[wstecz]

I Wojewódzki Konkurs Twórczości Artystycznej Młodzieży pod hasłem „Najpiękniejszy zakątek Pomorza”


24 maja 2010 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Artystycznej Młodzieży pod hasłem „Najpiękniejszy zakątek Pomorza” organizowanego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było odkrywanie skarbnicy wiedzy o naszym regionie.
Gimnazjum nr 2 reprezentowała w tym konkursie grupa „Akcent”, która specjalnie na tę okazję przygotowała program artystyczny pt. „Powiat kwidzyński to takie miejsce, gdzie…”. Tym właśnie występem młodzi artyści nie tylko zachęcili gości do odwiedzenia naszego powiatu, ale również zdobyli tytuł laureata konkursu.

GRATULUJEMY!!

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej


18 maja 2010 roku w Słupsku miało miejsce uroczyste podsumowanie XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.

 Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie.III miejsce w kategorii poezja zajęła Patrycja Iwicka z klasy III c, zaś wyróżnienie zdobyła Magdalena Lewandowska również z klasy III c. Z kolei w kategorii proza wyróżnione zostały trzy osoby: Natalia Cyrson z klasy II d, Agata Jamrozek z klasy II d oraz Magdalena Lewandowska z klasy II d.

GRATULUJEMY!!

Powiatowy Konkurs Recytatorski


16 maja 2010 roku w Czarnej Sali w Kwidzynie odbył się XXXII i IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Proza i poezja światowa” zorganizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Recytatorów jak co roku oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli aktorzy z teatru „Wybrzeże” w Gdańsku. Nasi uczniowie spisali się w tych zmaganiach na medalRadosław Bojarczuk z klasy I b zajął pierwsze miejsce, Tomasz Dąbrowski z klasy III c trzecie miejsce, a Karolina Rentflejsz z klasy I d zdobyła wyróżnienie. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
 
GRATULUJEMY!!

II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”


Dnia 15 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Świat Brył”. W konkursie wzięło udział siedem gimnazjów z powiatu kwidzyńskiego:

1. Gimnazjum Społeczne z Kwidzyna,
2. Gimnazjum nr 1 z Kwidzyna,
3. Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna,’
4. Gimnazjum z Licza,
5. Gimnazjum z Sadlinek,
6. Gimnazjum z Ryjewa,
7. Gimnazjum z Wandowa.

Indywidualnymi laureatami konkursu powiatowego zostali:
I miejsce: Tomasik Paweł, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: Piotrowski Bartosz, Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
III miejsce: Wróblewski Jacek, Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie.

Drużynowo najwyższe wyniki uzyskali:
I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce: Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie,
III miejsce: Gimnazjum Społeczne w Kwidzynie.

GRATULUJEMY!!

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2010”


Dnia 18 marca 2010r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2010”. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Nagrody w powyższym konkursie zdobyło 6 uczniów.

Oto one:
Wynik bardzo dobry (wycieczka) uzyskał: Tomasik Paweł z klasy IIIc.
Wyróżnienie zdobyli następujący uczniowie: Małkiewicz Paweł z klasy IIId, Redmerska Agata z klasy I c, Tomasik Jacek z klasy Ib,  Wróblewski Mateusz z klasy Ic, Rajkowski Bartosz z klasy Ic .

GRATULUJEMY!!

Powiatowy Konkurs Recytatorski


21 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie spotkanie z Noblistami”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Ryjewie. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu recytacji wybranego utworu poetyckiego Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza. W konkursie wzięły udział 43 osoby z ośmiu szkół powiatu. Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły Sergiusz Mizera z klasy IIIc przygotowany przez panią Bożenę Lemańską. Zdobywca I miejsca zachwycił członków jury nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale również oryginalną interpretacją utworu.
Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli również wyróżnienia:
 • Karolina Rentflejsz z klasy I d
 • Tomasz Dąbrowski z klasy III c
 • Magdalena Piotrowska z klasy III g
 • Justyna Sosna z klasy III a
 • Wiktoria Sarzyniak z klasy I c
GRATULUJEMY!!

Ogólnopolski konkurs plastyczny 


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Wiosenne spotkania Rawicz 2010 pt. „Kobieta w szarości”. Na konkurs napłynęło 1905 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.
I miejsce w tym konkursie zajął uczeń Bartosz Rajkowski z kl. 1c.
Serdecznie gratulujemy!
Oto nagrodzona praca

Finalista ogólnopolskiego konkursu informatycznego


Uczeń klasy 3d, Paweł Małkiewicz, zakwalifikował się do finału (32 uczniów z Polski) i zajął IV miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym, który odbył się 16-17 kwietnia 2010 r. w Szczecinie. Konkurs składał się z trzech etapów:
  • Etap 1 – kwalifikacje: zgłoszenie uczestnictwa wraz z rozwiązaniem testu kwalifikacyjnego –przez Internet.
  • Etap 2 – półfinał (zadania do samodzielnego rozwiązania – przez Internet.
   Zawody I i II etapu maja charakter otwarty i polegają na samodzielnym rozwiązaniu przez uczestników konkursu podanych zadań.
  • Etap 3 – finał (część testowa i praktyczna przy komputerach w Szczecinie).

   GRATULUJEMY!!

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bory Tucholskie w oczach dziecka”


26 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się finał XX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”, podczas którego wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom oraz nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej, którą będzie można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie.
Na konkurs zostało przysłanych ok. 700 prac, z pośród których 3 marca 2010r. komisja wybrała najlepsze prace w czterech kategoriach wiekowych: do 6 lat, od 7 do 9 lat, od 10 do 12 lat, od 13 do 16 lat; a z pośród nich z trzech kategorii technicznych: malarstwo, rysunek, techniki różne (fotografia, plakat, grafika komputerowa).

W konkursie brali udział również nasi uczniowie. A oto ich wyniki:

L.p. Imię i nazwisko ucznia
Miejsce
Nauczyciel
1. Marta Bryksy
I
Joanna Staszak
2. Lucyna Czajkowska
I
Joanna Staszak
3. Magdalena Przybylska
II
Joanna Staszak
4. Dominika Tadajewska
II
Joanna Staszak
5. Kalina Taczkowska
II
Anita Lasota
6. Marcin Cholewiński
wyróżnienie
Anita Lasota
7. Joanna Kożuch
wyróżnienie
Joanna Staszak
Gratulujemy wszystkim młodym artystom i dziękujemy za trud i wysiłek włożony w tworzenie prac!

Powiatowy Konkurs Teatralny 


24 marca br. na deskach kwidzyńskiego kinoteatru odbył się powiatowy przegląd Małych Form Teatralnych. Była to już druga edycja konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kwidzynie. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „GAME OVER – życie w realu…”.
Gimnazjaliści zaprezentowali przedstawienia, których tematem były zagrożenia, jakie niesie ze sobą Internet. Można było obejrzeć spektakle przygotowane przez młodych aktorów z sześciu szkół gimnazjalnych powiatu kwidzyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy teatralne. Zespół „Akcent” prowadzony przez panią Bożenę Lemańską zajął II miejsce, zaś zespół „Inni tacy” pod kierunkiem pani Anny Templin zdobył wyróżnienie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale również cennymi nagrodami.

GRATULUJEMY!!

Konkurs na wiersz o miłości 


22 marca br. został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Poetycki pt. „Miłość. Pasja. Wiersze”, którego organizatorem była Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie. Poetyckie wyzwanie skierowano do młodzieży, która ma talent i chce go rozwijać, pragnie zmierzyć się ze swoimi emocjami i marzeniami. W konkursie wzięło udział 27 osób z miejscowych gimnazjów i jedna z I LO w Kwidzynie. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Nasi gimnazjaliści zajęli w tych zmaganiach czołowe miejsca:
 • I miejsce – Monika Kisiel z klasy III d,
 • II miejsce – Paweł Tomasik z klasy III c,
 • IV miejsce – Monika Chanowska z klasy III c,
 • V miejsce – Martyna Zając z klasy I c.
GRATULUJEMY!!

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny 


20 marca br. w Gimnazjum nr 1 w Kwidzynie już po raz siedemnasty odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA ORTOGRAFII”. Nadrzędny cel konkursu to budzenie zainteresowania problemem polskiej pisowni zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych.
Nasi uczniowie w kategorii szkół gimnazjalnych zajęli w tym konkursie następujące miejsca:
 • II miejsce – Magdalena Lewandowska z klasy III c,
 • IV miejsce – Kinga Gutmańska z klasy III g,
 • V miejsce – Piotr Jabłonowski z klasy I d.
GRATULUJEMY!!

Kartka Walentynkowa w Języku Angielskim


Dnia 16 marca br.  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na najpiękniejszą Kartkę Walentynkową w Języku Angielskim. Ocenie podlegała oryginalność treści i formy, poprawność językowa oraz estetyka zaprezentowanych prac.

Nagrody otrzymali:

 • I miejsce – Patrycja Nowak kl. I h
 • II miejsce – Patrycja Burnowska kl. I h
 • III miejsce – Kamil Smoliński oraz Olga Wolf kl. I g

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnienie zainteresowania językiem angielskim oraz umożliwienie uczniom konfrontacji z własnymi umiejętnościami.

GRATULUJEMY!!

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Liczby na co dzień"  


Dnia13 marca br. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Liczy na co dzień" dla klas pierwszych gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, wyłoniona w drodze eliminacji szkolnych, w składzie:
 • Marta Bryksy kl. Ig
 • Bartosz Borzyszkowski kl. Ig
 • Bartosz Rajkowski kl. Ic
W czasie trawia w/w konkursu uczniowie naszego Gimnazjum zajęli I miejsce drużynowo oraz indywidualnie:
 • I miejsce - Bartosz Rajkowski kl. Ic
 • III miejsce -Bartosz Borzyszkowski kl. Ig
GRATULUJEMY!!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters


Dnia 15 marca br. odbył się I etap on-line olimpiady. Jest to już IV edycja. Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz internetu – jego historii i zasad działania. W tym roku szkolnym zgłosiło się 4563 drużyn 4-osobowych. Naszą szkołę reprezentowali:
 1. Motywatory TEAM - Paweł Małkiewicz, Paweł Tomasik, Patryk Bejgrowicz, Andrzej Bakierski;
 2. PROgramiści - Bartosz Rajkowski, Mateusz Wróblewski, Michał Wroński, Filip Bakierski;
 3. Czterej_Pancerni_Kwidzyn - Bartosz Zarębski, Adrian Michalak, Sławonir Koszara, Sebastian Wiącek;
 4. 31 lutego - Konrad Grabowski, Jakub Jabłoński, Bartosz Sójka, Mateusz Forma;
 5. Pasjonaci - Nikodem Jedyna, Piotr Brzóskiewicz, Jakub Murawski, Maciej Stanikowski.
Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do II etapu, który odbył się 19 marca.
Do II etapu przeszło po 50 najlepszych drużyn z 14 okręgów w całej Polsce (czyli 700).
 

Drużyna Motywatory TEAM 20 kwietnia br. uczestniczyła w półfinałach w Bydgoszczy zajmując V miejsce.
 
GRATULUJEMY!

Powiatowy Konkurs Poetycko-Plastyczny  


3 marca br.w Zespole Szkół w Ryjewie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Obrazy i krajobrazy – kiedy natura staje się natchnieniem”. Na konkurs wpłynęło 68 prac plastycznych i 52 wiersze.
W części poetyckiej nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:
 • I miejsce – Patrycja Iwicka z klasy III c
 • I miejsce – Natalia Cyrson z klasy II d
 • II miejsce – Monika Chanowska z klasy III c
 • II miejsce – Agata Jamrozek z klasy II d
 • II miejsce – Monika Kisiel z klasy III d
 • II miejsce – Dominika Marecka z klasy III c
 • III miejsce – Magdalena Lewandowska z klasy III c
 • III miejsce – Dominika Sadowska.
W części plastycznej nagrodzono dwie osoby:
 • II miejsce – Monika Kobylska
 • wyróżnienie – Patrycja Maksym.
 
 
Uczniowie otrzymali ciekawe nagrody oraz tomiki poezji pokonkursowej. Uroczystość wręczenia nagród stała się również okazją do wzajemnej integracji zaproszonej młodzieży, dla której organizatorzy przygotowali ciekawe zajęcia.
GRATULUJEMY!!

Powiatowy Konkurs Walentynkowy  


11 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie X Powiatowego Konkursu Walentynkowego. I miejsce w tych miłosnych zmaganiach zajął uczeń naszej szkoły Paweł Tomasik z klasy IIIc przygotowany przez panią Bożenę Lemańską. Wyróżnienie za swój miłosny poemat otrzymał Tomasz Dąbrowski z klasy IIIc, również uczeń pani Bożeny Lemańskiej. Zaproszeni goście w niezwykle miłej atmosferze obejrzeli program walentynkowy przygotowany na tę okazję przez młodszych kolegów i koleżanki. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nie tylko miłe upominki, ale również tomiki poezji pokonkursowej.
GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu matematycznego  


Dnia 30 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Z wiedzą matematyczną zmierzyli się uczniowie: Tomasik Paweł, Poźniak Marcin, Wichowska Anna i Barejka Joanna.
 
Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Tomasik Paweł z kl. 3c,
Barejka Joanna z kl. 2f
 
 
Laureaci -    Paweł Tomasik i Joanna Barejka.
 
GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu informatycznego


 
Dnia 29 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki. Oto nasi uczniowie, którzy zmagali się z wiedzą teoretyczną z informatyki: Tomasik Paweł, Nikodem Jedynak, Poźniak Marcin i Rajkowski Bartosz.
 
 
Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Tomasik Paweł z kl.3c,
Nikodem Jedynak z kl.3e,
Rajkowski Bartosz z kl. 1c.
 
 
Laureat - Bartosz Rajkowski  

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu historycznego

 
Dnia 22 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Naszą szkołę reprezentowali: Jedynak Nikodem, Dąbrowski Tomasz, Langowski Krzysztof i Węgrzyn Adrianna.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowała się:
Węgrzyn Adrianna z kl. 2d

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu biologicznego


Dnia 23 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Biologii. Z naszego gimnazjum wzięli udział uczniowie: Klimek Anna, Piotrowski Bartosz, Dąbrowska Anna i Tubaja Monika.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Klimek Anna z kl. 2d,
Piotrowski Bartosz z kl. 2d,
Dąbrowska Anna z kl.3f,
Tubaja Monika z kl.3f.

Laureatka - MonikaTubaja.

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu chemicznego


Dnia 16 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Chemii. Naszą szkołę reprezentowała "liczna drużyna" w składzie: Klimek Anna, Piotrowski Bartosz, Barejka Joanna,  Czajkowska Lucyna,  Wichowska Alicja, Górniewski Wojciech, Bogucka Aleksandra, Mioduszewska Marta, Rybicka Pamela, Poźniak Marcin.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Klimek Anna z kl. 2d,
Piotrowski Bartosz z kl. 2d,
Barejka Joanna z kl. 2f,
Czajkowska Lucyna z kl. 3b,
Wichowska Alicja z kl. 2d,
Mioduszewska Marta z kl. 2d,
Poźniak Marcin z kl.2f.

Laureaci - Klimek Anna i Piotrowski Bartosz.

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu z angielskiego


Dnia 15 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. Z językiem angielskim zmagali się: Tomasik Paweł, Małkiewicz Paweł, Piotrowski Bartosz i Stanikowski Maciej.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikował się:
Stanikowski Maciej z kl. 3d

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu polonistycznego
Dnia 9 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Oto  uczniowie zmagający się z językiem polskim: Tomasik Paweł, Klimek Anna, Demko Aleksandra , Piotrowski Bartosz, Stanikowski Maciej, Bronk Anna, Dąbrowski Tomasz, Lewandowska Magdalena, Komorowska Natalia.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Tomasik Paweł z kl. 3c
Demko Aleksandra z kl. 3d
Piotrowski Bartosz z kl. 2d
Stanikowski Maciej z kl. 3d
Dąbrowski Tomasz z kl. 3d

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu fizycznego


Dnia 8 stycznia 2010 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizyki z Astronomią. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Tomasik Paweł, Bogucka Aleksandra, Murawski Jakub, Piekarz Michał.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Tomasik Paweł z kl. 3c,
Bogucka Aleksandra z kl. 3d,
Murawski Jakub z kl. 3d.

Laureat   Paweł Tomasik.

GRATULUJEMY!!

Wyniki konkursu geograficznego


Dnia 12 grudnia 2009 roku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Z naszej szkoły wzięli udział uczniowie: Lewandowska Magdalena, Bejgrowicz Patryk, Demko Aleksandra, Jamrozek Agata, Pliszczyńska Weronika.

Do następnego etapu, czyli finału wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Lewandowska Magdalena z kl. 3c
Jamrozek Agata z kl. 2d

GRATULUJEMY!!

Wyniki  IV edycji Konkursu Informatycznego Bóbr
 

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Dnia  12 października 2009r. -17 uczniów z naszej szkoły zmagało się z różnorodnymi  i niełatwymi zadaniami. Wyniki zostały ogłoszone 9 stycznia 2010r. Jeden z uczestników, Paweł Tomasik z kl. 3c uzyskał wyróżnienie.