na zaproszenie posła Jerzego Kozdronia. Podczas zwiedzania uczniowie nie tylko oglądali salę sejmową, korytarze znane z telewizji, ale także poznali historię polskiego parlamentaryzmu. W Sejmie gimnazjaliści spotkali się również z senatorem Leszkiem Czarnobajem, który opowiadał o pracy posła i senatora.
Ponadto zobaczyli Stadion Narodowy, Pałac prezydencki, Plac Zwycięstwa, uczestniczyli w pokazie robienia cukierków w Manufakturze Cukierków na Nowym Świecie oraz zwiedzali Stare Miasto w Warszawie.

Zobacz zdjęcia w galerii

Kangur 2013 15.05.2013

Dnia 21 marca 2013r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2013”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów. Nagrody w powyższym konkursie zdobyło 6 uczniów.
Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie:
Ryś Paulina z klasy III i – naucz. M. Gostkiewicz
Barganowski Tomasz z klasy III c – naucz. B. Szuwarowska
Myrcha Jędrzej z klasy II i – naucz. W. Legiewicz
Bollin Bartłomiej z klasy II f – naucz. E. Wiśniewska
Radmerska Maria z klasy I b – naucz, W. Legiewicz
Tomasik Krzysztof z klasy I d – naucz. B. Korocińska

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Mitologiczny „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy” 10.05.2013

10 maja 2013r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań historycznych oraz pogłębianie wiadomości o mitologii greckiej. W zmaganiach wzięli udział uczniowie: Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, Gimnazjum w Prabutach, w Liczu, Gardei , Ryjewie oraz nasza szkoła – Gimnazjum nr 2. Każdą szkołę reprezentowała 2 osobowa drużyna. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe, a także zadania różne – przygotowane przez nauczycielki w formie prezentacji multimedialnej.
Dodatkowo każdy uczeń przygotował i zaprezentował podczas konkursu ilustrację do wybranego mitu. Prace plastyczne oceniali sami uczestnicy. Oprócz wiedzy uczniowie musieli się również wykazać szybkością i spostrzegawczością – trzeba było bowiem rozwiązać „mityczny” labirynt. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Organizatorzy – Beata Kamińska i Agnieszka Białecka.
Wyniki współzawodnictwa:
I miejsce – Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
II miejsce – Gimnazjum w Prabutach i Gimnazjum w Liczu
III – miejsce – Gimnazjum w Gardei
Wyróżnienie zdobyło Gimnazjum w Ryjewie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy obszernej wiedzy mitologicznej!

Finał Wojewódzki w koszykówce chłopców 7.05.2013

Dnia 7.05.2013 w Wejherowie odbył się Finał Wojewódzki XIV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszego gimnazjum rozegrała najpierw mecze w grupie:
Kwidzyn 97:36 Gdańsk,
Kwidzyn 60:56 Wejherowo
.
W finale nasi koszykarze przegrali z koszykarzami z Sopotu 60:62, tym samym zdobywając srebrny medal i puchar dla szkoły.

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Literacko–Poetyckiego „Pisać każdy może …” 06.05.2013

6 maja 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literacko – Poetyckiego „Pisać każdy może …”. Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów literackich. Na konkurs napłynęło 21 prac w kategorii „poezja” i 41 prac w kategorii „proza”.
Laureaci w kategorii „poezja”:
I miejsce Marta Jagodzińska, Oliwia Zarzycka (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
II miejsce – Julia Zelmańska (Gimnazjum w Liczu)
III miejsce – Wojciech Gryglewski (Gimnazjum w Gardei)
Wyróżnienia:
Nikola Babin (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie), Patryk Krasowski (Gimnazjum w Ryjewie)
Laureaci w kategorii „proza”:
I miejsce – Karolina Dymna (Gimnazjum w Ryjewie), Aleksandra Karpińska (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
II miejsce Maria Radmerska, Grzegorz Orlicki (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
III miejsceKinga Samborska, Paulina Sitarz (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie)
Wyróżnienia:
Nikola Hermanowicz (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie), Paulina Nakonieczna (Gimnazjum w Gardei), Paweł Kochański (Gimnazjum w Ryjewie).

Gratulujemy!

Konkurs Plastyczny "Tacy - jak MY" 05.2013

Zakończył się KONKURS PLASTYCZNY „TACY - JAK MY”, w którym wzięli udział przyszli nasi absolwenci - uczniowie klas 3. Należało wykonać pracę (np. projekt plakatu, pracę malarską lub rysunkową, collage), upamiętniającą trud i poświęcenie naszych żołnierzy z Armii Krajowej – patrona szkoły.
Oto uczniowie nagrodzeni:

 1. Anna Jankowska 3h
 2. Jowita Kwiatkowska 3h
 3. Barłomiej Harackiewicz 3b
 4. Natalia Biedrzycka 3d
 5. Kinga Ślusarska 3d
 6. Marzena Listewnik 3d
 7. Agata Huzarska 3f
 8. Krystian Szejerka 3c
 9. Pamela Dziedzic 3j
Wyróżnieni zostali:
Magda Rożniata 3e, Dominika Weiss 3j, Alicja Hernacka 3j, Martyna Chojnacka 3j, Kornelia Chrzanowska 3j, Karol Pliszka 3c, Paulina Januszewska 3h, Klaudia Jurkiewicz 3h, Anna Starnawska 3h, Alicja Zalewska 3h, Jakub Rozmus 3h, Magda Studzińska 3i, Paulina Ryś 3i, Dominik Wyczliński 3d, Nikola Babin 3d, Sebastian Zuchniarek 3d, Paula Lipińska 3d, Klaudia Tubaja 3d, Kasandra Bogusławska 3d, Alicja Bakierska 3f, Marcin Gołąbek 3b.
PAMIĘTAMY  I  BĘDZIEMY  PAMIĘTAĆ !

Gratulujemy!

Z Janem Pawłem II w drodze do świętości 30.04.2013

Jan Paweł II od 1 maja 2011r. należy już do grona błogosławionych. Chcąc oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu, młodzież przygotowała montaż słowno- muzyczny, który został zaprezentowany po to, aby wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych, a przede wszystkim bardzo kochał dzieci i młodzież. Do montażu została dołączona prezentacja multimedialna, a nad całością występu czuwały: pani Ewa Zarębska i pani Ania Gnutek.

Egzamin gimnazjalny 23-25.04.2013

Egzamin gimnazjalny to niezwykle ważne wydarzenie w życiu gimnazjalisty. Sprawdza wiedzę nabytą w ciągu trzech lat nauki. Wynik z egzaminu ma decydujący wpływ na wybór szkoły średniej. W dniach 23-25 kwietnia 2013r. uczniowie klas III w całej Polsce zmagali się z zadaniami, przystępując do poszczególnych części:

 • humanistyczna:
  - historia i wiedza o społeczeństwie
  - język polski
 • matematyczno-przyrodnicza:
  - biologia, chemia, fizyka, geografia
  - matematyka
 • językowa:
  - poziom podstawowy: j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, j. francuski (języki obce możliwe do wyboru w naszej szkole)
  - poziom rozszerzony: j. angielski.
O wynikach uczniowie dowiedzą się w czerwcu, otrzymując stosowne zaświadczenia.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 19.04.2013

Dnia 19 kwietnia 2013r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły drużyny wyłonione w etapach miejskich i gminnych szkół podstawowych (SP5 Kwidzyn, SP Gardeja, SP Tychnowy, SP Ryjewo, ZS w Nebrowie Wlk., SP2 Prabuty) i gimnazjów (Gim Prabuty, Gim Gardeja, Gim Nowy Dwór, Gim 2 Kwidzyn, ZS Sadlinki, Gim Ryjewo).
Młodzież zmagała się z przepisami - rozwiązując test, torem przeszkód oraz udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku ran. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze POLICJI, pielęgniarka oraz nauczyciele.
Do następnego etapu, czyli do województwa, zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ryjewie oraz uczniowie z Gimnazjum z Nowego Dworu. Drużyna z naszego gimnazjum zajęła II miejsce. Najlepszymi zawodnikami indywidualnie okazali się: Filip Dobosz z SP z Ryjewa oraz Tomasz Kryszkiewicz z Gimnazjum w Prabutach.
Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gratulujemy!

Powiatowy konkurs o krajach DACH - Lander 18.04.2013

Dnia 18 kwietnia 2013r. w naszej Szkole odbył się Powiatowy Konkurs o Krajach Niemieckojęzycznych. W Konkursie wzięło udział 8 szkół między innymi:
-Gimnazjum Nr 3 Kwidzyn
-Gimnazjum Prabuty
-Gimnazjum Ryjewo
-Gimnazjum Nowy Dwór
-Gimnazjum Wandowo
-Gimnazjum Licze
-Gimnazjum nr 2 Kwidzyn.
Uczniowie otrzymali test, który składał się z 40 pytań zamkniętych typu a, b, c oraz 15 pytań typu prawda fałsz. Test trwał 45 minut, maksymalna liczba punktów 55.
Zdobyte miejsca:
I miejsce - Aleksandra Jaworska Gimnazjum nr 3 Kwidzyn
II miejsce - Karina Pietuszyńska Gimnazjum nr 2 Kwidzyn
III miejsce - Łukasz Barbarewicz Gimnazjum Prabuty

Gratulujemy!

Finał Wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych 17.04.2013

Dnia 17 kwietnia 2013r. w Człuchowie odbył się Finał Wojewódzki XIV Gimnazjady w indywidualnych biegach przełajowych. Nasze Gimnazjum reprezentowało trzech uczniów: Radosław Grudziecki zajął 23 miejsce, Michał Łubiński - 33 miejsce i Mateusz Wiśniewski zakończył bieg na 37 miejscu. Ogółem startowało ok. 120 zawodników. Opiekunem podczas zawodów była p. Anna Babicka

Gratulujemy!

X Powiatowy Konkurs Twórczości Dzieci I Młodzieży pn. „W Unii Europejskiej” 16.04.2013

16 kwietnia 2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kwidzynie odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom X Powiatowego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży pn. „W Unii Europejskiej” Na konkurs zostało nadesłanych 288 prac z 25 szkół. Miło nam jest ogłosić, że uczennica p. Anity Lasoty, Natalia Biedrzycka z kl. 3d otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Gratulujemy!

Trzeci Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! 04.2013

Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzany jest w trzech etapach: szkolny, regionalny i finał. Uczniowie w etapie szkolnym rozwiązują 2 razy na dobę, przez 5 dni, testy 10 minutowe z różnych kategorii np. programy użytkowe, multimedia, Internet, system, algorytmika, społeczności internetowe, sieci, prawo itp.
W konkursie wzięło udział szkół: 800 oraz uczniów: 23473. Z naszej szkoły 24 przystąpiło do gry. Jeden z uczniów - Grzegorz Orlicki z kl. 2i - zakwalifikował się do II etapu (regionalnego) zdobywając 30 pozycję wśród 100 najlepszych uczniów z całej Polski.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie regionalnym.

19 kwietnia 2013r. odbył się II etap – regionalny. Do etapu przystąpiło 100 uczniów. Grzegorz zmagał się z zadaniami praktycznymi oraz z wiedzą teoretyczną, rozwiązując pytania testowe.
Wynik uzyskany - 23 miejsce.
GRATULUJEMY

Międzynarodowe sukcesy literackie 12.04.2013

12 kwietnia 2013 roku ogłoszone zostały wyniki XXIX Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Na konkurs nadesłano 10835 zestawów tekstów literackich z 493 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 456 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 32 szkół w Stanach Zjednoczonych i 169 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie. Nagrodzone i wyróżnione wiersze i opowiadania zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Poprowadź mnie przez zielone ogrody” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 20 maja 2013 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. W składzie jurorów obok znanych literaturoznawców, pisarzy, polonistów i historyków literatury znalazła się poetka Wanda Chotomska. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesów naszych gimnazjalistek, które swym lekkim piórem zwróciły uwagę tak znamienitego jury. Małgorzata Duzinkiewicz (uczennica pani Aleksandry Brejnakowskiej) została laureatką tego konkursu, zaś Zuzanna Gajko (uczennica pani Bożeny Lemańskiej) po raz kolejny zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

Najlepsi z najlepszych 09.04.2013

9 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sopocie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Najzdolniejsi w województwie uczniowie otrzymali swoje cenne zaświadczenia z rąk Pomorskiego Wicekuratora Oświaty pani Elżbiety Wasilenko, która w swoim przemówieniu pogratulowała sukcesów gimnazjalistom, ale również z wielkim uznaniem wyraziła się o nauczycielach zdolnej młodzieży, którzy potrafili dostrzec uczniowskie talenty i wydobyć z nich to, co najwartościowsze. Nasze gimnazjum w bieżącym roku szkolnym uzyskało 8 tytułów laureata. To powód do dumy i zadowolenia. Uwzględniając liczbę laureatów, po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół w województwie pomorskim, zajmując w tej klasyfikacji zaszczytne V miejsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
A oto najlepsi z najlepszych:
Język polski – Wiktoria Paciorek z klasy III c – opiekun pani Bożena Lemańska
Historia - Krzysztof Marek z klasy III e – opiekun pani Beata Kamińska
Matematyka – Patrycja Pisarek z klasy III i – opiekun pani Marzena Gostkiewicz
Biologia – Kamil Olszowiec z klasy III d – opiekun pani Agnieszka Białecka
Biologia – Karolina Dąbrowska z klasy III d – opiekun pani Agnieszka Białecka
Fizyka – Adam Kapica z klasy III d – opiekun pani Elżbieta Dombek
Fizyka – Paweł Sosnowski z klasy II f – opiekun pani Elżbieta Dombek
Informatyka – Kamil Olszowiec z klasy III d – opiekun pani Wiesława Podgórska

 

Gratulujemy!!!

Konkurs "Liczby na co dzień" 06.04.2013

Dnia 6 kwietnia 2013 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum „Liczby na co dzień”.
Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie:

 1. Joanna Wolanowska kl. Ig, nauczyciel: Barbara Szuwarowska,
 2. Krzysztof Białkowski kl. If, nauczyciel: Marzena Gostkiewicz,
 3. Jakub Redmerski kl. Ib, nauczyciel: Wioletta Legiewicz.

W czasie trwania w/w konkursu uczniowie naszego Gimnazjum zajęli I miejsce drużynowo oraz indywidualnie:
I miejsce:  Jakub Redmerski
II miejsce: Joanna Wolanowska
IV miejsce: Krzysztof Białkowski.

Gratulujemy!!!

Powiatowy Konkurs Recytatorski 06.04.2013

6 kwietnia br. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Proza i poezja światowa”. Każdy uczestnik zaprezentował wiersz oraz fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, z czego czworo zostało nagrodzonych.
Oto wyniki:
II miejsce – Martyna Chojnacka z III j
III miejsce- Adam Walkiewicz z kl. III h
Wyróżnienia: Natalia Kisielewska z II h i Jędrzej Myrcha z II i
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również nagrody.

Gratulujemy!!!

Szkolny Konkurs Ortograficzny 04.04.2013

Szkolny Konkurs Ortograficzny został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Annę Templin i panią Alinę Tyszkowską dnia 4 kwietnia 2013 r. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – III.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marta Jagodzińska kl. III i,
II miejsce – Weronika Krawiec kl. II d,
III miejsce – Paulina Sitarz kl. III f.
Wyróżnienia:
Julia Bania kl. III d,
Adam Lewandowski kl. III d,
Paula Lipińska kl. III d,
Weronika Brzózy kl. I h.

Gratulujemy!!!

Finał w piłce ręcznej 25.03.2013

W dniu 25 marca 2013 r. odbył się Finał IV Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Gimnazjum z Bolszewa, Gimnazjum z Nowej Karczmy, Gimnazjum nr 17 z Gdańska, Gimnazjum nr 3 z Tczewa, Gimnazjum nr 6 ze Słupska oraz Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Oto klasyfikacja końcowa:

 • I miejsce Gimn. Nr 6 Słupsk
 • II miejsce Gimn. Nr 3 Tczew
 • III miejsce GIMN. Nr 2 KWIDZYN
 • IV miejsce Gimn. Nr 17 Gdańsk
 • V miejsce Gimn. Nowa Karczma
 • VI miejsce Gimn. Bolszewo

Gratulujemy!!!

Dzień Kultury 21.03.2013

Początek wiosny w naszej szkole, to także DZIEŃ KULTURY. W ramach dni otwartych uczniowie klas 3. gościli w II LO, a w hali sportowej rozpoczęły się przygotowane na ten dzień imprezy kulturalno-sportowe. Klasy I i II brały udział w konkursach plastycznych pod hasłem: TRZYMAJ FORMĘ. Klasy I losowały owoc lub warzywo i miały za zadanie przygotować przebranie 1 lub 2 osób oraz reklamę wylosowanego produktu. Zadaniem klas II było przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia. Przebrania i reklamy oraz plakaty zostały zaprezentowane podczas szkolnego apelu.

Wyniki klas I:
I miejsce –klasa I d
II miejsce- klasa I j
III miejsce- klasa I g
Wyniki klas II:
I miejsce –klasa II i
II miejsce- klasa II e
III miejsce- klasa II g

Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a plakaty zawisły na drzwiach sal lekcyjnych. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wróblewska wręczyła dyplomy i pamiątkowe znaczki KOLEGI i KOLEŻANKI NA MEDAL. Ogłoszono także zwycięzców plebiscytu na NAJKULTURALNIEJSZEGO CHŁOPCA i NAJKULTURALNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ w szkole.

Zobacz zdjęcia w galerii

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 19.03.2013

Dnia 19 marca 2013r. odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym. Do etapu przystąpiły dwa gimnazja: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie. Drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie: Nikolas Dąbrowski, Radosław Grudziecki i Maurycy Witkowski, zakwalifikowała się do etapu powiatowego.


Gratulujemy!!!

Proza i poezja światowa 18.03.2013

18 marca 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Proza i poezja światowa. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Wielu uczniów przygotowało wspaniałe interpretacje swoich tekstów.
A oto wyniki:
I miejsce- Martyna Chojnacka z kl. III j i Adam Walkiewicz z kl. III h
II miejsce- Jędrzej Myrcha z kl. II i
III miejsce- Natalia Kisielewska z kl. II h i Patrycja Żak z kl. II e
IV miejsce- Ania Jankowska z kl. IIIh, Aleksandra Borkowska z kl. III c

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie powiatowym.

„Bory Tucholskie w oczach dziecka” 03.2013

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Wysłaliśmy 17 prac plastycznych. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące nasze uczennice: Patrycję Pisarek z kl. 3i oraz Sabinę Ściążko z kl. 2i, które zajęły ex aequo I miejsce oraz Agatę Łapińską z kl. 3e, która otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy naszym gimnazjalistkom!

"Ja i Narnia" 06.03.2013

6 marca 2013r. uczennice naszej szkoły: Ula Piwowarska, Weronika Krawiec i Ala Dawid, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym przygotowanym przez kwidzyńską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Konkurs przeznaczony był dla miłośników „Opowieści z Narnii” i sprawdzał wiedzę uczestników na temat trzech pierwszych części siedmioksięgu: „Lew, czarownica i stara szafa”, „Książę Kaspian”, „Podróż", "Wędrowca do Świtu". Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, na podstawie przygotowanych charakterystyk rozpoznawali bohaterów książek, przyporządkowywali baśniowym postaciom symbolizujące ich rekwizyty. Trzygodzinne potyczki konkursowe wygrała Ula Piwowarska, uczennica kl. III I, trzecie miejsce zajęła Weronika Krawiec z kl. II D. Gratulujemy naszym gimnazjalistkom!

Zobacz zdjęcia w galerii

Uczucia słowami malowane 28.02.2013

28 lutego w auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego na Najpiękniejszy Wiersz Walentynkowy. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kwidzyńskiego. Na konkurs nadesłano 183 utwory poetyckie. Nasi gimnazjaliści zdobyli dwa wyróżnienia. Są to: Maja Grys z klasy I d (uczennica pani Bożeny Lemańskiej) oraz Dominika Nowakowska z klasy III g (uczennica pani Aleksandry Brejnakowskiej).

Wycieczka uczniów do Warszawy w nagrodę ... 26.02.2013

26 lutego2013 r. uczniowie naszego gimnazjum: Tychamowicz Dawid, Rozmus Jakub, Małkowski Dawid brali udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczka była nagrodą za godne reprezentowanie naszego miasta w rajdzie rowerowym Skandia Maraton Lang Team. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali Pałac Prezydencki, a także mieli okazje spotkać z Prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego. Uczestników wycieczki oprowadzał po Pałacu Pan Piotr Wiaderny, pochodzący z Kwidzyna. Kolejną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież wspaniale się bawiła. Opiekunem wycieczki był Pan Marek Żemojtel.

Zobacz zdjęcia w galerii

I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Chwyć byka za rogi” 07.02.2013

7 lutego 2013 r. w Gimnazjum nr 3 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Chwyć byka za rogi” dla klas VI szkół podstawowych i pierwszych gimnazjów. Celem konkursu było podniesienie poziomu znajomości zasad ortografii polskiej oraz dążenie do dbałości o poprawność ortograficzną. Uczniowie naszej szkoły udowodnili w tych zmaganiach, że są z ortografią za pan brat – II miejsce zajęła Nina Telefus z klasy I g (uczennica pani Aleksandry Brejnakowskiej), zaś III miejsce przypadło Krzysztofowi Wojtackiemu z klasy I a (uczniowi pani Bożeny Lemańskiej). Serdecznie gratulujemy naszym mistrzom ortografii.

"Kraina Palaczy" 06.02.2013

W ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół wszystkich stopni pn. „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Renaty Bielawskiej – Kapicy i pani Aliny Tyszkowskiej przygotowali przedstawienie antynikotynowe „Kraina Palaczy”. W dowcipny sposób uświadomili, że palenie jest złe. W przedstawieniu udział wzięli: Daria Furdal II g, Klaudia Ryś II g, Daria Szudzińska II g, Martyna Chojnacka III j, Kacper Goc II g, Adam Osipowski II g, Mateusz Rybczyński II g, Rafał Spaczyński II g, Brajan Zieliński II j. Dekoracje przygotowały: Agata Huzarska z III f i Agata Łapińska z III e.

Zobacz zdjęcia w galerii

Montaż słowno – muzyczny "Narkomania" 04.02.2013

W ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół wszystkich stopni pn. „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” młodzież klas III naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Renaty Bielawskiej – Kapicy i pani Aliny Tyszkowskiej przygotowała montaż słowno – muzyczny „Narkomania, czyli rzecz o smutku młodości”, w którym we wzruszający sposób został przedstawiony problem narkomanii. Występ uczniów oraz przesłanie w nim zawarte wywarło na słuchaczach ogromne wrażenie. W montażu udział wzięli: Nikola Babin III d, Paulina Korynt III d, Agata Łapińska III e, Maja Szymańska III e, Wojciech Przysowa III e, Paweł Wierzba III e, Julia Goc III f, Agata Huzarska III f, Alicja Dawid III f, Anna Jankowska III h, Martyna Chojnacka III j. Oprawę muzyczną przygotował Tomasz Gutmański III e, natomiast dekorację Agata Huzarska.

Zobacz zdjęcia w galerii

III Powiatowy Konkurs „Mistrz Sudoku” 23.01.2013

Dnia 23 stycznia 2012 r. odbył się III Powiatowy Konkurs „Mistrz Sudoku”. Konkurs miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Osiąganie sukcesu i zadowolenie z rozwiązywanych łamigłówek, może stać się dla uczniów zachętą do samodzielnego ćwiczenia, poszukiwania rozwiązań wielu innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół powiatu kwidzyńskiego: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Liczu, Zespołu Szkół w Gardei oraz Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim.
Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych: Jędrzej Myrcha i Grzegorz Orlicki. Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w wyznaczonym czasie diagramy sudoku. Z każdym kolejnym etapem wzrastał poziom trudności.
„Mistrzem Sudoku 2013” został Jędrzej Myrcha reprezentujący Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Nebrowie Wielkim – Marta Trzaska, trzecie miejsce drugi uczeń naszej szkoły – Grzegorz Orlicki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13.01.2013

13 stycznia 2013r. jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czasie kwesty ulicznej organizowanej w ramach XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W naszej szkole do akcji zbierania pieniędzy na rzecz Fundacji przystąpiło 19 uczniów oraz nauczyciele (R. Radomska, A. Matłosz – koordynatorki, A. Słota, A. Brejnakowska, J. Szatkowska, E. Kaniecka). Dla wolontariuszy i ich opiekunów przygotowano poczęstunek. Przed finałem przez cały miesiąc grudzień były organizowane kawiarenki „Pod serduszkiem”, gdzie sprzedawano ciasta własnego wypieku. W klasach także przeprowadzono akcję pod hasłem „Każdy grosz dla WOŚP”. We wszystkich formach akcji zebrano łącznie 2275,74 zł.

III Ogólnopolski Konkurs "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń" .01.2013

Nasza szkoła przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół wszystkich stopni pn. "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń". Hasło konkursu to: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja. Organizatorzy: Redakcja miesięcznika Perspektywy Europejskie oraz Fundacja Państwo Obywatelskie.
Celem konkursu jest - popularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.
Koordynatorami konkursu w naszej szkole są:

 • Grażyna Marek–Borowska
 • Renata Radomska
 • Olena Shymanska.

Więcej informacji na stronie konkursu >>>>>>

II edycja projektu uczniowskiego "1% - wielką szansą dla Kwidzyna" 3.01.2013

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum realizują społeczny projekt edukacyjny „1% - WIELKĄ SZANSA DLA KWIDZYNA”. Celem naszych działań jest zachęcenie mieszkańców powiatu kwidzyńskiego do wspierania lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego poprzez wpłatę 1% podatku. Wykorzystując mechanizm przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, możecie Państwo wesprzeć finansowo swoje miasto i powiat. Jest to wyjątkowa okazja, aby wspomóc lokalne środowisko nie inwestując własnych pieniędzy.
Aby zrealizować nasze cele stworzyliśmy listę Organizacji Pożytku Publicznego, którą umieściliśmy na łatwo dostępnej stronie internetowej oraz facebooku. Można na nie wejść np. przez stronę internetową naszego gimnazjum i „kliknąć” lubię to. Przygotowaliśmy ulotkę, z której mogą Państwo skorzystać wypełniając deklarację PIT za rok 2012.
Ogromnie cieszy fakt, że liczba wpłat w porównaniu z poprzednimi latami wzrosła ponad dziesięciokrotnie. W ubiegłym roku dzięki naszej akcji 1125 podatników przekazało swój 1% podatku na rzecz naszych OPP. Mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego wsparli lokalne OPP kwotą około 56 000 zł.
Nasza akcja została doceniona w rankingu projektów e-Akademii Przyszłości, uzyskała 1 miejsce w Województwie i znalazła się na liście 16 najlepszych społecznych projektów w Polsce.

Oto krótka relacja- Ogólnopolski Przegląd Projektów

Mamy nadzieję, że akcja również w tym roku przyczyni się do wzrostu świadomości mieszkańców naszego regionu i dzięki Państwa życzliwości wszystkie lokalne organizacje zyskają dodatkowe fundusze na charytatywną i społeczną działalność.

Dziękujemy za przychylność i liczymy na więcej!

Zespół projektowy w składzie: Michał Andruszewski, Nikola Babin, Paulina Korynt, Karolina Dawert, Mateusz Klingenberg, Igor Czeszejko-Sochacki, Karina Pietuszyńska, Nikolas Witusiński, Weronika Szulc, Michał Figiel, Krzysztof Tomasik, Wiktoria Kozłowska, Marcin Telejko i Jędrzej Strzelecki.
Opiekunowie: Elżbieta Dombek i Agnieszka Białecka

Apel do rodziców

Ulotka

Jasełka 20.12.2012

Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy- wigilijny wieczór przed świętami.
Jest tak piękny, taki inny- tak oczekiwany!

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem p. Jolanty Lewandowskiej i p. Anny Templin postanowili wprowadzić nas w atmosferę świąteczną i zaprezentowali montaż słowno- muzyczny w wersji współczesnej. Widzowie z zainteresowaniem wysłuchali tekstów i kolęd, a na koniec dyrektor szkoły- Pani Małgorzata Wróblewska złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

II Powiatowy Konkurs Piosenki Języków Obcych 19.12.2012

Dnia 19 grudnia 2012r. w Gimnazjum nr 2 im Armii Krajowej w Kwidzynie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Języków Obcych o tematyce świątecznej dla szkół gimnazjalnych. Po raz drugi w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Języków Obcych zorganizowany przez Annę Pawłowską i Magdalenę Chojnacką. Uczestnicy śpiewali w trzech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie udział wzięły szkoły: Gimnazjum Prabuty, Wandowo, Licze, Gimnazjum Społeczne z Kwidzyna oraz Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 2 również z Kwidzyna. Zapowiadał i przedstawiał gości Adam Walkiewicz z kl. III h. W przerwach gości zabawiali kolędami granymi na flecie i gitarze Aleksandra Karpińska z III g oraz Karol Nowicki z II i. Celem konkursu było zachęcenie uczestników do obcowania z kulturą krajów obcojęzycznych oraz poznawanie piękna języków obcych.

Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku” 13.12.2012

13 grudnia 2012 r. odbył Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III. Najsilniejszą ekipę wystawiła klasa 2i i to z tej klasy uczniowie stanęli na podium. I miejsce zajął Jędrzej Myrcha, II miejsce Grzegorz Orlicki, III miejsce Karol Nowicki. W Powiatowym Konkursie „Mistrz Sudoku” naszą szkołę będą reprezentowali Jędrzej Myrcha i Grzegorz Orlicki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.


Konkursu Wiedzy o AIDS 3.12.2012

Dnia 3 grudnia 2012 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbyła się X edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o AIDS i wiedzy na temat uzależnień. Nasz powiat reprezentowały wszystkie szkoły gimnazjalne, w tym także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie oraz Gimnazjum nr 4 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kwidzynie. Każda szkoła wytypowała po dwoje uczniów. Oprócz tego gościliśmy na konkursie uczestników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska, Gimnazjum nr 50 z Gdańska, Gimnazjum nr 15 z Gdańska oraz Gimnazjum nr 3 z Malborka. Łącznie w konkursie wzięło udział 32 uczniów.
Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań. 45 z nich dotyczyło historii odkryć, metod zapobiegania, leczenia a także ogólnej wiedzy na temat HIV i AIDS, a 15 to pytania z zakresu uzależnień od narkotyków i profilaktyki uzależnień. Dzięki sponsorom nagrodzono wszystkich uczniów, którzy przybyli na konkurs. Każdy uczeń otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Szkoła, która zgłosiła udział w konkursie, zobowiązana była do dostarczenia plakatu związanego z tematyką AIDS lub tematyką uzależnień i również tutaj uczniowie otrzymali nagrody. W trakcie podliczania punktów przez komisję konkursu, uczniowie brali udział w warsztatach szkoleniowych dotyczących uzależnień i profilaktyki prowadzonych przez panią pedagog Agnieszkę Matłosz z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Zdaniem uczestników i ich opiekunów, zarówno konkurs, jak i warsztaty, przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o AIDS i o problematyce uzależnień. Nad całością czuwała p. Małgorzata Wojtyłka.

Turniej Koszykówki pt. "Jesień z koszykówką" 30.11.2012

W dniu 30 listopada 2012 r. w Prabutach, odbył się Turniej Koszykówki pt. ”Jesień z koszykówką”. Wystartowały 4 drużyny: Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna, Gimnazjum z Prabut, Trumiejek i Nebrowa. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując I miejsce.............więcej
GRATULUJEMY !!!

XXII Kwidzyńskie Spotkania Teatralne 28-29.11.2012

W dniach 26 XI–02 XII 2012r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbywały się XXII Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W powiatowym przeglądzie wzięły udział zespoły reprezentujące: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, a także amatorskie grupy teatralne osób dorosłych.
28 listopada na deskach teatru wystąpiła „Grupa Nieformalna” z naszego gimnazjum. Uczniowie przygotowali przedstawienie na podstawie komedii Williama Szekspira „Poskromienie złośnicy”. Jest to jedno z pierwszych dzieł Szekspira, które powstało w 1594r. Akcja utworu rozgrywa się we włoskim mieście Padwa. Podobnie jak inne komedie tego autora, kończy się happy endem. W przedstawieniu wystąpili: Martyna Chojnacka z kl. 3j w roli Katarzyny i Adam Walkiewicz z kl. 3h w roli Petruchia oraz Sonia Floryańska z kl. 1c, Barbara Gadomska z kl. 3h, Kacper Goc z kl. 2g, Agata Huzarska z kl. 3f, Adam Osipowski z kl. 2g, Alicja Salamon z kl. 1e, Rafał Spaczyński z kl. 2g, Julia Sumbar z kl. 1e, Paweł Wierzba z kl. 3e oraz Brajan Zieliński z kl. 2j. Tło muzyczne do spektaklu przygotował Adam Walkiewicz, scenografię Agata Huzarska i Adam Walkiewicz. Grupę teatralną wsparli od strony technicznej Joanna Ulatowska z kl. 3i oraz Tomasz Gutmański z kl. 3e. Nad całością czuwały: p. Renata Bielawska-Kapica, p. Ala Tyszkowska, p. Sylwia Wardaszka.
Czwarty dzień przeglądu zespołów teatralnych rozpoczął się spektaklem „Jak żyć?” przygotowanym przez grupę „Akcent” pod kierunkiem p. Bożeny Lemańskiej. Miał on na celu pokazanie, z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie i w jaki sposób sobie z nimi radzą. W przedstawieniu wystąpili: Natalia Kisielewska z kl. 2h, Anna Ciska z kl. 2h, Marta Bartosiak z kl. 2h, Katarzyna Studzińska z kl. 2h, Kinga Samborska z kl. 2i, Zuzanna Gajko z kl. 2i, Natalia Kułak z kl. 2i, Dorota Chojnacka z kl. 2i, Dominika Wiśniewska z kl. 2i, Olga Sulot z kl. 2i, Maja Demko z kl. 2i, Sabina Ściążko z kl. 2i, Teresa Salamon z kl. 2i, Jędrzej Myrcha z kl. 2i, Aleksandra Michalak z kl. 2i, Marlena Konopatzka z kl. 2i, Filip Krzysztofiak z kl. 2i, Marta Brejnakowska z kl. 2i, Michał Kobylarz z kl. 2i, Karol Nowicki z kl. 2i, Kacper Przekwas z kl. 2b, Eryk Malinowski z kl. 2b, Radosław Grudziecki z kl. 2b.
Wszystkie przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej publiczności, a młodzi „aktorzy” otrzymali pamiątkowe statuetki Sowy.

Zobacz zdjęcia w galerii

Laureaci konkursów przedmiotowych
.11.2012

Odbyły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: ............więcej
GRATULUJEMY !!! Życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

VII edycja Konkursu Informatycznego "Bóbr 2012"
14.11.2012

14 listopada 2012r. o godz. 12.45 wybrani uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs ma celu kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Na wyniki musimy poczekać.

 

Próbny egzamin gimnazjalny
13-15.11.2012

W dniach od 13 do 15 listopada 224 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego. W ciągu trzech dni zmagali się z zadaniami z poszczególnych części:

 1. humanistyczna:
  - historia i WOS
  -język polski
 2. matematyczno- przyrodnicza:
  - przedmioty przyrodnicze
  - matematyka
 3. językowa:
  - j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski - poziom podstawowy
  -j. angielski - poziom rozszerzony.

Do właściwego egzaminu uczniowie przystąpią w kwietniu i jego wyniki w dużej mierze zdecydują o wyborze szkoły średniej.

Wyniki Szkolnego Konkursu Poezji Akowskiej oraz o Patronie Szkoły
12.11.2012
 • 12 listopada ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Poezji Akowskiej „By uczcić pamięć tamtych dni…”....
 • Wyniki konkursu Szkolnego Konkursu Historycznego na Album o Patronie Szkoły oraz Szkolnego Konkursu Plastycznego o Patronie Szkoły.....

Więcej....

Święto Niepodległości
11.11.2012

Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów, Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Z tej okazji 12 listopada 2012 r. społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej na uroczystym apelu. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Aliny Tyszkowskiej i pani Anny Templin przedstawili montaż słowno- muzyczny, który był niezwykłą lekcją historii dla wszystkich obecnych na uroczystości.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pamiętamy...
02.11.2012

2 listopada to dzień wspomnień o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. Od nadania szkole imienia Armii Krajowej, na „wieczną wartę” odeszło 15 bohaterów z Kwidzyńskiego Koła AK. 31 października uczniowie: Anna Jankowska, Szymon Chruszczewski i Adam Walkiewicz, w imieniu społeczności szkolnej, zapalili znicze na grobach żołnierzy spoczywających na kwidzyńskim cmentarzu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Światowy Dzień Spódnicy
30.10.2012

30 października to Światowy Dzień Spódnicy.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do Gdańskiego Centrum Targowego AmberExpo
26.10.2012

W dniu 26 października 2012 roku odbyła się szkolna wycieczka do Gdańskiego Centrum Targowego AmberExpo na warsztaty i pokazy związane z pozyskiwaniem energii we współczesnym Świecie. W wycieczce uczestniczyło 36 uczniów z klas drugich i trzecich Naszej szkoły. Celem wyjazdu było przyswojenie wiedzy na temat nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych oraz sposobów jej magazynowania i oszczędzania. Zapoznaliśmy się też z różnoraką tematyką energetyczną i ekologiczną. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można oszczędzać energię elektryczną w gospodarstwach domowych, jakich urządzeń powinniśmy używać i na co zwracać uwagę przy zakupie nowych aby rachunki za prąd były niższe. Wiemy jak „powstaje” prąd pozyskiwany z energii wiatru, wody, Słońca, surowców kopalnych i atomu. Mamy świadomość, że niektóre zasoby energii kończą się, na przykład węgiel, ropa i gaz oraz nad czym pracują już naukowcy aby część energii wydobyć z głębi Ziemi, na przykład szukanie gazu ze złóż łupków. Mieliśmy możliwość porozmawiania o problemie kończącej się energii z profesorami Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej.
Po zajęciach skorzystaliśmy z pięknej choć wietrznej pogody, poszliśmy na nowy stadion PGE ARENA Gdańsk, wybudowany specjalnie na okoliczność rozgrywek piłkarskich EURO2012. Poszycie dachu w odcieniach koloru pomarańczowego idealnie oddaje kolorystykę bursztynu, a dźwigary konstrukcji stalowej dachu wyglądają jak wręgi statku.
Organizatorkami wycieczki były panie Małgorzata Radzikowska i Małgorzata Wojtyłka. Serdecznie dziękujemy za pomoc mamom, pani Annie Czubała i pani Beacie Korytkowskiej, które towarzyszyły nam w wyjeździe.

Zobacz zdjęcia w galerii

Sukcesy w szachach
26.10.2012

Dnia 26 października 2012r. odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Redmerski, Maria Redmerska, Marcin Szwedowski, Kacper Lasota oraz Jakub Chatys. To oni wygrali i zdobyli złoty medal. Więcej....

GRATULUJEMY!!

Przeczytaj artykuł prasowy

Dzień Papieski
16.10.2012

Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek , którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię- Jan Paweł II.

(ks. kard. Stanisław Dziwisz)

Dzień Papieski obchodzony od 2001 roku jest związany z rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. W tym roku mijają 34 lata od tego niezwykłego wyboru. „Jan Paweł II- Papież Rodziny” to hasło obecnego Dnia Papieskiego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum , przygotowani pod kierunkiem Pani Ewy Zarębskiej i Pani Ani Gnutek, zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, w którym nawiązali do wydarzeń z życia Karola Wojtyły. W role aktorów wcielili się: Ania Jankowska, Patrycja Sępioł, Adam Walkiewicz, Jakub Rozmus, Beniamin Fedowski z kl. III h; Karolina Dawert, Adrian Posim z kl. II b; Marta Iwachów, Karina Kaczor, Patrycja Żak, Daniel Nazorek z kl. II e; Dominika Stolska, Anetta Wiśniewska, Marta Stefaniak z kl. I e; Magda Stypczyńska z kl. I d i Kamila Namiak z kl. I b.

Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2012

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 12.10.2012 r. odbył się uroczysty apel w hali szkoły. Uczestniczyła w nim społeczność szkolna, a także przedstawiciele Rady Rodziców w składzie: Przewodniczący Pan Waldemar Szołtys, Pani Beata Korytkowska i Pani Beata Pawłowska. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Wróblewska złożyła najserdeczniejsze podziękowania nauczycielom za trudną i odpowiedzialną pracę. Podkreśliła również ogromne zaangażowanie pracowników niepedagogicznych, bez których realizacja wielu zadań szkoły nie byłaby możliwa.

Szczególne gratulacje zostały skierowane do Pana Marka Woronowicza, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, natomiast Pani Bożena Korocińska, Pani Laura Mizera oraz Pani Dyrektor Małgorzata Wróblewska zostały uhonorowane Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Również zaszczytne wyróżnienie – Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty - otrzymała Pani Jolanta Żmuda. Życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość została wzbogacona o występ artystyczny pt. „Pokaz pomocy szkolnych”, przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Templin i Pani Aliny Tyszkowskiej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wyjątkowe projekty
.10.2012

W ramach e- Akademii Przyszłości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekty na rzecz lokalnej społeczności. Projekty zatytułowane: „Moje miasto- bezpieczne miasto” (opiekunowie Pani Gabriela Szwacka i Pani Magdalena Chojnacka), „Pieskie życie w naszym mieście” (opiekunowie Pani Jolanta Żmuda i Pani Agnieszka Białecka), „Chcemy- możemy- pomagamy” (opiekunowie Pani Katarzyna Janicka i Pani Anna Chmielewska) zostały wyróżnione w Lidze Lokalnych Grup Projektowych e- Akademii Przyszłości. Natomiast projekt zatytułowany „1% wielką szansą dla Kwidzyna” (opiekunowie Pani Agnieszka Białecka i Pani Elżbieta Dombek) został najwyżej oceniony w Lidze Lokalnych Grup Projektowych w województwie pomorskim. Metodyka projektów była dość złożona, ale zapewniać miała nabywanie przez uczniów kompetencji kluczowych w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości oraz kompetencji społeczno- obywatelskich. Pani Agnieszka Białecka i Pani Elżbieta Dombek, wraz z reprezentacją czterech uczniów realizujących projekt, zostały zaproszone na Krajowy przegląd projektów Ligi Lokalnych Grup Projektowych. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

XI Otwarty Konkurs Literacki „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”
5.10.2012

W dniu 5 października 2012 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI Otwartego Konkursu Literackiego „GNIEWIŃSKIE PIÓRO” o zasięgu ogólnopolskim, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Gniewinie, a patronem Rada Gminy Gniewino. W konkursie wzięło udział 254 uczestników z całej Polski oraz spoza kraju. Nadesłano 151 zestawów poetyckich oraz 103 teksty prozatorskie. W kategorii PROZA uczennice naszej szkoły sięgnęły po najwyższe laury. Wiktoria Paciorek z klasy III c zajęła pierwsze miejsce, zaś Zuzanna Gajko z klasy II i drugie miejsce. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, almanachy pokonkursowe oraz nagrody rzeczowe. Uczennice zostały przygotowane przez panią Bożenę Lemańską.

Święto Szkoły
29.09.2012

29.09.2012 r. obchodziliśmy XI rocznicę nadania szkole imienia oraz XX-lecie istnienia placówki. Na uroczystość przybyli wyjątkowi goście - przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Koło Kwidzyn - Pan Prezes Stanisław Sklepowicz, Pani Stefania Pawłowska, Pan Tadeusz Kolasa i Pan Jan Paśko, a także Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marian Frankowski, Koordynator Zespołu ds. Oświaty, Kultury i Sportu  Pani Jadwiga Piotrowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Waldemar Szołtys. Dyrektor szkoły - Pani  Małgorzata Wróblewska powitała społeczność szkolną oraz  gości przybyłych na uroczystość.  Przedstawiła najważniejsze wydarzenia z  historii szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klas I. Podczas części artystycznej uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole  „20 lat minęło…”, a po niej kombatanci otrzymali pamiątkowe tomiki poezji i kwiaty - był to dla nich niezwykle wzruszający moment. Po uroczystości w hali sportowej zaproszeni goście i przedstawiciele klas udali się na przedstawienie do  Izby Pamięci. Pozostali uczniowie wzięli udział w zadaniach poświęconych Armii Krajowej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Skandia Maraton Lang Team
22.09.2012

22.09.2012 r. w Kwidzynie została rozegrana finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Do boju na 45 kilometrową trasę (dystans Mini) ruszyło prawie pół tysiąca zawodników. Trasa choć pozornie płaska miała kilka krótkich sztywnych podjazdów, a także zjazdów, co zaskoczyło niektórych kolarzy. Miasto Kwidzyn reprezentowało kilkunastu najlepszych zawodników, a reprezentanci naszej szkoły to: Dawid Małkowski z kl. 3j (zajął 31. miejsce na 500 startujących), Dawid Tychmanowicz z 3j oraz Jakub Rozmus z 3h. Opiekunem chłopców podczas wyścigu był Pan Marek Żemojtel.

Sprzątanie Świata
18-22.09.2012

Każdego roku uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczą w akcji „Sprzątania Świata”. W bieżącym roku brali udział w 3 działaniach. Jedno z nich to happening, zorganizowany przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, pt. „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. 18.09.2012 r. na ul. Piłsudskiego w godzinach od 12.00 do 15.00 młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju konkursach na temat segregacji odpadów. Po zakończeniu warsztatów nasze gimnazjum otrzymało dwa drzewka, które następnego dnia zostały posadzone na terenie szkoły... więcej

Święto Chleba
15.09.2012

15 września 2012 r. Lokalna Fundacja Filantropijna PROJEKT zorganizowała obchody ŚWIĘTA CHLEBA pod hasłem „Smaki jesieni". Nasza szkoła, jak co roku, wystawiła stoisko z różnymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów, swojskim pieczywem oraz wszelkiego rodzaju przetworami, owocami i orzechami. Imprezie towarzyszyły konkursy, w których wzięliśmy udział i w konkursie na najpyszniejszy smalec zdobyliśmy I miejsce. Rozbrzmiewająca w tle poezja śpiewana oraz częstująca mieszkańców smacznymi kanapkami ze smalcem młodzież zachęcała do zakupów przygotowanych przetworów. Dzięki wspólnym działaniom udało nam się uzbierać 666 złotych.

Zobacz zdjęcia w galerii

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
03.09.2012

3 września 2012 r. o godz. 9.00 odśpiewaniem hymnu państwowego zainaugurowano nowy rok szkolny. Gośćmi uroczystości byli BURMISTRZ DO SPRAW SPOŁECZNYCH - PAN ROMAN BERA oraz KOORDYNATOR ZESPOŁU DS.OŚWIATY, KULTURY I SPORTU - PANI JADWIGA PIOTROWSKA. Społeczność szkolną, a szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitała dyrektor szkoły - PANI MAŁGORZATA WRÓBLEWSKA. Nie zabrakło również słów związanych z 73 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili przypomnieć o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i by powiedzieć, że ich trud nie był daremny.  Na uroczystym apelu powitano także nauczycieli, którzy  w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego: Panią Annę Wabich, Panią Pauliną Ostrowską oraz Pana  Patryka Rombla. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Zobacz zdjęcia w galerii